Nárok na dovolenku po ukončení rodičovskej

timikaj1
17. jan 2018

Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, či mám nárok na dovolenku?Vysvetlím...20.2.2018 mi končí RD s tým, že do práce na pôvod. miesto ma nevezmú a mám ukončiť prác. pomer dohodou, ale ekonómka mi tvrdí, že za obdobie MD mi nepatrí dovolenka , lebo v roku, v ktorom som nastupovala na MD( nástup 17.1.2015-prechod na RD 9/2015) som neodrobila 60 dní, od 1.1.2015 som čerpala starú dovolenku a alikvotnu čast z novej.Za rady vopred ďakujem,odpoveď som vo fóre nenašla, vraj mali teraz nejaké nové školenia, tak či je to naozaj tak...

jana005
17. jan 2018

@timikaj1 ahoj,ja sa v tom nevyznám, len ti poradím to,čo poradili predtým mne. Ak chceš dostať maximálnu podporu,dohodni sa v práci,nech ti dajú jeden deň dovolenky a keďže podľa nich nárok na dovolenku nemáš,tak ten jeden deň môžeš aj odpracovať(aspoň oficiálne,nemusíš,len nech za teba zaplatia odvody). Hrubá mzda za jeden deň by mala byť cca 60eur,nech ti výjde max.podpora. Ak nebudú súhlasiť,povedz,že odvody zaplatíš ty,sú to smiešne peniaze a tebe výjde super podpora.
Super sa v tom vyznajú aj poradia @zalka a @ewittam

timikaj1
autor
18. jan 2018

@jana005 Ďakujem pekne za odpoveď, povedali mi, že ma zamestnajú na ten 1 deň, ale mzda 60€, to nebude🙂...

jana005
19. jan 2018

@timikaj1 a neda sa s nimi dohodnut? Mne dali dovolenku dva dni,cize mzda musela byt 120eur a tiez som dovolenku podla nich nemala,ale nejak to proste mzdarka spravila,aby som mala takyto plat za tie dva dni. A potom mi vysla krasna podpora. aspon toho polroka by si mala pri dietati o peniazky postarane,ked si nebudes vediet najst pracu. Drzim prsty

timikaj1
autor
20. jan 2018

@jana005 Ďakujem pekne, dovolenku mi nedá, keďže tvrdí, že mám nulový nárok, sú ochotní ma zamestnať na ten 1 deň....

jana005
20. jan 2018

@timikaj1 dúfam,že ti ešte niekto poradí ako by to bolo najlepšie spraviť. Lebo ja som to riešila pred dvoma rokmi,len tie zákony sa stále menia.

timikaj1
autor
21. jan 2018

@jana005 ďakujem🙂