Mrsa u človeka s oslabenou imunitou a operačnou ranou?

11. nov 2019

Moze mrsa ohrozit cloveka z oslabenou imunitou a operacnou ranou? Ide o to ze v praci mame klienta z mrsou a od 20 by som mala ist tiez k nemu. Moj otec je po tazkej operacii a osetrujem mu doma operacnu ranu. Mozem ho nejak ohrozit? Premyslam,ze z prace odidem zdravie mojho otca mi je prednejsie ako praca

janinah
11. nov 2019

Ak dodržiavate všetky zásady ošetrovania pac. s MRSA a doma tiež,tak nevidím problém.

limetka69
11. nov 2019

no tak ja som si tu pliagu doniesla z porodnice v uchu a neviem vazne ako sa tam dostala, maly ma skoro 4 roky a ja s uchom vecne problem, cize ja by som sa toho bala ako cert kriza. a mam znameho, ktory vdaka tomu prisiel o obe nohy, sice z casti aj jeho vinou, ale nic to nemeni na tom, ze ma 28 rokov dve male deti a nema nohy

hivanik
11. nov 2019

Je to nozokomialna bakteria a moze s nou pacient prist do styku pri akymkolvek pobyte v nemocnici. Ak budu dodrzane hygienicke zasady osetrovania( rukavice, ruska,antibakterialne pomocky)tak netreba mat obavy. Prvi krat som mala podobne obavy....

macekovam
11. nov 2019

tiež mam otca po transplantacii.. doma mame žiarič.. zainvestovali sme donho a využivame aj počas chripkoveho obdobia..

autor
12. nov 2019

Problem je v tom ze pacient nie je izolovany iba paravanom a veci sa umyvaju vo vani kde sa akoze dezinfikuju a kazdy k nemu pristupuje raz obleceny raz len v uniforme osetruju mu stomiu bez rukavic iny zas rukavice. Chodi aj do spolocnej kupelne