Načo potrebuje žena muža?

demons
21. júl 2011

skoro každa žena na materskej dovolenke teda quasy dovolenke lebo moja pani to vola že galeje sa stažuje že jej muž doma nepomaha a že žiadny chlap nepochopi čo je to ked je žena tehotna....ale mam jednu otazku pre ženy ktore maju takuto uvahu..je tehotenstvo choroba????poznam ludi čo im v bani otrhlo nohy ,ruku,dokonca obe nohy a robia takisto ako naše ženy na materskej....druha vec je taka z pohladu muža že ked je žena na materskej tak muž prebera veškeru zodpovednost za rodinu či už splacania hypoteky či už inich veci lebo silne moc pochybujem že samotna žena by stihala z materskej všetko platit o tom silno pochybujem....ale stretnu sa dve kamošky niekde vonku a už len počujem ja som spravila,vymalovala som byt,vymurovala garaž,a ja idem na dovolenku...ale mam teda otazočku ked su teda take naše ženy šikovne načo nas teda potrebuju????aby sme im iba nosili vyplaty a oni ich mohli minat v obchodoch?????

jarunka111
21. júl 2011

@demons vieš čo? Choroba to môže byť, ak sa na ňu všetko zosype, čo sa týka domácnosti + tehotenstvo jej na extra výkonnosti, rýchlosti a neviem akých super vlastnostiach nepridá!!! Ale podstatné je nielen to, že je na to sama fyzicky, ale hlavne psychicky!!! A to veru chlapi asi nepochopia (dúfam, že nie všetci sú takýto), čo je to, keď s tebou lomcujú hormóny a dočká sa len toho, že ja zarábam, čo môžem viac robiť?! 😠 A mínať peniaze po obchodoch, haha.Akože na čo míňať, na stravu, aby ste mali , čo jesť, či výbava pre deti -nelacná záležitosť, alebo nedajbože si niečo dopriať aj niečo pre seba, aby ste nemali pri sebe strhané a neupravené buchty, aby sme sa vám stále páčili a nelákalo vás to potom obzerať sa po iných sukniach. Či ako to je?

demons
autor
21. júl 2011

pozri nikomu neberiem jeho iluzie ja zenu chapem a viem čo to je starat sa o dieťa pokial ja som v praci ale aj ona musi pochopit že ja pridem z prace domov po nočnej dvanastke idem spat o šiestej niekedy aj o siedmej a trebars o desiatej pride syn do spalne a zobudi ma takže spim len tri hodiny a potom idem znova na nocnu dvanastku lebo robim v tlačiarnach a robim cely tyžden niekedy ked sa da beriem aj pracu navyše smeny....a ešte počuvam doma že jej nič nepomožem....ale pritom ked som mal dovolenku tak sme prarabali byt a celu dovolenku som makal ako šrob aj ked mam den volna tak sa jej snažim pomoct ako sa len da.....a preto ma vie dožrat ked tu čitam ako niektore ženy pišu aky sme moc neochotni pomahat.....nech sa pači može si to vymeniť nech žena chodi na nočne dvanasti každy den aj v sobotu a ma len jeden den volna a ja budem doma na matreskej .....

ikke
21. júl 2011

@demons ved si to skus na vlastnej kozi - dnes uz nie je problem sa vymenit a doma na rodicovskej dovolenke moze ostat aj otec. a matka moze ist do prace a nosit vyplatu, zatial co ty mozes teda vymalovat byt, vymurovat garaz,... 😀 ale potom nezabudni aj na teple vecere pre celu rodinu, nocne vstavanie k dietatu, vsetky nakupy potrebnych veci, pranie, zehlenie, upratovanie atdatd., proste VSETKO, co tvoja zena doma robi, kym ty splacas hypoteku... 😉

mrkvakatka
21. júl 2011

no tebe asi v hlave niečo vybuchlo....porovnávaj človeka ktorý nemá ruku alebo nohu z tehotnou ženou.....inteligencia sama.....keby si vedel čo všetko sa deje s telom počas tehotenstva by si ty ináč rozprával......a splietaš tu dve na tri...a aj tie kamošky čo sa stretly vonku boli tehotné a tá jedna tehotná murovala garáž???? a pokiaľ tvoja manželka míňa tvoju výplatu...tak aspoň to nevrav o všetkých.!!

demons
autor
21. júl 2011

@ikke ano to može len mam jednu otazku či aj tolko zarobi ako ja????? 😀

ikke
21. júl 2011

@demons to nie je otazka na mna, ale na tvoju zenu 😉 su zeny, ktore zarobia aj niekolkonasobne viac nez ich muzi...

demons
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demons
autor
21. júl 2011

@ikke to ako ale kolko je takich žien?????nechcem sa hadat ale pokial žena nepodnika tak asi len tažko zarobi viac ako muž 😀

mrkvakatka
21. júl 2011

@demons a to asi poznáš všetky tehotné ženy keď to myslíš všeobecne, že...pozri ak ťa niekto vytočil kúp si hrušku boxerské rukavice a hlavne nečítaj nič na modrom koníkovi....a nikto ti nevidí do hlavy tak nikto ti tu čítať medzi riadkami nebude, pretože to sú veci ktoré si môže každý vysvetliť po svojom a nie podľa teba ako si to ty myslel.......vyjadruj sa konkrétne.....

demons
autor
21. júl 2011

@mrkvakatka ok pekny den ty prajem 😀

ikke
21. júl 2011

@demons a o co ti teda vlastne ide?
chces, aby tvoja zena okrem materskej este aj niekde pracovala? ok, zaplat dietatu opatrovatelku alebo skolku.
alebo ti vadi, ze ta zena akoze "nepotrebuje" ("ale mam teda otazočku ked su teda take naše ženy šikovne načo nas teda potrebuju????aby sme im iba nosili vyplaty a oni ich mohli minat v obchodoch?????") v com by si teda ty chcel byt zene uzitocny?

a k tehotenstvu - nie, nie je to choroba, ale tak cvicne si to skus, skus prezit par dni s 15kg batohom, ale musis ho mat na sebe aj ked spis, aj ked ides na WC, aj v praci, aj ked ides s kamaratmi na pivo, proste naozaj 24h,7dni v tyzdni, 9 mesiacov 🤐

drievko6
21. júl 2011

@demons v prvom rade by ste si to mali vy DVAJA doma prediskutovat. Neviem o com ides diskutovat tu? Aj tak ti nikto neporadi a poriesit si to musite sami dvaja. AK aj niekto napise svoj nazor tak to beries ako "utok" na tvoju osobu. Ak sa o tom so zienkou v klude porozpravate,neverim,ze sa nenajde kompromis. Mne to tu cele pride ako ked ti buchli nervy a chces pocut nazor od inych.
Kazdemu prasknu nervy v stresovej situacii a ver tomu,ze zena doma "zavreta" v kolobehu s 2detmi na krku (mozno aj viac) ma co robit. Viem,ze aj chlap, ktory chodi na 12tky nema na ruziach ustlane. Ale preco sa so zenou nedohodnut: Pocuj moja,nechaj ma vyspat 5hodin (aspon) a potom pojdem tam a tam,spravim to a to. Neverim,ze to nepochopi.

viera27
21. júl 2011

Ja @demons - a asi aj trochu chapem. Castokrat pocuvam zeny, ktore rozpravaju o materskej akoby to bola minimalne praca v uranovych baniach. Pricom ruku na srdce, je to maximalne tazke (skor po psychickej stranke, ta zodpovednost), ale ten posledny rok materskej to je uz podla mna drviva vacsina radosti a malo starosti.
A castokrat sa veru baby zabijaju "zbytocnymi" cinnostami, ktore robia akoze pre ostatnych (rozumej manzel), pricom ich nik o to neziada. A potom sa citia unavene a nedocenene.
V kazdom pripade by malo byt v manzelstve vsetko rozvrhnute rovnomerne a z dlhodobeho hladiska. Aj starostlivost o dieta a aj praca. Raz potiahne viac jeden, raz druhy, raz spolu.

viera27
21. júl 2011

@ikke tak s tym batohom si to trosku prehnala 😀 . 15 kg batoh 9 mesiacov? To mas hned po oplodneni brucho ako slon?
Ja som pribrala tusim 6-7 kg. A brucho som mala az od 7-8mesiaca take, ze naozaj brucho sa tomu dalo povedat.

aspinka
21. júl 2011

ale dievcata citajte ako je pisane a nie medzi riadkami on nepisal ze chce aby zena isla robit alebo ze tehotenstvo je nic skratka je to forum a chlap pise co citi kazda minca ma dve strany. Ja mam tiez osobnu skusenost a nie jednu ze niektore zeny v tehotenstve sa tvaria ako keby nic horsie na svete nebolo ako to ze caka dieta zalezi od povahy niektore zeny sa nechaju obskakovat ofukovat a niektore este v 8 mesiaci kmitaju okolo domacnosti. Aj s muzmi je to extrem pises ze si po nocnej a maly ti vleti do izby a si dospal co to manzelke nepovies ze budes viac schopny fungovat ked ta po nocnej necha dospat treba si to predebatovat. My s manzelom sme dva extremy ja velmi aktivna on total pohodak na vsetko cas on to vola jeho casovanie ja to volam moje slaktrafenie lebo ked od neho nieco chcem tak sa nacakam a velakrat si to urobim sama a on mi odvrkne ze "moja chyba" no nehodil by si donho hrniec 😀 a ked to uz vomne riadne buble a ja explodujem tak to je ine made in italy u nas ale ani jeden neustupime v tom v co tvrdime ja mam predstavu ze by mal viac pomahat (a to nerobi nocne je to kancelarska krysa ako ho niekedy volam pracovna doba od do a na nejake prerabky v byte tiez nema hochmesa 😀 ) on ma predstavu ze by som mala spomalitt viac sa uvolnit nic neriesit a hlavne obsediet chvilu na zadku 😀 no ale milujeme sa strasne a ked zazivame okolite manzelske pariky vzdy si povieme ze sme na tom este veeeeelmi dobre lebo my mame aspon obaja uzasny zmysel pre humor lubime sa ako ked sme sa spoznali a pokial toto u nas funguje mozeme si riesit tie nase zabomysie zensko muzske somarinky 😀 ale napriklad mne sa cez den nechce varit radsej upracem a hrajem sa s malym muzik pride z prace a povie "zase si nic poriadne nejedla?" a uz ide do kuchyne a vymysla mi nejaku dobrotku a tiez by mohol povedat tak si cely den doma a ja dojdem z roboty a varit ti mam??? Ale to je prejav jeho lasky a ja ho za take drobnosti lubim!!!

pink_lady
21. júl 2011

ja len, ze tehotenstvo nie je choroba...no nie je...ale ak nastanu komplikacie ...niektore prelezia cele tehotenstvo...a ze to je cele fuska svedcia aj v dnesnej dobe pripady umrti zien pocas tehotnstva, pri porode, po porode, ci deti... 😒

demons
autor
21. júl 2011

@viera27 awoj konečne je tu niekto kto aspon trošku chapej muža a tato pani ma konkretne u mna velku poklonu....dakujem... 🙂

demons
autor
21. júl 2011

@viera27 aspon vidis ako to tu je a hlavne že tu budu poniektore pisat že sa tu jedna o inteligenciu 😀 no niektorim asi chyba 😀 to vieš nieto ešte len otehotnie a už ma 15 kg..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

demons
autor
21. júl 2011

@aspinka presne si to trafila konečne niekto kto chape o čom to cele je......nič ine len porozumenie na oboch stranach a nie len sama kritika aj ked sa človek snaži ako chce...už som si kolko krat aj poplakal lebo všetko čo spravim nieje moc dobre aby to bolo super,,,ved vieš o čom asi pišem....si super maš moj obdiv klobuk dole 😉 aj ja hrozne moc milujem moju ženu a prave o to viac ma trapi alebo mrzi že ma nikdy nepochvali..... 😢

demons
autor
21. júl 2011

@ikke nie nechcem ide mi o to aby sme si lepšie rozumeli a viac tolerantnosti nič viac 😎

maja22
21. júl 2011

@demons Ide o povahu, zažitú výchovu a v neposlednom rade o komunikáciu... Raz má pravdu jeden, raz druhý... Tehotenstvo nie je choroba, ale občas dokáže tak vytrápiť, akoby bola. Ja som prvý trimester nevedela fungovať, bolo mi zle stále, od rána do večera, od večera do rána, nebola som schopná ani navariť obed, čo ma zo všetkého napínalo. A keď sa mi uľavilo po tejto stránke, narástlo to spomínané veľké brucho...Proste, sú spomienky dobré, krásne, dojemné aj zlé, za tých 9 mesiacov sa udeje všeličo... Ale teba asi trápi niečo úplne konkrétne, to si však musíte vysvetliť vy dvaja... Pomoc, pochvala, radosť či smútok, o to sa musíte podeliť, ak chcete fungovať úprimne, s láskou a úctou 🙂 No a občas pomôže vykecať sa aj tu vo fóre a človeku odľahne, že v tom všetkom nie je sám a ostatní zažili niečo podobné 😉

aspinka
21. júl 2011

@demons ja tej tvojej manzelke asi poziciam toho mojho pohodaka aby vedela co v tebe ma a vies co ty pozicaj mojmu tvoju manzelku a ten si zas bude cenit mna ze zas az tak vela od neho nevyzadujem 😀 😀 😀 ja napriklad sa trochu vymykam normalu lebo ja nerada nakupujem manzel rad bruzda po obchodoch ja kazde € otocim v ruke nakupovat si handre a blbosti neuznavam...vacsinou si s manzelmi veru aj na pivo som pozvanie od nich dostala ale manzel ma nechcel s nimi zobrat vraj este to by mu chybalo 😀 ale neboj aj ja viem byt riadna fuuuuuria jak byk ked vidi cervenu vlajocku 😀 😀 😀 nie nadarmo sa hovori protiklady sa najviac pritahuju ved ten zivot aj manzelsky by bola totalna nuda!!!! 😅

mamabiba
21. júl 2011

@demons položil si naozaj zaujímavú otázku. V niečom súhlasím, v niečom budem oponovať. Čo sa týka tehotenstva...máš pravdu, nieje to choroba. Ale muži si neuvedomujú, že žena priberá. Skús dennodenne nosiť cca 18kg závažie na bruchu...neskutočne trpia kríže, kĺby a podobne. Ale to zase neznamená, že ju treba obskakovať. určité práce už nezvládam, ale upratať, navariť, poprať a požehliť...to by nemal byť problém. ďalej tá materská. Treba si uvedomiť, že žena je dennodenne iba s malým dieťaťom, čiže spoločensky úplne zakrpatená. Aj keď ide s bábatkom von, aj tam sa rozhovor točí iba okolo toho. Potom nastávajú u detí obdobia. sú dni, keď sa od dieťatka nemôže ani pohnúť. Spýtal si sa sám seba, kedy si ju naposledy dačím prekvapil, pochválil, sám od seba pomohol? Aj my potrebujeme takéto malé pozornosti aby sme mali z čoho čerpať energiu. už je taká možnosť, že oteckovia môžu ostať mesiac po pôrode s mamičkou doma. Škoda, že to málo využívate. Ale poznám aj takých, čo to využili a pravdupovediac...viac si vážia svoje polovičky, lebo sami dennodenne zažívajú tie problémy a pocity. niesme dokonalé a aj my máme veľa chýb, no skús sa iba trošku zamyslieť, či vieš dačo aj ty sám zmeniť 😉

natalii6
21. júl 2011

tak neda mi nereagovat nato co ste tu popisali a hlavne moj muzicek 😠inac dobre som sa na niektorych odpovediach nasmiala 😀 poprve ja nevolam matersku galeje ako to moj muzicek napisal ale nikto mi nebude tvrdit ze je to materska dovolenka !!!!! a po druhe som nikdy netvrdila ze tehotenstvo je choroba!!!!!! kedze som uz vo vysom stadiu tehotenstva tak je asi normalne ze uz tolko nevladzem ako na zaciatku a mame este jedno dieta o ktore sa staram..neviem co sa mu nepozdava to ze ma upratane navarene oprate a postarane o dieta? ja mu neberiem ze chodi do prace ved aj ja som chodila a dokonca do 2 a po skonceni materskej resp. rodicovskej budem chodit zase,to mam potom akoze aj ja tvrdit ze ved ja chodim do prace ako to hovori on?ved nie je jediny chlap co pracuje a zena je doma z detmi..lenze jeho rozmyslanie je take ze on chodi do prace a ja som doma tak co by som chcela? no ved nech si to vyskusa co je to starat sa o domacnost a o dieta a ja pridem z prace k hotovemu 😠 jeho jedinna starost je ked pride z prace ze sa vyspi a ide upratat zajacovi a potom na pocitac jedine co robi sam od seba je ze zapne umyvacku riadu raz za uhorsky rok spravi aj nieco ine ..nech sa vam pochvali kolko krat bol sam od seba z malym vonku ani raz iba ked som na neho nakricala ze by mohol ist snim von aj on vatsinou mi povie ze on sam snim nepojde a ja mozem chodit snim sama? ked mu poviem ze sprav malemu kasu alebo ine tak mi povie zase ja? no ale kedze je casto v praci tak asi to zase nie je na mieste..a este na jednu vec musim zareagovat ohladom toho malovania to vam nenapisal ze ja zbruchom som mu pomahala nosila tazke postele a vselico ine ze som po malovke a vsetkom co nam tu robili upratovala ze som tu nesedela naco som mala pravo ale to je ok ja som zvyknuta robit tak to je asi tak vsetko prajem vsetkym pekny den 🙂 😉

vodnarky
21. júl 2011

@natalii6 -mali by ste si sadnut a porozpravat sa..tu nic nevyriesite..nieste jediny,co si presli tazkym obdobim,ked sa narodi dietatko..starat sa o neho a celu domacnost nieje ozaj jednoduche..doteraz nechapem preco to ma nazov "materska dovolenka" 😅 ..`ale pokial sa nedohodnete,aby spokojnost bola na oboch stranach,moze sa stat,ze cela ta nespokojnost bude prenasana(nevedomky,lebo clovek si v ten moment neuvedomi,ze dieta dokaze vnimat aj viac,nez si myslime)) aj na dieta...a to urcite nechcete..zelam vam vela vzajomneho porozumenia a spokojnosti.. 🙂

drievko6
21. júl 2011

@natalii6
@demons
Ste dvaja dospeli ludia. Mate jedno krasne dietatko a cakate dalsie. Teraz riesite na fore,ako je jednemu a ako druhemu. Halooooooooooooo zobudte sa,ved o chvilu budete 4!!!! Ako to budete potom zvladat?! Dvojrocnemu dietatu malo co vysvetlis aby to pochopil. Cize stresu si este len uzijete. Rozdelte si uz teraz pracu v domacnosti lebo potom si to ani nechcem predstavit ako to bude u vas fungovat. ☹
Moj ex. tiez robil 12hodin aj 15. A tiez sa mu nechcelo s malym von. No ked som mu vysvetlila,ze niekore domace prace nemozem robit pokial mi beha pod nohami (zehlenie) tak zmenila nazor. Vzal maleho do piesku presedel tam hodku-dve a ja som si pozehlila,on sa "nenarobil" a bolo. Musite si vediet rozdelit prace.
Drzim Vam palce,hlavne sa v klude porozpravajte a cestu urcite najdete. Vela stastia. 🙂

koniarova
21. júl 2011

Ha zase navrhujem, píšte, píšte. Očividne sa neviete rozumne porozprávať, tak možno takouto formou k niečomu dospejete. 😉

koniarova
21. júl 2011

Ja zase navrhujem, píšte, píšte. Očividne sa neviete rozumne porozprávať, tak možno takouto formou k niečomu dospejete. 😉

mimkao
22. júl 2011

Dúfam, že ma nikto neukameňuje za môj názor, ale ja si naozaj myslím, že tehotenstvo a rodičovská dovolenka je nič oproti práci. Aspoň teraz hovorím z môjho pohľadu, ako sa ja dívam na manželovu prácu. Nemusí mi ani nič povedať sťažovať sa a ja sama od seba ďakujem Bohu, že som doma s deťmi a nemusím riešiť to, čo on.
Aj keď, hlavne teraz keď sú prázdniny a deti sú doma, tak je to dakedy u nás jak na psychiatrii. ale ani tak by som sa s mužom vymeniť nechcela. Jediné, čo od neho vyžadujem je, aby bol s nami. Nie aby doma robil, ale aby nám venoval čas. A venuje- tak som spokojná.

drievko6
22. júl 2011

@mimkao zalezi aj od toho kto - co za pracu povazuje. Napr. umyt za sebou pohar a odlozit u mna nie je praca,ale samozrejmost. Pretoze ak sa takychto "somarin" nakopi tak samorejme,ze potom zenska nevie kde jej hlava stoji 😉 . Klobuk dole pred tolkymi detmi 😉 ja mam len tri 😀 😀 . Ale ten vekovy rozdiel medzi tvojimi ach jo...to uz by som bola asi ja na psychiatrii 😉