Niekto mi dáva do kočíka pred dverami plechovky od piva

evana5
24. feb 2016

Prosim Vas, co robit? Mame kocik pred dverami a kazdy tyzden v nom nachadzam plechovky od piva..niekedy prazdne niekedy nedopite...musim to stale cistit ...ale neviem kto to robi...avsak dnes tam bol blocek od piva z Billy...muslite ze by som mohla ist do Billy aby pozreli zaznam z kamery? Alebo na policiu? Nevysmeju ma? Naozaj mi je to neprijemne....dakujem

lintu
25. feb 2016

....stopy páchateľa viedli až do Billy 😕 😀 ok ok, chápem, zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé činy 🙂 ak chceš ten kočík na chodbe mávať i naďalej, na tvojom mieste by som si veľmi dobre zvážila ako zareaguješ ... pohnevať si niekoho by sa ti totiž vôbec nemuselo oplatiť... tak mi tak napadlo, nie sú tie plechovky už teraz "pomstou" za niečo, čím obťažujete druhých? aj nevedomky, však stať sa nechtiac môže všeličo.... nehovorím, že to s určitosťou pomôže, ale ak sa ti nechce číhať, zakrývať kočík alebo premiestniť ho niekam inam, skús napísať odkaz, nech ti tam milý sused tie plechovky nenecháva... mimochodom píšeš, že sa to stáva každý týždeň... si si istá, že to robí niektorí zo susedov a nie nejaká susedova návšteva?

marianne1
25. feb 2016

Nainstaluj tam atrapu kamery, sak jeho to prejde neboj. A ked to nepomoze, vycihaj si ho a vykydni mu na hlavu vedro s cimkolvek ta napadne 🙂

bajana
25. feb 2016

Najprv by som sa zamyslela nad tým, prečo to asi robí (nezavadzia niekomu kočík v ceste? Nie sú deti príliš hlučné? Atd). Potom by som sa snažila parkovat kočík vnútri, trebárs hneď za dverami. Ak to nejde, dala by som k nemu nejaký malý smetný kos a na kočík pripevnila papier s vysvetlením na čo sa čo používa. Tiez by som niečo v podobnom duchu pripla na nastenku, al. do výťahu, na vchodove dvere. A vytiahla by som to aj na najbližšej domovej schôdzi. Ísť do Billy by ma v živote nenapadlo ...

worker_falcon
25. feb 2016

Tvoje vyjadrenie, ze kvoli detom nepocujes nic, je velavravne. Stiste volume a mozno nebude co pocuvat.
Dalsie super vyjadrenie - bojis sa, ze ked kocik zakryjes, dakto ten kryt ukradne. A co kocik, ten je retazou zamknuty k zabradliu?
Kamera? V spolocnych priestoroch? Nezartuj... Aj za atrapu mozes mat obrovske problemy...
Kocikaren urcite v panelaku mate. Ak je plna bordelu, da sa to riesit. Napr. upratanim 🙂

worker_falcon
25. feb 2016

@bajana len je riziko, ze oznam napr. na vytahu bude mat opacny ucinok. Ak lezie viacerym na nervy. Je to dvojsecna zbran.

stary_ujco
25. feb 2016

Problém nie je sused. Problém je kočík na chodbe... Riešenie je jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať.
Ale áno, úplne najľahšie bude chodiť do Billy zisťovať kto vtedy kúpil pivo. A potom bude nasledovať čo?

elise
25. feb 2016

@evana5 kocik v byte sa da zlozit a dat na balkon, ak nemate balkon urcite sa niekne zmesti zlozeny v prepravnej polohe. Da sa kupit na chodbu zamykatelna skrina a kocik do nej zlozit. Mozno by pomohlo obehnut susedov a poziadat ich o pomoc, keby videli ze niekto dava do kocika pivo keby ti zavolali zazvonili, nie ich obvinit, skor to mozu byt nejake decka co su v noci, vecer vonku, na schodisti. Kocik sa moze nechavat aj v kufri auta, mnohi to tak robia. Popripade urcite mate pivnicu a zlozeny v prenasacej polohe sa tam znesti.

elise
25. feb 2016

@evana5 co sa tyka bila blocku mas tam poznacene mozno cislo bila karty a na infolinje ti moze povedat meno, ked povies ze si nasla kartu stymto cislom, ja som tak bola jednym vratit domov, ale nemusiati povedat.

stary_ujco
25. feb 2016

No jasne, skriňa na spoločnú chodbu... Rovno garáž.

elise
25. feb 2016

@stary_ujco v bytovkach byvaju zavisi od priestoru, nemusi to byt velka skrina, ludia mavaju aj botniky. Dtaci komoda ale dverova. Kocik sa da aj zlozit.adi nenas predstavu.

natalym
25. feb 2016

Však normálne zazvoň u všetkých, ktorý sú nablízku a popros ich milo a dôrazne, že nech Ti tam nedávajú ten bordel, resp. sa opýtaj či nevideli niekoho a popros príp. aby To dali vedieť ak niekoho videli.
Možno by to stačilo. Ak budú mať niečo proti kočíku, tak sa spýtaj či majú nápad, kde ho dávať. 😉

elise
25. feb 2016

@stary_ujco pri bytovkach niektori maju aj garaze😊aj to by bolo riesenie. Len nie je spravne pre zivot vsetko negovat ale spravne je hladat riesenie, nie tisic dovodov ako nieco nejde. Nie si nahodou @evana5 sused, ked poznas detaily?

natalym
25. feb 2016

@elise Tiež nechápem, prečo hneď všetko hnať do extrému, pritom stačí sa normálne porozprávať.

qidko
25. feb 2016

@evana5 ahoj pozeram ze poniektore dievcata ako vzdy neradia ale podpichuju no nic to je ich napln na MK....

Ja by som skusila kocik zakrit a nechat nanom odkaz Dakujem ze tu nehadzete odpadky....a skusila by som odsledovat ci tam niekoho neprichitim....viem ze to je na figu striehnut pri dverach ale co uz za skusku nic nedas....drzim palce nech to vide pa 🙂

worker_falcon
25. feb 2016

@qidko to striehnutie pri kukatku by bol dobry trening pre neskorsie casy. Niektore susedy v pokrocilejsom veku nic ine nerobia, iba sleduju, co sa kde suchne. Asi im niekto dakedy tiez hadzal do kociarov plechovky 🙂

qidko
25. feb 2016

@worker_falcon tak sa opytaj susedov mozno niektora si nieco vsimla ved take babky maju prehlad o vsetkom to viem z vlastnej skusenosti🙂

lanugo
25. feb 2016

Ja si myslim, ze ti je boj s vetrnym mlynom. Nie si schopna vyhrat.Si slusnejsia ako on a s primitivom sa velmi tazko vedie boj.Ja by som sa bala, ze pritvrdi.Mozes najst aj horsie vecu v kociku ako plechovky. Navrhujem, aby si kocik davala dovnutra.Myslim ze to je najednoduchsie riesenie

stellasss
25. feb 2016

@janette321 To myslíš vážne??? Kamerovať verejné priestranstvo? Veď to je trestný čin....ak by ju niektorý zo susedov udal na polícii ťažko by to musela vysvetľovať...

stellasss
25. feb 2016

@worker_falcon za atrapu určite nie....pokiaľ sa budú susedia sťažovať na polícii tak ju policajti vypočujú a poradia odstrániť atrapu.

janette321
25. feb 2016

@stellasss môže jej to schváliť spoločenstvo vlastníkov tých bytov aby si to mohla natočiť . keďže to majú spoločné priestory . tak ale zasa ak je to ten sused tak to sa ho už rovno do očí môže spýtať či je to on ...

wanda52
25. feb 2016

Nečítala som ostatné komentáre, ale na tvojom mieste sa spýtam susedov, či im ten kočík neprekáža. Možno sa dozvieš, že áno a že preto ti tam pchajú tie plechovky, aby si si to všimla.. aj keď je to podľa mňa vrchol drzosti.. ale ľudia sú všelijakí...

jana_eyre
25. feb 2016

ja len tak na okraj - na chodbu bytovky /spolocne priestory/ by sa nemalo umiestnovat nic - je to unikovy priestor a podla protipoziarneho poriadku by tam malo byt prazdno.. na kociky by mali byt urcene spolocne priestory inde v dome..

no ale chces riesenie a nie vysmech - to chapem.. ale nehnevaj sa pri vsetkej ucte ma pobavilo, ze by si to chcela riesit cez kamery billy a policiu.. 😅

ja by som to vyriesila tak, ze by som si kocik zlozila do bytu.. viem, ze sa to nie vzdy da - ale snad niekde zlozit by sa dal, nie? balkon nemate? alebo si ho nemozes nechat niekde dole pri schodisti?

kamaratka si kocik nechava pod schodami, oni aj tak nemaju vytah, takze to je jedine riesenie, hoci uz jej z neho nieco ukradli, ale tak co uz..

urcite by ma take konanie susedov stvalo - ale zas ked nevies zistit kto to robi, tak co ine sa da urobit, ako ustupit?

seahorse27
25. feb 2016

Ja by som to riešila na domovej schôdzi. Keby všetci schválili kameru a podpísali by to, tak by s tym nemal byt problém. Kto nebude chciet podpísať, bude hned podozrivy😀. Celkom by som sa ale bála, ze mi dotyčný tu kameru zamaluje farbou alebo nejak inak ju poškodí. Podľa mna mu ten kočiar na chodbe prekáža, mozno aj viacerým susedom - tiez sa asi dozvieš na tej schôdzi. Najjednoduchšie riešenie je schovať ho dovnútra aj ta cenu, ze budete mat menej miesta.

patricionella
25. feb 2016

Tá atrapa kamery...poprípade odfotiť ho pri čine a vyhrážať sa, že keď neprestane zverejníš ho...trebárs aj tu ;) hanba bude pre takého ...asi horšia

moni244
25. feb 2016

@evana5 no jasne, chod od Billy, nechavat kocik na chodbe je cista drzost a ignoracia ostatnych, navyse na chodbe nema co hladat, este aby si nemala problemy, ze blokujes evakuacii. Cize nie hladat vinnika ale sposob, ako uskladnit kocik, aby nikomu nezavadzal

priora
25. feb 2016

@moni244 nechapem preco by kocik nemohol byt na chodbe? Kedysi boli kocikarne a teraz sa to prenajima ja napriklad mam kocik tiez na chodbe a mam vsetkych na haku ked oni mozu mat televizor bycikle a krabice a nakolko neni kocikaren mozu mi vsetky vies kam vyliezt, chodba je dost velka nikomu nic nezavadzia
Tiez som vzdy nasla daky papierik ale vedela som ze susedove deti a mali tam tie krabice tak som to jadzala vzdy im tam a bolo

xevulax
25. feb 2016

Ako sorry zeny vy sa tu z nej smejete (ano napisal blbost, ale verim ze z cisteho zufalstva), nikto sa tu nepozastavi nad susedom primitivom- ved sk niekomu vadi kocik, tak idem zaklopat a poviem aby si ho davalinonde a nie na chodbu. Akym pravom jej tam hdze plechovky? To musi byt cisty primitiv bez stipky rozumu, ked do kociku dava plechovky- ved tam sedi male dieta- koniec koncov ribi zle dietatu. Mne to teda normalne nepride. A ak chces radu- ja by som si vycihala suseda- aj za cenu ze by som stravila pri dverach "vecnost" ja uz som taka a prkne krasne by som si to s nim vybavila- poskodzuje tvoj majetok, na to nema ziadne pravo ani ked mu nieco vadi (to ma prist povedat k vam)- nie si vestica. Mozno mu ten kocik nevadi- len rad robi susedom zle a naprieky

vroni
25. feb 2016

Kocik na chodbu nepatri. To je jedna strana mince. Na druhej strane, ak donho niekto nahadze plechovice od piva, asi nebude subtilny intelektual, ktoremu staci jemne pripomenut, ze to nie je celkom ono... (predpokladam, ze zakladatelka nema dva metre, 120 kil a cierny pas v karate). Takze ma celkom dve moznosti - alebo dat kocik dovnutra alebo sa zmierit s plechovicami v nom. Hrat sa na detektiva orieska alebo najimat hlavouhrude na prevychovu suseda je nelegalne a kontraproduktivne.

jana_eyre
25. feb 2016

@priora chodby su sice dost velke, ale v pripade poziaru mozu veci zavadzat.. my sme mali rovno v domovom poriadku uvedene, ze z chodby treba vsetko odstranovat.. byvali sme v bytovke, kde bolo na jednej chodbe myslim 16 bytov, keby zacalo horiet a vsetci by chytili paniku pri uteku, mohlo by to vdaka veciam na chodbe dopadnut zle.. proste je to kvoli bezpecnosti..

bonaqa2013
25. feb 2016

ja by som hodila reč s domovníkom. možno by som sa dozvedela že kočík nemá byť na chodbe, alebo že ten a ten mu žaloval na kočík... uvidíš. ale pivové plechovice by aj mne vadili.