Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

mrsmetaphor
5. jan 2012

Môj muž chcel strašne prvorodeného syna pomenovať Nikolaj, takže máme Nikolaja, druhá naša dcérka sa volá Katja a tretie bude dievčatko a dostane určite meno Lizaveta, máme ruské priezvisko, takže sa jejakému veľkému haló nebojím. Ale čo som sa stretla najmä v škôlke, tak to je napr. Kylie, Lifa, Mio, Berry dokonca máme aj Edwarda 😀 Len nie Cullena. Niekedy je naozaj pekné maž netradičné meno, ale myslím, že musí byť k tomu aj priezvisko... 😅

m_a
7. jan 2012

Zdravím.... čo tak ... Marc-Anthony .... je to netradičné... no ako to zoberú na Slovensku ? Bude sa dať ? 😎 😉

anapetras
11. jan 2012

@adrolka
aj moja vnučka sa volá Tara, velmi pekné meno 🙂

yulia
13. jan 2012

My sme pro naseho kluka vybrali jmeno Kai. Mame cizi prijmeni tak se nam to hodi i libi, co rikate? Pro holku jsme meli vybrane Matilda 🙂

aliza
13. jan 2012

@yulia suseda ma tiez syna s tymto menom, ale pise sa Cai, a je to velmi pekne meno, mne sa paci 😉 a dceru maju Ellie, takze to pekne ide k sebe, Ellie a Cai

penelopa
14. jan 2012

Ahojte!
Pridávam chlapčenské meno Lucián 😉 .Neviem,či tu už padlo.

penelopa
14. jan 2012

O som zabudla na Svojho synovčeka žijucého v USA SEAN.

michelle1984
20. jan 2012

Ahojte, my chceme pre dievčatko meno Samantha, no nie je v kalendári. Rada by som vedela ako sa v takomto prípade riešia meniny

hapty
22. jan 2012

ahojte pekne je aj Lukas. 🙂 ....

lullan
30. jan 2012

my mame Williama , ale zvazovali sme aj Lenny , Luis, Maximo , Alexis, Ralf , Mathias alebo Eliaš no vyhral William

michelle1984
31. jan 2012

neviete či sa dá nejak zariadiť aby sa do rozšíreného slovenského kalendára dopísalo meno? s manželom chceme veľmi meno Samanta, ale neni ani v tom rozšírenom a neradi by sme dcérku uberali o meniny

1katkas
1. feb 2012

@mrsmetaphor ja mam tiez nikolaja🙂

missy97231
1. feb 2012

@1katkas Nikolaj mal byt aj nas drobcek,,, no nakoniec to bola Adelka 😀

davidka27
1. feb 2012

@cicushka moja dcérka sa volá Natalie Sofia

1katkas
2. feb 2012

@missy97231 este ktovie mozno treti by mohol byt Nikolaj🙂

gabbiz
14. feb 2012

Ahojte,ja čakám chlapčeka s menom * Tobias Leon * 🙂 Naozaj som nečakala,že si vyberieme 2 mená,lenže u nás bol problém ten,že ja som chcela Tobiasa a manžel zase Leonarda 😵 Nevedeli sme sa rozhodnúť,tak sme to sklbili do seba a vznikol Tobias Leon,máme krátke a nezvyčajné priezvisko,takže vypadá to dobre 😎 😎

Pre dievčatko sa mi veľmi páči meno * Viktoria Nia * 😅

mirka_mt
21. feb 2012

Ahojte! Viem, že ste to tu už niekde písali, ale nemám čas hľadať to: ako treba dokladovať netradičné mená na matrike alebo mená, z ktorej knihy uznáva matrika?

mexico_16
21. feb 2012

@mirka_mt Ahoj..Ja som este v porodnici zaplatila 2€ a vytlacili potvrdenie pre matriku,ze to meno existuje.. Manzel bol vyzdvihnut uz len rodny list..Ziadne behacky okolo toho neboli..Mozes si vytlacit papier aj ty zo stranky kde to meno je a rovno odovzdat v nemocke pri papierovackach 😉

mirka_mt
21. feb 2012

@mexico_16 stačí z wikipedie?

mexico_16
21. feb 2012

@mirka_mt Proste niejaky papier o tom,ze to existuje.. napr. www.babynames.com

mirka_mt
21. feb 2012

@mexico_16 ďakujem krásne za radu

mexico_16
21. feb 2012

@mirka_mt Nasla si tam to meno ? Nemas zaco,rada som pomohla 😵

mirka_mt
21. feb 2012

@mexico_16 tak na babynames.com akurát mnou hľadané meno nie je, ale nevadí, našla som ho na wikipedii, hádam to bude stačiť

mexico_16
21. feb 2012

@mirka_mt tak super 🙂

sparocka
21. feb 2012

Ahojte baby. my mame Saimona a tiež sme museli predložiť papier,ze take meno existuje,lebo nam ho nechceli zapísať.

deejane
11. mar 2012

Moja dcéra sa volá Amely Thea Bayer 😵

sisi1986
14. mar 2012

baby a nestačí, aby meno existovalo na stránke www.babynameworld.com? .... ja chcem dať tiež netradičné mená a dopredu sa bojím, čo ma čaká. Dajte vedieť, aké máte skúsenosti. Dík

zuzika009
14. mar 2012

@sisi1986 nemusíš sa báť 🙂 určite to stačí. ja som to vôbec neriešila, len som vedela, že také meno na tejto stránke existuje a všetko prebehlo bez problémov 🙂 nikto po mne nič nechcel.

romelka
25. mar 2012

Moja dcéra je Nicol Anna 😉 a voláme ju skrátene Nia 😀

renatka86
30. mar 2012

moj syn sa vola Alex Bernard...neviem ci je netradicne meno, pre mna najkrajsie co moze byt...a ked raz budem mat dcerku tak sa bude volat Karla alebo Saskia, krasne.... 😅