Môže sa ísť s nepokrsteným bábom na cintorín?

vercike
31. okt 2014

Dobry den chcela by som vediet ci sa moze ist s nepokrstenym babom na cintorin ?????

0silvia0
1. nov 2014

@daniela1983 no to som rada, lebo tieto otázky viery majú veľké úskalia v pochopení, výklade, porozumení a všeobecnej interpretácii 😒 debatovať o viere a vnímaní viery je rozhovor na tenkom ľade, pretože nie každý verí rovnako...

daniela1983
1. nov 2014

@0silvia0 jasne pochopitelne.
podla mna pokial niekto veri, ze sa jeho dietatu nieco stane na cintorine pretoze nie je pokrstene, tak ma velmi podivny pohlad na BOha a vztah k nemu...

0silvia0
1. nov 2014

@daniela1983 možno mu to tak bolo podané od matky, od babky, preberá zaužívané vnímanie a nezamýšľa sa nad tým. A možno ani žiadny vzťah k Bohu nemá, iba preberá počuté a radšej na cintorín nejde, keby náhodou niečo sa stalo...

daniela1983
1. nov 2014

@0silvia0 no sak toto, ze nie len he ludom chyba vztah k Bohu, ale casto aj zdravy rozum a usudok v takychto veciach 😒 skratka nerozmyslanie....

mima4
1. nov 2014

@0silvia0 ved to, neraz preberame veci ani im nerozumieme,ani sa nesnazime ich chapat, lebo si myslime, ze to co robi "vacsina", ci nase okolie, je spravne
@daniela1983

natuska87
1. nov 2014

@daniela1983 Tiez nechapem...

nair
1. nov 2014

Keď raz budem tehu, určite neprestanem chodiť na cintorín iba preto, že moje nenarodené dieťa ešte nie je pokrstené 😉

ena70
1. nov 2014

@vercike no ja som nepokrstena a neveriaca a to iste aj cela nasa rodina a doteraz sa nam nic na cintorine nestalo 😀 😀 a nikdy som sa nad takymi hlupostami nezamyslala... ked si proste chcem uctit blízkych co uz nie su medzi nami, tak tam idem....a ziadna sira okolo nas nesyci 😀 😀

maca_p
1. nov 2014

@vercike to ako keby si sa spytala: mozu nepokrsteneho pochovat na cintorine?
zeny, zeny, kam chodite na tieto napady 😝 😝 😝

maca_p
1. nov 2014

a inac, co ma boh s cintorinom?
je to proste pohrebne miesto. to, ze je väcsinou spojene s nahrobnymi pomnikmi s krizom, to zrejme odraza prislusnost k danej viere, ktorej nebostik veril. v niektorych krajinach pochovavaju mrtve pozostatky v sede na stolickach upevnenych na skalach, niekde mrtve tela palia na hranici a niekde mrtve tela pohodia kdesi do krovia...

ervenka
1. nov 2014

@maca_p no by si sa cudovala- presne tuto otazku mi dala svokra, ked sme jej oznamili, ze nase dieta NEbude krstene. "A ked sa mu nieco stane, kde ho pochovate, lebo zem tu je posvatena" Slzy v ociach, trasuci sa hlas... Citove vydieranie level 100. A mm pohotovo- no tak ho dame spalit a bude v urne. Svokra velka katolicka, v kazdej izbe krize, svate sosky. Este keby sa podla toho aj chovala... 😝

daniela1983
1. nov 2014

@ervenka to uz snad prepanajana neplati nikde ze by sa robil problem s pochovavanim ak niekto nebol pokrsteny....uffff stredovek hadr

nice202
1. nov 2014

nie, cosi nemoze. V ziadnom pripade.... 😀

zuzkaanicka
1. nov 2014

S nepokrstenym sa nemoze nikde, treba doma sediet a cakat 😝 😀

ervenka
2. nov 2014

@daniela1983 ludska sprostost je ako Schengen- nepozna hranice. Svokra je holandanka, ale obcas ma nazory ako tetky z hornejdolnej... 😝

lucinkaboz
10. júl 2020

Preboha, kde zijes v 13 storoci ???

defekt99
14. jún 2021

Jednej znamej sa chytilo horiet, urcite by som neriskovala...