Nebezpečná kojenecká flaša

gledis
25. júl 2011

Znovu sa našla nebezpečná umelá kojenecká flaša s látkou bisfenol A. Hneď som tú moju zahodila aj keď to nebola taká značka.Práve to dávali v správach na nove, neviem či sem môžem dať link ale našla som to aj na internete je tam uvedený výrobca a popis tej flašky. To je hrozné aspoň pre bábätká by mali vyrábať nezávadné veci a že deti sú naša budúcnosť, to určite ked si ich nevedomky zabíjame všeliakým svinstvom hned od malička.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka25
25. júl 2011

hej tak aspon napis znacku lebo potom to je nic nehovoriaci prispevok

sisaka
25. júl 2011

Ak na obale flasky vyslovene nie je napisane BPA free, tak ratajte s tym, ze tam je, najbezpecnejsie je vykaslat sa na plastaky a vratit sa k zdravotne nezavadnemu sklu, ak sa bojite rozbitia, na sklene flasky dostat silikonove navleky.

mamabiba
26. júl 2011

To je suuuper, tie som používala pri prvej dcére. ďakujem za varovanie. Určite už túto značku nekúpim.

@sisaka a kde sa dajú sklenené zohnať? ja som zatiaľ ešte nevidela. iba samé umelé. Viem, že od nejakého dátumu sa už nebudú môcť umelé dovážať, ale kým sa vypredajú staré zásoby to ešte potrvá...

samasa
26. júl 2011

@mamabiba ja som zohnala v drogerii...alebo v domacich potrebach..su to take tie "komunistické"

aduska181
26. júl 2011

@mamabiba uz ich dostat vsade v drogeriach a aj v tescu

pipka
26. júl 2011

sklenene flasky uz dostat vsade, v kazdom detskom obchode, v DM-kach, v hypermarketoch 😉

my pouzivame iba NUK a tie robia aj plastove aj sklenene 😉

ela2710
27. júl 2011

My pouzivame lovi plastovu, nas maly cca od 3 mesiacov papa tak, ze si sam drzi flasticku, sklena flaska je myslim trosku tazsia pre dieta, moze sa s nou buchnut, alebo ked padne, tak sa rozbije...a to mne uz teda sa vysmykla aj tato plastova z ruk, mne sa zda, ze je mozno bezpecnejsia ale neprakticka, najma ak dieta nie je dojcene, mozno je pravda, ze plastove flase su nebezpecne, ale ja som zas pocula, ze je nebezpecne ohrievat v plastovej flsi mliecko, vodu, atd. v mikrovlnke,a kolke maminy v nej aj tak zohrievaju? taktiez v PET flasiach-Lucka, Drobcek su hocijake skodliviny a aj tak nimi polovica maminiek krmi deti...

gledis
autor
27. júl 2011

Ja som kupila v tescu na čajík, bola som tam včera pozrieť aká je to značka lebo na nej to nieje ale už ich tam nemajú, majú len všetky sklenené.Som ju odfotila neviete niektorá čo to je za značku? ale už je aj tak v koši.
Čítala som že tá látka sa uvolnuje do nápoja len ked sa zohreje takže ked do nej dáte niečo vlažné tak by to teoreticky nemalo vadiť ale aj tak istejšie je asi to sklo.

pralinka25
27. júl 2011

no ja som teraz zmatena z toho. my teda pouzivame Avent a tam pisu ze je bezpecna a neobsahuje bisfenol. kvoli tomu som ju kupovala za nie lacny peniaz. druhu na caj mame MAM tiez pisu ze je bezpecna a neobsahuje bisfenol.
plastove pouzivam presne kvoli tomu ze maly si tu flasku drzi sam od malinka (mimochodom aj lekarka sa pytala ci si uz drzi flasu sam - cize asi aj to je nejaka vyvojova etapa) sklenenu by neudrzal (no teraz mozno aj hej) ale asi by som denne minula aj ť flas lebo on ju nejeden krat treskne o zem.
takze vobec uz nebudu plastove len sklenne alebo ako to mam chapat?

sisaha
27. júl 2011

ak si chcete byt iste, ze to BPA neobsahuje, hladajte napis (peciatku kvality) na obale. Avent, Lovi, NUBY - to su znacky, na ktorych je napisane BPA free. Takisto gumene hracky - zvieratka do vody, hryzatka...to nie su len flase..toto oznacene treba hladat na vsetkych vyrobkoch, ktore si dieta moze strkat do ust..

ela2710
27. júl 2011

@pralinka25 to je blbost, urcite nezrusia plastove flasky,, nie kazda obsahuje tu latku, a vlastne je to dako pritiahnute za vlasy, teraz bbudu maminky panikarit kvoli flastickam...je to mozno v jednej znacke, ale isto nie v kazdej a urcite nie takej drahej ako je avent, lovi, ...
@sisaha vies, co vsetko si vopcha do ust moj maly? myslim, ze kontrolovat vsetko co je, alebo co si pcha do ust je prehnane

gledis
autor
27. júl 2011

to je v poriadku že si deti pchajú všetko do úst ved s čím viac bacilov sa stretne tým si vybuduje lepšie imunitu ako ked by bolo v sterilnom prostredí ale je rozdiel medzi nejakým tým bacilom a takouto látkou ktorá vyvoláva rakovinu to by skutočne nemuseli do seba dostávať, ale jasné že to určite nieje vo všetkých aj ja mám na mlieko avent, to len taký všeliaký pochybný výrobcovia čo im ide len o zisk a nie o zdravie malých detí tam dávajú a sa čudujem EU že to pustia do predajní ked sú tam všetci takí múdri

sisaha
27. júl 2011

@ela2710 presne tak, ja by som zbytocnu paniku nerobila.., treba si jednoducho davat pozor iba na to co kupujem...nedavno chodil mail, aby hlavne zeny nepili vodu (malinovky, coca-coly, sprite...dosadte si to, co pijete) z flase, ktoru si vozia v aute... V aute totiz v lete vnutorna teplota moze dosiahnut aj 60 stupnov a vtedy sa z tych plastov uvolnuju do tekutin latky (dioxin) sposobujuce rakovinu prsnikov.... Ruku na srdce...do nedavna som o tom netusila a veselo pila z takychto flias..Proste vo vseobecnosti treba davat pozor z coho jeme, pijeme - nielen deti, ale aj rodicia. Co sa tyka hygieny v domacnosti...neudrzujem sterilne prostredie, lebo tak ako pise @gledis, tiez som nazoru ze cim viac bacilov dieta stretne v ranom veku, tym lepsie pre jeho imunitu.. 😉

ela2710
27. júl 2011

@gledis vyrobcovia takychto flias, zvacsa skodlivych ich davaju za naozaj male, smiesne ceny...a teda je na maminkach, ci vsadia na znacku - na kvalitu, co uz je na trhu X rokov, ci na nejaku lacnu novinku....
@sisaha presne tak, ja som o tom tiez nevedela, keby si to tu napisala, ja si tiez veselo pijem z flase aj ked je v aute, a doteraz mi (klop, klop, klop) nic nebolo, ale aj tak sa tomu uz vyvarujem 🙂

sisaha
27. júl 2011

@ela2710 tu je ten mail: ženy by nemali piť fľaškovanú vodu, ktorá bola ponechaná v aute.
Teplo reaguje s chemikáliami z plastu fľašky, čím sa uvoľňuje dioxín do vody. Dioxín je jed, stále viac nachádzaný v tkanive rakoviny prsníka.
Buďte prosím opatrní a nepite fľaškovanú vodu, ktorá bola ponechaná v aute.
Používajte namiesto plastu nádoby z antikóru alebo fľašky zo skla!
Táto informácia obieha taktiež v Zdravotnom s tredisku Walter Reed Army.
Žiadne plastové nádoby do mikrovlnných rúr.
Žiadne plastové fľašky na vodu v mrazníkoch.
Žiadne plastické obaly do mikrovlnných rúr.
Chemikália zapríčiňuje rakovinu, zvlášť rakovinu prsníka.
Dioxíny sú veľmi jedovaté pre bunky v našich telách.
Nemrazte plastové fľašky s vodou v nich, pretože sa tým uvolňujú dioxíny z plastu.
Toto platí zvlášť pre potraviny obsahujúce tuk.
kombinácia tuku, vysokej teploty a plastu uvolňuje dioxín do potraviny.
Namiesto toho odporúča používať na ohrev potravín sklo, ako je žiaruvzdorný Pyrex alebo keramické nádoby. Výsledok dosiahneme rovnaký, ale bez dioxínu .
Takže také veci, ako TV večere, instantné polievky atď. by mali byť vyňaté z ich obalov a ohrievané v niečom inom.
Papier nie je škodlivý, ale neviete čo sa nachádza v tom papieri. Je bezpečnejšie používat' žiaruvzdorné sklo, akým je Pyrex, atď.
plastické obaly, akou je priliehajúca fólia sú práve tak nebezpečné, keď sa ňou obalia potraviny, ktoré sa majú ohriať v mikrovlnnej rúre.
Keď je potravina pečená, vysoká teplota spôsobuje, že jedovaté zložky sa
v skutočnosti vytavia z plastového obalu a vtekajú do potraviny.
Namiesto toho zakryte potravinu papierovým obrúskom.

ela2710
27. júl 2011

@sisaha podobnu vec, ze sa nema ohrievat plastova flasticka v mikrovlnke som kdesi citala a kedze nekojim, tak ma to aj velmi zaujalo, nasla som si takych clankov viac, a malemu sme od vtedy zohrievali vodu na sporaku, teraz som uz lenivsia 😅 a sem tam aj v kanvici ohrejem

electra11
3. sep 2011

Od 1. júna 2011 dojčenské fľaše s obsahom BPA nesmú byť na územie Európskej únie dovážané ani na území Európskej únie predávané. Tým nadobúda platnosť rozhodnutie Európskej komisie z novembra 2010. Ako prvé upozornilo na nebezpečenstvo chemikálie Bisfenol A v dojčenských produktoch Ministerstvo zdravotníctva Kanady v roku 2008 a tieto produkty v Kanade zakázalo. Bisfenol A je látka nevyhnutná na výrobu plastu zvaného polykarbonát (recyklačný symbol PC alebo číslo 7). Až donedávna bol tento plast zvyčajným materiálom na výrobu celej rady dojčenských produktov: dojčenských fliaš, cumľov, riadu, hryzátiek, hrkáliek a iných hračiek. Stopy BPA sa pri bežnom používaní uvoľňujú do tela a môžu viesť k poruchám hormonálneho systému, mozgu, spôsobiť cukrovku, poškodenie srdca a zvýšiť riziko vzniku rakoviny. ...Po zásadnom kroku Kanady nasledoval zákaz produktov s obsahom BPA v niekoľkých štátoch USA a v júni 2009 šesť najväčších výrobcov dojčenských fliaš, medzi inými i Dr. Browns , Avent začalo so sťahovaním polykarbonátových fliaš z amerických trhov a výrobou fliaš z iných materiálov, prevažne zo zdravotne nezávadného a enviromentálne prijateľnejšieho polypropylénu (PP, 5). Kým však pokračovalo sťahovanie produktov obsahujúcich BPA na americkom kontinente, tieto spoločnosti sa neštítili naďalej predávať svoje polykarbonátové fľaše na európskych trhoch počas ďalších dvoch rokov. Prvým európskym štátom , ktorý zakázal fľaše s obsahom BPA bolo Dánsko, v apríli 2010, nasledovalo v tom istom roku i Francúzsko....Dnes je teda predaj dojčenských produktov s obsahom BPA zakázaný i u nás. Vyhýbajte sa všetkým produktom z umelej hmoty s recyklačným číslom 3 (PVC) a 7 (polykarbonát) alebo neoznačeným produktom. Ak niekto predáva staré výrobky s podobným označením či už v bežnom obchode alebo bazári, robí tak v rozpore s legislatívou EU.
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?r...