Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

ericku
13. nov 2010

dakujem akurat som chcela napisat presne to co ty ze Milian s jednym L sa pouziva ako priezvisko a ja vam najdem tu stranku ak tak velmi chcete dokaz mozno mi to bude trvat tyzden 2 ale najdem to

briketa
13. nov 2010

Kamoska ma deturence syna Taj (citaj Taš) a dievcatko Soleil. Zajtra sa ku nam pride hrat dievcatko s menom Luna. Rozmyslam este so synom co chodia do skolky. Dievcatko sa vola Carley, co je tu bezne meno, ale jej to strasne pristane.
Velmi sa mi paci.
Jeden z Nealovych najlepsich kamaratov sa vola Orion. Citaju to Orajen. A poznam dvoch.
Manzovi kamarati, jeden je Kip a jeden je Kit 🙂

My sme sa posunuli k dievcatku bud Mia Elle, alebo Elle Mia.
A chlapcenske bud Kai Liam alebo Liam Kai 🙂
Zo strednych sa vsade pouziva len prvy inicial, takze v podstate je dolezite len to prve meno.

briketa
13. nov 2010

@ericku netreba dokazovat, my to mame z manzovej strany v rodine (v UK). 🙂

briketa
13. nov 2010

Este ma napadlo, niektore mena mi tu zneju, hlavne foneticky uplne naopak pohlaviami.
Manzelsky par co od nas kupovali biznis , zena sa vola foneticky Denis a muz Kim... a dceru maju Eliott.

ericku
13. nov 2010

uz to mam tu je link paci sa pozrite si dokaz ze take meno je http://www.babycenter.com/baby-names-millian-32...

ericku
13. nov 2010

@briketa pekne mena ste vybrali 🙂

warholette
13. nov 2010

@ericku dakujem 🙂 ja som nechcela spochybnovat tvoj vyber, ani mi nemusis nic dokazovat, len ma to zaujima. o mena sa zaujimam amatersky a prekvapilo ma, ze prave o tomto konkretnom neviem nic najst 😉

@briketa Soleil a Luna by boli dobre mena pre surodencov 🙂 Slnko a Mesiac 😉
takze uz mate vybrate mena? pekna volba, myslim ze su to tie, co si tu ostatne spominala, nie?
inak mate zaujimave zlozenie mien okolo seba, u nas to je sama McKayla, Mickayla, Kayla, Kaylee, Caiden, Cady...

lussy23
13. nov 2010

@briketa - pekné mená. najviac s amipáči Luna. vy kde bývate? teda, ak smiem vedieť. 🙂
A čo sa týka tých matrikárov a vecí okolo toho, tak , keď dám dcérka meno Rebeka alebo Yasmína a chlapcovi Artur, budem musieť vybavovať nejaké doklady?

ericku
13. nov 2010

@lussy23 dokladovat sa musia iba take mena ktore su este neni evidovane na matrike alebo vo svojom repertoari.pretoze aj oni maju nejaku knizku a aj internetove stranky kde je vela zahranicnych mien.a ked to tam neni a ani v okrese nema nikto este take meno tak treba to dokladovat.aspon ja to tak viem.a ked uz u vas to bude evidovane tak dalsi ktory si vyerie to iste meno uz nemusi dokladovat.

larmimi
15. nov 2010

@ericku Connie 🙂

evinkal
15. nov 2010

Maminky neviete mi povedať,kedy majú meniny Minnie a Ryan?

maggie2
15. nov 2010

@evinkal Vtedy kedy chceš 🙂 Meniny oficiálne neexistujú. Meniny vychádzali tradične z pripomínania si sviatkov svätcov, teda išlo vždy tradične o náboženské pamätné dni či sviatky. Minnie (najznámejšia Minnie je partnerka Mickey Mousea) je meno odvodené z mena Minna, ktorá je skrátenou podobou mena Wilhelmina - Wilhelmine ( veľmi obľúbené meno pred 200-300 rokmi v nemecky hovoriacom priestore) Čiže ak sa Ti chce popátrať tak tu je odkaz http://kalender-365.de/namenstage.php hľadaj Wilhelmine

Pokiaľ ide o meno Ryan, tak žiadny svätý Ryan neexistoval, takže niet ani ako sláviť "meniny". Určite sa ale nájde nejaký šikovný podnikateľ vydavateľ, ktorý toto meno už k nejakému dátumu priradí 😀

ericku
15. nov 2010

@larmimi velmi pekne meno ste vybrali pre dcerku 🙂

larmimi
15. nov 2010

@ericku dakujem moc 😉 🙂

maggie2
15. nov 2010

@ericku prosím Ťa len v tomto ma nepoučuj. Normálne platí zákon o mene a priezvisku, kde je jasne povedané ako musí byť meno zdokladované, viď napríklad tu http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=pravi...

ericku
15. nov 2010

ja nikoho nepoucujem ja len pisem co ja viem a cim som bola oboznamena ja.to ty si kto rype do mna.ja za to nemozem ze mne a aj inym zapisali cudzie mena bez problemu.ak s tym mas problem ty ja zato nemozem.a to by si sa nemala hadat so mnou ale s tymi na urade.

ericku
15. nov 2010

@maggie2 ak by si odomna ziadali ine doklady tak by som si ich urcite vybavila 🙂 a tak ci tak by sa nasa mala volala tak isto

maggie2
15. nov 2010

@ericku prečo sa so mnou bavíš takýmto urážlivým tónom? Ja som Ti dala iba vecné argumenty. To, že si mala šťastie na takúto matrikárku nie nič neobvyklé na SK.

Verím tomu, že po SK budú chodiť aj deti s menami Jesicca, Jenyiffer alebo Dorrota, Kessryn, či Dejvyd.

Nie moje ale Tvoje dieťa bude mať v živote s menom problémy pri každom písaní, nik nebude vedieť to napísať tak, ako ste si to vy vymysleli. Každopádne, zákon myslel aj na deti, ktoré sa stali obeťami prílišnej fantázie svojich rodičov, a umožňuje im v dospelosti si meno zmeniť. Či ho Tvoja dcéra v budúcnosti využije a meno si zmení na jedno L, tak ako to existuje, alebo si ponechá v mene LL bude už jej vec. Porúčam sa a po prvé neurážaj sa zbytočne a po druhé neurážaj druhých že rýpu, keď Ti iba povedia ako sa veci majú popravde.

ericku
15. nov 2010

@maggie2 ja len este tolko ze si myslim ze by si sa nemala zaujimat o to ci sa mojej dcere bude meno pacit a ze ako to bude pouzivat.je to vec nasej rodiny a nie cudzieho cloveka.iny nech daju svojim detom meno ake chcu.ani ja ti nehovorim preco sa volaju tvoje deti svojimi menami nie inymi.takze pekny vecer ti prajem a bola by som rada ak by sme uz nediskutovali o mene mojho anjelika. za pochopenie dakujem

timea.ryan
15. nov 2010

@evinkal Ryan 5.apríl 😉

evinkal
16. nov 2010

@timea.ryan ďakujeme.kamarátka ma Ryana,a doteraz neoslavoval,má 2 roky fajn to vychádza,8.4.mánarodky môj syn

timea.ryan
16. nov 2010

Ja mam tiez 🙂 Rado sa stalo 😉

maggie2
16. nov 2010

@ericku tak potom to nevyťahuj ale na fóre, keď to považuješ za súkromnú vec. Toto je voľná diskusia, a musíš rátať s tým, že ľudia si povedia svoj názor a zdieľajú svoje poznatky. A pokiaľ ide o meno mojej dcéry, ani mi nič hovoriť nemôžeš, samozrejme, pretože ja meno svojej dcéry som Ti nepovedala. Ďakujem, samozrejme prajem Ti nápodobne.

dea
18. nov 2010

@gelka1986

ahoj, dakujem no meniny oslavujeme 1.7. na Diany 😉

marorlinko
19. nov 2010

@lussy23 smeju a ohovaraju len ti,ktori tim druhim zavidia,takze ak sa ti paci to meno,daj mu ho,kkasli na to. artur je celkom pekne meno ked tak sa zamyslim.,casom ta napadnu dalsie mena. mne tolko mien chodilo po rozume predtym,ze som si nevedela vybrat,az jedno sa nalepilo namna a take dostal.

lussy23
19. nov 2010

@marorlinko - Ok. Máte pravdu. A pekné meno ste vybrali.

pepies
7. dec 2010

ahojte kočky, viete mi prosím poradiť, či si potrebujem zaobstarať nejaký doklad o existencii mena Jasmine? Vybrali sme toto meno, len neviem, čo mi treba k jeho zdokladovaniu, keďže sa jedná o cudzokrajné meno.
Ďakujem za odpoved. 😉

maggie2
7. dec 2010

@pepies ahoj, nemusíš dokladovať. Je to už vžité meno. Napr. v Nemecku bolo úradne pripustené súdnym rozhodnutím v Norimbergu už 10.12.1956. Je to pôvodom perzské meno, ale pokiaĺ by na matrike robili problémy, myslím že stačí sa obrátiť so žiadosťou na Nemecký, alebo trebárs aj Rakúsky konzulát v Bratislave, aby Ti listom potvrdili existenciu tohto mena. Je to úplne jednoduché.

miriamp
7. dec 2010

ahojte,
ked sa nasa mala mala narodit, dlho sme nevedeli vybrat meno. mali sme ich niekolko, no kazde len na urcity cas. priatel uz dlho omielal nech sa vola mirka, no ja som akosi nechcela. my zijeme v zahranici a tu ma kazdy vola miriam. iba sl.priatelia nie. tak som nakoniec priatelovi vyhovela, a ked sa mala narodila, tak nejaky cas mi trvalo kym som si zvykla na jej meno. teraz uz v poho.
na slovensku sa sice ludia pytaju, ci je miriam alebo miroslava, dost nezvyk. tu si ludia zvykli, je to pre nich nove meno, zaroven aj v celku lahkovyslovitelne (r" znie sice inak ako nase r") a aj hned vedia ako sa pise.

keby som zila na slovensku isto by som zvolila nie velmi zahranicne meno, a ked uz tak , tak nejake, co sa aj lahko pise, pretoze zakazdym kazdemu spelovat .....(prave to tu prezivam ja s mojim priezviskom)
to je ale moj nazor, snad som si tu nikoho nepohnevala 😉

maggie2
7. dec 2010

@miriamp Ja vnímam meno Miriam ako úplne bežné meno aj na Slovensku, čudujem sa, že sa Vás ľudia vypytovali.