Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

lussy23
5. máj 2010

Kevin - pekné meno.

alla33
10. máj 2010

Ahojte ,tak moj manzel je srb a vola sa Dragan ..syn sa vola Nikola..

ankan
11. máj 2010

Moja dcérka ma spolužiačku v škôlke a volá sa Sana. Netuším kde to meno počuli, no hovoria je Sanka alebo Sana.

larmimi
12. máj 2010

ahojte, moja dcera sa vola Constance - Connie, alebo Conika.... 🙂

mywiel
14. máj 2010

Boy : Mayan, Nolan, Kyle, Max, Louan, Séan, Nyls, Timéo, Dean, Ilan, Reiko, Nelio

Girl: Leiah, Timea, Iman, Thalia, Inés-Victoria, Yelena, Thiana, Keysie, Lana, Kélia, Emeline, Satya,

berika
16. máj 2010

Mám dcérku Anikó, čo je v našom okolí úplne bežné meno, len nie v jej vekovej kategórii, V dnešnej dobe je skôr výnimočné, keď sa dieťa volá Zuzka alebo Ferko, asi nestretnú nikdy kamrátov s rovnakým menom, skôr tých Kevinov a Vanesiek bude akosi veľa.

etuska
16. máj 2010

Mywiel-riadne exoticke mena 😵
Berika-no veru-mne sa napr. meno Zuzana velmi paci.

dsnadja
16. máj 2010

moj kamarat ma dcerku MIRABELL....

diddi
16. máj 2010

mywiel, mne sa velmi paci MAX a DEAN..a TIMEA , KEYSIE a LANA 😵

mywiel
16. máj 2010

No exotické ale tu v zahranici je to normalka a navyse ja nemam Slov. priezvisko takze sme tiez mohli vybrat originalnejsie ako klasické slovenské len. 😉 Ale chapem ze na Slov. nemozes dat velmi exotické lebo sa to k priezvisku nie vzdy hodi. 😅
Diddi tak tentokrat sme vybrali cisté slovenské ale tu pre nich je exotické. 😉 😀

etuska
16. máj 2010

Mywiel-veru 😉
My zijeme tiez v zahranici-ale planujeme sa vratit na SVK tak sme skor vyberali take "medzinarodne" meno 😵

mmart
17. máj 2010

Ahojte. Som si spomenula: my mame znamu vo Francuzsku. Narodila sa tam, detstvo a kus mladosti stravila na Slovensku. Uz vela vela rokov zije tam. Mam pocit, ze je mix francuza so Slovenkou alebo naopak.

No ale o to nejde. Dceram dala mena Majka a Lena. Netradicne pre Francuzsko. (Majka po mojej mamine 🙂 ) Obe maju okolo 30 r.

A este - poznala som chalana, ktory sa volal Brian.
Moja teta sa vola Bernardina (chceli jej dat meno Bernadeta, ale nepovolili... cca 60 rokov dozadu)

bronia13
17. máj 2010

my zijeme v zahranici a preizvysko mame Slovenske ale nie take typicke - synovi sme dali meno Sebastian lebo sme chceli dat meno take aby bolo aj Slovenske aj Americke 😉 teraz cakame druhe a este nevieme co to bude a ani mena nemame vybrate ale tiez dame take "medzinarodne". Tak isto sa mi nepaci ked davaju take netradicne mena s typickim Slevenskym priezvyslim ako Jessica Cabanov ci Ondrejkova? neviem tiez len moj nazor

warholette
17. máj 2010

tu prave citam, ze nejaka pani ma syna Oktaviana - to je vazne netradicne 😉 http://krimi.cas.sk/clanok/164847/lupila-s-dvoj...

monkula
17. máj 2010

pani má asi rada Rímsku ríšu 😀 alebo ho splodila v Oktávii 😅

diddi
17. máj 2010

😀
ja som mala ucitelku Octaviu a triednu Bernardettu 😝 😝 😝

warholette
17. máj 2010

monkula, ktovie ako sa vola tych zvysnych niekolko deti... skoda ze Oktavian nie je osmy 😀

majina.b
17. máj 2010

oktávian / na slovensku... neurekom

http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q=Oktaviá...

mywiel
17. máj 2010

Sorry nechcem nikoho urazit ale Oktavian je ako pavian 😅 Moja svagrina si vymyslela ze Yasha vraj ruské meno, no pojaseny jasa ale im to pride velmi exotické no co uz. 😅

majina.b
17. máj 2010

pavian= oktavian 😀 😀 😀

majina.b
18. máj 2010

ak má problém pri výbere mená , tu je inšpirácia 😀
http://www.cas.sk/clanok/164917/slovenska-matka...

berika
18. máj 2010

majina.b - dole klobúk pred tou pani. a vyžiť z 530 EUR? to by nevyžila ani naša 3 členná rodina

ksivcova
18. máj 2010

berika,ačo potom povieš na to vyžit zo 420 eur 4 členna rodina..

yanni
18. máj 2010

ahojte, no pekne mena tu koluju.

Ja zijem uz dlho v zahranici a mne uz nijake meno nepride netradicne. Kedze je to tu take multi-kulti najdete tu takmer vsetko. Ja som Slovenka ale uz som sa s nemeckym priezviskom narodila 😉, takze teraz som si dala len to -ova skrtnut a nemam problem. Krstne meno mam tiez take internationalne, len nikdy nepoviem zdrobneninu cize Katka, lebo ked to Nemci vyslovia tak to znie ako kaka 😀 😀 Takze som vsade len Katarina alebo Kati. Ja osobne som zatazena na X-ka (uz tu myslim niekto taky bol) , Maximilian, Alexander atd. dievcenske sa mi paci Lucia, len v zahranici je s tym problem, vyslovuju to po taliansky. A ked vidia nemci napisane Lucka tak to vyslovia ako Luka. No co uz. Pravdupovediac k nejakemu slovenskemu priezvisku by som ale zahranicne (pre slovensko netypicke) krestne meno nedavala. Ono to pre mna znie hrozne. Uz potom radsej tie internacionalne. Inak nechcem nikoho urazit, ale ja strasne neznasam arabske, turecke atd. mena. Uz som asi poznacena, lebo tu ich je vsade.

Ozaj majuina, kukla som ten clanok o tej zene s tymi 17 detmi. No hned som si myslela ze cigani. Nechcem nikoho urazat alebo odsudzovat, ale ine som ani necakala.
A pravdu povediac, ja by som sama z 500 euro nevyzila

yanni
18. máj 2010

ja ozaj som zabudla, asi preto som zatazena na Xka lebo mam aj v priezvisku X. Takze od narodenia poznacena 😀 😀

majina.b
18. máj 2010

yanni, mne sa páči meno Maxima /dievča/

yanni
18. máj 2010

Maji aj mne 😉

monkula
18. máj 2010

Ako yanni, aj mne bolo hneď jasné, aká to bude menšina....
Náš známy, Poliak má sestru žijúcu v nemecku, Syn je Alex, jedno dievča Christine, a ďaľšia je Sofia... Poliaci ale píšu Sofia ako Zofia, to ale dať nemohli, lebo v Nemecku by bola Cofia 😀 😀

yanni
18. máj 2010

monkula, presne tak, Nemci vedia zhovadit mena 😀 😀 😀 😀 A hlavne s tym z=c, v=f atd. Nase -ova citaju ako ofa alebo si to hned zjednodusia a napisu namiesto normalneho V dvojite W....

monkula
18. máj 2010

yanni, môžeš trikrát hádať, ako ma oslovujú rakušáci v mailoch....
uhádla si Frau ...owa 😀 😀 😀

mimo tému, ty bývaš niekde blízko toho koncentračného tábora? 😅 😅 😅 aj do IP môžeš..