Nevybavená objednávka v e-shope

em1ly
19. júl 2014

Ahojte mamičky. Pred mesiacom som objednala hračky v e-hračkárstve mravenisko . sk a okrem potvrdzovacieho e-mailu v ktorom písali, že moju objednávku vybavia do 1-10 pracovných dní doteraz o objednávke nič ďalšie neviem. Ešte pred objednaním som sa chcela informovať o stave hračiek na sklade, ale uvedené tel. číslo bolo nedostupné a na e-maily nereagovali. Napriek tomu som tovar objednala. Po mesiaci čakania som znovu volala na uvedené číslo a 2x sa mi ozvala tá istá (zrejme maďarská) znelka - keďže po maďarsky neviem, tak som nerozumela, a na moje "haló" nikto nereagoval... Zaoberám sa tým aj preto, lebo pred objednajím tovaru som sa musela do tohto obchodu prihlásiť a zadala som svoju e-mailovú adresu aj heslo, takže ak sú to nejakí podvodníci, disponujú s mojimi osobnými údajmi. Rozmýšľala som, na koho sa teda obrátiť a tak Vás mamičky prosím o radu, čo by ste robili v mojom prípade? Neviem, či by bolo rozumné na objednávku len tak zabudnúť, keď neviem, či raz bude, alebo nebude vybavená... Alebo podať niekde na ten obchod sťažnosť, nech ho preveria? Ďakujem za všetky Vaše rady.

maria1989
19. júl 2014

@em1ly jedine na SOI, avšak ten obchod má určite v podmienkach, že tvoje údaje nikomu neposkytne, tak asi nepochodíš. čo sa týka nedodania tovaru, nedala si im peniaze, takže z toho tiež nebude nič. 😉

bosoriak
19. júl 2014

@em1ly Ahoj, napis im e-mail, ze rusis objednavku, kedze sa ti neozvali, ak chces mat ciste svedomie. A neviem, ake heslo mas na mysli, hadam si im nedala heslo k nejakemu svojmu internetbankingu? 🙂 Ak by sa aj nahodou rozhybali a nieco poslali, tak to predsa nemusis prevziat. Tvoje osobne udaje poskytnu max. nejakej marketingovej spolocnosti, ktora ta bude otravovat reklamnymi ponukami. Na nic ine sa velmi pouzit nedaju.

A skus si pozriet spam priecinok v e-maily, mozno tam mas nejake odpovede od nich.

A nabuduce by som urcite neobjednavala tovar z internetoveho obchodu, kde nikto neberie telefon a neodpoveda na e-maily. 🙂

anitra11
19. júl 2014

@em1ly Ahoj, no dala som si tu namahu a pozrela tu stranku, ak si mala na mysli www.mravenisko.sk - nikdy by som z takeho eshopu neobjednala, ved si pozri tie obchodne podmienky - katasatrofa v dnesnej dobe, nic poriadne o zaruke, zle infosky o vrateni tovaru, same bludy ... Necitas dopredu podmienky a hned objednavas? Ved vsade sa pisu same upozornenia na kadejake podvodne weby a stranky ... Ja najprv pozeram kontakty a obchodne podmienky, az potom si rozmyslim ci sa zaregistrujem a objednam, ... to len taky moj postreh, nic v zlom samozrejme, ale do buducna by si si mala dat vacsi pozor. No a myslim, ze teda asi tvoju objednavku skor nevybavia, ako vybavia ... 😢

tojesnadvtip
7. dec 2014

...toto je donekonecna stale to iste dokola...........ked si idem objednavat nieco z inernetu...co ma zaujima ako prve? nazov firmy ktoru si overim v obchodnom registry a referencie na dany obchod od ludi...v ziadnom inom pripade by som si nic neobjednal...nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ved to je chore...internetovu stranku si moze zalozit aj male dieta......ja sa na takychto veciach uz vyslovene smejem...preco by som si neobjednal produkt o euro lacnejsi z obchodu o ktorom neviem nic, ani to obchod nie je...preco by som neposlal svoje peniaze neznamej osobe....ach ach ach :D .........najlepsie su tie keci "objednala som si saty z facebooku a prisla mi kuchynska handra, co teraz?" :DDDDDDDDD nonsens...ked takyto clovek ma este aj odvahu sa ist stazovat do televizie a ukazovat vsetkym aky je retardovany...to hovori za vsetko 🙂