Neviem sa zbaviť ploštíc

nikolca
24. jún 2023

Prosim viete mi poradiť?Neter z hotela diniesla ploštice a ja sa ich neviem zbaviť.Volali sme deratizera všetky izby vystriekal no a zdvihol uložny priestor na gauči a tam nakladene v pajička povedal nam že ho musime vyhodiť lebo že inak sa toho nikdy nezbavime no čo vam poviem je to draha zaležitosť mame 4 izbovy byt a vyšlo ma to na 200euro.gauč sme samozrejme vyhodili.Pol roka sme nali pokoj a teraz sa ploštice objavili znovu,boli pod navlečkou na paplone vyhodila som paplon aj podušku,našla som ich v synovej skryni.veci som pohadzala do vriec a postupne ich periem,všade su za obrazom.za postelou dnes ma prisť zas deratizer no ide ma šlak trafiť doštipana som všetko ma svrbi😭

pribinak
24. jún 2023

@nikolca znovu volať deratizéra

slavomira236
24. jún 2023

@nikolca plostice su aj za listami mozu byt pod plavackou v zasuvkach..je to des mam skusenost s 2 ma bytmi v londyne ...zas deratizera nic ine neostava

nikolca
autor
24. jún 2023

@slavomira236 bol u nas dnes deratizer v synovej izbe prevratil valendu a tam bol doslova roj aj vajička nanesene zo zastrčky dve vyliezli všetko vystriekal,vystriekal paplon kazal ho dať na balkon aj tam boli tri ešte sa to hybalo

slavomira236
24. jún 2023

@nikolca ono neviem ci to pozabijaaj vajicka preto treba opakovat aby sa zabili novo vyliahnute... Lebo vsetky vajickanemas sancu najst...

zuzanna33
24. jún 2023

@nikolca Nechodia vám sedieť na okno holuby alebo v blízkosti balkón,terasa... Škáry, lišty od podlahy milujú Ak sú v takom veľkom množstve dávaju sa tzv vydymit deratizer povie viac ale najlepšie nechať aspoň jeden deň pôsobiť

bylinka25
24. jún 2023

Mám s nimi skúsenosť.
Museli sme vyhodiť 400-eurovú posteľ, všetko vystriekať, aj nábytok.
Deratizér nám kázal kúpiť si prípravok v záhradníckych potrebách, stojí to 19€, je to na 25 L postreku, poučil nás, kde a ako máme striekať a máme pokoj, chvála Bohu.
Toto je beh na dlhú trať, ja striekam aj za rámom svadobnej fotky, steny, lišty, okolie zásuviek, nábytok, vnútro skríň, aj s oblečením, vybrala som celé skrine von, vystriekala som všetky police, oblečenie, ruksaky, kabelky, zásuvky s ponožkami.
Hlavne nezabudni, to môžeš urobiť aj sama, kúp si ten postrek, vystriekať matrace, konštrukciu postele, my máme kovovú, preto to máme jednoduchšie, už v žiadnom prípade nechcem čalúnené postele, tam sa to najviac drží.
Nezabudni tiež striekať aj paplóny, pyžamá, nesmieš to potom prať aspoň 10 dní, ani umývať dlážku.
Ešte existujú také pasce. to sú také tabletky na lepkavom kartóne, skladá sa to do takého trojuholníka, vieš to dať na ľubovoľné miesto, keďže má aj takú okrúhlu časť, ktorá sa lepí na miesto, ktoré si ty zvolíš. Tieto pasce je dobré rozmiestniť v okruhu 10 metrov štvorcových.
Hlavne v spálni, keďže tieto potvory otravujú hostiteľa v noci.
Objednala som to zo stránky Myaustria.
Prajem ti veľa trpezlivosti, lebo ju budeš ešte potrebovať, ja som bojovala 5 mesiacov.
A ešte niečo, treba zistiť, či aj susedia nemajú tieto zvieratká, lebo darmo tebe vystriekajú, keď u nich to môže byť. Tiež striekaj aj balkón.
Ten postrek sa riedi s vodou, je tam pridaná aj odmerka. Takže jedna odmerka roztoku, zarobíš pet fľaše, naleješ studenú vodu, pretrepeš a po troške si to prelievaš do nejakej nádoby s rozprašovačom. Ja používam prázdnu nádobu od Sava do kuchyne.
Preventívne striekam každý mesiac, lebo nikdy nevieš, odkiaľ to dovlečieš.

bylinka25
24. jún 2023

@slavomira236 U nás bol deratizér tri razy, prvý krát, potom prišiel po desiatich dňoch a tretíkrát prišiel po troch týždňoch, poučil nás, ako máme preventívne postupovať pri postreku a chvála bohu sme sa ich zbavili.
Jasné , že nie hneď, trvalo to 5 mesiacov, ale strach z návratu ešte stále trvá.
Môžeš doniesť z hotela, z vlaku.

nikolca
autor
24. jún 2023

U nas bol deratizer trikrat a stale sa toho nevieme zbaviť.vystriekal aj balkon kupelnu aj zachod,dal nam aj 2 dvojlitrove flaše pripravku aby sme to mohli postrekovať samy keby sa zas objavili no presne pod nami o poschodie nižšie vlastnim garzonku ktoru prenajimam tak len verim že sa ploštice nedostanu tam

mk1111111111
24. jún 2023

No, ak sa nevystrieka aj i susedov, tak smola, bude sa to stale vracat. Treba ist za spravcom a informovat ho

dennissa16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bylinka25
25. jún 2023

@dennissa16 ahoj, dávam foto.

nikolca
autor
25. jún 2023

Včera bol u nas deratizer a dnes som zasa 5 našla na stene už som z toho na nervy😭😭

nikolca
autor
25. jún 2023

Objednala som tento pripravok su nan dobre recenzie tak som zvedava tak len postrekovať https://www.pilulka.sk/repel-protect-proti-plos...

bylinka25
25. jún 2023

@nikolca Keď budeš striekať sama, nezabudni aj na stupačky.

kittykat22
25. jún 2023

zavolaj inu firmu. Poznam ludi co maju airbnb a prisiel tam frajer 2x a bolo po. Mozno firma ktora to robila nebola dobra. Plostic sa sama nezbavis.

luckagu
8. aug 2023

@nikolca ahoj chcem sa opýtať, ako ste nakoniec dopadli? Podarilo sa vam ich zbaviť? A ten prípravok funguje? My sme prišli na to ze mame plištice pred dvoma týždnami. Dcera zacala byt stale viac postípana ale stale ze asi komare atď. Nakoniec sme boli preč na 5 dní a bol pokoj. Vrátili sme sa domov a znova na druhy deň štipance už som vedela že je zle. Nemašli sme nič ale sj tak som zavolala deratizéra. Najprv nič nenašiel až po otocení postele tam ich bolo asi 15 a vsjíčka neúrekom. Postriekal celú izbu všetko. Postele som vyhodila. Kazal mi vsetko prať minimálne na 60 alebo čo sa neda prať tak dať do sušičky na minimalne hodinu. Prezliekať kazdy druhy deň postelne prádlo. Vysavať a hlavne nič neutierať na mokro lebo ten postrek funguje vraj 4 týzdne. Je tomu len dva týzdne už som myslela že je pokoj celú dovolenku som strávila upratovaním a dnes sa dcera zobudila a ma znova nové stipance. Postele aj s mateacmi sú nové. Už som zúfala😔

nikolca
autor
8. aug 2023

@luckagu ahoj no zatial som nove nepostrehla je to beh na dlhe trate my preventivne každy druhy tyžden postrekujeme drži sa to hlavne v posteliach no nam to liezlo aj po stene za obrazom boli my sme museli vyhodiť gauč deratizer povedal inak sa toho nezbavime no my sme to mali aj v postelnom pradle išla som prezliekať a oni začali od tial vychadzať no všetko kontrolujem a zatial ich nemame neni sme ani doštipani

luckagu
8. aug 2023

@nikolca a pomohol ten sprej čo ste kupili? Alebo mam volat este raz deratizera? Nic som nevidela idvtedy len dnes znovu doštipana dcera. Vsetko cistim stale vysavam. On sice vravel že ešte 3 tyždne sa mozu objavit štipance lebo toľko trva kym sa vyluahnu tie posledne vajíčka ale že ten postrek posobi 4 týždne a že ked potom prejdu tak by mali zdochnuť aj tie a že keď to bude pretrvávať aj po 4 týždňoch tak volať znovu. Ale uz začinam uvažovať že si kuoim aj ja niečo a skúsim tiež striekať len neviem či to bude pôsobiť.

mancuri
7. okt 2023

@luckagu dobrý deň! Podarilo sa vám zbaviť sa plostic? My sme to zistili koncom augusta, deratizer uz na dva dni na to prisiel, pracoval so
suchou parou a s postrekom. V septembri musel zase prísť, lebo este sme stale mali dokonca uz aj v obyvacke tak urobil postrek a teraz cakame. Ale stipu. Tak ich este mame. Este dva tyzdne by sme mali cakat a potom teoreticky by dme ich uz nemsli mať. Ale velmi sa bojím že to tak nebude. Zatial sme zaplatili okolo 480€ a ešte stále žijem v strachu.

luckagu
11. jan 2024

@mancuri ahoj prepač až teraz som znovu navstivila stranku. No museli sme volať znovu deratizera. Ale volali sme uz ineho čo daval aj záruku. Ze ked po 4 tyzdnoch budu ešte tak pride znovu bezplatne. Predtym som platila 240 ale len jednu izbu mi vystriekal. Ten druhy 350 ale celý byt. Asi ešte po 8 dnoch po tom druhom postreku sme semtam nasli dokopy asi 3 ploštice. Potom už len zopar mrtvych. Nesmela som vysavať ani zmývať ani prach utierať 4 týždne. Len zametať.Potom som mu volala ze vyzera to v pohode. Tak vravel že mozem povasavať ale este by nezmýval lebo postrek ešte posobi. Tak som este pockala 10 dni a potom som zahájila generalne upratovanie. Potom sme ešte do konca septembra sledovali kazdy tyzden postele matrace vsetko okolo ale uplne sme si vydychli až asi v novembri keď uz viac ako 2 mesiace bol pokoj a trva doteraz🤗. Ten prvy deratizer mi kazal vyhodit hned postele ale nepovedal ze nemam kupit hned nove ten druhy mi povedal ze tym ze sme kupili hned nove oni sa ľahko dostanu aj tam. Začarovany kruh ale jednoznačne volat uz len deratizéra so zárukou.

20erika07
11. jan 2024

@mancuri tu suchu paru si kupila aj kolegyna zufala z plostic a potrekov, za 800e spotrebic ale ma pokoj