Može byť v profile užívateľa fotografia nebohého dieťaťa?

mawiya
17. sep 2012

Ahojte. Neviem či som zaradila diskusiu do dobrej témy, ak nie hádam to admin prehodí. Zarazila ma situácia tu na MK. A preto chcem vedieť iba jednu vec. Ak má mamička dieťatko, ktoré miluje, dieťatko tesne pred pôrodom zomrie - nie je matka? Nemá právo uložiť sem na MK do svojho fotoblogu, a do svojho profilu fotografiu svojho dieťatka? Len preto, že sa nenarodilo živé? Sme naozaj takí puritáni a bez súcitu? Nie sme matky? Ak takáto maminka nemá právo zverejniť fotku svojho dieťatka, tak potom poprosím všetky maminky, ktoré tu zobrazujú fotky z USG a fotky tehu testov, aby ich stiahli. Pretože takisto to nie je v poriadku, ak tie tehotenstvá nevyšli a nenarodilo sa z nich zdravé a krásne miminko. A pre maminky, ktoré sú citlivé mám len jednu radu. Načo chodíte na statusy, ktoré jasne hovoria o tom, že tehotenstvo nedopadlo dobre. Pekný deň

edita84
17. sep 2012

podla mňa by tu táto téma ani nemala byť je to súkromná vec maminky čo sem dala tú fotečku (nevidela som ju ale na tom nezáleží) nemali by ste to tu rozoberať raní ju to ešte viac :/ každá maminka má svoj príbeh sme tu na to aby sme si radili, tešili sa spolu a bohu žial aj smútili :( ale v poslednej dobe je Mk len o šatoch peniazoch a dokonalých matkách :(
táto diskusia by sa mala zavrieť

kveronika
17. sep 2012

@arizona Len by som chcela reagovat, ze nemas pravdu co sa tyka psychoterapie a jej nahradenim MK. Vies, ja som prisla o dietatko a mamicky tu na MK mi velmi pomahaju. Neviem si predstavit, ze by som mala ist za psychologickou, ktora to NIKDY nezazila, a mala by mi radit ako sa vysporiadat. Tiez som si nikdy nemyslela, ze si tu budem vylievat srdce. V ziadnom pripade nie som exhibicionistka. Ale mne to fakt pomaha rozpravat so zienkami, co zazili podobne.

Jedine, co my zeny po strate babatka hladame tu na MK, je vzajomna podpora. Nepotrebujeme, aby sa na nasom nestasti prizivovali ti stastnejsi. A to teraz myslim vseobecne.

pectore
17. sep 2012

@kveronika hlavne sa ukludni....ja som napisala svoj nazor...nikoho nesudim... to ze niekto vyvesuje fotky mrtvych deti na internetove fora bohuzial nieje podla mna v poriadku...a hoc proti takemuto prejavu nic nemam pretoze je to kazdeho vec...osobne sa stym nestotoznujem.... Pokial matka pride o dieta ktore sa ani nenarodi...tzv potrat, respektive porodi mrtve dieta... moze uz len snivat o tom aka by bola matka, ale matku to snej neurobi....tak ako ked zena dieta porodi a opusti ho...tiez to snej matku nerobi... nema co snej matku spravit... Je to skratka nestastie, ale aby som o sebe tvrdila ze som matka ked som s dietatom mala platonicky vztah typu "ja a moje brusko "... no vazne si nemyslim ze to zo mna robi matku.....Navyse je to neucta k dietatu a podla mna aj k celej rodine. To je zalezitost velmi bolestiva a citliva a mala by zostat v kruhu rodiny...je to taky tradicny zaklad slusnosti.... Mrtvym by sme mali dopriat ich klud..o to viac ked je to male a nevinne dieta ...to co autorka urobila hranici s chorobnym prejavom...nejakej depresie alebo nevyrovnania sa.... fotoalbumy su to preto aby sme sa navzajom "ukazali " aky sme , co robime ake mame zazitky, inspiracie....ale vyvesit fotku mrtveho dietata je trochu z ineho sudka... treba sa spytat preco? Preco to autorka urobila? Pretoze fotoalbumy na verejnych forach niesu pre rodinu ci priatelov...ale pre kohokolek kto ma zaujem....a delit sa o bolest s cudzimi ludmi, hladat medzi nimi sucit...vedie k roznym reakciam...to si autorka musi uvedomit..a zmierit sa stym.... o niecom to bude vypovedat....Neviem preco tak ostro sudis kto ku comu sa ma pravo vyjdrit... pretoze ak si si vsimla jedna sa o verejne forum...takze taketo sudy su upne scestne....nikto si nikde nechodi ulavit (to si iba ty tak kategorizovala)...normalne ma zaujala tema tak som sa ku nej vyjadrila....to ze sa s mojim nazorom nestotoznujes je v poriadku,ale osobne utoky mozes riesit cez IP....hm? Nemyslim si ze som bezcitna ale tiez nemozes kazdeho potlapkat po pleci , hoc je mu ublizene.. treba mu povedat ako sa veci maju...obcas to byva bolestive ale myslim si ze je to daleko lepsie ako falosne iluzie a polopravdy len aby bolest nebola taka silna.... s tym sa skratka musi zena zmierit, uvedomit si ze zivot ide dalej a hlavne ze aj to co sa stalo je jeho sucastou .... treba sa postavit a ist dalej... utapanie sa v sebalutosti a pochopeni je len velmi kratkodoby a slabi liek na taku bolest.... Kazdy z nas sa tu so smrtou stretol a dotkla sa ho (aspon vacsina) takze kazdy vieme o takej bolesti nieco...i ked sa to zrovna netyka nasich deti....

pectore
17. sep 2012

@burina111 so vsetkym suhlasim az na ten skrat dat to do fotoalbumu na verejne forum....co taky clovek caka?

ivkamb
17. sep 2012

@dai napisala si to dokonale🙂 som rada ze sa tu najde este aj normalny clovek, ja som si prezila to iste, takze viem co mamicka preziva ☹

ivkamb
17. sep 2012

@blondiee83 uplne s tebou suhlasim 🙂

ivkamb
17. sep 2012

@pectore ja som si tiez prezila porod mrtveho dietata a ver mi ze ako matka som sa citila, fotku synceka nemam a keby som mala urcite ju sem dam, pretoze to bolo a je moje dieta 😠

pectore
17. sep 2012

@ivkamb kludne ...podla mna je to vsak skor chore nez normalne....

arizona
17. sep 2012

baby, ale veď toto nie je o nenávisti a zlosti v nás. ide o pravidlá portálu. neviem, čo sa tu teraz rieši - MK je verejný portál s istými pravidlami (ktoré sa dosť často dajú prispôsobiť individuálnemu cíteniu). pokiaľ tú fotku zverejnila pre všetkých, tak všetci môžu reagovať, nahlasovať adminom! hold, smola, že sa našli ľudia, ktorým také niečo vadí.

ak chcete, aby tu tá fotka bola, tak napíšte adminom a neriešte tu niečo, čo sa aj tak nevyrieši. a len tu na seba kydáte a porovnávate, kto má viac a väčších citov...

amouramour
17. sep 2012

nechapem preco ti to zmazali...holt admini tu moc rozumu nepobrali a niektore zeny su tu na MK riadne obmedzene....a komu to vadilo nech sa nepozera...no clovek nepochopi

amouramour
17. sep 2012

@pectore dost obmedzeny a neprijemny nazor, neviem ako by si sa citila v jej kozi pani uzasna...vzdy sa niekto najde komu bieco vadi, prsia v ustach deti, polonahe tehu fotky, nahe fotky deti - to tiez moze ludi poburovat a je toho na mraky...uprimne nechapem uzivatelky ktorych zlost obmnedzenost ich vedie este nahlasit taku fotku...ked sa mi nepaci, zavriem a nepozeram

ivkamb
17. sep 2012

@pectore takze mi chces povedat ze je chore to, ze sa povazujem za matku dietatku ktore som porodila ale nezije..............

amouramour
17. sep 2012

@burina111 inak tie albumy s vecickami nechapem ani ja...ze podme sa pretekat, kto ma vacsi rozpocet a lepsie veci a kto na to ma🙂holt niektore kocky nedorastli z obdobia hrajem sa a obliekam babiky

amouramour
17. sep 2012

uprimne po precitani viacerych negativnych prispevkov sa hanbim za zeny, ktore sa nazyvaju matky ale velmi si to teda nezasluzia...to ze maju vlastne dietatko, ktore je zive a zdrave im nedava moc sudit niekoho kto take stastie nemal...a pouzivat v suvislosti s jej fotkou a cinom slova perverzne a pod ☹

kveronika
17. sep 2012

@pectore Kebyze sa da pod prispevok kliknut na ''nepaci sa mi'', mala by si ich tam vela.

Mylis sa, ale beriem to, ze si to nezazila, tak sa nevies dobre vcitit. Keby tebe tvoja dcerka zomrela, bolo by ti dobre, keby ti ludia napisali, ze UZ nie si matka? To je to iste, ako ty pises o mamkach, ktorym zomrie dieta pred porodom. Neviem ako si ty prezivala tehu, ale ja, kedze som sa o svoje dieta starala uz pred narodenim, bola a som jeho matkou. Nie je to ziaden platonicky vztah. Ale to fakt zavisi od prezivania.

Ani si nevies predstavit, ake to je tazke vyrovnat sa so stratou dietatka. Nemozne, je to uder na cely zivot. Neda sa to prorovnat so stratou rodicov ci surodencov. Ale clovek naozaj pochopi az ked zazije.
Lahko sa hovori niekomu, ze ''vyrovnaj sa s tym, je to sucast zivota, ber to ako to je - tvoje dieta je mrtve'' 😠 😠 My si pravdu uvedomujeme, nepotrebujeme, aby nam niekto jej konstatovanim este viac rozorval bolave srdce.

Zbytocne sa uz k tebe vyjadrovat, nepochopis to

pectore
17. sep 2012

@amouramour co nechapes ze dala na verejne forum fotku svojho dietata ktore jej umrelo este pred porodom? To je normalne? Ludske? To budeme prikivovat..akoze je to v poriadku , ze je chudatko? .... To co sa jej stalo neprajem nikomu ale sposob akym to podala si veru napisem svoje...vzhladom k tomu dietatu je to akurat tak neuctive. Nikdy by som to svojmu dietatu neurobila...to su aj zaklady nejakeho duchovna v nas, ze nebudes skratka rusit mrtvych....a robit si znich neviem co.... jednoducho dieta treba pochovat a nechat napokoji...nie ho vesat na verejne fora a nebodaj cakat co ludia napisu.... Neviem co cakala, neviem preco to robila......predsa sa da taky problem riesit inac...ale vyvesit fotku dietata ktore zomrelo pred porodom je taky tenky moralny lad...ze sa mozme navzajom zamyslat nad tym co je horsie...ci taku matku lutovat alebo s jej konanim nesuhlasit.

kaja73
17. sep 2012

mne osobne skor "vadia" fotky deti v roznych pozach,kde je raz oblecene tak,potom hentak,potom zas inak a obdivujme satnik 3 rocneho drobca-manekyna 😝 -200 fotiek v roznych satach-ach-jo
to skor beriem fotku,mozno vymykajucu sa zmyslaniu mnohych ludi-ale plnu lasky a smutku zaroven.
Aj ked ja si sem nedam ani jedno ani druhe-verejne.

ursul
17. sep 2012

@pectore bez uražky ..ako možeš nazvat chorym dat foto dietata vlastneho??

arizona
17. sep 2012

@kveronika no jo, napísala som to tak, že v žiadnom prípade jej tu nikto nikdy nepomôže - myslela som zverejnenie fotky a reakcie k nej, nie diskusné fórum. nech ide do témy, kde jej môžete pomôcť, kde sa môže vyrozprávať, kde ostatné maminy vedia, aký hrozný sen prežíva. kde ju vedia podržať. pokiaľ niekto hodí na web "naslepo" hocijakú fotku, musí byť pripravený na rôzne reakcie 🙄

liave
17. sep 2012

Ak dietatko zimrelo pres.porodom aku .fotky sem ma mamicka zavesit???zarka bola na Foyle uplne krasna a pekne upravena,Ak by stanka nepisala co sa stalo a ze zarka sa narodila "tichucko"ziadnu by ani nenapadlo ze pozera na nerve babatko.kazda matka sa chce pochvalit svojimi detmi.
Kazdy sme iny,ja by som asi tiez nedokazala verejne vystupovat so svojim zialom no nechapem ludi ktprym toto robi problem???smrt je sucastou zivota a kazdy ju stretame denne.ja mam v albumoch fotku decry ktora nezije aj mna nahlasite???????

amouramour
17. sep 2012

@pectore prepac ja ale nejak vobec nechapem teba asi ako kopec dalsich ludi

blondiee83
17. sep 2012

@pectore Ty si matka???? teba by mali odtialto velmi rychlo vymazat. To, co si napisala, absolutne nie je normalne, je to chore a je to pripad pre psychiatra. Tolko necitlivosti, urazok a povyseneckosti v jednom komentari voci zenam, ktore stralili deti, sa len tak nevidi...ze tebe nie je vrcholne trapne taketo nieco napisat. Som uplne poburena. Pises tu o tom, aby sa neutapali v sebalutosti a pochopeni, ze to musia brat uplne normalne ako sucast zivota????? To myslis ozaj vazne?
A kedze je toto verejne forum a kazdy si moze napisat svoj nazor - moj nazor na teba: chod sa liecit, ale velmi rychlo!!!!!!!

kveronika
17. sep 2012

@arizona Vies, ja ked najdem foto, co sa mi nepaci, nenapisem majitelke, ze je to skarede, nevhodne, ... a ja neviem co este. Kebyze mam fotku svojho synceka, tiez si ju tu dam. On je stale sucastou mojho zivota, urcite bol krasny a ano, pohladilo by mi moje bolave srdce, ak by mi niekto ''klikol'', ze sa mu to paci. Neriesila by som, ci toho cloveka dojima, co som prezila. Neriesila by som, ci si niekto mysli, ze je to chore. Lebo CHORE je prist o zdrave dieta den pred porodom 😔

hradnapani
17. sep 2012

taku zenu za matku povazujem, pretoze podla mna sa matkami stavame uz v okamihu, ked sme dieta pocali a nosime ho v brusku.

Na druhej strane, taku fotku by som nikdy, nikdy nezavesila na verejny portal, pretoze to povazujem za nanajvys intimnu a pietnu zalezitost a velmi by mi vadilo, ze niektori (vacsina) by to povazovali za nechutny pocin, a to si to dietatko naozaj nezasluzi.
Osobne, raz som tu tiez taku fotku videla, ako tehotna, a zostalo mi nesmierne smutno, strasne som sa bala, ze sa mi tiez nieco take stane. Tu mamu neodsudzujem, ale nerobila by som to, (podobne ako aj fotky zo sona a pod. Ja to vnimam ako porusenie intimity). Kazdy mame tu hranicu (a dovody) proste inde, ale respektovat navzajom sa zase mozme, nie?

pectore
17. sep 2012

@kveronika to je najlepsie napisat ty nevies .....keby mi dieta zomrelo urcite tu nedavam foto s rakvy, ci jeho foto po smrti...to by som sa asi zblaznila....vsak ja by som to nedokazala ani nafotit...nic take by som ani nechcela mat...to je ta posledna vec na ktoru by som chcela mat spomienky......tu ide o to ze vyvesila fotku dietata ktore zomrelo pred porodom... stymto krokom ja nesuhlasim... nie ci som bezcitna a ci neviem sa vcitit...to je uplne ina rovina....v ktorej sa nazorovo zhodneme ....ale v tom sposobe prezentacie smutku asi nie...a matkou sa zena nerodi, matkou sa zena stava .... ale nehnevaj sa na mna .... tehu je len jeden s krokov ako sa nou stat.... to ze mas devet mesiacov dieta pod srdcom s teba matku nespravi... je to len cesta k tomu byt matkou... Vravim... to si len moze domyslat a utapat sa v predstavach akeby to bolo kedy to bolo...ale take myslienky treba rychlo poslat prec, iba si nimi bude ublizovat....

pectore
17. sep 2012

@ivkamb nie ja povazujem za chore vyvesovat fotky dietata ktore zomrelo pred porodom na verejne forum, a mysliet si ze som matka.

alex2201
17. sep 2012

@pectore a čo si? keď porodila dieťa nieje matka? TVOJ NÁZOR JE CHORÝ, načo tu rozčuluješ ženy. keď Ti umrie dieťa v 5rokoch už niesi matka??????? Lebo zomrelo, uvažuj čo píšeš

pectore
17. sep 2012

@ursul "ako možeš nazvat chorym dat foto dietata vlastneho" ...poopravim ta...dat foto mrtveho dietata ktore zomrelo este pred porodom...

ivkamb
17. sep 2012

@pectore tie tvoje nazory....hroza, pokial si si take nieco neprezila nepochopis(samozrejme ti to neprajem, len konstatujem) a nevynasaj tu rozsudky kto je matka a kto nie, lebo podla tych tvojich slov moc nevies o tom co je skutocna laska matky k dietatu

alex2201
17. sep 2012

@ursul opeť tlieskam