Môžem sa sťažovať na kuriéra?

anabel2341
13. apr 2021

Ahojte cez coronu objednávam často cez internet cez kuriérske spoločnosti
No poslednej dobe jedna kuriérska spoločnosť je veľmi neochotna dokonca 3-4 zásielky som objednávala cez stránku ktorá pracuje stouto spoločnosťou a nikdy mi neprídu vždy keď tam zavolám kde mam svoje zásielky vždy odpovie že sme neboli doma alebo že som nedvíhala telefón pritom mám telefón v ruke 24 hodín a počujem zvonenie niekedy mi to pripadá ako keby to robí naschval nestalo sa to jeden raz ale viac ako 4 krát objednala som si koženú bundu 2 krát som si ju dala poslať a vždy sa vyhováral tento krát som si ju zaplatila kartou cez internet a myslím si že to je ta istá firma mohla by som sa sťažovať na kuriéra ? Potrebujem k tomu nejaké dôkazy ? Som sklamaná keďže cez druhé spoločnosti sú ochotný a dobrý a tento je nejaký divný mne nikdy ani nenašlo Zmeškaný hovor no mne to pripadá že on ani nevolá máte nejaké zle skúsenosti ?

3009
13. apr 2021

@anabel2341 však napíš o akú kuriérsku spoločnosť sa jedná.

palinohavino
13. apr 2021

@anabel2341 výpis z hovoru a poslať to do tej kurierskej firmy že ti nevolal

anabel2341
autor
13. apr 2021

@3009 Slovák parcel servise

gvbnnmbm
13. apr 2021

@anabel2341 mne sa to zatiaľ nestalo ale mám známu ktorá si objednala raz sa jej zásielka stratila ale po dvoch mesiacoch jej ju doručili a bola šokovaná to bola nejaká kuriérska spoločnosť špeciál 😶

majamat
13. apr 2021

ja objednavam mozno o trosku castejsie, ako kedysi, ale nei o moc, no takyto problem nemam. skor s postou, pravidelne zlte listky v schranke na balicky, ktore sa nezmestia, hoci sme aj doma. nikto nezazvoni. no zalezi od toho, aka postarka robi. niektore su uplne v pohode a dorucuju.

anabel2341
autor
13. apr 2021

@gvbnnmbm ja som vždy bola spokojná aj s touto firmou no poslednom čase sami to nezdá nejako no raz že to nedonesie na 2 krát by som to už mala mať .. už sa aj bojím o zaplatenú kožennu bundu no dúfam že mi zavolá ak zase nebude volať alebo má nejak inak informovať budem sa sťažovať som sklamaná teším sa vždy na zásielky a už od rana ich čakám a zrazu nič ..

anabel2341
autor
13. apr 2021

@majamat mne len s touto spoločnosťou s ostatnými som spokojná ochotný nikdy som nemala snimi problémy ale aj zle skúsenosti sú skúsenosti

3009
13. apr 2021

@anabel2341 však by mali ti deň pred doručením poslať email a v deň doručenia aj sms. Pri sms je aj číslo na ruriéra, ktorý to v ten deň rozváža.

ladyblcha
13. apr 2021

@3009 oni veru po novom posielaju dokonca na viber.
@anabel2341 nemas ho nahodou blokovaneho? Omylom nejak, zvycajne je ten isty kurier pre jeden okruh a to iste cislo.

majamat
13. apr 2021

@anabel2341 ja fakt vacsinou nemam problem. obcas sa stane, ze je neikto ufrflany, mrzuty, ale to je tak vsetko. no s jednym som mala proiblem a tusim to bol Postovy kurier. objednavala som balik potravin na dobierku ( skor trvanlivejsie, nie chladene,a ni nic podobne ) a volal mi do roboty, ze mi ensie balik. tak som mu povedala, ze som v praci. smaozrejme s ama pytal, kde robim, ze mi to tam donesie. a tak som mu povedala, ze nemam tolko penazi v robote. on sa rozculoval, ze vsak aj sms posalli, preco nemam. akoze celkom drzost. v robote mam kabelu medzi kolegynami a hoci nemame tam nijaku kleptomanku, ale boli aj tak eobdobia a to sa neoplati vela penazi nosit. navyse miposlali sms, mozno medzi 7.8, co z toho, ked uz som bola davno v robote. a tiez mal mat balik niekolko kg a ja som bola v robote busom, tak akoze neviem v com bol problem, ked by mi ho mohol dorucit na druhy den. vsak akoze nikto nemoze cakat ze teraz budem tyzden sediet koli baliku doma. to by m v robote asi nepreslo😀 bol teda fakt drzi.
co ej horsie,, on to nedorucil, tak sme dostali info, ze pre balik na halvnu postu o niekolko km dalej, potom nakoniec nebol tam, ze je este na nasej poste, tak sme sa vratili na nasu psotu. no komplikacii okolo jedneho balika.

anabel2341
autor
13. apr 2021

@3009 vždy mi príde email aj ráno sms a vždy mi ukáže okolkej príde Približne cca vždy keď mu zavolám kde mám zásielku vždy mi odpovie že som mu nedvíhala no lenže by mi ukázalo Zmeškaný hovor nehovorím že sa to stať nemôže no 4-5 krát za sebou je už divne

jenny224
13. apr 2021

Ja zas mám problém s GLS. Resp ani nie priamo s kuriérmi, ale ich systémom, kde sa dá zásielka presmerovať na inú adresu, dátum atď. Už 2x som zásielku hneď presmerovala, lebo som vedela, že ten deň nebudem doma, na ďalší deň a oni aj tak vždy prídu a vraj nevedia o ničom.

anabel2341
autor
13. apr 2021

@majamat ja mu vždy zavolám kde mám zásielku kde si pre ňu môžem prísť alebo mi ju ešte Raz donesie on odpovie zásielka ide naspäť do predajne vravím okej teda
V tom mi príde od spoločnosti zmeniť termín tak tedy dám hneď na druhý deň mi príde správa že balík bude doručovaný no napriek tomu svoje zásielky nemám do teraz a to nehovorím otom že 3krát objednávam kožennu bundu a 2 krát som platila náklady predajni za poštovné
Nikdy som snimi nemala problém ja chápem že sú vyčerpaný niekedy nemajú svoj deň a ľudia ich dôkazu vytočiť ale keď sa to stane 1 krát je to pochopiteľne

anabel2341
autor
13. apr 2021

@jenny224 ja som snimi spokojná aj keď je pravda že ten systém je trošku na prd
Ale snimi sa to dá vždy mi dopredu zavolajú či som doma milý ochotný keď je problém so zásielkou vždy mi pomôžu to vyriešiť kam sa mám poradiť

luccija
13. apr 2021

@anabel2341 čo ja viem kuriérske spoločnosti majú GPS takže oklamať, že bol pred domom nemôže.Jemu nestačí zavolať po ceste on musí reálne prísť pred dom.Za roky čo objednávam sa mi to ešte nestalo, práveže kuriér trvá na to ručením podvečer, druhý deň, lebo je za balíček zaplatený.

jenny224
13. apr 2021

@anabel2341 áno presne, našťastie s kuriérom sa dá potom dohodnúť, len nerozumiem, načo majú vytvorený systém na presmerovanie, keď im nefunguje 😀 inak ale k téme, so SPS mám len pozitívne skúsenosti, ak ti to znova urobia, napíš im a podaj sťažnosť

majamat
13. apr 2021

@anabel2341 to aj ja chapem, rpeto nejake frflanie nevnimam, resp, aj sa nad tym pozastavim,a el to je tak setko. no ten jeden kurier ma zaskocil. ked uz mi kurier diktuje co mam robit, tak to uz mi pride moc.

majamat
13. apr 2021

inak teda nemam problem. a odvtedy som ani s post, kurierom nemala problem. vsak oni sa tiez striedaju a maloto to robi dlshie. neiktori si aj zavtipkuju a su fajn.

kiwi3
13. apr 2021

slovak parcel service sms a email, kedy asi pride??? no dnes mi dorucovali a neprislo mi vobec nic

obcanka123
13. apr 2021

@anabel2341 napíš im sťažnosť 😉

luccija
13. apr 2021

@kiwi3 niekedy vôbec a mne dnes 10 min predtým ako prisiel

gabika128
13. apr 2021

Však zavolaj na ich centrálu, nadiktuješ im čísla balíkov a povieš tvoj problém s kuriérom.
Ja som raz takto volala, lebo som si dala presmerovať balík do auparku na vydajne miesto. Kuriér mi volal, že už je v auparku a či si ten balík preberiem. Aj keď som mu viac krát vysvetľovala, že to má nechať na vydajnom mieste, vôbec ma nepochopil a o dve hodiny mi volal, či už som v tom auparku. Podľa mňa tam zúfalý naháňal majiteľov balíkov celý deň.
Volala som do centrály, aby vedeli, že majú zmäteneho kuriéra, ktorý nevie kam má doručiť balíky.

petamich
13. apr 2021

@anabel2341 urcite treba podat podnet, my mame napr. SPS kuriera super ale na DPD sa stazujem v jednom kuse, to je taky pripad, naposledy mi balik vyhodil z okna dodavky a uz siel prec

petamich
13. apr 2021

@kiwi3 nemaju :( len sa zjavia

gabika128
13. apr 2021

@petamich kamaráti mali toto natočené aj kamerou na dome. 😅 Myslím, že ten kuriér mal z toho riadne problémy. Normálne prehodil balík cez plot a išiel ďalej.

petamich
13. apr 2021

@jenny224 oni akoby potrebovali 24 hod. na spracovanie, tiez som im uz pisala podnet, ze darmo ja to presmerujem, ked do rana sa tato info ku kurierovi nedostane a aj tak mi vola :(

petamich
13. apr 2021

@gabika128 my byvame v panelaku a to je taky typ, ze cigareta v ruke (nic proti fajciarom ale teda), zavola, nepozdravi, len povie, ze je dolu, tak som prisla dolu a on uz na ceste pred domom, okienko zrolovane, hodi po mne balik ako sa blizim k okienku (mensi zasa aby som neprehanala) a uz zacal odchadzat 😂 a teda ja chapem, ze toho maju vela, som na nich velmi mila ale toto je fakt idiot

nie vsetci by asi mali pracovat v sluzbach alebo je potom chyba inde a maju take normy, ze nemaju na vyber a optimalizuju si to prehadzovanim balikov 🤷‍♀️

jenny224
13. apr 2021

@petamich mali by potom posielať sms s linkom ešte o deň skôr. Mne je potom aj ľúto tých kuriérov, že zbytočne idú. Už to presmerovanie využívať ani nebudem radšej 😏

zitulina
13. apr 2021

Mne sa stalo to isté sSPS. Napísala som im pekný e-mail a ešte peknejšie hodnotetie,no odvtedy mi volá.

lujza123
13. apr 2021

Robievam brigáde kuriéra pred vianocami, tak ti napíšem môj pohľad co sa bežne stava(okrem toho ze kuriér to nezvládol)
- zlý telefón. Niekedy je to tvoj preklep, niekedy chyba firmy kde si si objednávala. Niektoré firmy nenapíšu číslo na balík, či skomolia adresu
- prehodené súpisné a orientačné číslo, alebo napíšu iba súpisné. Cudovala by si sa v koľkých menších mestách ci dedinach nájdeš na adrese napriklad ružová 11 dva rôzne domy. Jeden je ružová 22/11 druhý ružová 11/5.... Keď si ten druhy dom napíše iba ružová 11 GPS ta na vedie na adresu 22/11.... To isté platí aj o bytovkách, keď sa prehodia čísla ide o dva rôzne paneláky. Vždy treba písať buďto obidve čísla spolu alebo len to druhe. Nikdy nie samotné prvé, keď je kuriér nový a ide podľa navigácie nenájde ta
- nefungujúce zvončeky alebo bez menovky, zamknúty vchod, 3 byty s menom Novak, neoznacena schranka

Kuriér je platený od počtu odovzdaných zásielok. Keď ich donesie veľa naspäť do depa malo zarobí a ešte ho aj šéf sprdne. Ver tomu ze je v najlepšom záujme kuriéra aby balíky odovzdal.