Nedokážem sa tešiť z maličkosti

shopoholocka
23. jan 2014

Dievčence čo s tym?Už roky sa nedokažem tešit z bežnych veci.........Unika mi život a ja nedokažem nastoliť zmenu vo svojom zmyšlani ☹ ....Samozrejme viem si rozumovo zdovodniť,že mame zatiaľ v rodine relativne zdravie a to je podstatne,ale okrem toho žiadne istoty v ničom..........Nechcem posobiť,že sa ľutujem,len je zo mňa zatrpknuta,nešťastna žena.....žijem život,ktory mam a a nie som s nim spokojna,ale nejako nemam sil sa sama nakopavať....Snažim sa to zmeniť,ale vždy upadnem do letargiii....Ako byť znovu šťastna a vesela?
A ešte ako byť viac Asertivna?Ako docieliť aby ma ľudia nevyuživali?

mima4
23. jan 2014

@shopoholocka
čo tak začať nejakou literaturou? 😉 http://www.martinus.sk/?uItem=112559

V prvom rade je dolezite uvedomit si, ze si vzacna a cenna zena, ze mas svoju hodnotu a narodila si sa pre lasku, pre to, aby si milovala, ale taktiez aj bola milovana. Musis prijat fakt, ze si zena, ktora si zasluzi byt stastna, zena, ktora ma pravo zit zivot podla svoich predstav, mysliet aj na seba, byt si vedoma svojich prav a moznosti, ktore sa ti ponukaju. Pre pozitivny pristup k zivotu je dolezite si uvedomovat hodnotu, ktoru v sebe mame 🙂

Ked poznas hodnotu, zacni mysliet aj na seba, kup si super knizky, chod s kamoskou do kina alebo vinko, daj si prijemny kupel, sprav na obed co lubis... mysli na to, čo je fajn, čo mas rada a vzdy si najdi čas popri inych veciach aj na seba 🙂

aaaaaaaaa usmievaj sa 😉 usmev je nadhernou vonou zivota 🙂 . Vyhladavaj pritomnost ludi, ktori ta maju radi, su pozitivne naladeni a vyhybaj sa tym, co radi druhych sudia, deptaju, ohovaraju,....

Vaz si čo mas! A dakuj za to!! Ak nevies za čo, chod navstivit maminky tu na konovi, ktore maju tazko chore deticky, chod navstivit maminky trpiace tazkymi chorobami, maminky ktore zazili smrt vlastneho dietatka... chod do rodiny, kde prezivaju biedu... Neraz v taktychto situacich si clovek uvedomi, ake pozehnanie vlastne ma 🙂

A dolezite!! 🙂

Nikto nezmeni tvoj zivot, jediny, kto ma na neho vplyv si ty sama. Nitko sa o teba nepostara tak dobre, ako ty sama!! 🙂

sisaha
23. jan 2014

@shopoholocka s cim konkretne nie si v zivote spokojna? preco si myslis, ze ta ludia vyuzivaju? mas vo svojom okoli kamaratky, o ktore sa mozes opriet? Co tvoj muz? Ak je to dlhodobo nemenny stav, tak nie je hanba navstivit psychologa.., mohol by ti pomoct 😉

doty1
23. jan 2014

1. Měli jsme dva hrníčky, čtyři talíře
vyzdobené sluníčky přímo od malíře
Cukru na pět hromádek, čtyři knížky pohádek
dva prstýnky na splátky, prázdné přihrádky

Maloval jsi obrázky dlaní horkou od lásky
Chroupali jsme oblázky jako oplatky

Rf: Žádné auto v garáži, jenom pevná zem
Stávali jsme v pasáži frontu na podnájem
Chodili jsme do Šárky, kupovali polárky
šetřili jsme na dárky malé jako svět

Svoji lásku na klíčky zamkli jsme si za víčky
nosila jsem střevíčky sedm krásných let

2. Přešla léta talířků, přišlo stoupání
bylo více halířků, méně milování
učil jsi mě uhýbat, příliš často nelíbat
já jsem chtěla kolíbat, tys chtěl dobýt svět

Maloval jsi obrázky, krásně, ale bez lásky
bez pláče a nadsázky, studily jak led

Rf: Krásné auto v garáži, přepychový byt
dovolené na pláži, touha mít a dobýt
lůžko v bílém ampíru, všechny šaty na míru
úspěch výšky Pamíru, dobře jíst a pít

V noci dlouhé čekání na něžnost a vyznání
Láska není k dostání, láska musí žít.

Rec: Já vím, teď mi řekneš, že se vůbec nic nezměnilo
že prostě přišlo to, co jsme si kdysi dávno vysnili
Ale to ne! Tohle jsme přece nechtěli!
Vždyť my vlastně tu naši lásku
den po dni prodáváme za úspěch
za nový koberec do předsíně
za novou značku auta
Za exotické diapozitivy naší báječné dovolené.

Proč mi někdy nekoupíš třeba polárku.

3. Nač je lásce velký sál, slavné mávání
Když nám v dlaních nezůstal klíček k milování
čím jsou šaty z brokátů proti vůni akátu
čím jsou barvy plakátů proti sněženkám

Maluj zase obrázky dlaní horkou od lásky
Ať jsou radši oblázky z toho, co teď mám.

Rf: Ať si auto z garáží kdo chce odnese
Ať jsme místo na pláži v Šárce nebo v lese
Ať mám zase hrníčky vyzdobené sluníčky
Ať nás nesou koníčky, kam, to dobře víš

Ať se naše prstýnky nepřemění v vzpomínky
Ať máš v očích plamínky, když mně políbíš.

dnes som po rokoch počula tento text - úžasné, nadčasové, pravdivé....
tým chcem povedať len toľko, že občas sa stáva, že máme krásne značkové veci, peniaze na tie veci, pekné byty, autá, všeto, čo nám môžu ostatní len závidieť.....ale v podstate až toľko toho nemáme, to všetko sú veci, ktoré tu zajtra byť nemusia....

odpovedz si pravdivo na otázku, čo vlastne chceš od života, čo berieš a čo dávaš, čo si ochotná urobiť preto aby si bola spokojnejšia,....chceš mať istoty (sorry, ale osobne si myslím, že zdravie je jediná a tá najdôležitejšia istota) - aké istoty? definuj ich....
dávaš otázky, na ktoré môžeš odpovedať len a len ty (psychológ ti môže pomôcť nájsť nejakú vhodnú cestu, ale kráčať budeš musieť zas len sama), nik ti nedá návody ako byť šťastná a veselá, ani knihy nie, ak to sama nechceš....

a k tvojej otázke ako docieliť aby ťa ľudia nevyužívali - myslím si, že to je jednoduchá matematika - ľudia si dovolia len to, čo dovolíš aby si dovolili 🙂

vendulka80
24. jan 2014

Hmm, mozno by bolo dobre, keby si si nasla niekoho, komu sa dokazes otvorit, s kym sa dokazes porozpravat. Lebo mam pocit, ze je v tebe vela nevysloveneho a umaras sa tym. A zacina to prerastat do depresie. Tu ziadne knizky o pozitivnom mysleni nepomozu. Skus zajst sa psychologom, porad sa. Tato doba je na zle pocity ako stvorena, ludom chyba usmev, kazdy len nadava, v mediach sama cierna kronika atd ☹ Nic pozitivne.
U teba tento stav trva dlhodobo, cize nezlepsuje sa to, len zhorsuje. Nedopust, by ti depka znicila zivot, znic ty ju.