Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

deina
27. feb 2008

Este jednu Elmu som poznala, nenavidela svoje meno, velmi chcela mat nejake obycajne, tradicne meno.

lienockaa
27. feb 2008

moja mama je filoména..celý život s tým menom mala problém sa stotožniť..a chcela byť radšej marta..🙂no ale dedko bol v r.54 nejaký pokrokový a dal dvojčatám mená filip a filoména..

a georgínu som mala spolužiačku, volali sme ju geja, alebo džordži..😉

a čo poviete na meno paraska?

elise
27. feb 2008

ono je dobré ked dávate detičkám netradičné mená aby sa hodili k priezvisku a aby sa nedala vymyslieť nadávka deti bývajú dosť kruté a vymaslia všeličo možné aby sa potom naša ratolesť preto netrápila 😉

bybi
27. feb 2008

My mame Zarku. A vybrali sme jednoduche meno, ktore sa rovnako cita v slovencine aj v anglictine, kedze zijeme v zahranici a nevieme, kde skoncime 😅

monkula
27. feb 2008

A ak sa nám ešte "zadarí" tretie a bude dievčatko, tak má už šesť rokov vybraté meno Joana Michelle 😀 😀

Keďže je MM napoly Poliak, tak som chcela nejaké poľské meno a najviac sa mi páčila Joana, po domácky ju volajú Aška 😵 😵 😵
Páčilo sa mi aj meno Agnieszka, ale to by mi z nej urobili Agnešu 😝 😝 😝
A Kinga je mimochodom tiež poľské meno, moja sestra mala spolužiačku, tá sa volala Alíz a jej sestra Kunigunda, volali ju Kinga... 😀 😀 😀
Emjee, ty poznáš z každej krajiny niekoho, mám ten pocit... 😀 😀 😀

A ešte k tomu Poľsku, v najpopulárnejšie mená tam sú momentálne Julia, Jagoda, Ola, a chlapčenské Kacper... 😀 😀

dorotelka
27. feb 2008

Moja známa pôvodom z Arménska sa volá Gajane a volajú ju väčšinou Gaja 😉 , poznám aj jednu Eliu, ale osobne sa mi veeeľmi páči meno Mia 🙂

emjee
27. feb 2008

😀 monkula no niektori z nich su aj slovaci 🙂 ale mas pravdu, je tam vela zahranicnych

mery.maja
27. feb 2008

Idem sa pripojit do vasej temy ak mozem tiez sa mi paci meno Nikita ale u mojho muza by tiez nepreslo 😝 😵 poznam zeny s menom ako napr. Sarolta( nie Sarlota),Anabela, Elfrída,Arabela, a chlapcenske napr.Lucian.
Tiez si myslim ako Elise ze nieje dobre davat detom nejake mena kde by sa dali vselijak dokomolit a vzniklo by z toho nieco smiesne dieta by tym asi potom trpelo 😵

ella1
27. feb 2008

pokiaľ ja viem,tak Kinga je normál. madarské meno a Kunigunda je nemecké.
a naša teta sa volala Perpetua všetci ju volali teta Perpéta 😝

monkula
27. feb 2008

ella, áno Kinga je aj maďarské meno, veď som vyrástla na juhu, a tam zopár Kíng bolo, ale je aj v Poľsku, chodím aj na poľské fóra a tam tiež zopár Kíng je...

A moja mama sa volá Šárka... 🙂 🙂 🙂

certica
27. feb 2008

ja som mala jednu kamaratku odo mna starsiu, vola sa klarissa

elise
27. feb 2008

dcéra veroniky žilkovej je korduľa nie je to škaredé meno ale tá predstava akú prezývku vymyslia decká v škole nechcem vidieť 😀

monkula
27. feb 2008

A tie dve sestry o ktorých som písala, ich rodičia sa už rozviedli ,ale otec sa znovu oženil a má dcéru, volá sa Réka... 😀 😀 😀
A nechcite počuť, aké majú dievčatá priezvisko 😅 😅 😅

elise
27. feb 2008

monkula napíš ip preizvisko zatial sa bavím super tie sestry bola špica 😀 😀 😀

tamarka_laura
27. feb 2008

Ahojte babenky!!!
Neprecitala som vsetko, vidim ze vela pišete aj zo zahranicia, tam by asi nase klasicke mena detom nesedeli, podla mna treba brat aj na to ohlad. A zas u nas jasne ze uz sa objavuju mena a stavaju sa beznymi ako Zara, Lara atd, ale niektore k nam podla mna este velmi nepasuju ( mozno to bude casom ine), ale to je moj nazor. A mali by prist detičky o jeden sviatok v roku??? ☹

ella1
27. feb 2008

som nevedela,že aj v polsku je také in 😀
a réka je tuším tiež južné,nie?
no a ,,dobré " je aj Fružina alebo Boglárka 😝 😀

elise
27. feb 2008

poznám jednu čo sa volá rodika otec je vraj chorvátec

monkula
27. feb 2008

áno, je južné...
Keď sme čakali Jarka, tak sme mali p ruke maď. kalendár a fakt sme sa bavii, strašne sme sa smiali na jednom mene, ale nenapadá ma teraz...

monkula
27. feb 2008

Tamarka-laura, moja je Chiara Christine a o meniny nepríde, oslavuje podľa tal. kalendára 12.8.

tamarka_laura
27. feb 2008

monkula....A ak pojde do školky, povies učitelkam že dnes oslavujete meniny????

lalitagopi
27. feb 2008

mne sa velmi páči, ak rodičia vedia, že čo presne to meno znamená.Dokonca aj niektoré slovenské mená majú fakt velmi krásne významy.
U nás je zvykom dávať mená ktoré sa viažu k Vedskej duchovnej tradícii. Tiež je dôležitý význam, alebo osoba ku ktorej sa to meno pôvodne viaže. Tak hodím zopár pre zaujímavosť:
Dievča: Yamuna, Revati, Merudevi, Manasi, Kirtida Sundari, Sítá, Kamala, Padjaválí, Padmavati, Urmila,Rasabihari, Madhaví...
chlapec: Anjaneya (andžaneja), Vamsi Gopal, Mukunda, Mohana Rúpa, Syam (šjám), Acyuta (ačjuta)...atd atd

elise
27. feb 2008

tamarka ale 12.08 ako napísala monkula tak sú u nás prázdniny 😉

tamarka_laura
27. feb 2008

a co ine mena , mimo prazdnin??

monkula
27. feb 2008

lalitagopi..
jarko znamená bujarý silou, presne to naňho pasuje... 😀 😀
Chiara, je vlastne ekvivalent nášho Klára, to má rovnaký význam ako Svetlana a znamená, jasná, žiarivá, Christine, Kristínka, odvodené od mužského Christian-kresťan... 😉 😉
Muž je tiež Jaro, a Monika má nejasný pôvod, ale znamená Monos-osamelá, jediná, alebo z gréčtiny božská 😀 😀 😀 😀

lalitagopi
27. feb 2008

wow 😎

monkula
27. feb 2008

ešte so mzabudla napísať, že to monos je z féničtiny... 😎 😎 😎

julova
27. feb 2008

Moni - som za tu grectinu v Tvojom pripade 😀 😀 😀

monkula
27. feb 2008

zus, vďaka... 😵 😵 😵
Ale na mňa sa viac hodí tá osamelá 😅 😅 😅 ☹ ☹
Inak, všimla si si tú podobu, že z Féničtiny? 😀 😀 😀

julova
27. feb 2008

To mi hned trklo ze Feenix 😀 😉..asi to mas fakt v karme 😉...a preco osamela? 😕 ☹

julova
27. feb 2008

http://www.juli.sk/KrstneMena.htm

no na mna moje krstne meno sedi ako rit na serbel 🤐 😀