Nízka postava a tehotenstvo. Nájde sa tu nejaká maličká mamička?

bzucinka
14. apr 2008

Najde sa nejaka malicka mamicka? 🙂 Zaujimalo by ma ako to je u inej osobky. Ja mam len 154cm a kratsi trup. Som na zaciatku 2heho trimestra a zda sa mi ze mam uz dost "vypucene" brusko. Normalne sa pri pohlade do zrkadla zamyslam, kam to babo pri tej mojej postave vojde 😀 Viem, ze toto nieje problem, ale beriem to ako take zamyslenie. Budem rada ak napise niekto, kto mi je v tomto podobny 🙂 A este by ma zaujimalo, kolko take mamicky pribrali, priberaju... 🙂 Alebo nieco s tymto spojene. Dakujem a pekny vecer. 😎

mirka8429
14. apr 2008

bzucika...ja mam 158cm a doteraz som pribrala cca 13kg...mam dost brusko dopredu ved si pozri album...je to individualne kolko kto priberie..niekto ma brusko dopredu a niekto to ma rozlozene do bokov...akoje to u teba??kedze nemas fotku....

bzucinka
autor
14. apr 2008

Mne zatial len tak trci do predu, akoby som sa fajnovo prejedla ( vratane velkeho grepu) 🙂 Ale iba teraz zacinam 2trim.... Tak uvidim ako to pojde 🙂

bzucinka
autor
14. apr 2008

mirka8429 - velmi ti to pristane 😉 Ak sa smiem opytat, urobili sa ti strie? I ked viem, ze porovnavat nemozem, lebo je to u kazdej zeny individualne....

mirka8429
14. apr 2008

bzucika dakujem 🙂 no trochu na bokoch sa mi urobili ale ja si kremujem ..som si kupila z DM drogerie baby love olej a s nim...ale to je aj v genoch....ktory si tyzden teraz...lebo nemas vyplneny pas tak neviem..vypln si pas..klikni hore na nastavenia a tam uz uvidis ako...

mirka8429
14. apr 2008

mne sa vypucalo az teraz take brucho...a uz mi je riadne tazko....ale niekomu sa postupne..a niekomu do bokov niekomu dopredu...mozno podla postavy alebo podla pohlavia ake caka..neviem.a urcite aj tebe to pristane..kazda tehula je peknucka 😉

dadka212
14. apr 2008

Ja mám 158 a mala som bruško strašne dopredu na mne bolo tehu vidno asi hneď 😀
A keď som bola v nemocnici už pred pôrodom, tak mi doktor pri prehliadke povedal, že s tým, že som taká nízka môže byť problém pri pôrode, lebo vraj mám na svoju postavu veľké bábo a malý mal iba 50 cm a 3150g, ale bola som vystresovaná tak som sa na iné veci nepýtala, len zo mňa vyliezlo, či musím ísť císarským a on, že nech nepredbieham 😖

mirka8429
14. apr 2008

dadi a to ti povedal ze moze byt problem vyska?? 😲 no moje ma uz cca 3,4kg hehe tak a ideme normalne tak snad nebude problem..a ako si nakoniec rodila a ako to dopadlo...ja tiez mam brusko dobredu

bzucinka
autor
14. apr 2008

Ale ved ty to mas uz za malo 🙂 Nemozem si to vyplnit, lebo sama neviem presne ktory tyzden :( lebo doktor mi jeden den dal do papierov 11/6 (podla ultrazvuku) a potom po 4 tyzdoch v poradni mi zapisal 14 (bez ultrazvuku) Takze nechapem ci sa pomylil, alebo sa to inak pocita ako som si myslela :( Takze ak sa ma niekto aj pyta, ze v ktorom som...neviem povedat :( 🙂

bzucinka
autor
14. apr 2008

dadka212 mne to doktor povedal hned, ze moze byt problem pre moju "nižku" a kratsi trup

mirka8429
14. apr 2008

bzucika no ono sa vyratavaju 2 terminy jeden podla menzes a druhy podla ultrazvuku... 🙂 skus si vyratat na tehotenskej kalklacke podla menzes a take daj..ved ti urcil datum pôrodu nie..no mam to uz za chvilu..uz len cakaam..lebo uz mi je fakt tazko...alebo sa spytaj dokiho..oni sa pytaju na poslednu menzes nie...a podla toho ti povie v ktorom si tyzdni

mirka8429
14. apr 2008

bzucika si daj stranku www.tehotenstvo.academy.sk a tam hore je tehotenska kalkulacka..si vyrataj...🙂

bzucinka
autor
14. apr 2008

mirka8429 ..to hej ked to dam do kalkulacky tak to je 16t (mna len zmiatol ten zapis doktora)

mirka8429
14. apr 2008

bzucika tak potom skus pocitat podla toho...a termin mas kedy🙂 😎

bzucinka
autor
14. apr 2008

tu kalkulacku som pouzila hadam 100krat 🙂 ale dakujem

mirka8429
14. apr 2008

mne tiez tak len orientacne vypocitali lebo som nemala 28dnove cykly...tak je dost mozne ze aj skôr mam termin..uz 15.4..oni stale vypocitaju orientacne...+/- 14 dni

mirka8429
14. apr 2008

bzucika aj ja 😀

bzucinka
autor
14. apr 2008

no uplne prvy co mi zapisal bol 3.oktober, odvtedy ho nemenil 😀

mirka8429
14. apr 2008

bzuci no tak potom aj sedi..oni to rataju podla tych lunarnych ..hehe ale ked pojdes na poradnu tak sa spytaj v ktorom tyzdni si..a budes vediet 🙂

dadka212
14. apr 2008

Mirka, no povedal mi to, som nechápala, prečo by to mal byť problém 😝 ale išla som normálne a malý bol na 2 zatlačenia vonku 😎 úplne super pôrod 😉 a bruško máš dopredu asi preto lebo čakáš chlapčeka 😀

bzucinka
autor
14. apr 2008

no mam to v plane 🙂

mirka8429
14. apr 2008

dadi hej 😀 ja som zvedava na ten môj pôrod..lebo uz od 23tt sa mi zacal krcek skracovat a aj otvorena na palec som uz odvtedy...aj v nemocke som bola..a teraz este cakat mam...som myslela ze kôli tomu skôr porodim a aha...svieti mi 40tt...

bzucika aj ja som sa pytala vela 😀 vsetko co ma zaujimalo

mirka8429
14. apr 2008

no idem si ja oddychnut sa zvalit trochu lebo ma strasne boli chrbat...tak dobru noc vam zelaam 🙂

dadka212
14. apr 2008

Mirka ja som bola od 19 tt na rizikovom celé tehu som preležala,lebo sa mi skracoval krčok a porodila som ho v 41 tt 5 dní po termíne 😀 preto som aj pribrala 23 kíl 😔 som poctivo doma lehnila s vyloženými nohami som sa bála o malého, aby som ho nedajbože neporodila skôr, ale našťastie bolo aj je vetko OK 😉

dadka212
14. apr 2008

a dobrú aj ja idem lebo zasa budeme okolo pol 6 hore 🙄

mirka8429
14. apr 2008

dadi no aj ja som doteraz lezala...ale teraz uz aj chodiim aby som neporodila az v maji 😀 tak idem ja...snad zajtra sa tu stretneme ahoojteee

bzucinka
autor
14. apr 2008

dobru noc aj tebe....Vam 🙂

dadka212
14. apr 2008

No u mňa odbil 39 tt a som vysávala, umývala okná, chodila po schodoch no proste robila všetko preto aby sa mi to rozbehlo - nepomohlo, ale ono to príde keď bude čas 😉

Bzuči dobrú aj tebe 🙂 a neboj bude to OK 😉

bzucinka
autor
14. apr 2008

papa 😉

lencici
14. apr 2008

Ja som tiež trošku nižšia mám 160cm a v pôrodnici sa ma vždy sestrišky pýtali že v ktorom týždny som že už idem na sálu(robili mi sekciu kôli tlaku) mala som maličké bruško. Pribrala som 15 kg

emaso
14. apr 2008

Tiez sa hlasim medzi drobne zienky,157cm,porodila som dve krasne velke deti-3800\51 a 3750\53,prvy porod bol WEX,druhy uz v poho,pri oboch som nabrala 17kg a skor ako vyska Dr.zaujimala sirka panvy,lebo v bokoch som nie velmi siroka ale dalo sa.