Naučia ma všetko na 100% v autoškole?

sunny8
8. dec 2016

Chcela by som sa poradit niekto hovori tak niekto tak. Chcela by som ist na vodicak teoriu ovladam myslim tym aktualne testy znacky krizovatky myslim si ze na min 50 bodov to dam. No co sa tyka jazdy tak viem nastartovat dam aj rozbeh aj pojdem po ceste ale s tym ze mi mm preraduje rychlosti. Neviem to pochopit kedy aka rychlost a preco a podla coho. Cuvat a parkovat neviem vobec. Take zaklady ano co sa tyka jazdy zapnut svetla pas blbiny co sa smie a co nesmie. Hovoria ze nech sa naucim tak a ptm mi to pojde v skole lahsie ved tam je len cca 10-15 jazd co neverim ze sa stihnem naucit ovladat vozidlo za tak kratku dobu. Dakto zasa hovori ze v skole m nauci vsetko. Ale ja velky streser sa bojim. Raz dva mi dojde trpezlivost ked mi daco nejde vykaslem sa na to a moc sa o to uz nezaujimam nechcem sa strapnit v skole. Prosim vs o vase skusenosti a zaciatky s jazdou ;) dakujem ;)))

ukulela
9. dec 2016

@sunny8 skola je od toho, aby ta naucila. my sme auto nikdy nemali a naucila som sa jazdit len tam. manzel nech ta nic neuci, ked nevie vysvetlit, ako radit rychlosti (v dobrom) - to ti vysvetli instruktor.
moj chlap mi tiez stale vravi, ze mam pocuvat motor a preradovat podla neho, ale ja jednoducho aj tak radim najcastejsie podla rychlosti - rozneh , pri 20 uz ma byt dvojka, pri 40 uz musi byt trojka a na 60 uz ma byt stvorka a 80 uz davno patka🙂 alebo tiez podla otacok na otackomeri - aby boli v idealnom pasme. ked zrychlujes, ides postupne aj s rychlostou po jednom stupni hore, ked spomalujes, podla rychlosti mozes podradit ako porebujes. jasne, ze z patky v 90ke to nevrazis do dvojky. ale neboj, instruktor ta to nauci. ide o to, aby si spravila skusky. excelentne cuvat ako v rychlo a zbesilo sa mozes ucit aJ potom ... a ak sa ti bude zdat, ze ti to nejde, tak si priplatis kondicne jazdy a hotovo. drzim palce.

sunny8
autor
9. dec 2016

@ukulela fuu no tiez vela ludi hovori takto ... Ako on mi to vysvetlil DAJAK ako to ma zabehane on ... Dakedy si neviem predstavit ako sa to da v tej rychlosti stihat aj sledovat kedy mam preradit rychlost do akeho stupna aj vnimat cestu vninat znacky zrkadla no neviem mam dost obavy z toho preto som chcela aspon nejake zaklady mat zvladnute aby som si nepripadala ako nejake tela ked mi bude ucitel vysvetlovat kadejake skutocnosti 🙂

patricionella
9. dec 2016

@sunny8 oni sú zvyknutí si myslím aj na horšie. Určite máš dobrý základ. A inštruktor to jednoznačne vie vysvetliť. Mne zas otec stále vysvetľoval ako funguje motor a spojka. To, ako mám a kedy stlačiť pedál som mala pochopiť iba na základe ako funguje motor 🙂 keď som prišla do autoškoly...tak sa najprv opýtal či som už sedela za volantom. A ja že nie. Tak mi všetko vysvetlil. A pochopila som na 1x. Oni to vedia.

delmondo
9. dec 2016

Ja som mala pred autoškoly jednu "skúšobnú" jazdu s mm. A bola som pri tom taká vystresovaná, ze až. Malá som pocit, že som nemožná. V autoškole to bolo úplne o inom a žiadny problém, inštruktor všetko vysvetlil, naučil. Áno, na začiatku to bolo náročné, sledovať cestu, spätné,davat smerovky, radiť rýchlosti, všetko naraz. Nemohol na mňa hovorit, len kam mám ísť, ziadne iné diskusie, potrebovala som sa sustredit. Tiež má naučil radiť rýchlosti podľa rýchlosti, lebo ja som nepočula, či motor hučí, alebo nie. Teraz sa už v pohode viem orientovať aj podľa motora. Neboj sa, všetko sa tam naucis. Prinajhoršom doplatia kondičné.
A základom je potom jazdiť, vtedy si to vsetko len vycibris a zautomatizujes ( pokiaľ ťa mm pri tom nebude opravovať, ja som s mojím mala stres aj potom, lebo bol moc múdry. Tak sme sa dohodli, že mi do šoférovania nebude hovoriť, len keď sa ja niečo opýtam a funguje to. Teraz má pochváli, že jazdim dobre)

sissy27
9. dec 2016

@sunny8 na to autoškola je, aby si sa naučila čo a ako... preraďovanie rýchlostí je úplná rutina, jednoducho motor ťa nepustí ďalej, kým nezaradíš vyššiu rýchlosť... a že to za teba robí muž, to je s prepáčením taká chujovina, akú som už dávno nepočula... zbytočne ťa naučí na blbosti...a samozrejme jedna vec je, že je možno dobrý šofér, ale naučiť to niekoho a zrozumiteľne vysvetliť je niečo úplne iné... nehovoriac o tom, že ak by vás chytili policajti, tak máte prúser obidvaja, ale toho ste si snáď ako dospelí ľudia vedomí...
Choď normálne do autoškoly, nevymýšľaj somariny, odtiaľ síce nikto nevylezie ako profesionálny vodič, to chce potom len jazdiť, jazdiť a jazdiť, a kondičné jazdy sa vždy dajú doplatiť...

sunny8
autor
9. dec 2016

On vie na aute od 15tich 😂😂 cestny pirat... Uvedomujeme si ze nas mozu pri tom chytit mala som o tom dobru predstavu moj ocko tak mamku naucil a ptm sla do skoly vraj jej to pomohlo 🙂 no podla zvuku motora ano len ked ai nwm zapamatat v akej rychlosti to uz mam tak tym padom nwm do akej vyssej/nizsej mam preradit ... A veru ani ma muz moc nepovbudzuje naburas spadnes do sanca ides jak diva/ides jak slimak niekedy povie ze to bolo dobre ale to je uz nadarmo ked to predtym ofeflal... Raz som tu to vratila aj s urokom nevedel sa sam zjednotit ci pridat plyn ci zabrzdit (boli sme sa opustenom mieste nie v centre dopravy) krici pridaj potom zabrzdi toto zrob tam chod som sa nasrala som sprudka zabrzdila chudenec nemal pas tak sa nasiel na celnom skle :D radost jak sa patri odvtedy po mne nerici bo vie ze som protivna 😂

lilyianka
9. dec 2016

@sunny8 v autoškole ta všetko naučia....ja som tam tiež šla s tým,ze som nic nevedela....predtym som vôbec nejazdila a ani neskusala a ver,ze ma tam naucili super ...zase ja nie som streser ani tremista a proste to slo same....clovek to trosku musi mat aj vsebe....mala som tam spoluziacky co mali okolo 40,kt.muz donutil,aby si vodicak urobili a podla mna to je to najhorsie....bali sa...nezvladali to a nakoniec sice vodicak spravili ale nikdy nejazdili....ja som si polroka po tom kupila auto a bolo to to naj co som mohla urobit...ked som sa zoznamila s mm velmi ocenil ze mam auto a som tymto smerom samostatna...nemusi ma nikde rozvazat....dat mi jeho auto nikdy nebol problém...vzdy ma chvalil aj on aj jeho kamosi ze jazdim na zenu super....
Jedine co mi vadilo ked mi vravel...obehni...pridaj....som mu povedala ze jazdim podla seba a ked ma problém moze vystupit 😉 rovnako ma raz vytocil moj otec....len sme vysli z domu a uz frflal ze idem rychlo...tak som zastavila a povedala ze je to moje auto a jazdim tak stale a ked ma problém nech ide na svojom 😉 a bolo ticho

ukulela
9. dec 2016

@sunny8 ozaj sa nestresuj. v autoskole vysvetlia. a neboj - v meste budes jazdit pomaly, dvojka, trojka a hotovo. mimo mesta pridas a zaradis vyssie. okrem toho on ti vzdy povie najprv - preradit. a potom to uz budes robit automaticky. navyse radit sa naucis mozno najskor na cvicisku. aj ked mna hned hodil z parkoviska na cestu - a nezomrela som 🙂🙂🙂

inac, ja ked som spravila vodicak, jazdila som s ex a to bol tiez kon - ides rychlo/pomaly/vyrad, jazdi na spotrebu - no keket, raz sme kvoli nemu skoncili v garate, lebo som odbocovala a on mi strhol volant. od vtedy som s nim nesoferovala. moj sucasny mi dal auto, na prvej jazde siel so mnou a nechal ma samu - jazdit vies, poradis si. a poradila som si 🙂 takze neboj, mas solidny zaklad. a instruktor ti pomoze. ak ta muz za volantom drbe, bude ti potom lepsie jazdit rovno bez neho.

oslo1
9. dec 2016

Ja som nevedela absolutne nic ohladom auta a soferovania pred tym, ako som isla do autoskoly.

Este si pamatam, ako sa ma instruktor pytal, ze co viem o aute, a ja ze nic, som ani nevedela, ktory pedal je na co, ani auto nastartovat, hehe, vsetko ma naucil.
Este som mu aj povedala, ze ja nie som beginner learner, ja som elementary 🙂. Vodicak som robila v Londyne, urobila na 3 krat, co je tu ze uuuplne super, lebo nepoznam nikoho, kto ho urobil na prvykrat.
Dnes uz denne jazdim, tu su zapchy jedna radost, ale velmi ohladuplne sa tu jazdi.

lenka2813
9. dec 2016

ja som tiež absolútne nevedela nič ohľadom šoférovania nakoľko ani auto nemáme v rodine...a v pohode ťa v autoškole všetko naučia, nemusíš sa báť ;) tiež mi zo začiatku trvalo, kým som pochopila celý ten systém.. no teraz už preraďujem automaticky podľa zvuku motora, treba na to len čas a prax 🙂 ..
inak ako u vás prebiehali skúšky v autoškole ? 🙂 tiež ste mali pred cvičiskom povinnú technickú otázku ? 🙂 lebo ja som spravila testy a potom na cvičisku sa pýtala policajtka každého nejaké otázky ohľadom vozidla...jasné že ja som schytala tu najťažšiu a kvôli tomu ma nepustila ani jazdiť cvičisko a idem na opravný :( :D no čo som sa pýtala známych, nikto to nemal takto povinné...

gaaaa
9. dec 2016

@lenka2813 U nás že to vraj tiež tak prebieha na skuškach.Mna to čaká po novom roku a čím sa viac učím tým viac som dutá z toho.Ja končím za 2 týždne jazdy a ešte nemám poriadne prejdené kužele.Tak asi poviem policajtovi nech to spraví za mna.Už teraz som na nervy z toho.

p_z
9. dec 2016

@sunny8 Tiež si myslím, že techniku jazdy bude najlepšie prenechať na inštruktora. Ak by som mohla poradiť, skús si obvolať viacero autoškôl a informovať sa o počte a trvaní jázd. Predsa len, zákonom stanovený je vyšší počet hodín, ako tých 10-15, čo niektorí reálne odjazdia.

lenka2813
9. dec 2016

@gaaaa tak asi to už je povinné veru, lebo po minulé roky sa nepýtali tieto technické otázky... :( tak som bola celkom v šoku :D ...pomýlila som sa v brzdovej kvapaline, že som ju zle ukázala v tom strese..a už ma nepustila, že sa to mám doučiť...mala som nervy riadne ...a neboj sa to dáme..no myslím si, že dosť závisí aj od policajta.. ja mám 19ho opravný, tak som zvedavá 🙂 ..budem držať palce potom 🙂

gaaaa
9. dec 2016

@lenka2813 Hej tieto technické otázky že dávaju pri kuželoch.To už dáš.Budem na teba myslieť a držať palce.Ja som sa ešte nedostala k tomu ani ako sa kapota otvára a nie ešte kvapaliny 🙂 Budeš mať pekný darček pod stromček 🙂

lenka2813
21. dec 2016

@gaaaa Ďakuujem veľmi pekne ;) už to mám konečne zasebou ;) a môžem veru povedať, že všetko závisí od policajta...minule som sa mohla aj rozkrájať, všetkých nás tá harpya povyhadzovala ..mňa dokonca na tej technickej otázke, jej nestačilo čo som povedala :D .. a teraz sme mali veľmi zlatého policajta, ktorý tie technické blbosti ani neriešil a nasmiala som sa s ním celú cestu ;) ..budem tak isto držať palceee, no verím, že to určite dobre dopadne O🙂 :P

nice202
21. dec 2016

akurat vcera som mala skusky z autoskoly. Je jasne, ze soferovat sa poriadne naucis az praxou. Autoskola ti da iba zaklady, ale realny zivot uz je o inom. Vsade zrazu vela aut, kadze sa tlaci , obieha atd. Mne sa dobre jazdilo s instruktorom, bol super a vedel vysvetlit. No a vcerajsia jazda s policajtom bez pomoci instruktora horor. Urobila som sice vsetko, ale bolo to zle. Podla mna. Najprv sme robili test. Ten som mala na 55, potom sme sli autocvicisko, tam sa nas pytal nejake technicke otaky napr: aky tlak ma byt v pneu, kolko ma byt dezen, kde je aka kvapalina atd. Skoro nikto nic nevedel. Potom sme sli na kuzelky. Bolo nas 7, ja som isla posledna. Dve dievcata neurobili, vrazili do tycky na kuzeli a koniec. Potom som isla na jazdu prva, kedze som koncila kuzelky posledna. Drzal ma v aute 25 minut! skoro vecnost. Vystupila som, trosku ma zdrbal za nejake veci, ale dal mi papiere na podpis a dnes som ho bola odniest na policiu. Takze zhruba tak

gaaaa
21. dec 2016

@lenka2813 Super teším sa.Ja som mala dnes poslednu jazdu a nevyzerá tto so mnou ružovo,neviem vôbec kužele.Bola som tam 3 krát ani nie 10 minut.A dnes mi povedali,že sa možno aj zajtra dozviem dátum skušok.Som po dnešnej jazde k.o.bolí ma žaludok z toho.

gaaaa
21. dec 2016

@nice202 Baby ako Vám závidím,že to máte za sebou.Ja už aj testy kazím a pred policajtom sa asi na kuželoch ani nepohnem a k jazde sa needostanem.Mám veľmi blbý pocit od dnes z toho.Veľa šťastných kilometrov bez nehody prajem 🙂

nice202
21. dec 2016

@gaaaa dakujem a hlavne nestresuj, vazne. tie dve co neurobili, boli najviac z nas vystresovane. Proste uplne drevene boli. Kuzelky rob pomalicky, mas na to 10 min. radsej sa vrat a este raz, ak si nebudes ista. Neboj, das to.

gaaaa
21. dec 2016

@nice202 Dakujem.Slalom v pohode ale potom som mantavá zostanem stáť krížom a poriadne si nevyrovnám auto a som tam kde som nechcela byť.dnes na poslednej jazde to bolo narýchlo lebo boli skušky a už som musela ísť preč.Aj jazdu musím ešte doladiť ale nie tak ako kužele povedal mi dnes inštruktor.Celé zle.

nice202
21. dec 2016

@gaaaa tak si zaplat ako moja svagrina kondicnu jazdu a cisto iba kuzele chod robit a ked mas zleho instruktora, tak chod s druhym, ktory ti vysvetli na ktory sa mas kedy pozerat a podla toho zatocis.. To ti pomoze. ona skoncila pred mesiacom a 2x si zaplatila kuzelky, lebo ich tiez nevedela.

gaaaa
21. dec 2016

@nice202 Budem mať kondičné tiež asi 2-3 aj kôli kuželom aj doladiť že jazdu.Tiež som povedala,že pôjdem posledná na kuželoch.Inštruktori sa už smiali že si to už plánujem dopredu.