Musí byť dieťatko oblečené na krst v bielom?

anicka246
20. aug 2014

Ahojte žienky, neviem či to sem patrí, ale lepšiu kategoriu som nenašla. Prosím vás myslíte, že na Krst musí byť dieťa oblečené len v bielom? Alebo stačí mať len niečo slušnejšie? Ideme krstiť malého v evanjelickom kostole.. Dakujem vám za rady a skúsenosti.

zaneta123
20. aug 2014

@anicka246 neviem ako je to v evanjelickom kostole ale v rámci rímskokatolického krstu náš mladší v bielom nebol, krstná košielka ktorá je biela symbolizuje čistotu duše dieťatka 😉

vvia
20. aug 2014

Krstila som v rimkat a mala mal kombinaciu biela a svtloruzova

pemizb
20. aug 2014

Nemusi byt v bielom....ak by to striktne vyzadovali tak to povedia. Videla som deti aj v rifliach a tak.

bonaqa2013
20. aug 2014

Syna som krstila keď mal 3 týždne v ev. kostole. keďže bola zima - koniec januára, tak bol dokonca v fusaku. no a samozrejme v perinke. S nami krstili ešte jedno dievčatko - tiež bábatko, a to mali zababušené v deke. Farár nemal žiadne požiadavky ohľadom oblečenia na krst. Dokonca krížik na čelo urobil iba prstom namočeným vo sv vode. Možu byť rozne sposoby krstu. Ale keďže bola zima, farár vybral tento.

pribinak
20. aug 2014

Nie, dieťa môže byt oblečené v akejkoľvek farbe. Kedysi boli v móde nacancane biele perinky, oblecenie je nepodstatne, teda pre veriacich by malo byt, krst je o inom ako o oblečení

ivett1
21. aug 2014

@anicka246 my sme krstili obe deti v bielom-ako bábätká...dcérku sme krstili v auguste, boli tam aj staršie detičky....dievčatko cca 7 mesiacov - to bolo v ružovom (celé🙂) a chlapček asi 3 mesiace...ten mal tiež niečo farebné - bol v kombinácii bledomodrá+béžová ... synčeka sme krstili v novembri a to boli všetci drobci v teplom oblečku ...alebo dekách.... okrem bielej, aj v inej farbe... takže asi nemusí byť čisto biele oblečko, ale kľudne farebné ... slávnostejšie resp. slušnejšie ...

stanislavao
21. aug 2014

@anicka246 nas simon mal trakove nohavice kaki farby. neviem preco by mali byt deti v bielom.

cicimotinka
21. aug 2014

náš malý nebol v bielom, bol za fešiho... https://www.modrykonik.sk/blog/cicimotinka/albu...

koniarova
21. aug 2014

Určite nemusí.

anicka246
autor
21. aug 2014

Dakujem vám pekne, takže myslíte, že keby som mu obliekla niečo z tohto je to v pohode? https://www.modrykonik.sk/shops/detske-komplety...