Neprebratie balíka, ktorý som si záväzne neobjednala

mircaa
5. dec 2012

Ahojte baby,potrebujem poradit.jedna nemenovana pani mi poslala balik aj ked sme sa tak nedohodli na dobierku napisala som jej ze nemám peniasky akurat ze mi posle budúci tyzden a ze ja sa jej ozvem ked bude moct poslat ale ona samozrejme hned v pondelok bezala na postu poslat.a ked som sa ozvala ze preco poslala ze sme sa dohodli inak.zacala ma na jej stránke ohovárat a vipisovat ma ze nepreberám dobierku balíky a tak☹a pritom sa jej balik este ani nevrátil.som s toho sklamaná a uz ani nechcem ten balik prebrat ze takto ma tym ponizila zo svojimy kamoskami tam pisu ze sme svine a tak 😨 😨 a moze to voci mne neako zneuzit alebo nieco ked nepreberiem balik??hrozi mi s toho nieco??

zuzana909
5. dec 2012

z právneho hľadiska ak nepreberieš balík, tak ti nehrozí nič. pošta jej balík doručí späť a ona od teba nemôže vymáhať nič - žiadnu náhradu poštovného ani nič podobné, jedine ak by to mala nejakým spôsobom ošetrené v obchodných podmienkach, ale ka to je cez istú stránku (mmbazar) tak pravdepodobne dotyčná pani nemá na predaj živnosť a skôr ona porušuje zákon o živnostenskom podnikaní, nakoľko nové veci predávať cez internet môžeš len príležitostne a to max. do obratu 500,-€ ročne, takže skôr ona by sa mala zamyslieť a zvážiť si následky svojich slov a osočovaní, lebo ju môže niekto udať za nelegálne podnikanie.
je tu možnosť dotyčnú zažalovať za ohováranie, ale je to dosť komplikované súdne dokázať ☹

hradnapani
5. dec 2012

nehrozi ti vobec nic, nema preco

alka221
5. dec 2012

vobec nic ti nehrozi, ak nepreberies, tak sa jej balik vrati, a z hlupych ludi si stresy nerob.. 🙂

07111968
5. dec 2012

určite nič , maš na prebratie balika 18 dni a neprebrat hned na druhy den sa može stat hocičo -choroba , služobka...

iwana13
22. feb 2013

Môžem sa Vás spýtať čináhodou neviete ,ked mi niekto nepreberie zásielku a pošta mi to vráti naspäť , ja za to budem niečo platiť ??

luci1983
29. jan 2016

Ahojko,ja by som tiez potrebovala poradit ako si ziadat aspon nahradu postovneho...poslala som dobierku jednej pani a ked som videla ze dobierku neprebera poslala som jej email s upozornenim a prosbou o prebratie,boli sme riadne dohodnute na dobierke,balik sa mi vsak vratil.ziadala som od nej aspon nahradu postovneho kedze sa mi zda nefer ze sme boli pekne dohodnute.nahrada za postovne jasne ze nechodi....danu vec som dala znovu na bazar a ponukla na predaj,dalsia pani si vec objednala na dobierku a tiez neprebrala ani s prosbou o prebratie par dni pred skoncenim odbernej lehoty,,,,
Nakoniec som prisla nato ze tieto dve panie su v priatelstve na pokeci ,,,,a zrejme sa na mna dohodli,,,,som z toho velmi velmi sklamana a rada by som to dako riesit,,,,chcela by som aspon peniaze za nahradu postovneho...da sa to dako vyriesit??