Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

martinenka886
10. jan 2022

Je to tak, ze podla fotiek si uplne v pohode vyberies, tiez som to tak spravila 🙂 Do predsiene som hladala nejake vhodne typy aj ked vacsie a drzia na mieste a to sa mi tam aj deti prehanaju kolkokrat hore dole 🙂

veroniak12
11. jan 2022

@janikk54 no a su nejake konkretne nad ktorymi uvazujes, ze by si si zakupila? Vies co, ked som objednavala, tak mne to prislo do tych 7 dni najneskor. Takze taka standardna dodacia doba by som povedala 🙂

bogierka
12. jan 2022

no tak to je super a kedy si si ich objednavala, tento rok alebo minuly? zaujimalo by ma ci mas aj nejaku fotku kvietkov, ktore si si objednala, lebo tiez premyslam, ze by som si nejake chcela kupit do kupelne a to je prostredie asi len pre umele kvety

vetva99
12. jan 2022

mate niektora umele kvety ale aj s kvetmi? nie proste len take zelene ale ako keby kvitnuce, ktore ale nevyzeraju uz z kilometra proste umelo? hadam hladam, no zatial som veru take, co by vyzerali realisticky nenasla

vikus17489
17. jan 2022

Bogierka tak to je asi o tom, ze co by ta tak zaujalo. Mas predstavu ake by si chcela? A to len do kupelky by si dala?
Vetva99 vies co my mame aj aj 🙂 Aj cisto zelene to nazvem aj s kvetom a vyzeraju super. To ono teraz je podla mna celkom problem v kamennych predajniach vobec nejake pekne najst.

vetva99
17. jan 2022

to mas veru pravdu a ja uz som tak povediac z toho hladania zufala. ak by som ta mohla poprosit, napisala by si mi teda odkial ich mas ty, ked mas aj take aj take. tu u nas som veru pobehala uz vsetko a marne

filory
19. jan 2022

@vetva99 a mas aj vytipovane druhy, ake by si si chcela kupit. ci by to mali byt len zelene rastliny alebo aj nejake kvety alebo mensie stromky, travy?

marcela64
23. jan 2022

Tak ono asi keď hľadá a márne, myslím, že nič konkrétne to nie je v tomto prípade, ale skôr že aby sa aspoň niečo našlo. To verím, že je problém. Na internete je veľa inšpirácie, tam si skúšala pozerať? 🙂

janikk54
26. jan 2022

Martinenka886 a podla coho si si ty kvety vyberala? Riesila si aj rozmery alebo len podla toho ake sa ti pacili? Lebo podla fotky sa mi napriklad tazsie odhaduje aka bude velka, aby sa mi zmestila na dane miesto, vies ze aby sme ju zbytocne nejako neobsuchovali alebo ako to nazvat.

darinagod
27. jan 2022

tak ved miery su pri nich isto uvadzane, takze nie je problem si dane miesto premerat a podla mna by to malo stacit. ako ja teraz nerada chodim po obchodoch a taketo veci som sa proste naucila si kupovat online. aj je vacsi vyber a nemusim nikam chodit

martinenka886
28. jan 2022

Ale jasne ze som pozerala aj rozmery, lebo ako som pisala, hladala som nieco vacsie do predsiene a chcela som vyslovene vyssie rastliny 🙂 Da sa podla toho popisu pekne orientovat.
Presne tak, zober do ruky meter a pozri si rozmery, podla toho kde ho chces dat a je to 🙂

veroniak12
2. feb 2022

@darinagod a ty mas tiez nejake umele rastliny doma? co si tak vsimam, ze teda sme sa viac naucili kupovat cez internet, tak aj o tie zive kvety sa nam uz nie ze nechce starat, ale je to pri porovnani cena a kvalita riadny rozdiel. ak sa teda nejakej nedari a vykape, dakujem pekne.

pukavica
2. feb 2022

ak sa smiem pridat, tak ja poviem tak, ze mam doma mix aj zivych ale aj umelych kvietkov, tie na ktore si trufam a dari sa im, tak tie mam samozrejme zive, no niektorim sa tak nedari a tie mam zas umele

vikus17489
8. feb 2022

Hej ono to tak byva, ze pokial viackrat zivy vykape tak sa uz nahradi umelym lebo na to nie su nervy :D Inak chcela som sa spytat, tie ktore mate umele rastlinky ale s kvietkami, kde ich mate? Niekde pri okne? 🙂

hrehusa
8. feb 2022

@vikus17489 vieš čo nemám ich priamo na okne ale nedá sa povedať, že by neboli aj na svetlých miestach. takéto mám hlavne v kúpelni, na wc a na takej chodbe, kde sa teda žiadnemu živému nedarilo

marcela64
9. feb 2022

@pukavica a neuvažovala si, že časom mať všetky umelé? 🙂 Predsa len už si asi zistila, o ktoré je menšia starostlivosť :D Lebo aj u nás to tak bolo, že po jednom postupne a zrazu :D Toľko ich máme 🙂

pukavica
9. feb 2022

@marcela64 vies co tak to isto nie. zas ako ak by som mala nejaky zdravotny problem a nemohla si kvoli nemu zive dovolit ok, ale ako nechcela by som mat doma vsetky rastliny zas len umele. su krasne to je pravda, ale neviem si predstavit, ze by som mala len take. zive mam take na ktore uz proste viem ako na to

bogierka
13. feb 2022

@pukavica ved to je jasne, zvlast zena podla mna ma potrebu mat dom aj zivy kvet, teda aj ked je pravda, ze s tymi umelymi je zivot tak nejak lahsi

janikk54
15. feb 2022

Tak to je pravda, ovela jednoduchsi, hlavne aj ked idete niekde na dovolenku a netreba riesit kto vam tie kvety pride poliat 🙂 Ved ked som mavala ja zive kvety, tak tiez som si citala kadeco o nich a studovala ako sa starat a to je pri niektorych fakt len strata casu.

bogierka
15. feb 2022

@janikk54 ja mam aj take aj take, no z tych zivych sa musim priznat, ze mam skor take, o ktore sa teda az tak moc staraz netraba - rozne sukulenty, palmy, svokrin jazyk a podobne

vierka_z
16. feb 2022

@bogierka sukulenty mam aj ja no umele v kupelni. zivym sa tam moc nedarilo asi kvoli tej vlhkosti a tak ale ako keby som nevedela, ze su umele, myslela by som si ze su zive

martinenka886
17. feb 2022

@bogierka no vies co zase az taku potrebu mat doma zive kvety nemam. Ono mozno na jednu stranu to vyzera aj fajn hej, ale z toho pohladu, ze treba davat pozor v zime kde je ten kvet aby ho neofukol studeny vietor a nezamrzol, a mysliet kedy som ho polievala, a kedy treba presadit, uz som skor zastancom v tejto dobe mat umele rastliny.

bogierka
20. feb 2022

kazda sme ina a to je uplne v pohode, ja som len vyjadrila svoj nazor, mne by to proste chybalo

veroniak12
21. feb 2022

@martinenka886 no je to take, ved to vidim aj na mojej mamine napriklad, ta sa snazi si vypestovat bonsaj z hocicoho a skusa a nic a ocino sa na to uz nemohol pozerat tak jej zakupil umelu :D reku tato ti nevykape a bolo 🙂

lutomm
23. feb 2022

tak bonsaj je len jeden heh ale tak vybrala si dost podla mna narocnu rastlinu, ktora nie je pre kazdeho a ani jej nevyhovuje kazde jedno prostredie. je to proste specificka rastlina takze posla mna bolo velmi mile, ze jej to cele takto ulahcil

marcela64
25. feb 2022

To je tak keď si my ženy dávame výzvy, ako presne pestovať bonsaj, Ako už som videla ľudí čo to majú ako koníček, ale presne, mne by to tiež skôr či neskôr vykapalo a to by ma veru mrzelo lebo veď to nie je lacná záležitosť.

tapala
27. feb 2022

je to take dvojsecne by som povedala, proste su zienky, ktorym nevadia umele rastliny a potom su zas take, ktore sa s tymi zivymi proste radsej potrapia a maju radost z uspechov

kacenocka2
11. jún 2022

Neviem či to sem patrí, neviem nájsť vhodnú diskusiu.. Mojim koníčkom su izbove kvety, ale toto som ešte nezažila.. V kvetináči som našla huby..máte s tym skusenosti, alebo viete dôvod čo sa s nimi stalo

kacenocka2
9. júl 2022

Vedeli by ste aky je druh tejto izbovky?