Náramky záchrany

usiko
18. jún 2014

Ahojte, chcela by som zalozit diskusiu tykajucu sa tychto naramkov...uvazujem, ze si to zadovazim pre celu rodinu a uviitala by som rozne postrehy, nazory, skusenosti.....mate naramky? co vsetko ste na ne dali vygravirovat, ceny komplet naramkov, uzitocnost...proste co vas napadne...dakujem

cobhan
18. jún 2014

v Irsku maju pekne naramky pre deti, v kazdej lekarni, farebne s obrazkom a napisom..Asthma, Nuts, Diabetes a podobne, co treba. Mat nejaky problem tak urcite taky naramok rodine zadovazim, nie kazdy chce/moze nosit psie znamky a zachranarom to dokaze neuveritelne pomoct, hlavne ked sa hra o cas...je to super aj do skolky/skoly, mas istotu, ze ucitelky neprehliadnu dieta s alergiou/intoleranciou a vedia na com su

lilysk
18. jún 2014

@usiko som pozerala na nete ,ze len 4 su - pokial by niekto vyrabal aj ine tak by som urcite zobrala 😉

usiko
autor
18. jún 2014

@lilysk mno, uz maju aj take co su na suchy zips, latkove, alebo take nejake s plieskom prazdnym, na ktory si vygravirujes co potrebujes......len som sa o tom bavila s muzom a vravi,ze nech pockam pol roka, ze to bude o polovicu lacnejsie, lebo teraz je to novinka, bezi reklama a niekto to platit musi.....vraj zlacneju...

lilysk
18. jún 2014

@usiko Nevies kolko stoja ?

usiko
autor
18. jún 2014

@lilysk http://www.naramky-zachrany.sk/e-shop/textil-ne...

nakolko som na rodicaku, ked chcem kupit celej rodine aj mame, plus vygravirovat zakladne udaje, tak to je pre mna nemyslitelne teraz este, jedine, ak by niekto niekde vedel o niecom lacnejsom.....

lilysk
18. jún 2014

@usiko No dot to stoji ☹( Este by ma zaujimalo ako sa to sprava vo vode nakolko chceme ist k moru na 2-3 tyzdne 🙂

meluela
18. jún 2014

@usiko mna by hlavne zaujimalo vyjadrenie zachranarov ci to preslo nejakou konzultaciou a ci to v oficalnom postupe mozu brat vazne .. napr. udaj o krvnej skupine alebo ci tak ci tak musia spravit testy

ukulela
18. jún 2014

@meluela toto je aj podla mna skor modna vlna. vyznam to podla na ma pri chorobach ako cukrovka, epilepsia alzheimer - aby aj laici vedeli, ako zareagovat. a ze trebars clovek leziaci na zemi nei je auomaticky opilec ... ale zachranari sa na to spoliehat nemozu.

cobhan
18. jún 2014

@ukulela mas pravdu, nemozu, ale inak budu postupovat, ked uvidia, ze clovek je napr. epileptik, teda pokial sa da.

ukulela
19. jún 2014

@cobhan len ine je mat "oficialny" naramok od lekara, ci z lekarne, a takyto objednany "naverimboha" z netu ... chcelo by to nejaky oficialny lekarsky punc, alebo co.

cobhan
19. jún 2014

@ukulela tie, co predavaju tu su z lekarne, take pekne farebne, hlavne pre deti, aby ich chceli nosit. Ale myslim si, ze oficialny lekarsky punc im netreba, nie su to lieky a nechcem vidiet tu cenu za aku by sa to potom predavalo..napisu tam odporucane lekarskou komorou, vyrobok nebol testovany na zvieratach a recyklovatelne a cenu to ma hned trojnasobnu.Myslim, ze hlavne je, aby to mal clovek niekde na viditelnom mieste, ci uz to bude mat ako naramok, psie znamky, prsten alebo hoc aj napisane na cele, pokial je to informacia, ktora mu moze zachranit, resp. ochranit zivot

ukulela
19. jún 2014

@cobhan ano, ale boli tu uz linky aj na suchy zips s kovovymi platnickami. a tam si uz mozu vygravirovat hocico. ten "punc" som myslela obrazne - v zmysle, ze lekar potvrdi diagnozu na naramku. potom by to mohlo byt smerodatnejsie aj pre zachranarov ...

cobhan
19. jún 2014

@ukulela nemyslim, ze by niekto daval taky naramok dietatu len pre paradu, lebo je to v mode...poslednou dobou je tych potvrdenych diagnoz v mojom okoli az moc, pomaly kazdy z mojich znamych by si nejaky naramok vybral a kamoskin syn by ich mal snad aj na clenkoch, ten je chudacik alergicky skoro na vsetko.

usiko
autor
19. jún 2014

No, ja som myslela, ze napriklad tel cislo na rodicov, plus diagnoza by mozno v pripade nudze pomohla....ale ano, momentalne je to nove a drahe, pravdepodobne to zlacnie tak o pol roka az rok.....

kovacova1
5. nov 2014
ragazzi
6. apr 2015

Tento naramok som si kupil. Bol velmi drahy a po case som zistil, ze naramok nie je kvalitny. Pocas niekolkych mesiacov suchy zips nelepi.Ak by sa upinanie upravilo, ako na hodinkach bolo by to omnoho prakticke.