Nočné sovy. Pridajte sa

ifrimka
26. mar 2008

Je presne 22:22 GMT a ja este nespim. Cakam na svojho muza kym pride domov z roboty. Ak byvas hore neskoro vecer, pridaj sa...

krajcoanka
3. apr 2008

anjelinka, ak chceš, tak ti to okopir a pošlem na mail, ale najprv ho musim vedieť. 😀
vieš po nemecky, lebo ja to mam v nemč. ale moc tam neni toho popisané 😉

anjelinka
3. apr 2008

tak dievcence, ktore idete, tak dobru nocku zelam, majka, ifrimocka, majte sa krasne....

krajci, ja neviem po nemecky 😀 ...a vystihla si tu podstatu tu, co si napisala? alebo je este nieco dolezite, co by som mala vediet?

krajcoanka
3. apr 2008

ifrimka, oddýchni si!asi to maš z toho ponocovania, chudatko.natri sa alpou!maš?

krajcoanka
3. apr 2008

myslim že nie! len počítať

maji pa, a sladke sníčky! 😉

elise
3. apr 2008

ifrim bru nocku, babulky krásne ste tu popísali normálne mi slzička v yhrkla. bilingsová metoda je spolahlivá počula som o nej veľa🙂

anjelinka
3. apr 2008

a to je nejaka stara rakuska technika? juuuj, keby to zabralo...by som ti zasla az domov podakovat 😵

krajcoanka
3. apr 2008

anjelinka, si tu? mavaš nepravid." veci"?

krajcoanka
3. apr 2008

🙂 😀 😀 😀 ja myslim že to klapne! musíš veriť! 🙂

elise
3. apr 2008

anjelinka ja mám tu knižku v slovenčine skopírujem a pošlem ale ak by si dal do ip adresu 😉

maja22
3. apr 2008

anjelinka, možno ti toto pomôže, ak to už nepoznáš:

HLIENOVÁ (BILINGSOVA) METÓDA určenia plodných dní

Princípom metódy je posúdenie zmien cervikálneho (krčkového( hlienu, ku ktorým dochádza počas menštruačného cyklu.

Tieto zmeny prebiehajú v štyroch fázach.
1. fáza: „Suché dni“ tesne po menštruácii. Produkcia hlienu je minimálna.

2. fáza: „Skoré preovulačné dni“. Hlien vyvoláva na vonkajších rodidlách ženy lepkavý pocit. Je skalený, nažltlej až belavej farby.

3. fáza: „Mokré dni“. Nastáva tesne pred ovuláciou. Hlien na vonkajších rodidlách ženy vyvoláva pocit vlhkosti a klzkosti. Je číry, vytvára vlákna.

4. fáza: „Poovulačná fáza“. Klesá produkcia hlienu, ktorý sa stáva skalený a lepkavý.

Za neplodné dni sa považuje obdobie 1. a 4. fázy.
Obdobie plodných dní sa zaraďuje do 2. a 3. fázy.

Nevýhodou tejto metódy je ovplyvnenie charakteru hlienu možným zápalovým ochorením pošvy alebo krčka maternice. Spoľahlivosť tejto metódy sa výrazne zvýši jej kombináciou s metódou merania bazálnej teploty.

MUDr. Rastislav Sysák

anjelinka
3. apr 2008

eliska, krajci, tu som...len riesim aj vazne problemy v rodine so segrou, tak odbehujem... 😔

eli, budem veeeelmi rada, poslem ti do IP adresu....email potrebujes, vsak?

krajci, no, je to asi tak, ze stale som mala MS na dne, ale uplne presne na 27DC. a teraz uz dva tyzdne meska, testy negativne, mrcha nikde... 😕

krajcoanka
3. apr 2008

elise, papa, vyspinkaj sa! dnes ste všetky nieaké unavené...a ja som myslela že ja ked pridem ešte tu nikto nebude 😒

maja22
3. apr 2008

ďakujem za pozdravy, tiež vám prajem sladké sníčky.... 🙂

anjelinka, k tej Bilingsovke - ja sa ňou riadim, ak budeš chcieť viac info, ozvi sa... 😉

tak už definitívne papa 🙂

anjelinka
3. apr 2008

majka, dakujem krasne...ja mam podobnu knihu o bill. metode, ale ja som z toho jelen...

anjelinka
3. apr 2008

majka, definitivne dobru nocku zelam 😉 ...a keby nieco, ozvem sa, dakujem... 😉

krajcoanka
3. apr 2008

27 dc? čo je to? 😕

anjelinka
3. apr 2008

krajci, vidno, ze si otehotnela na prve supy 😀 ...ale to je super, kiezby to u nas tak bolo....ale nie je...

27 den cyklu... 😉

krajcoanka
3. apr 2008

tuším sme tu ostali len my dve. 🙂

alebo je tu ešte niekto? 😨

anjelinka
3. apr 2008

nooo, vyzera to tak, ze sme tu osamotene...som uz aj rozmyslala, ze tu v nocnych sovach su same maminky..., tak by som sa mohla obrat... 😵

elise
3. apr 2008

anjelinka poviem kolegovi nech to preskenuje tak to bude potom v pc forme🙂))

krajcoanka
3. apr 2008

mne ciklus skáče hore dole. Toto je dobre že to možeš ratať od poslednej mrchy 😀 .
A nie ako Jonaš ti da kalend. na cely rok a ked to skače ako opica , tak ti je to nanič! 😝

anjelinka
3. apr 2008

eliska, dakujem krasne...vy ste take mile vsetky na mna 😵, neviem, ci si zasluzim....eli, vy nesnazilkujete? 😅

anjelinka
3. apr 2008

ja jonasovi neverim, vidim, ze to niektorym babam vyslo, ale proste mne to ide proti logike... 😖

elise
3. apr 2008

ešte máme pauzu na chvílku a teraz ked malý snami spáva v posteli je to ťažké ale ja viem že sa nám to tiež podarí 🙂)) mne jonáš nepomohol skušali sme podľa pokynou aj počas menzesu ale bohužial nič sa nám s jeho metodou nedarilo

anjelinka
3. apr 2008

elis, aj my sme uz skusali aj pocas cervenej, sme sa premohli, no nic...a teraz ju nemam uz od 25. februara...

jonasovi ja neverim, co ja viem, to by kazdy mohol povedat, ze sa riadi podla hviezd...

krajcoanka
3. apr 2008

elise, ty snažilkuješ? 😲

elise
3. apr 2008

krajcoanka ano chceme pre lukaska sestričku🙂

anjelinka
3. apr 2008

eliska, mozno aj braceka 😵

krajcoanka
3. apr 2008

dobre! my mame 2r. aj 5 mes. rozdiel. A je to super! 😀
Kuknite posledný vtip čo som teraz pridala! 😀

anjelinka
3. apr 2008

krajci, ja som citala 😀