Nízska pôrodná hmotnosť. Ako vám rastú?

pia22
8. dec 2010

Drobčekovia narodení s nízkou pôrod. hmotnosťou z rôznych príčin-ako rastú a priberajú, problémy, starosti a radosti😉 Sú tu maminy takýchto detí na výmenu skúseností a postrehov?

betina1984
26. sep 2012

Ja porodila dvojcata, donosene, mali 2550 g a 48 cm, 2850 g a 47 cm, na dvojcata dost, ale sami o sebe keby bolo jedno, tak malinko. Teraz maju 9,5 mesiaca a okolo 8 kg a 9,3 kg a 77 a 78 cm.

babysimonn
26. sep 2012

Ja som porodila v 38 tyz. a maly mal len 2450 a 45 cm, teraz ma 10 mesiacov ma okolo 8 kg, chodim do poradne, a vsetko je ok, hlavne ze je zdravy, je dobry papkac aj ked to nie je vidiet

nati04
26. sep 2012

@evitka82 akurat som volala deckej hematologicke ze to moze klesnut az na 70 ten hb a ze nic sa nedeje tak snad ma pravdu🙂 a inak je Margaretka sikovna?papa vsetko?

evitka82
26. sep 2012

@nati04 no vidiiiiis tak to je supeeeer.to sa tesim aj ja.ja jej nejdem davat tie kvapky...idem vyskusat jej davat vela vsetkeho čo obsahuje zelezo.nam ked teraz brala krv tak malá mala teplotu tak to pripisujem aj tomu 😅

vravia ze deti byvaju viac unavene anemicke ale ja nebadam...😀 a zvyknut byt blede.to sem tam badam na nej aj na mne ja ked mam mrchu tak som ako stena 😅

šikovna je velmi.kazde dieta je 😎 😎 sice do pol roka sa ani nehla len vtedy sa zacala pretacat potom nic a v deviatom mesiaci ako by strelilo zacala loziť,stavať sa a tyzden pred prvymi narodeninami zacala chodit 😵 a uz aj pyskuje 😀 neboj sa upravi sa jej to.ja som davla aked bola malinka maltofer kvapky ale ja som kojila aj kojim tak som aj ja dusila vsetko mozne aj jacmen aj melasu. 🙂a vidis dako sa jej to neupravuje tak myslim ze to bude dedicne a bude sa to s nimi vliect cely zivot.ale nie je to nic katastrofalne

evitka82
26. sep 2012

@betina1984 no to ste kraaasny my sme riadne donosení narodila sa 3100gr a 50cm a teraz ma rok a ma 73cm a 9,5kg a vyzera plnkavá.takze je to vsetko individualne. 🙂

betina1984
26. sep 2012

@evitka82 ja rodila 38+2 tt., este boli aj vyvolani... 🙂

nati04
26. sep 2012

@evitka82 to je super ze je taka sikulka margaretka🙂 verim ze obe nase Gretinky budu v poriadku nech mame len radost 🙂 lebo ja dost placem ;(((

evitka82
26. sep 2012

@nati04 netraaap sa to sa preto tak trápis a plačeš???nebooooj.ked zacne papkať vystrabí sa z toho.

nati04
26. sep 2012

@evitka82 ano ja viem len mi to mame v rodine a bojim sa aby sa jej nieco nestalo;(((neprezila by som to;(((asi sa neviem k tomu tak racionalne postavit;(((

evitka82
26. sep 2012

@nati04 nebooooj určite sa jej nic nestane 🙂 ale plne chápem tvoje pocity tiež som len teraz zistila ako je to báť sa o svoje dieta.ale neboj sa vsetko bude dobreeee

nati04
26. sep 2012

@evitka82 ano musi byt vsetko dobre. vy to mate az od teraz nie od malicka?

evitka82
26. sep 2012

@nati04 hned od narodenia 😒 hned v porodnici nechceli nas ani pustit skor a hned sme brali maltofer kvapky,na krv sme boli už asi 7x kontroluju jej to furt bolo dobre od toho 2 mesiaca až teraz zas zle...ale zas to doladííííííííme

nati04
26. sep 2012

@evitka82 a chodite kazdy mesiac na krv?kolko kvapiek si davala hned od narodenia?jasne ze sa to upravy musi 🙂 a prosim ta tiez ste mali taky nizky ten hemog?a tym maltofarom sa to upravilo?

evitka82
26. sep 2012

@nati04 ano upravilo sa to maltoferom davali sme dvacat kvapiek sa mi zda?nepamatam si uz ale upravilo sa to vybehlo jej to hore potom sme mali pokoj zo osem mesiacov a teraz jej zase kleslo....:( ale brali jej krv ked mala teplotu tak si myslim ci to nebolo skreslene...lebo fakt jej davam stravu bohatu na zelezo tak sa mi to nevidi a bola som z tych vysledkov sklamana...

nati04
26. sep 2012

@evitka82 ja ti verim a plne ta chapem napisem ti zajtra sukromnu postu nechcem tu vsetko vypisovat;(neboj sa budu nase Gretinky v poriadku🙂

maya79
26. sep 2012

Ahoj holky, doufám, že Vás nevylekám délkou - naši brali maltofer téměř rok, hodnoty cca podobné jako u Vás, také každý měsíc na krev, pomalinku se to spravovalo, ale opravdu to nějaký čas trvalo. Počet kapek postupně stoupal dle váhy dětí (už si to přesně nepamatuju, ale myslím, že to bylo počet kilo x 2 - a možná ještě + 1 nebo 2 kapky) naši brali téměř v roce 14kapek denně a vážili 6kg.)

Ještě mě dr. upozorňovala, že železo se lépe vstřebává z masa než zeleniny, takže jsem do nich cpala hovězí 3x týdně a docela brzy jsem (kolem roku) zařadila i játra jednou za 14 dní. Zvláště holčička maltofer dost špatně snášela (koliky, špatné trávení), tak mi to přišlo jako menší zlo. Musím říct, že testy pak už v pohodě.

diviska
26. sep 2012

ahoj, já rodila ve 35tt, malá byla plná vody, ale pak mi spadla na 1900 gramů. Domů jsem si jí vezla v týdnu a to měla 2200gramů. Do 2 měsíců to byla píďalice ale vykojila jsem si jí. Kojila jsem plně bez příkrmů do roka a teď ve 14 měsících má necelých 10 kg a 76 cm.

evitka82
26. sep 2012

@maya79 tiez si nepamatam kolko tych kvapiek bolo ci len 5?som napisala ze 20 ale to je blbost...dufam ze sa nam to napravi 🙂

maya79
26. sep 2012

@evitka82 ale já bych ti i věřila 😉 to by vycházelo (dle té neověřené teorie) cca na 9 kg - tedy nevím na jaký věk. Mě těch 14kapek přišlo strašně moc, vždycky to mlíko (kojila jsem jen do 6měsíců) bylo docela hnědé.

Jinak naši jsou podměreční stále, momentálně (16měsíců) Ondra má jen 8kg a Verča 8,5kg - oba 75cm. A to se snažim jim dopřát jídla, co to jde. Ale oni se tváří, jako, že, kdyby jídlo nebylo, tak by se snad ani nic nestalo, jen je tím zdržuju 🙄. Po kom tohle zdědili.... Po mě s manželem určitě ne 😀

Přeju co nejdřívější zbavení se všech kapek a podobných "dobrot"

bobsent
27. sep 2012

malý mal 2020g, 47cm v 37.t.t. hmotnosť stagnovala na 31t.t...kosť a koža bol, schudol ešte na 1800g, ako starček vyzeral
váhu v prvých 2mesiacoch strojnásobil, v 6.tich povedala pediatrička,že keď neprestane priberať bude sa musieť niečo robiť 😀
polročný mal parametre ročného dieťaťa, dnes má výšku a váhu na cca 3 roky.no malý obor.
apetít-neskutočný.všetci hypotrofici(deti s níz. hmotnosťou) vraj sú takíto. mne povedali že do roka sa to upraví. neupravilo.
je strašne citlivý na pocit hladu, jasné že ho neprekrmujeme ale papá rád.
vývojovo som sa bála najviac, či nenastala porucha mozgu z podvýživy ale všetko je ok.
v pôrodnici mi povedali že do 2 rokov bude váhou a výškou zaostávať, potom to dobehne, aj že môže byť náchylný na choroby-mal iba pár krát soplík. takže je to individuálne, ale ako poznám väčšinou sú ti deti ozaj v poriadku 😉

habibi78
27. sep 2012

moja dcera sa narodila v 30 tt s porodnou vahou 1100 gramov a 40 cm.....dnes ma 4,5 roka, 19 kil, v triede je najvyssia... 😀 tot pre povzbudenie inym maminkam 😉

nati04
25. okt 2012

ahojte dali ste vase zlaticka zaockovat?ja premyslam ze nedam vzhladom k vahe mojho babetka a anemii sa dost bojim;( len neviem ci urobim dobre chcem to najlepsie tak ako kazda maminka 🙂 ak mate skusenosti budem rada🙂

ika_ba
4. nov 2012

ahojte, moja mala sa narodila v 36 tyzdni, mala 40 cm, a vazila 1810 g, po porode schudla na 1700, teraz sme este v nemocnici, a zase mala vcera hmotbost 1810 g, jeden den pribrala 35, vcera to bolo 25, tak dufam, ze bude uspesne priberat a skoro nas pustia domov

kikaski
1. mar 2013

ja som dnes bola na utz a lekár ma vôbec nepotešil,..malá rastie, ale pomaly...od pondelka idem do nemocnice a naozaj som z toho nešťastná...už som sa aj vyplakala, ale stále mám pocit, že nie som kľudná...ani sa neviem ukludniť...veľmi sa o ňu bojím...sme vraj 3 týždne pozadu oproti termínu podľa ms, ale moje cykly boli veľmi dlhé, tak ten termín môže byť odlišný...nechápem, prečo sa nám to takto veľmi komplikuje :(

samuelzuzanasara
14. apr 2013

no baby pozeram,ze mi sme tu boli zatial asi najmensi,narodili sme sa v 26 tyzdni s vahou 800g a 35 cm,a druha 850g 36 cm,jedna z nich ked mala rok vazili 4kg

molniak
14. apr 2013

@samuelzuzanasara tak to bola celkom pekna vaha v 26tt moj maly sa narodil v 28tt 520g/27cm

bosorka0312
5. aug 2015

@provoke smiem sa spytat ci ste boli v inkubatori alebo tak?

provoke
5. aug 2015

@bosorka0312 nie v inkubátore nebola, len pri prevoze z Pov. Bystrice do Trenčína, potom už bola len na vyhrievacej podložke.

bosorka0312
5. aug 2015

@provoke dakujem,lebo asi budeme mat priblizne miery...tak preto sa pytam

provoke
5. aug 2015

@bosorka0312 mne hovorili, že pri pôrode by mala mať 2300 g a nakoniec mala len 1960 g, pri synovi hovorili 2500 g a mal 3020 g, takže ten odhad (aspon u nás v PB) až tak presný nie je a môže sa to vyvinúť uplne inak. Držím palce