Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

bianka1712
7. jan 2011

Tak ďakujem,konecne som kludna lebo som to meno nikde nemohla najst a ze vraj na matrike chcu nejaky doklad ze sa to meno normalne pouziva v nejakom state.

bubbles
8. jan 2011

prepacte, ale dnes som zbadala meno Mechtilda.. 🙂 🙂 nemohla som sa prestat smiat, pouzil niekto take meno? ako volate malu? 🙂 🙂

renata2222
9. jan 2011

moj syn sa vola Nikolas a dcera Sara

syslica
10. jan 2011

@ella_joy Kara ella_joy, náhodou som narazila na tvoj príspevok v téme o netradičných menách a neskutočne ma potešil, pretože ja mám akurát synov Jerguška a Ondrejka 🙂 Chlapci majú v dlhodobom pláne ešte sestričku Máriu a keď sa nepodarí, tak bude Bystrík 🙂 🙂 🙂

ella_joy
10. jan 2011

@syslica fiiiiha, to je ake perfektne, a aki su fesaci, perfetna volba, raz darmo 🙂

evinkal
11. jan 2011

kamoška má ryana a bývalá švagriná dcérku atinuke 😉

avanti
11. jan 2011

syslica@ aj my mame Ondrejka a Jergus je tiez pekne, skratka ine, neotrepane... 😵 Ako ho zvyknete volat doma?

syslica
11. jan 2011

@avanti Nemáme preňho zvláštne domáce meno, skrátka Jerguško, Jergušík, občas aj Jergušiak. Niekedy Dunčo, lebo tak ho spočiatku volal mladší braček, teraz mu hovorí Účik 🙂 Inak obaja chlapci počúvajú na oslovenie "syseľ"

Mala som to odsledované - v celej Devínskej bol ten náš jediný Jerguško (a ešte synovec jednej predavačky z Terna, ktorý tam ale nebýval). Po tom, ako sme sa odsťahovali, máme však pokračovateľa tradície: do jednej rodiny pribudol k Tomáškovi a Tamarke aj Jerguško . Nech sa mu darí!

briketa
11. jan 2011

Pridavam z nasej skolky (vsetko treba citat s anglickou vyslovnostou)- Orion, Atlas, Keenan, Hunter
dievcatka - Axela (nadherne dieta), mame dievcatko s najlepsim menom a priezviskom Lola Barcelona co si myslim,z e je prekrasne,
Jaia, Marylee, Shawna, Taryn.

ada9557
14. jan 2011

Ahojte.Náhodou som natrafila na tuto skupinku a nedá mi to neprispiet.Ja mám doma Xavera a Adrianku.Xaver má už čoskoro 9 rokov ale ešte aj teraz sa stretávam s otázkou "A to si jak k tomu menu prišla?"Je trošku nezvyčajné ale nám sa páči.Ale zatiaľ sme sa s iným Xaverom na Slovensku nestretli... 🙂

monkula
14. jan 2011

@ada9557 moja sestra mala spolužiaka, ale ten bol Xavier

zuzana76
14. jan 2011

mne sa Xavier paci, ale vyslovovala by som to po slanielsky - Chavier, inak Xavier sa to pise skor v Latinskej amerike a Javier v Spanielsku, skratka, alebo zdrobnenina je Chavi / Xavi, Javi/

ada9557
14. jan 2011

Ale on nie je Xavier ale Xavér.Xaviera sme už aj my stretli na Slovensku. 🙂

monkula
14. jan 2011

@ada9557 no veď preto som napísala, ale ten bol Xavier.. 😉

lullan
18. jan 2011

Ahojte ja mam doma Zoju Zuzanu, teraz v maji čakame babo mala to byt Zina Anna ale už je potvrdene že to bude na 100% chlapček a tu nastava dilema neviema sa rozhodnuť medzi Alexander, Maxim,Mathias ,Willam poradte

lussy23
18. jan 2011

@lullan najviac sa mi páči Mathias 🙂

monka1310
18. jan 2011

Ahojte neviete nahodov kde a ako pridať meno aby bolo v kalendáry ? 🙂

larmimi
19. jan 2011

@monka1310 myslis ze to sa da? 😅

monka1310
19. jan 2011

@larmimi
ANO da sa raz to ukazovali na Markíze lenze zastihla som len koniec a tam rozprávali o tom ze sa da len to nesmie byt v den kedy sa slávia sviatky významne 😉

larmimi
19. jan 2011

@monka1310 tak ked budes vediet viac daj vediet , aj ja by som sa pokusila...moja dcera sa vola constance a oslavuje na konstantina..neviem ci mi podakuje ked bude vacsia 😅 😅

monka1310
19. jan 2011

@larmimi
Pekne meno ma tvoja malička môj je Kevin a to nerieš či Ti poďakuje 🙂 urcite áno je to pekne meno fakt 🙂

drobik1
20. jan 2011

Moj syn sa vola Nicolas.. 🙂

larmimi
20. jan 2011

@monka1310 to ti moc dakujem, lebo ludia sa niekedy divia 😒 ale co po nich...mne sa tiez paci Kevin !! som nad tym aj rozmyslala...

ada9557
20. jan 2011

@lullan Maxim je veľmi pekné meno.ale určite to ktoré mu vyberiete bude najkrajšie 😉

lussy23
20. jan 2011

@monka1310 krásne meno

timonko
20. jan 2011

Ahoj...my máme doma Timona a Elu... 🙂

tanicaa111
20. jan 2011

Ahojte, môj syn sa volá Fábio a dcéra Frances, nevie mi niektorá povedať odkiaľ pochádzajú tieto mená(myslím, že Fábio je Talianského pôvodu).

monka1310
20. jan 2011

ľudia sú ľudia a im nikdy nevyhovieš vždy budu nespokojný 😝 takže ako hovorím nerieš čo sa týka iných hlavná vec je že tebe sa to paci 🙂

evinkal
20. jan 2011

dievčence,ale poviem vám,že niektorí ľudia sú nespokojní aj so slovenskými menami..napr.moja teta(má 85rokov)má problém s menom mojej dcérky a aj svokor-nepáči sa im meno Alexandra,vraj je to ruské a ťažko vysloviteľné meno...chcela som Samanthu,ale muž nesúhlasil..mal taký des v očiach😀

lullan
20. jan 2011

@mibel meno Matiáš je staršia podoba mena Matúš čiže meniny oslavuje na Matúša mám tonaštudovanétiež sme zvažovali toto meno