Nespravila som jazdu v autoškole

27. sep 2023

Čaute, iba by som sa chcela vyrozprávať. Dnes som mala skúšky. test, cvičisko ok, ale jazda skončila už po piatich minútach. Rozjazd spojkou do kopca na stopke, veľmi som cúvla keď som hľadala záber, asi nervy/stres, na jazdách som to jazdila v pohode... teraz neviem, čo robiť. Budúci týždeň odchádzam do zahraničia pracovať, takže na jazdu prísť na otočku, ak mi dajú voľno v práci. Asi ani kondičné jazdy si nebudem môcť zaplatiť, možno deň pred. No proste mi to hrozne vyšlo, na skúšky som čakala mesiac. To ma ešte viac mrzí, že som to takto skomplikovala... asi v inej autoškole sa nedajú zaplatiť iba kondičné jazdy? To asi iba keď má človek už vodičák. Ach jaj 😭

zafir01
27. sep 2023

Jedine skúsiť opäť . Našťastie nik za tebou nestal ,žiaden cyklista ,ani auto ... to by ma trápilo viac . Prešli si tým milióny ľudí . Držím palce

dadka128
27. sep 2023

Na opravne musíš prísť, inak nemáš vodičák, .. o tom či sa daju opravné spravit inde než tam kde si začala som nepočula..
Ale ak ti mozem povedať hlavne bez stresu, ja som robila cvicisko na ľade doslova, a bála som sa, len čo som brzdičku jemne stiskala, aby som hodiny nespravila 😉😉😉 takze bez stresu a drzim palce

omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalilla
27. sep 2023

Oh toto sa stalo mne, plne auto ludi, policajt ucitel ja a dve baby.
Absolutne som nevedela rozbehnut to auto, tiez sme stali v kopci na semafore na cervenej. Po 2 cervenej mi nastastie instruktor helfol pedalmi 😀 ale bola som takom atrese ze za rohom som urobila inu chybu a konec. Na druhy krat som urobila.
Nie kazdy urobi na 1x. Drzim ti palce, max poprosit niekoho kto pojde s tebou soferovat na dake parkovisko alebo dakde po mimo.

autor
27. sep 2023

@omg1992 nás neučili ručnú, iba na spojke. Ževraj sa už ručná nepoužíva 😅 tiež by to bolo jednoduchšie podľa mňa a zabránilo by to pohybu auto do zadu. Ale tak nabudúce budem musieť opatrnejšie, lebo asi som sa moc ponáhľala

autor
27. sep 2023

@lalilla hej presne aj ja keď už som vedela, že je zle, tak koniec 😆 išla si ešte na kondičné alebo už rovno na druhý pokus? Mňa štve, že som to jazdila v pohode všetky jazdy (tie cesty) a teraz som tam vyzerala ako debo, ktorý nevie takú základnú vec 😅

autor
27. sep 2023

@zafir01 no jasné, ja chápem, prečo mi to nedal ten policajt, že keby tam stalo auto, mohla som ho ohroziť, hlavne ak by bola hustá premávka a niekto by bol za mnou veľmi blízko, ale tak mrzí ma to celkovo. Teraz to aj bude časovo náročné zosúladiť s cestovaním atď... musím dávať väčší pozor nabudúce, možno aj pomalšie hľadať ten záber

monikkatt
27. sep 2023

Fuu ked to tu tak citam tak sa mi vynorili spomienky z autoskoly, teda skor nocne mory 🙄 vdaka bohu za automat 😄

lalilla
27. sep 2023

Isla som na opravne, bez jazdenia. To som chvalabohu uz spravila.
Mne to tiez islo, aj ked spojka sem tam sak klasika, ale kopec a plne auto ludi hovorim keby mi on nepomoze tak by som nepresle isto a stali by sme tam dodnes 😀

zafir01
27. sep 2023

Určite ... rýchlosť a zbrklost nikomu nepomôže ..chce to nádych a výdych ,a pomaly s tou spojkou . Budem držať palce

vler
27. sep 2023

@monikkatt presne tak. Aka pohoda s automatom

3petka
27. sep 2023

A čo tak použiť ručnú brzdu tam máš istotu, že nikam cúvať nebudes.

autor
27. sep 2023

@3petka my nemôžeme ručnú používať, ževraj to sa nepoužíva. Ani nás to neučili

autor
27. sep 2023

@monikkatt mala som si spraviť radšej vodičák na automat, mohla som mať pokoj 😆

oli18
27. sep 2023

Rucna sa nebude pouzivat vtedy, ak sa prestane do aut instalovat.

3petka
27. sep 2023

Tak to som ešte nepočula. Možno tak pri parkovaní ale pri rozjazde? Tak to sú iný hlupaci, lebo naozaj nikdy nevieš aké auto chytíš na skúšku a ak je spojka už na totalku tak začiatočník nemá ako odhadnúť kedy zaberie.

tamitamitami
27. sep 2023

Nič si z toho nerob...ja som sa permanentne nevedela pohnúť na spojke (do kopca ani nehovorím) 😂. Teraz mám vodičák pár mesiacov a stále sa mi stane, asi predsa len moja cesta bude automat.

Na skúške som našťastie nemusela zastaviť ani raz 😂😂😂. Ale v mojej skupine sa 2 babám stalo že sa pohli presne takým štýlom ako ty a policajt ich nechal prejsť vpohode. Takže sa zbytočne dopredu nestresuj, je veľká šanca že pri ďalšej skúške budeš mať iného policajta ktorý sa na to bude pozerať inak. Prípadne si naozaj deň dopredu zaplať aspoň hodinu kondičnej jazdy a choď si to ešte raz pre svoj pokoj vyskúšať.

autor
27. sep 2023

@3petka no však to bolo celé divné 😅 keď som sa pýtala na tú ručnú ešte počas kurzu, tak sa inštruktorka zasmiala, že však to sa už nepoužíva teraz, tak neviem. Môj oco mi vravel, že on celoživotne iba ručnú do kopca používa a o hentom rozjazde iba na spojke ani nepočul 😆

siska53
27. sep 2023

Daju sa zaplatit aj v inej autoskole cisto len kondicne jazdy.

autor
27. sep 2023

@siska53 aj keď nemám vodičák? Či iba pre ľudí s vodičským

siska53
28. sep 2023

To je jedno.

autor
13. nov 2023

Jazdu som nakoniec spravila na druhý pokus 😆