Netradičné mená

cicushka
26. feb 2008

Su tu nejake maminky s detickami, ktore maju naozaj netradicne mena?

1majinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oslo1
5. feb 2020

@1majinka my zijeme vo Velkej Britanii

1majinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1majinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tami157
10. feb 2020

Ahojte, viete mi prosím povedať kedy oslavuje Letícia meniny? našla som 3 rôzne termíny, tak chcem vedieť, kto platí : 14.9. 9.5, 9.6. 30.8 ? Ďakujem

lilianalil
18. jún 2020

@aly dobry den, vidim ze je to stara konverzacia no sskusim napisat aj tak, chcem sa opytat ako hovorite Aidenovi. Mne sa to meno tiez paci velmi a zvazujeme ho, tak ze ako na neho volate alebo ako mu zvykli ludia vraviet. A vyslovujete to ako sa to pise alebo Ejdn, lebo tak by sa to malo ale mne sa paci viac ked sa to vyslovi tak ako sa to pise 🙂 dakujem

aly
19. jún 2020

@lilianalil Dobrý večer, voláme ho všetci Aidy, vyslovujeme normálne Aiden tak ako sa píše, v škole ho volajú buď Aidy alebo Aidenko.

hhettesova
15. júl 2020

@beyoncek jeej aj my mame Aidena (2014)

hhettesova
15. júl 2020

@aly aj my Aiden a Aidenko volame. Ked bol maly si hovoril Aidy

aly
17. júl 2020

@hhettesova my Aiden 2012

erika6390
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hhettesova
17. júl 2020

@aly super. Kde ste?

aly
18. júl 2020

@hhettesova Zvolen a vy?

veronikanikka
19. júl 2020

Ahojte ja mam Nellu(Estonske meno) to je este take normalnejsie a druha sa vola Scarlett chcela som velmi Cateline (Keitlin) no muz to razne zatrhol on chcel original skovenske napr Anicka,Elenka.. Na to som mu povedala ze to jej moze na celo rovno vytetovat koza 😀
Zijeme v Rohozniku a na urade povedali ze Scarlett take meno tu este nemaju

elenita
19. júl 2020

@veronikanikka prepac, ale Anicka, Elenka = koza? 🤦🏻‍♀️ Ja som Elena, a teda odjakziva som so svojim menom spokojna, a taketo asociacie mi nikdy nenapadli. Ale chapem, zrejme je pre Teba podstatne, ze to "Vase" meno nikto iny nema...

0silvia0
19. júl 2020

@veronikanikka preco vytetovat koza kvoli tradicnym menam? Nejako som nepochopila...
A mate aspon priezvisko hodiace sa ku Scarlet a Cateline? Snad nemate priezvisko Horvathova, Balazova...

markaterka
19. júl 2020

@veronikanikka no máš veľmi zvláštny názor. Prečo by deti s menami Anička, Elenka, Janka, Katka, Zuzka a podobne mali byť akože zlé podľa teba? Neboj Nellu určite nemáte jediní a Scarlett tiež nie.

elenita
19. júl 2020

@0silvia0
@markaterka Akoze, autorka sa zrejme chcela popysit tym, ake "originalne" mena maju...ale dalo sa to aj menej urazlivo napisat...voci tym pre nu obycajnym menam 😉 Mimochodom, variacie mojho mena existuju asi v kazdom jazyku, ja som vystudovala romanske jazyky a napriklad v spanielcine je to takisto Elena, len sa vyslovuje spevavo s dorazom na "le". Takze pre mna je to krasne medzinarodne meno. Rovnako ako napriklad moja dcerka, s "obycajnym" menom - Lucia ❤

0silvia0
19. júl 2020

@elenita mne sa pacia zasa len tradicne mena, pretoze tie su coraz zriedkavejsie ako akoze "moderne". Ja mam moderne meno z rokov 70tych, ale my sme na ZS boli styri v jednej triede s tymto menom, takze hroza. Moja dcera ma uplnu klasiku a je jedina z celej zakladnej, strednej skoly...

elenita
19. júl 2020

@0silvia0 ja som napriklad tiez za cely svoj zivot nemala spoluziacku, kolegynu, kamosku s rovnakym menom ako ja 🙂 Len jednu znamu, co cestovala na strednu rovnakym busom ako ja 🙂

0silvia0
19. júl 2020

@elenita my sme veru mali v triede Elenu, moja dcera je Magdalena😁

veronikanikka
19. júl 2020

@markaterka to nebolo v zlom pisane su to krasne mena no chcela som nieco ine aby nebolo ze ucitelka povie meno a ozvu sa naraz 3 dievcatka nic viac nic menej...
Scarlett a volame ju Skajka a cateline sme nedali...takze opakujem ja som nenapisala ze su zle, isto sa nebojim a viem ze niesu jedine to ani netvrdim boze napisala som u nas v Rohozniku...
Jooj zienky ospravedlnujem sa ak to znie urazlivo ale isto som to tak nemyslela len proste s muzom sme vyberali meno a on chcel slovenske ja zahranicne tak som s trucu jemu povedala hento,mne to doslo vtipne tak som myslela ze ked to spomeniem ze to pochopite nenapadlo ma ze sa budete hnevat ☹

elenita
19. júl 2020

@0silvia0 Jej, to meno sa mi vzdy pacilo 😊 Magdalenka, Alica, Gretka... keby som este niekedy mala dievcatko, asi by to bolo jedno z tychto 3 😇😁 A ako ju volate?

elenita
19. júl 2020

@veronikanikka ale vsak v pohode, celkom pekna debata sa tu nasledne rozprudila 😉 Scarlett inak byva u nas vo vedlajsom vchode 🙂

veronikanikka
19. júl 2020

@elenita ja som nechcela nikoho urazit,som proste vesela kopa a aj manzel a tak... Suhlasim,z nevinnej hlasky naprudene mamicky 😀 tesim sa,ano viem ze ich beha po SR vela ,boze isto som vam dosla ako namyslena mamicka 😀DDD niee 🙂

0silvia0
19. júl 2020

@veronikanikka no vyznelo to trocha blbo, ale ok, nemyslela si to tak...

0silvia0
19. júl 2020

@elenita ja nie som zastancom prezyvok a skracovania mien, takze my ju doma volame celym tvarom mena. Ale aj Alica a Greta su fakt krasne mena, asi mame rovnaky vkus😁

lelemizuo
28. aug 2020

Zdravim,ma tu niektorá z vás synčeka Noela? Ako mu hovoríte zdrobnenino kým je malicky? Dakujem

sabina09
29. apr 2023

@amiranolan dobry den, meno Nolan je zapisane do slovenskeho kalendara? Kedy oslavuje meniny a ako ho volate? Dakujem

bea1907
23. feb 2024

@yanni ja si pripadám normálna a mám syna Kevina..podľa mňa je to každého osobná vec aké meno si dá svojmu dieťaťu