• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Netradičné mená

10. júna 2017 
:slight_smile: :slight_smile: @evinkal - to teda musí byť zlatíčko :slight_smile:
8. mar 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evinkal, na slovensku sa ta pise?pokial viem u nas je schvalene Sedrik, ale mozno nemam pravdu
8. mar 2011 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evinkal evinkal, na slovensku sa ta pise?pokial viem u nas je schvalene Sedrik, ale mozno nemam pravdu
8. mar 2011 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bancolinho ona ho má aj v rod.liste ako Cedrick.Ona žije na SK pri Brezne
8. mar 2011 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bancolinho na Slovensku sa nepotrebuje nič schvaľovať. Treba len doniesť relevantný doklad o tom že meno niekde inde vo svete existuje a že ide o ženské alebo mužské meno. Relevantný doklad je napríklad potvrdenie ambasády príslušnej krajiny, čiže nie nejaký internetový zdrap papiera.
8. mar 2011 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkal to ste nas potesilia hlavne ze s to tak moze pisat.pokial viem je to francuzke meno.asi sa uknem na ambasadu :slight_smile:
9. mar 2011 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 da sa to vyziadat aj mailovou formou alebo tam treba zajst osobne?
9. mar 2011 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bancolinho :wink: ja som chcela pre chlapca tiež také meno,alebo aj brian sa mi páilo,ale mm je proti cudzím menám :frowning2:
9. mar 2011 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes mame poslednu kontrolu takze uvidime kedy presne rodime. a ako to stihame :stuck_out_tongue_closed_eyes: .ta kamoska neni na FB co ma cedricka?
9. mar 2011 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bancolinho myslím, že môžeš vyžiadať aj mailom, ale odpoveď žiadaj poslať domov na Tvoju adresu, aby si mala v ruke originál listu od nich
9. mar 2011 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 no, nam stacil aj 'internetovy zdrap papiera', dolezite bolo, aby to meno existovalo a bolo zenske, v pripade nasej dcery, nic viac netrebalo, ziadne potvrdenie ambasady
9. mar 2011 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bancolinho dajte toho davida :slight_smile: ja som dala meno enriko. teraz by som vyberala nieco klasicke, typicke pre Sk
9. mar 2011 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bancolinho pokiaľ viem, tak ak nájdeš meno, kt. chceš dať svojmu dieťaťu na tejto stránke http://babynamesworld.parentsconnect.com/boys-names-2-c.html a sedric, sédrick tam je- tak nepotrebuješ nijako dokladovať, že existuje. moja dcéra sa volá Nellie a nepotrebovala som absolútne nič na matrike. skús si to u vás na matrike overiť. :slight_smile:
9. mar 2011 o 18:40  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2018 (20. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzika009 dakujem za pomoc.medzi tym som dnes oslovil francuzku ambasadu a zda sa ze som pochodil.vypitali si moju adresu na ktoru mi zaslu potvrdenie s tym ze u nich sa to pise Cédric, :slight_smile:, dám vediet ako to skonci...
9. mar 2011 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aliza no donedávna všetky tetušky hlavne tie staršie matrikárky boli celé vyhúkané z internetu a stačilo ich "oblbnúť" zdrapom papiera z netu. Medzičasom ale i ony vedia, že nie všetko čo je uvedené na nete je seriózny zdroj, a preto i napr. mnoho dievčat na Sk chodí s mužskými cudzími menami a naopak, nehovoriac o totálnych skomoleninách mien či s menami vymyslenými. Preto platí, /a ktorý matrikár dodržiava zákon, ten musí to i vyžadovať/ že je nutný oficiálny doklad od tej ktorej krajiny /a to je spravidla u nás zastupiteľstvo toho ktorého štátu/ kde potvrdia, že ide skutočne o meno /človeka, čiže nie napr. z animovanej rozprávky, alebo len umelecký pseudonym niekoho/ ktoré sa v danej krajine naozaj používa
10. mar 2011 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 no, pochybujem, ze by si len tak 'tetusky' dovolili svojvolne porusit zakon, za uplatu by som este pochopila, ale zadarmo?. A nie su az take blbe, najma v BA. A mimochodom, meno mojej dcery nema krajinu povodu, takze by som sa nemala na koho obratit, myslim ambasadu.
10. mar 2011 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aliza kľudne si maj posledné slovo, ale nemáš aj tak pravdu ... ono keď matrikárka neovláda predpisy, alebo si myslí že ich ovláda, tak to nie je o tom že si svojvoľne porušuje źákon, ona jednoducho si to neuvedomuje, a kde niet kontroly... tam niet ani žalobcu ani sudcu... Prepáč ale to čo píšeš za blbosť /už si nemôžem dať servítku pred ústa/ že meno Tvojej dcéry nemá krajinu pôvodu? Každé meno musí mať krajinu, kde sa používa. Odkiaľ je z Marsu lebo čo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. mar 2011 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 no, urcite to meno niekde vzniklo, ale nikde sa krajina povodu neuvadza, dodnes sa mi to nepodarilo zistit
10. mar 2011 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aliza pevne verim, ze sa tvoja dcera skutocne nevola Angel Princess. pretoze v niektorych krajinach je aj to mozne :wink:
11. mar 2011 o 01:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@warholette oni sa pohybujú medzi "vyššími vrstvami" ako sa nechala počuť, tak vieš, z komunistického sídliska to dotiahla až na horných desaťtisíc v Albione /ešte keby sme jej to i uverili/ :grinning: :grinning: :grinning:
11. mar 2011 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@warholette upokojim ta, nevola sa Angel Princess...
11. mar 2011 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 mas nejaky problem? nerozumiem, preco takto reagujes....som ta nejak urazila alebo? tvoja reakcia je viac nez trapna...ja tu nikoho neosocujem a ani sa nikomu nevysmievam. Ze by to naznacovalo vrstvu, ku ktorej patris? Minimalne ten prejav to potvrdzuje.......ja osobne komplexy nemam, na rozdiel od niekoho tu a nepotrebujem si ich takymto plytkym sposobom ventilovat. Moj muz je lekar a ja ucitelka, a to v UK znamena vyssia vrstva, co je na tom take cudne? dcera ma meno, ktore patri k urcitej nabozenskej skupine, to sa uvadza ako povod mena, nie krajina. Sme zmiesane manzelstvo, tak preto take meno. Este nieco treba vysvetlit?
11. mar 2011 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 a este jedna vec, nie som z komunistickeho sidliska, ale z 'vilovej' stvrte :sunglasses:
11. mar 2011 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sanne ak to u nas bude chlapcek, tiez sa tak bude volat :slight_smile: najprv bol top richard a potom sme este raz presli kalendar a akosi sa nam obom zapacil benjamin, pritom v prvom vybere vobec nebol
11. mar 2011 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. mar 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz je booom Šeherezáda a Onur :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ja ako som ostala tehotná som cítila od začiatku bude to chlapec bude to M.A.R.C.O. a do pôrodu som nepolavila a aj máme M.A.R.C.A. a presne to k nemu pasuje je to môj malý talian :grinning: A ak raz bude dcérka cchela by som strašne M.I.A. :sweat_smile: že MARCO a MIA :wink: alebo sa my páči aj NOEMY ... možno raz :wink:
13. mar 2011 o 00:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marrrrrry - pekné mená. No s Onurom a Šeherezádou je to teraz mánia. :slight_smile: Onu r je fajn, ale šeherezáda je priveľmi rozprávkové :slight_smile:
13. mar 2011 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 No ja teda celkovo tu Šeherezádu nepozerám je to privelmi sladké na dnešnu dobu :grinning: ale je to veru mánia v každých novinách su na prvej strane hrúza :wink:
13. mar 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ghujkh
13. mar 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mailo / Mia :slight_smile: nice.
18. mar 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok