Modrá britská mačka, aký je život s ňou?

devilka1
20. aug 2019

ahojte 🙂 veľmi by som chcela britsku modrú mačku, ma ju niekto ? ak ano rada by som bola ak by sa niekto podelil o skusenosti aky je s nou život 🙂 čo to obnaša čo potrebuje počas roka od veterinara, a či sa veľmi nelení a nesu chlpy všade 🙂

77daniela77
20. aug 2019

@devilka1 Na bazosi je vela inzeratov na britske maciatka aj s fotkami,urcite si vyberies.Bezna starostlivost,obcas preceses.S chlpami musis ratat pri kazdej macke.

nikol873
20. aug 2019

ako asi s kazdou mackou. co sa srsti tyka, tak isto pusti obcas chlp ako asi kazde zviera 🙂 zivot so zvieratkom a to uz s hocijakym, je hlavne o starostlivosti a proste mas doma nieco, co ta potrebuje, nemozes sa na to len tak vykaslat, no nesmierne ta lubi

devilka1
autor
20. aug 2019

a to ked idem o 8 rano do prace a o 17.00 sa vratim myslite ze by jej stačila vtedy moja pritomosť?

ferala
20. aug 2019

@devilka1 Ako každá iná mačka potrebuje to isté, odčervenie, očkovanie, piesok do ktorého bude cikať, vodičku, jedlo, granulky a kapsičky, keď sa niečo vyskytne samozrejme veterinár ako keby si išla so psom. Ak je zviera choré treba ho ošetriť a liečiť, život ak os každou inou mačkou, mačky sa povahovo moc nelíšia 🙂

candii
20. aug 2019

Mala som túto mačičku, keď ona bola taká nepritulna 🙄 nabudúce, si určite vezmem z útulku mačiatko.

devilka1
autor
20. aug 2019

@candii ja chcem presne taku na maznanie :D

77daniela77
20. aug 2019

@77daniela77 Macka ten cas prespi ked si v praci.Vacsina ludi takto funguje bezne s mackou.Cez vikendy sa jej budes viac venovat.

lea202
20. aug 2019

Áno, veď každý musí chodiť do práce len keď prídeš potom večer domov tak sa jej treba trochu povenovať aby sa necítila zabudnutá lebo vtedy si mačky snažia získať pozornosť kadejakými spôsobmi, či už škrabú alebo sa napríklad vycikajú niekde mimo piesku. Takže hrať sa s ňou, keď chce ona tak sa potúliť ale len vtedy keď ona príde, inak sa nebude dať. A tak klasická starostlivosť ako jedlo, pitie, vysypávať piesok každý deň. Nemôžem ale súhlasiť s tým, že mačky sa povahovo nelíšia. Každá mačka je iná a jedinečná presne tak isto ako ľudia. Takže záleží od toho na akú narazíš. Osobne ale nepodporujem tieto chovy mačiek akože nejakých "čistokrvných", v útulkoch je kopec mačiatok, hlavne teraz v lete, ktoré čakajú na to aby ich niekto adoptoval 🙂

candii
20. aug 2019

@devilka1 neviem ti povedať, či to bolo rasou alebo povahou ale toto mačka na maznanie nebola. Tie z útulku su také vďačne.

lucinika
20. aug 2019

@devilka1 moja mamina ju má, očkovanie a ostatné veci týkajúce sa veterinára ako u každej mačky. Takisto výmena srsti - plzne na jar a na jeseň ale nie nejako prehnane. Je veľmi cistotna a rýchlo sa naučí na záchod. Kludne vydrží byť doma aj počas tvojej neprítomnosti v práci. Co sa týka povahovych čŕt je to naozajstná dáma. Je veľmi inteligentná a nerada sa iba tak mazna, iba ak ona chce príde za tebou . Ak ju budeš nasilu maznat alebo držať nepáči sa jej to. Na mamu je veľmi pripútana, víta ju doma, príde za ňou a spi pri nej 😉

devilka1
autor
20. aug 2019

a ten piesok sa kupuje alebo ako ? ked ho musim kazdy den meniť to si mam dať doviesť tatru piesku na dvor ?:D :D

elimu
20. aug 2019

@devilka1 Ak sa rozhodneš pre mačku, teda pre hocijaké zviera, treba si uvedomiť, že to nie je na chvíľu. pri mačkách je to bez problémov aj 15 rokov, ak si mačku samozrejme nezoberies z nejakej mnoziarne. Britská modrá stojí okolo 500€. Ak si nejakú vyberieš na Bazoši, ako ti tu niektoré baby rádia, tak ťa síce vyjde lacnejšie, ale tie peniaze necháš na veterine, lebo je veľká pravdepodobnosť, že bude mať kopec zdravotných problémov, ktoré sa skôr či neskôr objavia. To sú také praktické rady😊 No a čo sa týka plznutia, s tým treba rátať, ja vysávam každý deň, odkedy mám mačky. Aj keď som mala len jednu, tak som vysávala každý deň. Život s mačkou je ale úžasný a stojí to zato. Síce sa sem tam v noci nevyspis, lebo tvoja mačka sa bude cítiť už o 3.00 nadránom vyspatá a rozhodne sa, že je čas na poriadnu párty 😊 Ale niektoré mačky krásne prespia celú noc. Ak je mačička zdravá, tak veterinárovi stačí ísť raz do roka na očkovanie a odcervovat ju treba každé 3 mesiace, ale to zvládneš doma.

pasikavamacka
20. aug 2019

nepodporujte mnozitelov zvierat, adoptujte si z utulku, tolko uzasnych maciek caka na svoj domov

pasikavamacka
20. aug 2019

Mam macku 12 rokov- obycajnu z ulice a je to uzasny spolocnik. Predtym som s nou byvala v 1izbovom byte a to mi nevyhovovalo, lebo ma skoro rano budila. teraz mame 3izbovy byt, spalnu zvlast a do spalne ma zavrete dvere, nepustame ju tam, takze uz nas nebudi a vyspime sa. Chlpy pusta iba v lete, ostatne rocne obdobia neplzne. Na balkone ma velke skrabadlo. Nekupovala by som nikdy cistokrvne zviera, maju zdravotne problemy napr. britky maju citlivy zaludok. Moja nemala ani jeden zdravotny problem za tych 12 rokov, ma silne premiesane geny. Jedine ze v lete zvracala, ked pojedla vela chlpov. Je zdrava ako buk 🙂

lagata
20. aug 2019

@elimu na bazosi su tiez inzeraty, kde predavaju macky s PP, len treba hladat. Suhlasim ale ze od mnozitela by som nikdy nekupila macku, ktora je "cistokrvna bez papierov" (alebo psa). Bud z utulku, alebo oficialna chovna stanica. Nie ze by mi islo o tie papiere, ale nechcem takych ludi podporovat. Rok dozadu sme tak isli s rodicmi kupit steniatko zlateho retrievera pre babku na dom (bez pp aj ked ja som bola proti). Mali sme sa stretnut pri nakupnom centre (cakali sme, ze potom pojdeme pozriet steniatka a vyberieme). Prisiel nejaky pofiderny chlap so zenskou, stena mal iba na rukach, vyzeralo vystrasene, malinke neduzive 😞 Otec pozeral ako puk (pracuje so zvieratami). Steniatko sme si zobrali v podstate z lutosti. Kto vie, co by s nim bolo ak by ho nepredali. Inak bolo totalne zacervene!! Aj na to sa uplne vykaslali. Dali sme ho radsej aj preockovat, lebo uz sme neverili ani tym nalepkam v ockovacom preukaze. A teda pes je uz dospely a zlaty retriever to rozhodne neni ani nahodou

pasikavamacka
20. aug 2019

@devilka1 uplne staci. moja macka je aktivna rano 2 hodinky ked vstaneme, cely den prespi a potom vecer o 7-8 sa zobudi a znova nieco "porobi" okolo domu :D ona je uz starsia, mladsie macky su aktivnejsie, ale cez den spala aj ked bola mlada

lagata
20. aug 2019

Inak ja sledujem na insta niekolko ludi z usa, ktory odchovavaju cerstvo narodene maciatka, ktore prisli o matku, alebo maju u seba aj macku s maciatkami. Ked ich odchovaju, tak idu maciciky na adopciu. Ide o spolupracu s utulkami a roznymi organizaciami. Boze do tolkych som sa uz virtualne zalubila 😍 Skoda ze u nas nic take velmi nefunguje...

livka16
20. aug 2019

@candii aj my mame tuto macku a detto... prespi cely den a nema rada ked ju objimame a sa tulime 😀 musime si ju 2 tyzdne nevsimat aby sa prisla potulitna 2 minuty

0hena0
20. aug 2019

@devilka1 tu je mala kocka.

devilka1
autor
20. aug 2019

a ja chcem tulivku 🙂

danarka
20. aug 2019

tak britská modrá nie je práve na túlenie, my máme doma dva týždne kocúrika, vydrží sám aj 8 hodín pokiaľ sme v práci, potúli sa tak 5 minúty, keď príde niekto domov, ale väčšinou prespí alebo sa hraje, pekne chodí na záchodik a papá granule a kapsičky pre mačiatka.

luba41
20. aug 2019

9 z 10 britských túlivých nebude..majú to v genoch, povahe atd..takže ak chceš túlivú, vyber si inú rasu..najlepšie s PP od chovatela / tak ako tu píšu/..alebo úplne obyčajnú - takých sú tisíce rôznofarebných na výber..a kocúri bývajú maznavejší..

lagata
20. aug 2019

Inak ja som si z nejakeho dovodu myslela, ze britske su praveze tulive 😄 Tiez by som chcela nejakeho maznaka, len potrebujem priatela spracovat. Osobne sa mi velmi paci plemeno Birman. Aj vyzor aj povaha. U nas je tazsie sa k nej dost. Tusim som nasla iba 2 chovatelske stanice na slovensku.

emmusska
21. aug 2019

Praveze aj moja kamoska ma tento druh a vobec to ako tulivka nie je. Park krat do tyzdna sa stane, ze sa chce tulkat, no aj to netrva viac ako 5 min

akzuzs
1. jan 2020

Ahojte....mám jednú otázku....od novembra máme kratkosrstú britku....chcem sa opýtať,s akou kefou alebo hrebeňom alebo rukavicou máte skúsenosti.Lebo sme jej kúpili kefu v pepcu-o ničom,potom v chov produkte a chĺpky jej to bralo,ale boli všade na mne a okolo mňa a to som bola len na začiatku s cesanim. Teraz sme objednali rukavicu na česanie ale aké to bude,ani srnka netuší...nevadí mi to,veď s tým sme rátali,len či nemáte nejaké dobré rady 😉 ďakujem

martina888
8. máj 2020

My máme doma britského kocúra. Kocúra treba dať vykasrtovat v jeho 7-8 mesiacoch lebo potom pohlavne dospeje a vytvorí sa mu pachova žľaza pod chvostom a bude vám znackovat všetko a smrdí to že sa toho len tak nezbavíte. Takže na to si pri kocuroch treba dať pozor. Inak to nieje nijako náročné na chov. Do záchoda je najlepší zverlit benonitova postieľka voňavá. Super saje nesmrdi je lacná a vydrží dlho. Treba záchod, misku na jedlo a vodu. Skrabadlo a pelech. Nás kocúr spi v pelechu v kumbale. Plznutie je také že každý povie že jar a jeseň ale mne sa zdá že plzne celoročne. Treba ho stále vycesavat a aj tak sa vám srsť zjaví hocikde. Ale s tím teba rátať pri zvieratách. Máme doma ešte dve korely a v pohode ich púšťame lietať. Kocúr ich ponahana ale neublíži im lebo sú spolu od mala. My dávame jesť len granule, kapsicky, paličky pre mačky ako pamlsok a surové kuracie mäso ale pozor musí byť minimálne 24 hodín premrazene. No treba rátať s tím že keď mačka ide na wc na veľkú tak zámorí smradom celý byt. To je u mačky tipicke že má smradľavé výkaly. Ale vždy vyvetrame nakoľko mačka kadi raz maximálne dva krát ale väčšinou náš raz. V noci behaju ľahnu si na vás a pradu. Čiže ja by som sa nevyspala takže náš je naučený že ho na noc umakartonom oddelíme v kumbale od zvyšku bytu. Tak potom spi celú noc. Pokiaľ ide o povahu čítali sme že je to veľmi prítulná mačka/ kocúr no nie je to celkom tak. Nedá sa nám len tak chytiť už vôbec nie maznať. Jedine keď ležím príde hneď ku mne a ľahne si na mňa. Leží skrabem ho ale akonáhle ho chcem chytiť a pritulit si ho začne sa vzpierat a ide preč. Ale to závisí asi od povahy. My ho máme od dvoch mesiacov života. Už mu teraz ťahá na tretí rok. Očkovať chodíme raz za rok a aspoň raz do pol roka treba odcervovat. Tabletku kúpite napr. aj v lekárni alebo pastu priamo u veterinára. Inak mačka / kocúr vydrží doma bez problémov aj deň dva len musí mať vodu zradlo a záchod. Väčšinu času spia. Inak asi nič viac len treba rátať s tím že už sa musíte o niekoho starať. Dúfam že som napísala všetko čo by ste chceli vedieť

danieli
8. máj 2020

Nasa bola uzasna, pani macka, mozno sme mali stastie na povahu, ved kazde jedno zvieratko ma svoju povahu, ale ak opat budeme mat macku tak britsku modru

martina888
9. máj 2020

@danieli áno presne všetko je o povahe mačky alebo kocúra. A britské sú krásne živé plysaciky.

marca12
9. máj 2020

@akzuzs vysavacom 😀 nas mal rad vysavac a tak sme.ho prebehli,samozrejme,ze na nizkom stupni,nech ho nevcucne celeho. Chlpov sa nezbavis a ked sme ho cesavali,zvykli sme vonku.

My sme mali najuzasnejsieho kocurika na svete fakt to nebola macka,ale spravanim ako pes. Verny,pritulny,oddany,poslusny,cistotny,dokonca vedel aj povely. Taku macku uz nikdy nenajdeme. Nikdy nezautocil,nevytiahol pazuriky,nikdy nikoho ani pri hre neuskrabol,tak bol ohladuplny. Zalezi,na aku povahu clovek natrafi. Sestra mala tiez britsku a to bola hrozna macka. Ani pohladkat,ani pohrat sa hned ta doskriabala,nebola vobec pritulna vychcanost z nej priam srsala.

danieli
9. máj 2020

@martina888 nadherna macicka