Náklady na život v Brazílii

julietta246
19. apr 2014

Ahojte,

dostala som pracovnu ponuku v Brazilii. Nie je to ziadna ponuka, co sa neodmieta, ale jedna sa o pracu o triedu vyssie ako to, co robim teraz. Mojmu priatelovi sa stahovat moc nechce, najvacsi problem je otazka bezpecnosti, ale ja potrebujem k zivotu slnko a ocean 🙂 Navyse som si istejsia viac v portugalstine ako v nemcine (momentalne zijeme v Rakusku). Preto by som sa chcela spytat, ci je tu niekto, kto v Brazilii zije, aby som si vedela spravit ako taky prehlad 🙂 Pracovna pozicia je v Riu. Potrebovala by som vediet, ake su naklady na zivot, kolko stoji prenajom 3-izbovaho bytu v dobrej stvrti, ci dostaneme bez problemov miesto v statnej skolke, respektive kolko stoji sukromna, co vsetko mi hradi zakladne zdravotne poistenie hradene zamestnavatelom... A samozrejme aj mna trapi otazka bezpecnosti, je to naozaj tak, ako sa to vykresluje vo filmoch, prestrelky v meste, unosy... alebo je to prehnane a bezpecnost sa da porovnat s inymi europskymi velkomestami? Taktiez by som potrebovala vediet, ci ma moj priatel sancu najst si pracu, ked vie iba po anglicky a nemecky (pracuje v IT oblasti). A posledna otazka, existuju v Brazilii nemecky skoly? Pre pripad, ze by sme sa vratili do Rakuska, aby nebol problem s uznavanim rocnikov...

acer11
19. apr 2014

neviem,ale závidííím 😀

sissy27
19. apr 2014

@julietta246 tiež netuším, ako je to práve v Brazílii, ale z môjho pohľadu - išla by som bez váhania... aj tam sa rodia deti, vyrastajú, chodia do školy, škôlky, takže zrejme sa to dá 😉

tenerifka
19. apr 2014

@julietta246 Vela toho o Brazilii neviem, ale chcem ti spomenut, ze nedavno som citala clanok v novinach, ze sa velmi vela mladych spanielskych vysokoskolakov vie uchytit prave v Brazilii (mysim ze tam dokonca bolo spominane, ze je velky dopyt po IT), a su ovela lepsie financne ohodnoteni ako by boli napr.prave v Spanielsku, kde okrem toho pracu tazko najdu....
Ja ti len poviem, ze odvaznemu stastie praje, ak by som bola na tvojom mieste, urcite by som tuto prilezitost vyuzila. Ak vies navyse jazyk, uz si vlastne jednou nohou za vodou....

sisaka
19. apr 2014

@julietta246 tak ja mam informacie z druhej ruky, kolegyna je Brazilcanka 😉 Pred par rokmi skusala s manzelom (Kanadanom) zit v Brazilli a vzdali to.
Bezpecnost je tam problemom - ak chces zit bezpecne musis si kupit, prenajat dom, byt v uzavretej komunite, kde je zabezpecena aka taka bezpecnost. Kym zijes v tejto zlatej klietke, tak je to ok.. Zitie je tu samozrejme nakladne, o skole treba predpokladam rozmyslat len nejakej sukromnej. To, ze mas ponuku pracovnu a ovladas portugalcinu je +, jej muz si nemohol najst pracu, kedze jazyk neovladal. Nakoniec to vzdali a vratili sa do Kanady, kde je neporovnatelna bezpecnost a aj lepsie podmienky na zivot a vychovu deti. Jedine, co chyba kolegyni je to teplo, inak je tu spokojna a by nemenila.
Tym som ta nechcela odradit, len som napisala, ako ona spomina na ich pokus zit v Brazilii. Myslim si, ze je mala sanca, ze tu ma niekto osobnu skusenost, osobne by som si pogooglila nejake for a ludi, ktori tam ziju a co na zivot v Brazilii hovoria a podla toho sa rozhodla, ci je to nieco pre mna

nithy
20. apr 2014

https://www.facebook.com/Brazilie.Brazilia ... to je stranka slovakov a cechov zijucich v Brazilii, oni ti podla mna najlepsie poradia 🙂

mariuskaa
20. apr 2014

Čítala som nejake prispevky od bab z Brazílie tu na MK. Su určite tu!!!
Uz dávno som dávala návrh @admin , ci nemôže byt kolonka
Mamičky - zahraničie rozdelená podla krajiny pobytu! To by bolo velmi fajn kebyze sa dajú takto vyhľadať mamičky a poprosiť o prípadnú radu.
Dajte vedieť ak by sa niečo takéto chystalo. Pred rokom bola odpoved ze zatiaľ nechystajú
Baby z Bratislavy, ... Iných miest sa dajú ľahko vyhľadať (ak si to dali do fotoblogu) ale zahraničné vôbec.

julietta246
autor
20. apr 2014

Dakujem baby! Budeme si to musiet poriadne rozmysliet, uz to nie je take lahke prestahovat sa do ineho statu, teraz sme uz na kazde rozhodovanie traja 🙂

kimina7
4. máj 2014

Stahovanie nie je problem pre dieta, problemom zacina byt az ked dieta nastupi do skoly. Vtedy sa uz tazsie meni. Zväcsa to trapi viac mamicky ako dietatko ;) Stahovali sme sa posledne 4 roky vkuse, a bolo to super, okrem toho balenia. No teraz, ze sme skolu menili az 2x v prvom rocniku - uz treti jazyk, tak to zasa nestravi kazde dieta (matka o to horsie kvoli vycitkam). Väcsie dieta mam navyknute na tieto zmeny - aj ju to bavi, no s malym sa budeme do toho veku musiet usadit, s nim by som si netrufla....Zial s nami osud takto.....ale zevraj vsetko je na nieco dobre....