Môžem ísť na spoveď, keď sme zobratí na úrade a nie v kostole?
Mozem ist na spoved ked sme zobrati na urade a nie v Kostole?
@mlska19 tak ja som skôr za hľadanie spojení než rozdielov medzi jednotlivými vierovyznaniami, ale ak je tam podstatný rozdiel, tak v ňom nemôžete radiť. pre katolíkov je manželstvo sviatosť, preto sú tam aj prísnejšie pravidlá. To, že v dejinách porobili kňazi kopec chýb a nie najlepších rozhodnutí, je pravda, ale je dobré, že sú spovede opäť bezplatne dostupné každému 😉
@mamicka300 ja sa rozumiem trochu viac, ak chceš, napíš mi správu a poviem ti bližšie, lebo na takto zoširoka hodenú otázku sa nedá správne odpovedať, lebo vždy sú tam nejaké ale 😉
@mamicka300 - stručne, nedostaneš rozhrešenie lebo také manželstvo je neplatné podľa cirkevných prikázaní čiže potom nemôžeš ísť na prijímanie lebo inak páchaš svatokradež. Ostatné bludné rady si prosím ťa ani nevšímaj.
@lenuska1907 ach jo to čo si vymenovala je všetko materiálneho charakteru alebo ludského a okrem dietata sa nedá nič zmenit
novy učes sa bežne nevydarí , na to človek potrebuje len zrkadalo, detto oblečenie , na partnera čas a záleží či sa posuzduje podla vyzoru alebo charakteru
ako môžete toto porovnavat s chapanim viery to neviem
ked nepripustiš iny názor nerieš, do pohody
@sara07 ako som uz napisala, priklad bol pre vysvetlenie, ze veta: neviem ci sa smiat alebo plakat, nieje podla mna myslena pozitivne. 🙂
@lenuska1907 áno ano ano maš uplnu pravdu svätu 😀 ps : to nie smeich z viery ale z postoja ludského a to je rozdiel ,chápeš

@lenuska1907 V tomto mi je vás, katolíkov, ľúto. Ja som kresťanka, som protestantka, vyznávame pred Bohom svoje hriechy, ale nemusíme farárovi do detailu vysvetľovať, či sme sa s "len úradne" zosobášeným manželom včera pod perinou obchytkávali apod. Rozhrešenie u nás dostane ten, kto úprimne oľutuje svoje hriechy, bez ohľadu na to, či žije v cirkevnom manželstve alebo na psiu knižku. Nie je tak dávno doba, kedy u rímokatolíkov dostal rozhrešenie len ten, kto si od cirkvi kúpil odpustok - čiže chudobný nemal šancu. Toto nemá so skutočnou vierou ozaj nič spoločné.