Ničí sušička oblečenie?

mas48
3. sep 2016

Ahojte žienky, ktoré máte doma sušičku prádla, chcem sa informovať, či táto mašinka ničí oblečenie? Nakoľko sa s partnerom nevieme zhodnúť, v práci používame sušičku a poviem vám, veľmi by som ju chcela mať aj doma, stále vyberiem veci mäkkučké, avšak on tvrdí že to ničí prádlo, ako je to teda? Ďakujem vám vopred za rady a ak máte rovno aj typ kde a akú kúpiť, kľudne sa somnou o váš názor a skúsenosti podeľte, budem rada, (PS chcem kupovať aj novú práčku, ale nechcem spojenú so sušičkou, už keď, tak oddelene, čiže môžete šupnúť aj vaše spokojnosti s práčkami) ďakujeem 😉

kikushka2386
3. sep 2016

@mas48 nás tiež väčšina ohovárala od sušičky.ale u nas bol problém že starší dom a vnútri sa sušiť prádlo nedalo lebo schlo by asi 3 dni.a Vzduch bol fakt vlhký z toho.takže sme kúpili susicku. A poviem super vec...rýchlo suché čisté a hneď keď dokončí sušenie a vyberie sa tak aj pomaly vyzehlene prádlo.treba mrknut ako sa voda odparuje.sú lepšie asi s nadobkou ako keď sa z nej pari. Kamarátka ma upozornila že nieje dobré používať aviváž a nakupovať susicku a práčku v kope.radsej Každé zvlášť

tyelde
3. sep 2016

no ničí, aj pranie, žehlenie a nosenie to oblečenie ničí...o jeden spotrebič viac, o jeden krok bližšie k zničeniu, ale pokiaľ ju používaš správne tak si myslím, že človek nepostrehne, či malo tričko životnosť 150 praní, alebo 140 vďaka sušičke...ale jasne, stane sa aj, že vytiahneš veci o 3 čísla menšie ak to zle nastavíš, čiže...😀

avenir
3. sep 2016

@mas48 riešim podobnú dilemu...aj u nas je mm proti...zhanam si informacie a uvidim...ja a zehlicka sa velmi nekamaratime a vemi by som chcela len pradlo vytiahnut a odlozit.

miriam11
3. sep 2016

@mas48 za mna super vec. Ja hlavne davam do susicky spodne pradlo, ponozky, nemozes tam samozrejme susit vsetko, tricka s nazehlovacimi obrazkami, svetre, jemne bluzky tie nie. Nikdy sa mi nestalo, aby som z nej vytiahla o cislo mensie veci, niekto tu spomínal.... Ja mam pracku so susickou spolu, zn. Siemens a spokojnost 100%. Nemam pocit nicenia veci.

janinah
3. sep 2016

jasné,chlap a jeho "pravda"...keby aj ničila /čo som vôbec nepostrehla/,tak čo? chce to oblečenie ešte nechať ako dedičstvo pre vnúčatá?, 😀
mám bosch cez MALL.sk

janinah
3. sep 2016

ak budeš postavovať sušičku na práčku,tak sa odporúča medzi to také vecička,volá sa medzikus

evittam
3. sep 2016

@janinah Tiež mám BOSHku - no " božská" to vec - mám ju len mesiac ale nič lepšie fakt asi zatiaľ ešte nikto do domácnosti nevymyslel - som maximálne nadšená. Máme aj práčku BOSCH a sušičku na nej - máme ten medzikus-super vec - je tam taký šúflík - keď sušička dosuší-vytiahnem a na ňom veci skladám a šup do skrine. Za mňa na 1000% áno. A poviem pravdu aj nás veľa ľudí odhováralo-a to hlavne tí čo len počuli a "JPP" ale nezažili, ale minimálne pár čo kúpili v poslednom období tiež len chválili. A ako s každým spotrebičom treba sa s tým naučiť pracovať - nastaviť správny program. A presne aj pranie ničí prádlo, aj žehlenie, sušenie vonku na slnku, všetko.....
@mas48

mas48
autor
4. sep 2016

ste zlaate a veľmi ste ma potešili, s malou dušičkou som verila že ma nikto odhovárať nebude, tak ďakujem za rady a podporu ste super 😎

jasminka7
4. sep 2016

ja som velmi spokojna. Je pravda, ze dvoje nohavice su zrazu kratsie, ale plusy jednoznacne prevysuju minusy u nas. Uz len to, ze nemam stale 2 susice v obyvacke a tiez, ze nemusim vesat milion malych ponozticiek, nohaviciek ... pri 3 detoch toho je ... takto to hodim do susicky a je.

janulato
4. sep 2016

a nici umyvacka riadu riad? No, stare pribory mi zhrdzaveli, ale teraz uz kupujem riad tak, aby mohol ist do umyvacky. A podobne s oblecenim. Bluzky sice nie, ale spodne pradlo, tricka na bezne nosenie a tak pozeram. A nedavaj do susicky muzove monterky. Ja som mojmu dala a su tak o 3cm kratsie a o dve cisla mensie. Ani laboratorny biely plast a nohavice tam pre istotu nesusim.

meluela
4. sep 2016

@mas48 mne sa zda ze dost nici. ale mam taku staru na ktorej sa uz neda toho moc ponastavovat. oblecenie sa tam snazim nedavat, ale na "velke" pradlo ako obliecky, plachty a osusky je to uzasna vecicka. v zime aj na detske vecicky ked mi nestiha schnut, tam mi to az tak nevadi ze sa rychlejsie nicia, aj tak to deti rychlo vyrastu

maminuska
4. sep 2016

Ja mám novú a teda používam ju málo, lebo mne to prádlo ničí ...vyťahuje farbu z neho .
Ja používam iba program šetrné vyhladenie a niekedy ked nestíham expres vysušenie.
Inak nie, prádlo sa mi nikdy nezrazilo ale mi niektoré kusy teda vyšediveli .

vamajka
8. jan 2020

@mas48 nici a strasne kupili sme a po 2 mesiacoch aj predali susicku nikdy viac

evittam
8. jan 2020

@vamajka Ako ktorá 😉. My mame vyse troch rokov a nič nam este neznicila.

tncka
8. jan 2020

@mas48 no mozno nici aj pradlo ale to zas neni take strasne oproti prinosu aky to bude mat. Ale predpokladam ze nenosi tricka kus za 500e a tiez ho neznici ked ho par x vysusi v susicke takze toto ako vyhovorka preco nemat susicku je uplne slaba. Za mna ti poviem ze ja som do domacnosti lepsiu vec ako je susicka a umyvacka riadu neobjavila. Odkedy mam susicku ani zehlit nemusim,pradlo je krasne suche,vonave za par hodin,skvela vec

tncka
8. jan 2020

@mas48 este doplnim k tomu co som predtym pisala,neda sa mi upravit prispevok...ja tam davam uplne vsetko,aj tricka s otocnymi flitrami a nazehlovackami,bluzky,kosele...nastavim a hotovo. Este sa mi nestalo zeby nieco sa s tym stalo a uz ju mam nejakych 6r. Musim ale uznat ze nohavice sa mi trochu asi "scucli"alebo som vela jedla cez sviatky🤣🤣🤭

matta308
8. jan 2020

My máme susicku rok. A ničí prádlo, to je fakt. Ale záleží ako ktoré. Kvalitné veci susicku vydržia, lacné lunty z pepca sú po prvom sušení zmolkove a vyblednute. 🙂 takže, ako to tu niekto písal vyššie, keď už raz tú susicku máš, budeš kupovať take veci, ktoré ju prežijú, ja osobne mám veľmi dobré skúsenosti s vecami z hm.🙂