Môžem respirátor ffp2 prať?

15. mar 2020

Prosím Vás takyto respirator sa dá prať alebo je jednorazové? Neviem nič nájsť . A príde mi že celkom kvalitný respirator je škoda vyhadzovať

nika82
15. mar 2020

respirator neni jednorazovka

korunka1
15. mar 2020

A tiez pochybujem, ze sa da prať

meluela
15. mar 2020

za tie ceny co sa teraz predava rozhodne nebude jednorazovy 😀 ale mal by mat trosku vacsiu trvacnost nez rusko, urcite sa neperie. idealne bol zrejme mysleny na kvazi jednorazove pouzitie, ze nosis ho jeden den a dalsi si zoberies novy, alebo ked uz je spinavy/opotrebovany

mishka81
15. mar 2020

Pokial nieje s vymenitelnym filtrom, tak je jednorazovy.
Akurat neprepusti toho tolko ako jednorazove obycajne rusko, cize viac chrani a moze sa nosit viac hodin. Prat sa nesmie, ale mozno niecim vydezinfikovat, vystriekat. Ale netusim cim.

ysseba
15. mar 2020

@mishka81 Možno Sanytolom alebo zriedeným Savom? To by možno šlo...

autor
15. mar 2020

Ďakujem. Budem ho dezinfikovať s takým sprejom čo mám od zamestnávateľa na dezinfekciu rúk ,myslim že by nemal byť škodlivý keď je na kozy

autor
15. mar 2020

Kožu som chcela napísať :D

mimibb
15. mar 2020

Utrieť ho môžeš vlhkou handričkou podľa MBA a potom vystriekat aj koloidnym striebrom s čo najvyššou hustotou

zuzu1122
15. mar 2020

"Ďakujem. Budem ho dezinfikovať s takým sprejom čo mám od zamestnávateľa na dezinfekciu rúk ,myslim že by nemal byť škodlivý keď je na kozy"

Mne osobne už neprídu tie vtipy o koronavíruse vtipné, nesmejem sa na nich ale toto ma rozsekalo 😂 Sprej na kozy. Ja som rozmýšľala, že čo je to za sprej až potom som si všimla, že si sa opravila. Preklepy sú niekedy super. Za posledný týždeň toto je hádam prvá vec čo ma zdravo rozosmiala 😂 Ďakujem.

mogaa
16. mar 2020

Sú 2druhy respirátorov - jednorazové a s výmennými filtrami.....ono ide o to koľko ho máš na tvári a v akom prostredí....ak si ho dáš 1x denne keď ideš na nákup - tak ho samozrejme môžeš použiť viackrát - treba ho ale nejakým spôsobom dezinfikovať - či už ho necháš zavesený na priamom slnku alebo použiješ dezinfekciu je na tebe....

belllinka
16. mar 2020

Je jednorazovy. Pouzitelny na jednu smenu, tak na 8 hodin. Bezne stoji tak 1,60 e. Tu to mas aj napisane, ze je jednorazovy a nema sa prat, ani cistit.
https://www.pilulka.sk/respirator-ffp2

lulus1
18. mar 2020

Respirator mozes mat bud 8 hodin vkuse a potom uz nie je ucinny alebo pouzit na viac krat napr. hodinu a potom.ho vycistit napr. vodkou, alpou...a dat poriadne vyvetrat - zavesit niekam. Takto ho mozes pouzit viacnasobne.

9roman9
19. mar 2020

Ja som ho jednoducho vyvaril.

godcat
21. mar 2020

Kdyby někdo chtěl, mám k dispozici 4 respirátory FFP2. ;) Cena dohodou.

dema4016
26. mar 2020

@godcat môžem poprosiť do IP?

zuzkakkk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka300
Odpoveď bola odstránená
Zobraz