Môže ma zubár nútiť k vytrhnutiu zubu?

5. feb 2020

Mam otazku v pravo hore a v lavo hore uplne na konci mam dva vylamane zuby. Ono to ani uz zub nie je ako skor uz len odlomeny zub a je tam koren. Jeden horsi jak druhy. Moj zubar mi ich chce vytrhnut s cim ja nesuhlasim aj ked tie zuby tam vraj hniju. Su uz asi mrtve neviem nevyznam sa do toho. Zubar mi chce ale vytrhnut oba naraz a ja nechcem pretoze naposledy ked mi trhali zub mi skoro zlomili sanku pretoze mam velmi zakorenene zuby. Injekcie mi vobec nepomahaju naposledy mi pichli tri ani jedna nepomohla zo zaciatku to strplo ako malo no ako zacali zub vytahovat v momente prestala ucinkovat doktorka mi skoro sanku zlomila co ho nevedela vytiahnut a ja som plakala a revala od bolesti a uz to nechcem zazit. Moj novy zubar to nevie pochopit,ze to vytrhnut nechcem
A stale toci ze to treba vytiahnut uz som viac krat zeusila termin na vytrhnutie chcem sa tomu vyhnut.
Ma zubar pravo ma nutit do trhania ked mam takyto hororovi zazitok?

klarissa25
5. feb 2020

tak nutiť ta nemôže ale teda nechavať si v ustach hnile zuby dobrovoľne.....už len ta predstava je dosť nechutná...

nelca84
5. feb 2020

myslíš, že keď tam zhnijú a bude treba rezať ďasná, tak to bude lepšie?

amelia000
5. feb 2020

@klarissa25 ale zober si to tak ze pokial su tie korene zdrave hoc zub moze byt kadejak pokazeny, cize sa da urobit endodoncia tak uplne v pohode si tam vie nasadit korunky.

Autorke: ako myslis to ze hniju? Bolia? Je tam hnis? Zapal?

mogaa
5. feb 2020

Ja mám napr. jeden koreň a mám ho už cez 10rokov....posledný zubár mi povedal že je to len koreň z mŕtveho zuba že pokiaľ nerobí ťažkosti treba ho nechať...vždy je lepší koreň ako nejaká náhrada....ale ono záleží či je tam ešte zo zuba a hnilého tak môžeš dostať zápal okostnice ani nevieš ako a až potom zistíš čo sú bolesti ....rovnako ak je tam nejaké hnisavé alebo zápalové ložisko - toxíny preniknú do krvi a môžu spôsobiť nedomykavosť chlopne....

tncka
5. feb 2020

Vygoogli si ake rizika mozu vzniknut pre zanedbany chrup... nie este z hnilych zubov...mozno ta to nakopne. Kazdemu uz asi trhali zuby,nic prijemne,ale ak sa ti infekcia potom rozsiri do krvi a potom do organov,no ja ti neviem...

patys123
5. feb 2020

To co popisujes je velky problem a obrovsky zdroj infekcie do celeho organizmu. Ziaden lekar nema pravo ta nutit do nicoho no ver mi ze keby nemusel ziadne zuby sa netahaju. pravdepodobne sa už zachranit nedaju preto ich treba vytiahnut inak si mozes privodit dalsie zdravotne problemy o ktorych ani nebudes tusit ze suvisia so zubami, alebo jedneho pokneho dna prides na pohotovost s bolestami opuchnuta a tam ti ho bez milosti vytiahnu a ver mi ze vtedy ti ani anesteza nezaberie.
ak sa tak velmi bojis tak sa s nim dohodni necg ti ich vytiahne po jednom alebo sa informuj o osetreni v celkovej anesteze....

vulka
5. feb 2020

Nútiťi Ťa nemôže. Mne presne takýto zub(rozlámaný až po ďasno) normálne "zachránil". Urobil nadstavbu a korunku a zub funguje už 2 roky.

autor
5. feb 2020

On vravel ze na to korunku spravit nevie lebo ono to dasno by sa aj stiahlo lenze mu tam prekazaju tie ulomky zubu. Neviem nemam pocit ze to hnije ale su tam diery do ktoreho sa zachytavaju zvysky vycistim to. Nehovoril ze je to nutne vytiahnut ale ze by to bolo lepsie dat von kedze ten zub uz nema ziadnu funkciu.

ivuska027
5. feb 2020

Ked mu nedoverujes, nech ta odporuci na chrirurgiu, kde ti to operacne vyberie chrirurg v lokalnej anesteze. Normalna vec.

tanalyn
5. feb 2020

Nútiť ťa nemôže nikto ale dobre ti hovorí, z toho sa ti môže taký zápal vyvinúť keď to nebudeš riešiť, že si budeš potom hlavu búchať prečo si si to nedala vytiahnuť

vulka
5. feb 2020

Nestačí dať korunku. Treba urobiť takú "nadstavbu" a až potom korunku.

leuchtturm
5. feb 2020

Ked si nie si ista, chod k inemu zubarovi. Lekar ta nemoze do nicoho nutit, konecne rozhodnutie je na tebe a ty nesies dosledky…

ghelena
5. feb 2020

pre toto by som ja zubarku nechcela nikdy..... ak uz mas chlapa zubara, uvidis, ze to bude rychlovka..... mne trhali osmicky a bolo to v pohode, este par dni bola ta strana ubolena, no preslo to, aj bez liekov..........daj si len jednu stranu vytrhnut a po zahojeni druhu

mfekete
5. feb 2020

No, hocijaké máš tie zuby, raz ti to vytrhnúť musia.aj ked sa tak veľmi bojíš,nevyhne sa tomu.ale moja svagrina raz mala podobne silné zakorenený zub, a lekár ju poslal do BA na operáciu.robili jej to v úplnej anesteze, po pár hodinach mohla ísť domov.popytaj sa iných zubárov, alebo nemocnice či také robia a ako.

deti95060810
5. feb 2020

môžu nastať kompl. po rokoch. Zrovna niečim podobným prechádza môj otec...roky mal v ústach koreň ktorý sa rozhodol po rokoch robiť problémy....
Od chorých zubov - ale aj koreňov môžeš ochorieť na obličky...napr.

miriam1983
5. feb 2020

Ked ta zacnu boliet,pretoze sa tam udeje nejaky proces,tak ti nezaberu ani 4 injekcie. Nutit ta nemoze,ale radsej ich dat von,pokym nebolia.

stvura
5. feb 2020

Nutit urcite nie ale mat v ustach nefunkcne zuby ktore robia problemy (mne osobne vadi aj zachytavanie stravy) by som teda nechcela. Zmen zubara ak svojmu nedoverujes, objednaj sa k zubnemu chirurgovi a zuby ti vytiahne jedna radost, ani nebudes vediet

hettinka
5. feb 2020

Daj si to urobiť na zubnej chirurgii, dá sa vybaviť aj narkóza. Určite musia von.

lula313
5. feb 2020

Daj si ich vytrhnúť pri anestéze, ale rieš to. Nie je nič horsie ako keď mladej žene hnijú zuby a zapácha jej kvôli tomu z ust ako z kompostu.

nerya
5. feb 2020

Smer zubný chirurg a vytrhnúť cim skôr, raz musia ísť von. Ver mi lepšie takto ako keď sa zapália a budú musieť ísť von urgentne. Vtedy lokálna anestézia nezaberá. Trpela som viac ako pri pôrode. Rozhodne choď, ak sú vzadu, tak ti to nebude ani vidno 😉

sunny8
6. feb 2020

Ja som mala 4 roky v ústach dva zuby už teda skôr len korene .. ľutujem že som mala takú paniku a nešla som to dať vytiahnuť skôr. Ver mu že vie prečo to hovorí .. zápal okostice asi zažiť nechceš

panpravdovravny
7. feb 2020

Neboj sa ťahania zuba🙂 Ja som bol včera v Košiciach Ťahať 18 Zubov v lokalnej anesteze. 8 hore a 10 dole na jeden zaťah robil to hodinu a 15 minut , a dnes som už uplne v klidku, dam si liek na bolest a zvladam to. Myslim si ,že jeden zub by vyletel behom chvile a bol by klud. Hlavne si najdi dobreho chirurga na to resp aby ten zubar bol aj zubny chirurg 🙂