Môžem reklamovať zabehnuté oblečenie?

anomois
2. okt 2021

Ahojte ma niekto skúsenosť s reklamáciou z dôvodu že sa oblečenie zbehlo praním?
Konkrétne som kúpila v Tescu detské Pyzamo, na štítku ma ze prat na 40ke tak som aj oprala a zmenšilo sa o jedno číslo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Pyzamo stalo 15€ takže ma to dosť naštvalo..
Mam šancu že mi to uznajú ako reklamáciu?
Dakujem

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
2. okt 2021

Myslim ze ti to ako reklamaciu neuznaju

luccija
2. okt 2021

@anomois myslím, že nie.Vzdy som všetko kupovala oveľa väčšie praním aj sušičkou sa to zbehne.

monea
2. okt 2021

@anomois Neuznajú, v Tescu sa vzdy veci zbehnú teda, čo sa pyžam a body týka.

anomois
autor
2. okt 2021

Taaak baby uspela som!!!
Normálne som nabehla že sorry ale po prvom praní je o číslo menšie...
Vraj sa im to ešte nestalo OO 😂😂😂😂
Hneď mi vrátili peniaze..
Idem kúpiť o 2 čísla väčšie ďalšie rovno 🙈🙈🙈🙈

asia83
2. okt 2021

@anomois Tiež som si myslela. Veď to nebola vaša vina. Prali ste to tak, ako to pyžamo malo na štítku, že sa má prať. Palec hore za odvahu! 👍🏻👏🏻

anomois
autor
2. okt 2021

@asia83 no skúsila som napriek nepriaznivým prepovediam lebo ma to fakt nasr.. hnevalo 🙈
A zaujímalo ma keď ma odmietnu na základe čoho 😂

nelca84
2. okt 2021

V Tescu vyreklamuju uplne vsetko, aj chybajuce hrozno na strapci 😂

mirage
2. okt 2021

@asia83 toto nie je odvaha, ale jej pravo. Tiez neznasam lacne oblecenie, co sa mi zbehne na 30tke. Aj kasmirovy rolak z Lindexu za 60 eur, co som prala na "delicate" sa zbehol, a reklamovala som.

nevenka
2. okt 2021

@mirage no lenze kasmir je vlna a vlna sa perie rucne alebo pracka na 100% musi mat program na vlnu (ja mam napr. tiez, ale dochadza tam k zmenam teplot, hackovana ciapka sa mi zbehla, tak viem, ze uz to tak prat nikdy nebudem), alebo na vlne musi byt napisane, ze ma upravu superwash, ta je este o dost drahsia ako normalna vlna. Jeden sveter z cinskeho obchodu obsahoval troska vlny a ten som mohla prat, nic sa mu nestalo, no merino ciapka bola kaput a tolko som sa snou natrapila 😆
Ale ak vyreklamovali, tak dobre. To len taka vsuvka o materialoch.

A k veci - zrazanie pyzam a triciek je vizitka "kvalitnej" vyroby, latky pred sitim nezrazaju, preto sa aj hotove oblecenie zrazi, lebo bavlna sa zraza aj o 10%. To znamena, ze na metri upletu to moze spravit aj 10 cm! A dalej, pretacaju sa svy!
Ked sijem doma, tak si latku vyzrazam, ususim, vyzehlim a tak striham a tricka maju rovnaky tvar po vyprati a su rovne svy.
Ked kupujem detom v Tescu, Kik, Pepco, Sinsay, proste kdekolvek, radsej zoberiem o cislo vacsie, lebo uz viem, ze sa to furt zrazi 🙃

nevenka
2. okt 2021

@mirage a co znamena program "delicate"? Ak jemne pradlo, tak to urxite tiez nie je studene pranie. Zmeny teplot a este vysoke otacky su pre vlnu smrt ☹

stanulienkat
2. okt 2021

Ja som ti aj chcela napisat,ze by mali uznat. A rozhodne nie je tvoja chyba,ze sa zmensilo. Tak gratulujem.🙂

luciannka83
2. okt 2021

@anomois ka som bola taz v pepcu reklamovat nocne kosele. Po prvom prani z nich boli nocne tricka. Podskocili o 10cm. Uznali mi rellamaciu.

mirage
2. okt 2021

@nevenka 30 stupnov a otacky 600. Kasmir, nie bezna vlna.

jankapepe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz