• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Multivitamíny. Ochránia nás?

20. novembra 2009 
Ahojte, mam taku dilemu. V dnesnom obdobi, kedy sa na trhu tazko orientovat, co je pre nas zdrave a co este zdravsie, som sa nedavno zamyslel v suvislosti s prasacou- a nielen tou, ale chripkou vseobecne, ci takymi multivitaminmi sa mozno pred takymito ochoreniami vobec branit? Vsetci tvrdia, ze buduju iminutiu, doplnaju vsetky povinne mineraly, chrania kosti, zrak a neviem co vsetko... ked vsak pride epidemia napr. chripkoveho typu, siahate stale po multivitaminoch? kedy vznika ta potreba a oplati sa davkovat nimi moje deti celorocne a mozem byt v klude, ze budu pred "nastrahami" toho zleho tam vonku ozaj chraneni?? Alebo staci len kazdodenna davka ovocia a zeleniny? Co s tym, ak mi moj syn ovocie jest odmieta, dopovat ho vitaminmi, z kt. sa vedecky vstrebe do tela tak max. 40%? ak ano, akymi vitaminmi vobec? rozhoduje dnes o kvalite multivitaminu jeho cena ci znacka? a su vobec vitaminove ci multivitaminove doplnky dnes zarukou zdravia? podelte sa o vas nazor, prosim!
19. nov 2009 o 03:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andym moja dcera tiez odmietala akekolvek ovocie. Preto aspon pre moj dobry pocit ze nieco robim pre jej zdravie som siahala po multivitaminovych pripravkoch. Vysledok? 2 tyzdne v skolke a 2 doma.
Dnes sa tesim ked zje aspon stvrt jablka...
20. nov 2009 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andym - ked kuknes do volnej diskusie je tam tema o vitamine C a jeho skutocnych ucinkoch a uzasne chlap menon petot, ktory sa v tom velmi vyzna, takze sa ho opytaj da ti naozaj fundovanu odpoved a vlastne skusenosti a odpor. na vyskumy :wink:
20. nov 2009 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje deti boli zasadnymi odporcami akehokolvek ovocia a zeleniny v surovej forme.
odmietali aj stavy....
lekarka mi odporucala varit zemiaky. no a robim vela zeleninovych polievok...aj ked to nie je plnohodnotne tak ako v stave surovom. urcite je to vsak lepsie, ako vsetky formy umelych vitaminov
20. nov 2009 o 22:45  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok