Nigella alebo Jamie. Kto je lepší ?

monkula
24. jún 2008

maminky, ktoré pozerávate programy o varení, aký máte názor na Ngellu a Jamieho?

Ja osobne viac "žeriem" Jamieho, jeho recepty sú rýchle, zdravé a nápadité..
Nigella má dosť nezdravé jedlá a osobne mi lezie na nervy, keď ukazujú, ako sa chodí v noci prežierať do chladničky, otvorí ju a už do seba pchá koláče alebo sendviče,... 😝 😝 😝
koho preferujete vy? 🙂

martinabarak
25. jún 2008

Ja mam rada aj Jamieho aj Nigelu. Jamieho mame aj DVDckach a co sa tyka byliniek, vsetky sa daju zohnat, len treba hladat... 😉
Pri Nigele slintam a nadavam na nu, ked poziera cokoladove veci, lebo ja tiez milujem cokoladu 😝 😅 😝 .
A ma aj zdrave recepty, podla mna zo vsetkeho nieco... Od nej som este nevidela na nasom trhu ziadnu knihu ci DVD, alebo ste nieco videli ?

anaxamon
25. jún 2008

nigellu na svk kupis len v anglictine

inak pytam sa seba preco nie je takyto fenomen kucharskych relacii aj na slovensku, ja by som to mala zapnute cele dni..paprika nie vzdy staci 😀

monkula
autor
25. jún 2008

anaxamon... Aj ja... MM mi už nadáva, či furt musím pozerať niečo o varení... A keď už civím, tak by som mohla aj niečo dobré navariť... 😠 😠 😀 😀 😀
A nám Papriku zrušili, 😠 😠 😠

anaxamon
25. jún 2008

my by sme to s priatelom hladeli obaja v kuse🙂) aj papriku tak mame spolocne zapnutu🙂 on je kuchar🙂))

preco vam papriku zrusili?

inak my ju na magiu nemame ale na kablovke ide..kym budeme mat kablovku bude aj paprika potom nie...na tcome nam povedali ze planuju aj papriku ale ze oni -paprika, pytaju dost penazi za licenciu...

monkula
autor
25. jún 2008

anaxamon, nám ju na káblovke dali skúšobne, a ešte zopár iných programov, galaxiu, niečo pre deti a ja som sa do toho zažrala a potom to v strede programu vypli.... A sme v podnájme, takže to objednať nemôžme... 😅 😅

danielala
25. jún 2008

Podľa mňa bylinky zohnať či vypestovať nie je až taký problém, ale mne čo sa týka nedostupnosti surovín lezie u Jamieho napr. na nervy, že mooooc často pripravuje také morské ryby, ktoré teda zohnať u nás si neviem predstaviť. Nehovoriac o cenách akýchkoľvek čerstvých morských rýb v hypáčoch. Ani za nejakú fľaštičku kokosového mlieka nie som ochotná vyhodiť stovku, či za dózičku kokosového masla 300 korún. Rada si ho pozriem, ale nevarím podľa neho, lebo moja konzervatívna rodina by nad tým aj tak ohrnula nos (myslím slané recepty, tie jeho sladké blbostičky v poho).

fabiana
25. jún 2008

Mne sa viac páči Nigella, vyskúšala som už veľa receptov a ani jedno jedlo ma nesklamalo, skrátka všetko sa mi podľa podarilo a bolo to veľmi chutné. Jamie varí tiež fajn, niekedy teda poriadne gebzí, nie je mi tak sympatický ako Nigella, to je normálna ženská, ktorá sa netrápi diétami a vychutnáva si život so všetkým, čo k nemu patrí a keďže ju baví varenie, tak aj tak vyzerá... to nočné vyžieranie by som si ja osobne odpustila... 🙂

aponchie
25. jún 2008

daniela.ver mi ,ze ty bylinky konkretne jsou problematicke 😉 btw:jsem prof.kuchar 😝

aponchie
25. jún 2008

btw nechce se mi vyjizdet z mesta nekam a hledat bylinky a neni pravda,ze vsecky se daji sehnat a je jich vsude dostatek to je blbost totalni ..vemte si jen kdyz potrebujete napriklad ted v tuto chvili cerstvej kopr!neni mozne ho nikde sehnat!absolutne ne cele tesco ho nema,billa nema,albert nema,delvita nevede,tak kam chces pro to jit? 😅 vyjimecne ten jemnej a v lodnicce ktera ma asi 5g a stoji nekrestanske penize navic malo voni je umelej,bazalka koriandr a ostatni tam jsou ale v malickatem kvetinaci a umele vypestovane na zarivkach pac sou slabounke a svetle zelene ostrihas je max na jednu porci 😝 ale chapu retezce ,ze to neberou pac kdo by tu u nas kupoval ze?mozna tak velka mesta kde lide klidne koupi kokosove mleko za100kc apod.hodne dobre bylinky co jsou ale bohuzel mrazene coz neni uplne idealni varinata ,ale jedna z tech lepsich je znackaDaregal v malicke papirove zelene krabicce casto v mrazaku v tesku vedena..ono zalezi jak kdo vari jestli nekdo nastiha 5g bylinek do celeho hrnce s bolonskou tak fajn neni problem ale kdo potrebuje opravdu kvalitni velkej bunch bazalky tak ma problem pokud nema zahradku a neni zrovna leto 😀

bebinka
25. jún 2008

Aponchie taky bylinky shánim kde se dá 😠 - nevím, jestli máte kartu do Makra, ale tam mají teď dost solidní výběr čerstvejch bylinek - a pozor - nejlepší výběr má kolem mě široko daleko jeden vietnamskej krámek s jídlem 😉 Čerstvej kopr, pažitka, bazalka nebo koriandr neni problém! 😀

aponchie
25. jún 2008

bebi uz neni aktivni ta karta nicmene to mame asi 40km do makra coz znamena kdyz tam pojedu nakoupit trsy bylin stejne to budu muset zamrazit pac to vsecko najednou nespotrebuju skoda no..no mezi nama s tim souhlasim..ja ted delam pro gastronomickou firmu co ma veskere ingredience z Thajska a Asie a Ameriky a to je neco!!!proste nekde si das spagety carbonara a donesou ti sunku orestovanou pripadne spek!ale u nas dostanes pouze pravou parmskou sunku nebo pancetu aj.ja mam zkusenost treba v anglii kdyz sem varila indicke jidla tak jasne nej vyber meli indicke shopy ..ale meli vsecko uplne mega dobre a neco jineho nez v marketu..jejich madras koreni bylo tak nechutne cervene a dobre ,ze se to nedalo srovnat.. 🙂

bebinka
25. jún 2008

Mňááááám 😀
Tyjo stejně jak člověk poznává nový země a chutě, tak už mi přijdou úplně uhozený takový ty dřívější český náhražky á la... "čína" po česku (to BYLY výtvory - teta na tp měla patent, ještě teď je mi při vzpomínce na to zle), pizza z listovýho těsta s eidamem a s kečupem, to samý na špagetých + opečenej špekáček....teda už ne, děkuju 😠 A do všeho VEGETA, protože bez ní to přece nešlo, ne? 😀 😀 😀

monkula
autor
25. jún 2008

bebinka, ten špekáčik m ipripomenul, presten to isté nám robievala mama, špagety s kečupom a tie špekáčky.. 😝

bebinka
25. jún 2008

Jó, u nás to taky bejvaly pravidelný večeře 😀 Jako chutnalo nám to, ale dneska se tomu i s mamkou smějem 😉

danielala
25. jún 2008

Aponchie, s kôprom mám teda riadny problém aj ja - mám síce bylinkovú záhradku, ale kôpor proste zo semena nevyjde, jedine ak ho rozfúka a vyrastie úplne niekde inde. Bazalky, maty, rozmarínu, oregána, tymiánu, koriandru a petrž.vňate mám na rozdávanie, ale bývaš asi moc ďaleko 😀. Jasné, že pre majiteľa reštiky to musí byť problém, najlepšie naozaj pestovať sám, ja napr. z každého na jeseň popresádzam do kochlíkov a pestujem v podkroví pod najvačším oknom a pre osobnú potrebu to stačí. Okrem bazalky a kôpru sa mi nič nepodarí zamraziť tak, aby to nemalo pachuť.

aponchie
25. jún 2008

jj ono je potreba mit treba 3az4kusy velmi kvalitni suroviny a pochutnas si to neni jak si nekdo mysli,ze musis jit nakoupit haldy veci ..v jednoduchosti je krasa preci tzn pokud si chci udelat opravdu dobre testoviny treba pro me alioolio nebo carbonara tak si vyberu kvalitni testoviny zaprve,za druhe kvalitni oliv.panensky olej,trosku panchety a sebou ..par bylinek,troska cesneku..to same kus masa..vcera sem byla v restauraci a to je des!!jak si nekde mysli,ze na kazde strance musi mit od kazdeho druhu az20druhu kureciho jedno se syrem druhe s nivou uzeny syr,ananas,zapeklite nazvy ala divoka smes paliva smes certova smes apod.a to nez prectes je hruza a nakonec zjistis ze je to na jedno brdo aa nejlepe ty smesy nastavene kvantem cibule paprky a UHA,v dobre restauraci dbaji na to aby jidelnicek se menil tzn letni zimni obdobi max 10druhu jidel na karte ne ze dostanes knihu a nez to prectes je konec dne..kus hovezi argentinske svickove je krasna vec ,ale clovek si musi uvedomit ze ta svickova je zabita zmrazena a cestuje k nam tam se nekde dali buh pod prisnou kontrolou okamzite skladuje v mrazaku bez povoleni nekde na stole a pak ti to v mikru rozmrznou(pac tam kde nejdou steaky a bifteky nad 10ks denne nemaji rozmrzle a flaknou to na panev!!biftek ani steak nema co delat na panvi!a je to a nikdo nic nepozna ze?to mas jak rybi restaurace treba v praze ...totalni blbost!!rybi restaurace je opravdu kvalitni v miste kde maji primou cestu cerstve ryby na stul ne mrazaky 😉

kristi
25. jún 2008

pamatuju cinu od mamy, s arasidama, pecenou v troube.... ☹

aponchie
25. jún 2008

jj mamina delala takovou tu od vitany ze sacku jak jsi to zamichal do masa ,prekvapive dobra v te dobe ale s pravou cinou to nema co spolecneho 😀

kristi
25. jún 2008

gulas ja delam ale jedine s vitanou 😉

aponchie
25. jún 2008

fakt jo?to ani nevim,ze to existuje 😀 jinak sem si sehnala orisky pracuju na bylinkach a udelam si vlastni pesto na testoviny a taky si delam vlastni tikka masala a tandoori omacky na indii 🙂

kristi
25. jún 2008

no, onje fakt dobrej, jak od mamky, mne se to nidky bez nej nepovede, no...

danielala
25. jún 2008

Aponchie, tak to som rada, že tu máme experta, lebo ja mám jeden problémik: mala som suprovú hustú sójovú omáčku, ktorá sa minula (neviem ani značku) a teraz nedávno som kúpila veľkú od Vitany (inú nemali) a tá mi pokazí úplne každú čínu, je to hnus. Ale nie som ochotná vyvaliť veľkú sumu za nejakú origoš z ázijského obchodu, nevieš o nejakej dobrej ale nie príliš drahej sójovke?

monkula
autor
25. jún 2008

a cestoviny s klobásou a špekáčkami...
A dlho dloho som nenávidela pizzu... Mama robila také cest obez chuti. kydla kečup 😝 , a takú tú točenú slovenskú, trošku šunky, dva-tri krúčky a trošku syra... Takže ja som pizzu nejedávala...Až som raz ochutnala pizzu v Lučenci a odvtedy som závislá... 😵 😵 😀

kristi
25. jún 2008

daniela, dobra sojovka je tusim Kikoman nebo tak nejak

aponchie
25. jún 2008

no ja jsem spokojena s kikomanem jak pise kristi je opravdu dobra a pro takove to domaci vareni staci je hodne sojovek dobrej vyber ma albert nebo hypernova sem kukala ..pac sem potrebovala udelat thaiske nudle sladkokysele a da se jinak u nas bereme primo z thajska a to je mazec ty ceny zaprve a zadruhe velke baleni 😝

leishmania
25. jún 2008

hej kikkoman je super, niekotre su fakt hnusne

http://www.asianweek.com/wp-content/uploads/200...

danielala
25. jún 2008

Jééj, ďakujem moc za radu a link, dúfam, že zoženiem 😉 .

kristi
25. jún 2008

maji bezne ve vsech supermarketech

aponchie
29. jún 2008

jeste sojovka Heinz se celkem da... 🙂
(ale jejich kecup je 😝 )

kisska
23. jún 2009

Ahojte babulky, pozriete co som nasla na nete - Nigellu express v slovencine 😉
http://www.martinus.sk/?z=nlh&uItem=63858&utm_s...