Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

eevina26
29. júl 2015

Ahojte, chcela by som poradiť mam juku a zacali sa ne nej robit cierne bodky ,ked po nej prejdem prstom tak tie bodky dopadnú neviete co to je?dakujem

hanney
3. dec 2015

Ahojte. (: Pestujete niekto vianočnú ružu? Mám ju z minulého roka.. koncom októbra som ju schovala pod krabicu, nechala som ju tam cca 3 týždne, sem tam poliala. Ale doteraz mi nekvitne.. Neviete poradiť prečo? Ďakujem

jachin
2. mar 2016

Baby máte niektorá overenú internetovú stránku z ktorej sa dajú objednávať kvety? Príp.objednali by ste si kvety z netu?

kvetka589
2. mar 2016
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

fu kvety z netu asi skor nie, aj ked viem ze niektore si objednavaju

beruska87
8. máj 2017

Zdravím žienky! Mám otázku ohľadom kvetináčov pre izbové rastliny. Minulý rok som sa sťahovala a pomaly si to "prezariaďujem". Aj keď ma kvety nemajú veľmi v láske, zadovážila som si ich zopár a taktiež kvetináče. Jasne, že tie keramické lebo sú krajšie. A samozrejme bez dierok na dne a dneska čítam článok, že rastlina v takejto nádobe skôr či neskôr zhnije😨 Keď pomyslím koľko je to vyhodených peňazí ide ma šľak trafiť! 😠 Čo myslíte, môžem skúsiť vyvrtať dierky riadne tenkým vrtákom? Prosím nesmejte sa mi, hanbím sa to niekoho spýtať preto to skúšam tu takto inkognito bez ujmu na mojej inteligencii 😇 Vďaka!

jachin
9. máj 2017

Tak si kúp menší kvetináč, nejaký jednoduchý, lacný,kľudne aj plastový s dierkami a ten vlož do toho keramického.ten plastový potom nebude vidieť, a voda bude mať aj kde odtekať.
naspodok toho vnútorného kvetináča, kde bude kvetinka zasadená ti odporúčam dať ešte kamienky alebo nejakú drenážnu vrstvu, nebude stáť kvet vo vode a nezhnije.

hapkova
22. feb 2021

Ahojte babulky🙂 Chcem si tu s vami trosku podiskutovat o kvetoch, rastlinach v bytoch. Moja taka nevyhoda je, ze mame tmavy byt, v ktorom mi pomaly ziadne rastliny a kvety nejdu, som z toho uz zufala😕 Normalne od tolkeho zufalstva som zacala rozmyslat nad umelymi. Aky mate na to nazor? Dufam, ze ma tu neukamenujete🙂😂

dodosd
23. feb 2021

@hapkova ved su aj izbové rastliny, ktoré nepotrebuju vela svetla (paprade, svokrine jazyky, filodendron, popínavé rastliny, diefenbachia, fikus, atď.)

hrehusa
28. feb 2021

@hapkova prečo nie... ja mám v byte mnoho rastlín a zväčša také na, ktoré by som si netrúfla, mám normálne umelé a môžem ti povedať, že vyzerajú fakt jak živé

hapkova
1. mar 2021

@dodosd ano viem, ze su, lenze tie treba polievat a ja na to vecne zabudam a este ked pride na svet cvrcek maly, tak to bude este horsie😒 Preto hladam nejaku inu alternativu🙂
@hrehus mas? A aka je o ne staroslivost? Je potrebne aj pri umelych nieco dodrziavat alebo nie?

tapala
2. mar 2021

ja mam doma tiez kopec umelych rastlin a nejak ani nelutujem ze som sa tak rozhodla, sem tam z nich utriem prach navlhcenou handrickou a akurat jedno co dodrziavam, ze ich nemam ulozene na moc slnecnom mieste

jachin
2. mar 2021

Poliatie kvetov je otázka pár minút raz do týždňa, stačí nastaviť pripomienku na mobile..okrem estetickej funkcie kvety aj čistia vzduch..o umelé sa tiež treba občas postarať, umyť listy, kvety, prípadne oprášiť od pavučin..takže za mňa aspoň nejaké živé..a na okrasu na okno teda umelé.ja mám jednu umelú orchideu, je síce pekná, ako živá, ale teda riadny lapač prachu 🤔

vikus17489
3. mar 2021

@hapkova kup si v prvom rade to, co sa tebe paci. Ty v tom byte byvas, ty sa tam musis citit prijemne. Ja mam aj umele aj zive a povedala by som, ze staroslivost je skoro rovnaka, kedze aj na zivych listoch na drzi prach, takze umyvam aj jedny aj druhe. Ak ti mozem poradit, tak umele rastliny/kvety maju velmi pekne na stranke HK Green. Skus si pozriet, umele mam vylucne len od nich😉🙂

liesik
3. mar 2021

Živé sú síce živé a majú svoje výhody, no ja vôbec nezatracujem ani umeleé keˇže ich mám doma celkom dosť a robia mi veľkú radosť. Mám doma mix a celkom mi to vyhovuje. Z živých mám také, ktoré nie sú nejak náročné na údržbu a z umelých mám také, o ktoré by som sa asi dostatočne postarať nevedela

hapkova
4. mar 2021

@vikus17489 mas pravdu, musim to zacat aj ja tak vnimat. Doteraz som riesila vsetko tak, aby sa kazdej navsteve u nas pacilo a citili sa prijemne, ale to nie je asi podstatne, dolezite je, aby sme sa my dobre citili. Dakujem ti. A stranku idem hned pozriet😉

hapkova
4. mar 2021

@liesik a to su ake napriklad? Kludne potesia aj fotky, ak mas🙂

klaudi31
4. mar 2021

@hapkova presne tak. Ono kazdy ma iny styl, takze okoliu proste nikdy podla mna nevyhovies na 100% no je to prostredie, v ktorom zijes ty, tak by malo vyhovovat hlavne vam ako rodine

vikus17489
5. mar 2021

@hapkova nieee, to tak nesmies brat! Kukni a ked budes mat nejake otazky, tak kludne pis, poradim ti, kedze som cez nich uz objednavala🙂

hapkova
8. mar 2021

@vikus17489 pozerala som ju a velmi pekne rastliny a kvety tam maju. Tam vyzeraju aj na zivo? A chcem sa spytat aj sa nejako o ne specialne staras, aby take pekne boli stale alebo nie?

bibiana177
8. mar 2021

@hapkova ako myslis starat? o umele sa asi netreba starat, len prach obcas utriet ak sa nejaky nachyta. ja tiez premyslam, ze si objednam, maju tam fakt pekny vyber. neviete kolko trva dodanie?

vikus17489
9. mar 2021

@hapkova ano, presne tak ako na fotke vyzeraju aj na zivo a dovolim si tvrdit, ze mozno aj o kusok lepsie🙂 Da sa povedat, ze sa o ne nijako specialne nestaram, iba ich z casu na cas prejdem prachovkou, aby na nich nebol prach (nakolko ten sa drzi na rastlinach ci su umele alebo zive) a este som si od nich kupila taky sprej, ktory listom dodava prirodzeny lesk, tak raz za mesiac to aj s tym postriekam🙂
@bibiana177 dodanie trva tak do tyzdna, niekedy je to aj skor ale maju napisane ze do tyzdna dodavaju tovar objednany cez ich e-shop.

hapkova
10. mar 2021

@vikus17489 to som si aj myslela, ze ich od prachu utieras, lebo to som si vsimla, ze aj na aloe vera co mam jedinu zivu rastlinu, tak sa strasne drzi prach. Len ten vzdy supnem do vane a osprchujem, aby nebola od prachu. Dakujem, skusim si pozriet aj ten sprej

vikus17489
12. mar 2021

@hapkova tak najlepsie by bolo, keby prach neexistoval a nemusime ho vobec upratovat, vlastne potom by sme nemuseli vobec nic upratovat, to by bolo meeega super🙂 Ale spat do reality😀 Daj potom vediet, ci si nasla a co si si vybrala, dobre?

klaudi31
14. mar 2021

@vikus17489 heh to je môj najväčší sen, aby som nemusela upratovať, ale zas na druhej strane, možno by mi to časom aj chýbalo

vikus17489
15. apr 2021

@klaudi31 no mne by to zarucene nechybalo, mala by som aspon viac casu na seba😇😂

dom_evi
18. apr 2021

Heh aj tak sa to da ponimat. Ako ja som na tom rovnako, tiez na ne nemam moc casu a niektore veru podla toho aj vyzeraju :(

fabrika
26. apr 2021

@dom_evi viem presne ako to mas, lebo na mne sa kazdy smial, ze ja nevypestujem ani burinu, ze ani ta by jednoducho u nas neprezila a jedneho dna som si povedala dost a zaobstarala som si kvietky a rastlinky proste umele

hapkova
28. apr 2021

@vikus17489 po dlhsom case ale predsa sa ozvyam. Rastlinky z toho e-shopu uz mam doma a vyzeraju skvelo. Fakt si mala pravdu, ze vyzeraju ako zive. Vobec nelutujem, ze som sa na nieco taketo dala, hned to mame utulnejsie doma. Dakujem ti este raz za vsetko!😘

vetva99
28. apr 2021

juuuj tak super a vsetky prisli take realne? mna by to totizto moc zaujimalo, kedze by som si chcela nejake kupit, ale nechcem vyhadzovat peniazky za nieco, co nebude ako ma byt. fotky nahodou nemas?

hapkova
3. máj 2021

@vetva99 ano, vsetky prisli velmi pekne, take ako na obrazku. Vyzeraju ako zive😉 Ak sa rozhodnes od nich objednat, tak isto nebudes sklamana a vobec to nebudu vyhodene peniaze, to mi ver! Fotku bohuzial nemam ale mozem ti spravit a poslem ti do sukromnej spravy🙂