Návšteva z "druhého brehu"

sam2
25. okt 2014

Ahojte, chcela by som sa s vami podelit o zazitok z poslednych dni (vsetko sa to stalo asi tyzden dozadu). Myslim si ze sme mali navstevu z druheho brehu 😀 Zacalo sa to dverami v spalni, ktore na noc nezatvarame, lebo strasne pukaju pri otvatani a kedze manzel chodi spat neskorsie ako my, dvere len privriem, aby nas nezobudil. A poslednom case boli vzdy v noci zatvorene. Myslela som si, ze som iba prepracovana a vzdy zabudnem, ze ich zavriem, ked idem do postele ( aj ked mi vrtalo v hlave, ze preco by som to robila, ked uz viac ako rok ich iba privierame). A jednu noc som sa zobudila nato, ze citim cigaretovy dym. Kedze si manzel sem-tam zapali, myslela som si, ze iba zle privrel vchodove dvere. Tak som sa postavila, aby som ich zavrela a nasla som manzela spat na sedacke pred tv (dvere do spalne som mala opat zavrete). A najvacsi gol bol asi dva dni nato:manzel v praci, ja so synom doma. Isli sme sa do kupelne poumyvat, maleho som mala na rukach a stale sa otacal do dveri, potom pozeral do zrkadla, potom zasa na mna a zasa sa otocil na dvere. Tak mu hovorim, len tak zo zartu:"zlatinko, kto je tam, koho tam vidis" maly na mna pozrie a povie "a" ("a" v jeho reci znamena ujo...proste kazdeho chlapa co vidi vola "a" a ked mu poviem, povedz ujo, povie nie, "a" 😀 ) Mna az zamrazilo, pozriem na drobca a pomaly sa ho pytam:"zlatinko, kde je ujo" a syn ukaze prstom na dvere, usmeje sa a zopakuje "a"....uf, no poviem vam nebolo mi vsetko jedno..Myslim si, ze to bol manzelov otec, ktory zomrel este ked bol manzel maly. Ze sa prisiel pozriet na vnuka....Myslite si, ze to tak mohlo byt? Ja takymto veciam verim. Verim aj tomu, ze deti do urciteho veku vidia duse...mali ste aj vy duchovny zazitok? Mna totizto taketo veci fascinuju...
Ja viem, ze mnohe mi si budete mysliet, ze som si to vymyslela (ani sa nebudem cudovat po rozpravkarkach, ktore sa tu nachadzaju), ale toto sa nam fakt stalo...

tomi16
27. okt 2014

to su veci medzi nebom a zemou... Moja skusenost: nam zomrel mamin brat.. uz je tomu par rockov, v tom case po pohrebe sa nam v rôznom case vypol alebo zapol telkac... potom to prestalo. A tiez si pamatam ked nam zomrel mlady bratranec, zavrel sa mi suflik v obývačke. Pritom neviem, ako ked sme uz vsetci lezali a bolo pocut z obyvacky suchnutiea potom pribuchnutie suflika. Skocili sme a nikde nic.