Môžem ísť s otcom do Švajčiarska?

jankaa129
7. mar 2021

Dobrý deň potrebujem sa informovať/poradiť
Mám 17rokov môj otec pracuje dlhé roky vo Švajčiarsku teraz je doma a dodržiavame karanténu po skončení karantény sa plánuje otec vrátiť spať koli práci ..
a plánujem ísť s ním myslite že to bude možné ?

alexk12
7. mar 2021

@jankaa129 urob si PCR test a chod

sense
7. mar 2021

@jankaa129 áno môžeš potrebuješ sa ale prihlásiť, ale to musí urobiť aj tvoj otec keďže Švajčiarsko dalo Slovensko na "čiernu listinu" a potrebujete negatívny test a potom ist do karantény este

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
7. mar 2021

@viestta distancne sa môže zatiaľ učiť aj odtiaľ.

@jankaa129 Na stránke ministerstva zahraničných veci si zisti podmienky vstupu do Švajčiarska a aj tranzitne krajiny, aké testy potrebuješ, ako staré a podmienky karantény. A rataj s tým, že môže byt problém sa zasa vrátiť. Zatiaľ by si šla po návrate zasa do 14 dennej karantény a na testy. Môže sa stat, že obnovia prezenčne vyučovanie a čo potom do školou... vcelku riziko.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
7. mar 2021

@viestta áno, dopisala som ešte. Musela by si to potom odkonzultovať v škole.

jankaa129
autor
7. mar 2021

@viestta pani zlata nechápem prečo mi dávate takéto otázky a vôbec čo vás je do toho
Ja som nenapisala že tam idem bývať išla by som sa tam pozrieť len na 2max 3dni na otočku 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
7. mar 2021

@jankaa129 tak to v žiadnom prípade nemá zmysel. Budeš tam 2 dni a doma potom 2 týždne v karantene, ešte aj platiť PCR testy tam sj spat, každý 70€. Jedine ak by si tam šla a zostala do leta.

sense
7. mar 2021

@jankaa129 tak 2-3 dní na otočku pokiaľ je Slovensko vo Swiss na listine by som neriskovala... Keďže karanténa vo swiss je min 7dni ak vyjde test negatívny inak 10 a za nedodržanie karantény sú pokuty rovnako ako sú pokuty aj za to keď sa neprihlasite že prekračuje té hranicu... Kontroly robia síce namatkove ale omnoho častejšie a hlavne dôslednejšie ako prv...
A PCR test vo Švajčiarsku stojí 150-190 CHF pre potreby cestovania

Takže keď tak by som počkala min do 15.3 kým bude konferencia v Ch o ďalších opatreniach od 22.3