Nepreháňajme to s deťmi a zapojme sedliacky rozum

weverka11
20. jún 2011

Mam pocit ze v poslednej dobe nič ine sa na koniku nerieši, ako v ktorom mesiaci presne ake jedlo davať, ako nadžgať do svojich deti presne predpisane množstvo mlieka, ako do nich naliať presne predpisane množstvo vody, že sa im nesmie davať hento toto, lebo by bola alergia.... Neočkovať, lebo sa zruti svet, očkovať, lebo všetci vyhynieme... Ja som uz z toho unavena.... Pripojte sa do tejto diskusie ked vam niečo taketo lezie na nervy a povedzte svoj nazor...

bambi2
20. jún 2011

ono velky plyv na ludi ma "televizna veda"... co sa povie v tv, to je svate... vela ludi naleti napr. aj na reklamu... a to mi ide na nervy. preco si ludia nehladaju info na nete??? radsej stravim x hodin za netom ako naletiet na reklamu a urobit tak nieco zle... iba vsetko zle potrebuje dobru reklamu... napr. ako zubna pasta Elmex... ;o)

kvetinqa
20. jún 2011

Ono treba sa naucit selektovat. Ked som pred par mesiacmi musela skoncit s kojenim, tak som dost citlivo vnimala prispevky typu materske mlieko je pre vase dieta to najlepsie, kazda spravna matka urobit vsetko preto, aby mohla svoje dieta kojit a ta, ktora nekoji je nezodpovedna a podobne. Zial, nie kazda mame tu moznost...
Mne ale lezie na nervy skor netolerantnost niektorych mamiciek. Akonahle sa objavi niekto, kto ma iny nazor ako ten, co je bezne zauzivany, uz je problem. Spusti sa na teba sprska nadavok... toto je verejne forum a tak ako sa tu bude vecne riesit, ci uz prisla materska, tak sa budu stale riesit podla niektorych nespravodlive pravidla tohto fora atd... treba selektovat..

weverka11
autor
20. jún 2011

Moj maly šikovnik si sam sadol v 6m a 2t a tyzden na to zacal chodit v postielke... Kopec ludi je zhrozenych, ze si znici chrbticu, ze si znici klby, ze neviem co... Akoze co ho mam priputat????? nech si chodi kolko chce.... On je takyto aktivny odzaciatku, kojim ho, ale s prikrmamy som zacala v 4tom mesiaci... a otriasol sa svet??? nieeeeeeee... proste bol stale hladny, lebo bol stale v pohybe a vela toho spalit.... kojila som aj kazdu hodinu a stale malo... odvtedy je lepsie... a davam aj kravske mlieko... dnes ranajkoval ovsene vlocky varene v kravskom mlieku s bananom a moooc mu to chutilo.... a co sa tyka stravy dojčiacej mamičky - na to uz nemam vobec slov.... Stale sa obmedzovat a neviem čo??? ja jem odzaciatku aj fazulu, aj kapustu aj komplet všetko a maly nema ziaden problem ani ho bruško nebolieva... Som zla mama ze sa neriadim ziadnymi pravidlami a predpisami???????? pochybujem...

bambi2
20. jún 2011

a ako je dnes aj zvykom napr. farmalobby, kupia si celu stranku novin, napisu kraviny, urobia ludom strach a uz to ide... kto ma prachy, ma vsetko... aj kontrolu nad ludmi...

weverka11
autor
20. jún 2011

@kvetinqa presne tak, neznasam ked niekto odsudzuje mamičky napr. aj za to ze nekoja, ja teda kojim, ale pre kazdu z nas je lepsie nieco ine.... akoze viem ze niektore kočky su z toho hotove, nervne nestastne ked im najde kojenie, tak co je pre nich lepsie, stale stresovat seba aj dieťa? alebo zvoliť lahšiu cestu??? nenavidim toto odsudzovanie...

bambi2
20. jún 2011

@weverka11 kazdy to co mu vyhovuje... aj ja si robim po svojom, nepocuvam ludi ci je to dobre alebo zle, ci sa im to paci alebo nie...

kvetinqa
20. jún 2011

@weverka11 uplne zdielam tvoj nazor. moje dieta sa zacina staviat na nohy a ked som si dovolila to niekde napisat, dozvedela som sa, ze mu znicim chrbticu. ale ja ho neklincujem k stene, aby stal. jednoducho to robi sam. nemam mu v tom ako zabranit..

weverka11
autor
20. jún 2011

@bambi2 alebo hysteria okolo detskych monitorov dychu.. normalen mam z toho stiahnute v krku, ako tlacia do mamiciek ze to je nevyhnute a neviem čo... Poznam xy mamičiek, ktorym ta kravina pipala len tak a dostali skoro infarkt a dietko pokojne spalo... nepoviem, keby som mala nedonosene babatko, alebo nejak chore, jasne ze to kupim, ale pre donosene babatko???? hlavne ze ma postielku vycackanu, ma tam milion senzorov, baby sitterov a neviem coho a ono by aj tak najradsej spalo pri mamičke 😵

weverka11
autor
20. jún 2011

@kvetinqa presne tak... ved asi to tak priroda zariadila, ze ma taku dobru stavbu tela a take svalstvo ze to tak má byt proste... ved postaví sa sam, posadí sa sam, co sa odstrelím?? ved aj ja by som bola radsej, keby som mala este aspon mesiac pokoj a nemusela ho nahanat po byte, ale co narobim...

bambi2
20. jún 2011

@weverka11 inak aj ja ho mam v skrini cisto novy... mala som strach ho pouzit... neviem preco... ale najviac mi ide aj tak na nervy tu na koniku napr. tie banery s ockovanim... 😖 a vobec cely ockovaci biznis...

pici
20. jún 2011

ahoj, ak smiem pridam sa.. presne tak ako pisete... vela veci na koniku sa riesi podla slov niekoho, vela zien je tu mudrejsich ako lekari, vymienaju si tu rady jedna babka povedala a potom to tak aj vyzera.. samozrejme kazda mama citi co je pre jej dietatko najlepsie.. ale niektore diskusie co tu citam, tak sa mi normalne rozum zastavuje, co zeny dokazu popisat, najmudrejsie na svete su, lebo citali nejaku zahranicnu literaturu a vsetko im je na prd a same su najmudrejsie...

weverka11
autor
20. jún 2011

@bambi2 a jasne, predava sa menej hovadziny, tak pustime do eteru kravsku chripku, nejde na odbyt kuracina??? tak jasne spravime zas z vtacej booom... a jáááj, španieli su velky vyvozcovia zeleniny, parada prestaneme jast zeleninu...

bambi2
20. jún 2011

@weverka11 prave, lebo zelenina obsahuje vitaminy a tak sa da udrzat zdravymi... a preco teda nekupit v lekarni umele vitaminy??? ved ked ludia prestanu jest zeleninu a ovocie, ochoreju a to by sa im hodilo.... 😖

weverka11
autor
20. jún 2011

@bambi2 to uz ani nehovorim, sak naockujme sa proti vsetkemu, aj tak nas zrazi auto.... skoda ze sa neda naockovat proti blbosti... a umyme si kazdy den ruky tym ony, co znici 99,9% bakterii a treba kazdy den pretriet podlahu tiez niecim podobnym lebo bez bakterii vydrzi az 24 hodin.... Boooze ved ja som zrala cukor z jednej lyzicky so psom a ten vzivote o ziadnom ockovani nechiroval a mala som max necely rok... a som tu zdrava a živa...

katecameron
20. jún 2011

😀 ja poznam chlapca ktory zjedol kuracie hovienko dnes ma 17 a zije 😀 😀 😀 😀 ked chutí tak chutí

kaja73
20. jún 2011

@weverka11
@bambi2 Tak ja zas na monitor nedam dopustit 🙂 Prvy syn ho nemal a ja som do jeho 6m ani poriadne spat nevedela co som ho len kontrolovala ci dycha-možno profes.deformacia-som povodne zdravotnik,pri druhom som ho použivala a spala som uplne v klude 😉 ,ani raz sme nemali plany poplach-len raz v cestovnej postielke,ale tam sa nema davat-moja chyba.Obe deti som mala donosene,ale strach že si grcnu-obaja vela totiž grckali- a že im to upcha dychacie cesty bol strasny-holt som nervak po tejto stranke. 😝

katusradus
20. jún 2011

@weverka11 😀 😀 😀 súhlasím

bambi2
20. jún 2011

@weverka11 aj ja som vela toho pojedla ked som bola mala 😀 a som tu... dokonca neumyvam (pre mna) ani ovocie a zeleninu... 😀

bambi2
20. jún 2011

@kaja73 ja som mala malu pri sebe... a mala som taky spanok, ze ked len pohybala rukou, uz som bola hore... a kontrolovala som ju stale...

kaja73
20. jún 2011

@bambi2 ved aj som mala maleho od 6m pri mne,ale dovtedy spaval dobre,tak naco ho rusit 🙂 So mnoou spaval nasledne do 13m-jasne, že alarm som vtedy nemala-Ale tych prvych 6m mu vdacim za kludny spanok.

weverka11
autor
20. jún 2011

treba zvykat deti na vsetko, na chemikalie, na dusičnany, na bakterie, lebo lepsie to uz nikdy nebude... jedine ze by sa odstahovali na samotu u lesa, kde by nebol elektrosmog, chovali by svoju hydinu svoje kravy a vsetko... a aj tam im moze nejaka besna liška ocvrkať mrkvu ktoru budu jesť 😀 😀 😀 a zas ich moze uštipnut kliesť ktory bude chory nie na boreliozu, proti ktorej sme ich dali zaockovat ale henten hnusny kliest bude mat kliestacku chripku ( akoze ja to nestudujem, takze neviem o com hovorim 😀 ) ale chapete...

katecameron
20. jún 2011

ja som odkrutila tri deti bez monitoru dychu vobec nam nechybal pokladam to za zbytocnost vsetky deticky spali somnou v posteli nikto im neublízil ani nezadusil od dobroty aj kone dochnu ludia nevedia co uz by tym deckam nakupili za hovadiny a pritom babatko potrebuje len mamicku a mliecko ostatne mu je ukradnute tym som si ista a keby sme mali monitor moje deti v zivote nespali na jednom mieste putovali kade tade aj po posteli alebo postielke neviem si prstavit ako by som ich na ten monitor priviazala ci co??? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

kibuk
20. jún 2011

ahojte pridam sa 🙂 mne len minule prišlo smiešne že "ty davaš malemu kuracinu"? si normalna ved kurence su nadopovane kortikoidmi a kade čim 😅 😅 hlavne ze na kuracine sme vyratsli aj my aj moje staršie deti a nic im nieje ...

weverka11
autor
20. jún 2011

@kaja73 ale presne o tom hovorim, ked to tebe pomohlo, lebo mas neviem kolko informacii a skusenosti s chorymi deťmi a vieš čo všetko sa moze stat, tak v tom pripade to je pre teba dobre.. ty si bola kludnejsia a babo potom tiez...

kaja73
20. jún 2011

@katecameron nam monitor vedel regovat komplet na celu postielku,takže maly mohol lozit kade chcel po nej -možno ide aj o druh monitora-ja som bola fakt spokojna. 😉 a hlavne kludna-toto je zas o tom, čo komu vyhovuje-videla som detičky prestat dychat a to mi stačilo.

katecameron
20. jún 2011

@kibuk tak podla mna ludstvo ako druh si rokmi privika a prisposobuje sa kadecomu ked sa organizmus neprisposobi co sa stane ? VYHYNIE takze bud sa clovek prisposobí alebo zialbohu druh clovek homosapiens.....vyhynie

katecameron
20. jún 2011

@kaja73 ved je to tvoja vec pred 100rokmi monitor nebol a luidstvo prezilo 😉 az ma dietatko zit bude ale az nema tak mu nepomoze ani svatena voda to je moj nazor

kaja73
20. jún 2011

@katecameron Ved hovorim,každy podla sojho nazoru a skusenosti.moje skusenosti hovorili v prospech alarmu-naco ma moje dieta zomriet,ked ho stači potriast-aj to zabera,ked babo prestane dychat-viem to zažila som to 😉 -nastastie nie s mojim babom

riska
20. jún 2011

ahojte, čitala som len poslednu stranu a suhlasim, že v mnohom sa to dnes prehána a niektoré maminy nevedia, čo so sebou 🙄 ale..... @katecameron myslim, že porovnavaš neporovnatelne (ved aj kone dochnú ????????) a hlavne mi vadi ten pohrdavý štýl, akým si to napísala 😕
ja som monitor dychu použivala do jedneho roka dcery a to bola asi jediná "vymoženosť", ktorú som si dopriala.... do našej babatkovskej temy chodila kočka, ktorej synček mal syndrom nahleho umrtia a monitor dychu mu zachranil život, kedže to bolo večer a obaja rodičia boli v inej izbe, potvrdili to aj v nemocnici
ja som na dieťa čakala 5,5 roka a neviem si predstaviť, že by sa mu niečo stalo, mohla som kludne spávať a nie ju kontrolovať, či dýcha...žial SIDS sa deje aj teraz a nikto nevie prečo 😔
tak prosim, nerob z mamičiek, ktoré ho použivaju nejaké pipiny 😝
a btw, monitory rátaju s tým, že dieťa po postielke cestuje, ale to už je do inej témy

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz