icon

Nakupujete tieto sladkosti?

avatar
blog_betka
23. feb 2025
Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 9. jún 2026 · 62 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Mnoho spotrebiteľov v diskusii nekupuje farebné želé cukríky ako "Pedro medvedíky" a označujú ich za umelé alebo nechutné; preferujú prirodzenejšie alebo kvalitnejšie alternatívy.
  • V diskusii sa porovnávala cena produktov: Lindt 200 g bola uvedená za 9,90 €, Milka 280–300 g za cez 6 €, a konkrétne 300 g Oreo Milka bola spomenutá v Action za približne 3 €.
  • Uvádzané alternatívy zahŕňajú oriešky v čokoláde, mandle, lieskovce, kešu, pistácie, horkú čokoládu, značky Haribo a Nimm2 a výrobok Poex Choco Exclusive (brusnice v horkej čokoláde).


Najčastejšie otázky

Q: Prečo niektorí ľudia nekupujú farebné želé cukríky ako Pedro?
A: Diskutujúci uvádzali, že "Pedro medvedíky" považujú za "čistú umelinu", že im nechutia a že sa vyhýbajú takýmto výrobkom z dôvodu zloženia a zdravia.

Q: Sú tieto cukríky cenovo primerané v porovnaní s bežnými čokoládami?
A: V diskusii bola cena porovnávaná konkrétne: Lindt 200 g za 9,90 €, Milka 280–300 g za cez 6 €, a príklad lacnej kúpy 300 g Oreo Milka v Action za ~3 €; niektorí diskutujúci označili vyššie ceny za prehnané.

Q: Aké alternatívy odporúčajú spotrebitelia namiesto týchto výrobkov?
A: Spotrebitelia preferovali oriešky v čokoláde, mandle (v mliečnej alebo horkej čokoláde), lieskovce, kešu, pistácie, horkú čokoládu, značky Haribo a cukríky Nimm2.

Q: Ktoré konkrétne produkty boli v diskusii vyzdvihnuté ako chutné?
A: Ako pozitívny príklad bol menovaný Poex Choco Exclusive (brusnice v horkej čokoláde) a mandľové či lieskové oriešky v čokoláde.

Q: Kde sa v diskusii spomínala lacnejšia Milka?
A: Konkrétne bola spomenutá akcia v obchode Action, kde bola 300 g Oreo Milka kúpená za približne 3 €.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Mnohí diskutujúci tieto farebné/želé sladkosti nekupujú alebo ich neodporúčajú kupovať.
  • Mnohí preferujú oriešky, horkú čokoládu alebo značky ako Haribo a Nimm2 namiesto spomínaných produktov.
  • Cena a pomer cena/kvalita sú vnímané viacerými účastníkmi ako problém.


Sporné názory

  • Niektorí účastníci tvrdia, že produkty sú "hnusné" alebo "pochybné", zatiaľ čo iní napísali, že im tieto výrobky chutia a že každý si kúpi podľa chuti.
  • Niektorí považujú ceny za predražené (príklad 9 € za zásielku 400 g), zatiaľ čo iní porovnávajú s cenami značiek Lindt a Milka a považujú ich za relatívne primerané.


Otvorené otázky

  • Sú zložky a kvalita týchto konkrétnych sladkostí zdravotne lepšie/dôveryhodnejšie v porovnaní s bežnými značkami?
  • Je prémiová cena týchto balení opodstatnená z hľadiska surovín, výroby alebo distribúcie?


Spomenuté značky a firmy

Pedro,Lindt,Milka,Action,Haribo,Nimm2,Poex Choco Exclusive,Lidl

Spomenuté produkty a metódy

Pedro medvedíky,Poex Choco Exclusive (brusnice v horkej čokoláde),Lindt 200 g,Milka 280–300 g,300 g Oreo Milka,čokoládové mince 400 g,oriešky v čokoláde,mandle v mliečnej so škoricou,mandle v horkej čokoláde,lieskovce,kešu,pistácie,Haribo,Nimm2,želé cukríky

Miesta a osoby

Action,Lidl,Nivy (BA)

Strana
z3
avatar
miskakyska
23. feb 2025

..nie... tieto farbiaky obchádzam na kilometre

avatar
patka06
23. feb 2025

nie, ani neplánujem

avatar
deti95060810
23. feb 2025

vôbec nie... blbosti

avatar
tairyx
23. feb 2025

Nie.

avatar
zuzanka.zuzu
23. feb 2025

chceš si tým privyrábať? ani nezačni 🙈😉

avatar
tenerifka
23. feb 2025

Nie
Taketo a podobne vyrobky idu uplne pomimo mña

avatar
refly
23. feb 2025

Preboha, prečo je to také drahé? Neviem prečo by som dávala za 400g čokolády 9€, haha

avatar
markusrasford
23. feb 2025

@refly asi si veľmi dávno kupovala čokoládu. Lindt 200 g stojí 9,90, tie Milka 280 - 300 g cez 6 e

avatar
gribka1
23. feb 2025

Nie, nevidím dôvod.

avatar
blog_betka
autor
23. feb 2025

@zuzanka.zuzu mne to chuti aj znamym

avatar
acer11
23. feb 2025

Keď vám chutí,tak si dajte

avatar
blog_betka
autor
23. feb 2025

@acer11 ludia by najradčej len ofrflali vsetko

avatar
acer11
23. feb 2025

Kto frfle?

avatar
gribka1
23. feb 2025

@blog_betka Normálne sa pýtaš, tak ti odpovedajú.

avatar
blog_betka
autor
23. feb 2025

@acer11 ved co tu komentujete

avatar
blog_betka
autor
23. feb 2025

@gribka1 ja sa slusne pytam

avatar
mandzula
23. feb 2025

Pedro mi vobec nechuti, a to pritom zele cukriky milujem. Tie coko veci ani nepoznam.

avatar
gribka1
23. feb 2025

@blog_betka Veď slušne odpovedajú, kto frfle?

avatar
blog_betka
autor
23. feb 2025

@gribka1 no ze nikto to nechce

avatar
gribka1
23. feb 2025

To je frflanie? Ale nie, veď dnes už ľudia chcú zdravšie, tak čo sa čuduješ. Každý čo chce.

avatar
miskakyska
23. feb 2025

@blog_betka ..tak vieš, keď Ti v rodine kosí rakovina si nutená dobrovoľne nasilu ako tak sledovať zloženie... keďže mi zdravie mojich najbližších nie je ľahostajné tak niečo takéto nekupujem... Zjesť by sa to zjedli, čoby nie😆teraz ma ponukla kolegyňa Pedro medvidkami,jeden som zo slušnosti hodila do úst,ale som ho musela vypľuť,nedal sa požuť 🤭

avatar
blog_betka
autor
23. feb 2025

@miskakyska Tak každému vyhovuje Niečó ine ja vačšinou kupujem len oriešky

avatar
blog_betka
autor
23. feb 2025

@gribka1 ved ja tiez kupujem aj oriešky ale obcas aj sladké

avatar
gribka1
23. feb 2025

@blog_betka je to úplne normálne, každý ako mu chutí.

avatar
refly
23. feb 2025

@markusrasford Ale prd, teraz, minulý víkend som sa ulakomila na 300g oreovú milku v action. 3€ a nejaké drobné.

avatar
tetapetra
23. feb 2025

Nie, je to nechutné

avatar
markusrasford
23. feb 2025
avatar
markusrasford
23. feb 2025

@refly keď prd tak prd to je 100 g

avatar
markusrasford
23. feb 2025

@refly to si alobal kupovala s obalom

avatar
refly
23. feb 2025

@markusrasford Ok? Nehovorím že nie sú aj drahšie čokolády. Jasne že sú. Určite by sme vedeli nájsť aj niekoľko násobne drahšie. Hovorím o tom, že nedám 9€za 400g nejakých pochybných čokoládových mincí + shipping, keď môžem ísť do obchodu a kúpiť si 300g milku za 3€.
Ale toto je už miešanie hrušiek s jablkami... pani predáva salám za 5€, ja poviem že bežne kupujem za 2€ a ty povieš že steak stojí viac? Šak... ok?
Viem že aj tie broskyňové krúžky majú v lidli za pár korún (2€? neviem, nekupujem... ale kamarátka ich má rada..) ale vôbec neviem gramáž, tak to som nechcela dávať ako príklad. Nejdem sa teraz prechcávať že kto nájde drahšie cukríky. Veď nech sú. Ja toľko za to nedám.

Strana
z3