Moje dieťa prijali do štátnej škôlky, ale nedostali sme žiadne inštrukcie..

denisdenis
26. júl 2019

Ahojte, začiatkom júna sme dostali poštou rozhodnutie, že dcérku prijali do škôlky. Ďalej nás do teraz, ale riaditeľka nekontaktovala, ohľadne dalších info, popodpisovat papiere atd. Prosím vás aký je štandardný postup v iných škôlkach? Už mi to prijde cudne, že sa nikto ďalej neozýva a ja nemám info, čo malej potrebujem pripraviť, nakúpiť...Čakala som nejaké stretnutie rodičov pred zápisom a info a stale nič. Dakujem 🙂

nikka055
26. júl 2019

@denisdenis nam spolu s rozhodnutim poslali aj dalsi papier a tam bolo vsetko co priniest v prvy den, o kolkej a kde je zaciatok sk.roka , v akej triede bude atd ....rodicko bolo asi az po tyzdni od začiatku sk.roka ...

horalka1986
26. júl 2019

@denisdenis skolka nema wb stranku? Fanpage na fb? My sme mali rodicko az v septembri. V oboch skolkach. Nikto nas nekonraktoval. Len sme v prvy den prisli a odovzdali dieta.

pribinak
26. júl 2019

My sme mali rodičovske hned na druhy škol.den. Co mas dcere nakúpiť? Je to všeobecne známe: papučky/sandálky, pyzamko, flašku
Vsetko ostatne vam povedia
Nepoznas nikoho vo svojom okoli koho dieta tam chodi?

denisdenis
autor
26. júl 2019

@nikka055 Tak to super vyriešili, keď to poslali spolu s rozhodnutím. Ja ani neviem na akú hodinu mám malú doniesť v septembri do škôlky 🙂 Asi si budem musieť sama zavolať, očakávala by som, že to urobí škôlka 🤔

markaterka
26. júl 2019

Nás tiež nikto nekontaktoval. Ale u nás býva rodičovské združenie v posledný augustový týždeň. Čo máš kúpiť? No hlavne papučky, do skrinky treba dať náhradné oblečenie, pyžamo. A také veci na kreslenie kúpiš potom, opýtas sa učiteľky. Aj tak v prvý týždeň nebudú ešte kresliť, len hrať sa.

denisdenis
autor
26. júl 2019

@horalka1986 Nemajú web, ani FB je to malinká štátna škôlka. Hádam, niečo plánujú spustiť do budúcna 🤔 Ale tak sme radi, že ju vôbec niekam prijali 3 ročnú...

evelyn226
26. júl 2019

My sme boli na zápise o mesiac nám poslali rozhodnutie, nakoľko som nebola pon osobne a dva týždne na to písala riaditeľka rodičom mail, že rodičovské stretnutie sa bude konať koncom augusta... Keby sa neozvala tak by s v tomto mesiaci, keďže majú otvorené, išla osobne sa spýtať aby sme v septembri nešaškovali kam, kde, čo máme ísť...

michelle567
26. júl 2019

Ja si myslím že keď vám už rozhodnutie poslali tak už nič iné vám nepríde 🙂 posledný aug.tyzden už v škôlkach pracujú tak by som tam zbehla, aspoň pozriete kde bude mať triedu, možno narazíte aj na triednu a tá vám povie všetko

horalka1986
26. júl 2019

@denisdenis tak neries. Je prijata,to je najdolezitejsie

denisdenis
autor
26. júl 2019

@pribinak Nepoznám nikoho kto tam chodí 😏 Oblečko, obuv mame. Viem, že nikde dávajú zoznamy, že doniesť toaletak, mydlo, jar, dokonca wc bloky do toalety. A neviem ako to tam funguje, či prvé dni tam bude dcérka s rodičom a koľko hodín, kým sa adaptuje. By som čakala take info pred nástupom. Asi ich budem kontaktovať, len my zaujíma ako to majú inde poriešenie 🙂

horalka1986
26. júl 2019

@denisdenis nam vsetko povedali v prvy den. Co si tyka tej adaptacie. A zoznam veci dali na rodicku.

ibrunova
26. júl 2019

@denisdenis Ak vieš, o koľkej sa škôlka ráno otvára, tak vtedy tam môžeš dieťa doniesť 🙂 A v prvý deň ti všetko povedia, prípadne sa tam pred začiatkom školského roka choď prejsť, či nemajú niečo vyvesené.

michelle567
26. júl 2019

Tak ak je to štátna škôlka, s adaptaciou s rodičom nepočítajte. U nás ešte hovorili žiadne dlhé lúčenia nech nejde dieťa rozľutostnené do triedy... A hygien potreby čo treba nám kázali až po začatí sk.roka doniesť, nie hneď v prvý deň.. prvý deň nám stačilo náhradné veci, prezuvky, uteracik a kto chcel mohol obľúbenú hračku. Fľašu tam ani nenoste bežne je zakázané nechávať dieťaťu vlastne pitie/jedlo. A ak ste ju zapísali na celý deň ta bude chodiť na celý deň. Ak by ste po ňu na obed isli tak treba ráno povedať aby ju odhlásili z olovrantu

vespertine
26. júl 2019

@denisdenis Nam po prijatí až koncom augusta prišiel email od triednej učiteľky, do ktorej triedy budeme chodiť. V septembri sme prišli normálne na osmu, prvý týždeň sa tam ani neobedovalo, a hneď ten prvý týždeň bolo aj rodičovské združenie. Tam nám aj povedali, čo priniesť do triedy. To je všetko. Potrebuješ jedine papučky, ak nemáte. Všetko ostatné máš doma, a zvyšok ti povedia.

michelle567
26. júl 2019

My sme napr v prihláške mohli zaciarknut či je záujem o adapt.program. musíte už vedieť ako ste ju zapísali 🙂

mogaa
26. júl 2019

@denisdenis kam by škôlka prišla keby volala každému rodičovi....určite majú svoju stránku a všetky info sú tam🙂

eliska13
26. júl 2019

@denisdenis u nás boli také veci napísané týždeň pred nástupom na stránke, alebo na dverách skolky

denisdenis
autor
26. júl 2019

@michelle567 U nás neboli na prihlášku žiadne možnosti na vyber, len požadovali osobne údaje a potvrdenie od dr. Každá prihláška je ina. V inej meskej časti, kde sme podávali bola prihláška 3 stranová ešte kontakty na zamestnávateľa chceli a všetko info o dieťati plienky, cumel, či pije samé z pohára atd 😂

fokuska
26. júl 2019

@denisdenis Vies ono to nie je tak, ze skolka ma silou mocou zaujem o tvoje dieta, lebo chce ziskat "zakaznika", tak ta bude kontaktovat, informovat... Ty mas zaujem aby tam dieta chodilo, cize je v tvojom zaujme informovat sa - pogooglit, ci ma skolka stranku, pripadne ci nie je info na stranke u zriadovatela (mesto, mestska cast, obec, vuc...). Alebo sa ist pozriet ci nemaju na skolke vyveseny oznam, alebo tam ist posledny augustovy tyzden a popytat sa, alebo zatelefonovat, napisat mail... moznosti je vela ;)

denisdenis
autor
26. júl 2019

@michelle567 Práve neďaleko ako bývam je štátna škôlka, kde riaditeľka prvý týždeň vyžaduje pobyt rodiča s dieťaťom v škôlke na pol dňa, potom už by malo chodiť normálne. Tak ja či si plánovať na september dovolenku 🙂

denisdenis
autor
26. júl 2019

@fokuska Hej jasne budem volať, zastavím sa tam. Googlila som nič na webe nemajú. Mna hlavne zaujíma, ako to funguje v iných škôlkach 🙂

denisdenis
autor
26. júl 2019

@mogaa Práve nemajú žiadnu stránku ani FB. Aspoň mail by mohli poslať. Brali len cca 6 deti, tak to by snad zvládli napísať mailik. Možno ešte pošlú, keď nie ozvem sa ja 🙂

fokuska
26. júl 2019

@denisdenis V kazdej skolke inak, cize aj ked ti tu vsetci do bodky napisu ako je to u nich, nemusi to vobec byt tak aj v tej vasej ;)
Ved pockaj este a na konci augusta sa ozvi.

1aduliatko1
26. júl 2019

U nas dali tiez len papier o prijati. Viac nic. No u nas sa kupuje len pyzamko a papucky.

mogaa
26. júl 2019

@denisdenis tak to štátna škôlka nebude keď brali len 6 detí....dopyt po škôlkach je väčší ako ponuka, každá škôlka má poradovník náhradníkov ak dieťa vypadne. Je v tvojom záujme zistiť si to, stačí tam zavolať alebo sa zastaviť priamo v škôlke....To bude taká miniškôlka keď brali len 6 detíU nás sú súkromné jasle(predškôlka) berú deti od mesiacov do troch rokov a majú 15🙂

kristina2412
26. júl 2019

@denisdenis nemusia Vám poslať nič iné. Papiere popodpisujes ráno prvý deň v škôlke a všetko sa dozvies na rodičku od učiteľky. Ak bude treba dostaneš aj zoznam,ale my sme okrem toaletaku,vyťahovacich vreckoviek a rezervnych veci nic nepotrebovali.

zabina27
26. júl 2019

Každá škôlka to má úplne inak, u nás napr bol posledný augustový týždeň adaptacny, syn keď išiel ako 3 ročný už od septembra išiel normálne na celý deň, dcéra ako 2 ročná aj v septembri chodili len doobedu, čiže záleží aj od učiteliek, ako si to s prváčikmi zadelia... Treba tam buď zavolať, ale si zisti, kedy majú prázdniny, aby si sa dovolala, alebo ak je tu na koňovi alebo fb skupina vášho mesta, opýtaj sa tam, možno nájdeš maminy detí, čo chodia do tej škôlky

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpg
26. júl 2019

Keď je to taká malá škôlka, pravdepodobne dajú podpísať papiere a oboznámia v prvý deň,
oni už pracujú aj posledný augustový týždeň, tak by bolo dobré tam ísť, príp. aj s dieťaťom a opýtať sa na koľkú a kde máte prísť a čo si priniesť.

evittam
26. júl 2019

@denisdenis Akoze skolka ma volat vsetkym rodicom? Štandardne sa chodi do 8.00, potrebuje prezuvky, pyzamo. Ostatné sa dozvies na rodicaku v septembri. A urcite ma skolka webstránku.😉