Kedy mi príde balík, ktorý bol poslaný obyčajne ako list?

linki90
18. apr 2023

Ahojte pani trvdi že mi balik poslala 12.4 a dnes je už 18teho a balík nikde, čo ma zaráža lebo minule mi takto posielala balik ina pani a prišiel o dva dni. Ja viem že poviete že je to moja vina že som si to dala poslať obyčajne ale nikdy som s tým problem nemala že by balik neprišiel. Tak neviem či teda je ešte šanca či balik pride že to proste pošte trva dlhšie? keď pride poštar opytam sa ho nato ale ten tu tiež dlho nebol . Alebo ma napadlo že by ma teda pani oklamala a balik neposlala peniaze som jej poslala ja vopred na učet, aké mám možnosti , čislo učtu som overovala už predtým či sa nejedná o podvod ale nič mi nenašlo , aké mám možnosti pani trvdi že teda balik poslala

zejdlikova
18. apr 2023

no to už asi nič neurobíš...možno neposlala, možno sa stratil ťažko povedať. Poprípade sa choď opýtať na poštu možno sa im niekde zapatrošil 🙂
mne osobne sa ešte nestalo, že by mi balík chodil takto dlho

linki90
autor
18. apr 2023

@zejdlikova no a čo poviem na pošte že mi mal prisť balik poslaný ako list obyčajne a teda neprišiel doteraz?

zejdlikova
18. apr 2023

@linki90 áno že či sa môže pozrieť či ho tam náhodou nemajú...len to by bola už veľká náhoda asi :(

floki1994
18. apr 2023

@linki90 neurobiš nič, to je riziko obyčajnej zasielky..mne raz balicek obycajny chodil 3 tyzdne, uz som si aj myslela ze ma pani oklamala ale jednoducho ostal niekde zaseknuty a trvalo to...odvtedy aby som predchadzala nedorozumeniam posielam doporucene...ked chce niekto obycajne upozornim a platim na poste kartou cize aspon doklad o zaplateni mam...

luliu
18. apr 2023

@linki90 nespravis s tým nič, ak si si to dala poslať obyčajne, máš smolu a mas ponaučenie. To riziko si na seba vzala ty. Nie je fér osočovať predajcu, lebo si ty chcela usetrit

mima1608
18. apr 2023

Mne sa toto stalo minule. Lístok mi domov neprišiel. Na pošte pani nebola ochotná a po asi 3 týždňoch sa mi ozvala pani, čo mi balík posielala, že sa jej vrátil ako neprebratý 🫤

linki90
autor
18. apr 2023

@luliu ja pani určite nechcem osočovať ani mi neprišla ako nedoveryhodnà no len prestala komunikovať čo je teda čudné lebo keby je to opačne tak sa snažím danu sitiaciu vyriešiť a mrzelo by ma to

linki90
autor
18. apr 2023

@mima1608 a peniaze ti aspon poslala nazad?

mima1608
18. apr 2023

@linki90 nie. Najprv sme sa pohádali, lebo som ju obvinila, že balík neposlala. Potom som jej ešte raz poslala peniaze na doporučené poštovné, tak to poslala ešte raz a vtedy to už prišlo normálne

maranco
18. apr 2023

@mima1608 zruš žlté lístky a zapni si https://eposta.posta.sk/oznamovanie-zasielok/
príde ti mail + SMS ak bude niesť poštárka doporučený list/balík
a na základe SMS si vieš vybrať list/balík na pošte

mima1608
18. apr 2023

@maranco áno, to som urobila hneď ako sa toto stalo 😅 odvtedy problém nebol.

nikoleta1234
18. apr 2023

@linki90 mne obycajna zásielka vzdy pride do 4och pracovnych dni. Moze byt ze je na poste. Choďte sa opytat, nafoteny balík vam neposlala? Moze to pomoct pri hľadaní. Ja svojim klientkam vzddy posielam zabalený balik

linki90
autor
18. apr 2023

@nikoleta1234 no pisala som jej či ho teda nema nafoteny a zatial bez reakcie

evka64
18. apr 2023

@linki90 mne prisiel na druhy den alebo max 2 dni

isis234
18. apr 2023

@linki90 spýtajte sa na pošte, či prišiel balík... meno, kto ho posielal. Môže sa stať, že poštárka dala žltý lístok omylom inému do schránky.. (mne tak dala poštu) Skúste kontaktovať i poštu, kde bol balík odoslaný. V počítači majú meno odosielatela i príjemcu. Ja som tak urgovala balík, ale poslala som to doporučene. Mala som doklad o zaslaní.

linki90
autor
18. apr 2023

@isis234 no kedže to bolo poslané ako obyčajný list tak sa to zistit nedà , ale bola som na pošte a pani sa bola pozrieť medzi balíky obyčajne poslane a nenašla aj ona vravi že to do 2 dni zvykne prisť ale že mohlo sa stať že to niekde viazne a pride to ešte , no neviem pani čo to posielala tvrdi dokola že to poslala dokonca je nervozna tak neviem fakt 🤷🏻‍♀️

mk1111111111
19. apr 2023

Tak je nervozna, lebo, ked to poslala obycajne, tiez to nema ako dokazat. Tiez si ho mohla prevziat Ty a tvrdit, ze neprisiel. Zial, ak ste sa dohodli obycajne, vzala si na seba riziko, ze mozno nepride a druha strana tiez mozno za to nemoze, ze sa stratil, to sa kludne moze stat

isis234
19. apr 2023

@linki90 poučila si sa... Ja požadujem balíky na dobierku.. prevezmem tovar a zaplatím. Je i lístok R.... dá sa to sledovať cez internet- sledovanie balíkov (zásielok). tam je den i čas kedy to odíšlo,, preprava,,, aj ked to príde na poštu odosielatelovi.. ak je žltý lístok, je to zapísané v pc, vieš adresu kto to poslal, aj na základe toho ti vydajú balík ( aj ked nemáš žltý lístok) a odosielatel si napíše číslo podacie

linki90
autor
19. apr 2023

@isis234 no takže tá pani ma oklamala tvrdila že to poslala 12.4 a po dnešnom urgovaní sa priznala že to poslala len 17 teho a že nakoniec ako balik na poštu 🙈 a čislo zasielky mi poslať nechcela kvoli tomu že tam bol tento datum , a ako bonus navyše ona tam uviedla svoje čislo mobilne 🤦🏻‍♀️ šla som na poštu a balik bol v preprave u kuriera a kedže nezdvihol môžem tam isť zajtra zase , takže pani bola ta nezodpovedná a klamat ma nemusela s tým kedy to poslala , a to som zvedavá čo tam zajtra najdem v tom baliku 🙈

isis234
19. apr 2023

@linki90 ja som z toho zhrozená 😲 ako môže tá pani klamať,,, na všetko sa príde... Možno je to tak, že ona ho nechcela posla,ť len ked ste ju urgovali ( človek sa nesmie dať..) až potom ho poslala, Bála sa, že ju nahlásite... Mala dať číslo telefonu len na pošte Vaše,, nie na balík... aby kurier zavolal vám, že prinesie balík. Držím palčeky, toto vybavovanie je otravné, nech máte zásielku v poriadku už doma. Verte že bude už všetko OK.

linki90
autor
20. apr 2023

@isis234 no pokračovanie balík doma otvorim a pola veci chýba a sú tam namiesto toho iné veci kt.som ja nechcela 🤦🏻‍♀️ fakt jebne ma z tej zeny kks toto sa mi este nikdy nestalo

jankak055
20. apr 2023

@linki90 mne sa stalo podobne. Pani poslala veci kt nemala v ponuke. Este bola urazena ze ved mi poslal krajsie ako tie co som chcela... 😆

chrumka333
20. apr 2023

@linki90 je tu na mk?

linki90
autor
20. apr 2023

@chrumka333 nie na fb , ja som dala dopyt a ona mi napisala

isis234
21. apr 2023

@linki90 napísala by som do tej skupiny, že ak urýchlene nepošle veci, ktoré si objednala, budeš sa na ňu sťažovať. Kontakt na ňu máš. Aj adresu bydliska (pohroz jej).. viaceré tka íslai v ksupinách že nekorektné spsrávanie.Nech to pošle na jej náklady.. Že budú vedieť on ej aj v mieste bydliska. (mesto, dedina). Totot sa nerobí. Podvodníci musia skončiť so svojou prácou,.. Držím palčeky