Noty k pesničke na klavír

alex248
23. jún 2022

Zdravím ,vie mi prosím niekto pomôcť nájsť noty k pesničke na klavír na pesničku z Fantaghiro Mio Nemico?Lebo ja už som zúfalá.Chceme si to dať zahrať keď pôjdem k oltáru ale pani organista nepozná tú pieseň a ja som jej nejaké noty našla ale len jednu stránku a netuším či je to celá pesnička keďže ja tomu vôbec nerozumiem.Za každú pomoc ďakujem 🙏 PS:neviem prečo ja to mám hľadať asi je veľmi zaneprazdnena

osky
23. jún 2022

@alex248 a keby si jej poslala nahravku?nebola by schopna to zahrat podla ucha?
Organistku si platis?
Ci je to automaticka?
Lebo v tom je rozdiel.
Skus tu prilepit nahravku,link na nahravku.
Pozriem sa na to...

mamatroch
23. jún 2022

@alex248 ja len tak odveci, ze je to trosku vtipny nazov pesnicky k sobasu. Mio nemico je po taliansky Moj nepriatel 🤭

anjetta
23. jún 2022

Zarazila ma tvoja posledna veta.... Tak keby organistka dostala 100-200€ urcite by venovala celé hodiny/dni hľadaniu,trénovaniu,hraniu a samozrejme aj celu sobotu (kedze kvoli tvojmu sobasu je cela sobota v keli 🙂) ale keby mi niekto hodil dvacku urcite by som sa este nezatazovala trenovanim a zhananim not ;)

loliki
23. jún 2022

@alex248 Myslím si, že organistky majú nejaký repertoár, ktorý môžu hrať v kostole. A nemusia zahrať všetko, čo sa komu páči. Aj keď je to tvoja svadba, kostol zostáva stále kostolom. Na tú pieseň môžeš napr. tancovať s manželom krásny zaľúbený tanec.

basska_b
23. jún 2022

Ved vytlac to z tej stranky, ona si to zahra a poviete si, ci je to ono. Ona to hladat nebude, bud jej das noty alebo to nepojde... teraz som sa vratila zo svadby, kde som hrala na flaute jednu vytuzenu piesen, lebo organista im to nevedel alebo nechcel zahrat... aj to nacvicenie totiz cosi trva... Noty sa brutalne tazko hladaju, vacsinou su spoplatnene, ale sikovni machri zahraju aj podla ucha (ale ti zas nemaju nervy a cas to zapisovat do not)

loliki
23. jún 2022

@alex248 A prečo by si to mala ty hľadať? Lebo ty si si to vymyslela. Asi to bol tvoj nápad, nie ženíchov, všakže? Polož si otázku: A prečo by to mala hľadať ona? Je to jej svadba? Nemusí sa celý svet točiť podľa teba za to, že sa vydávaš. Organistka už hrala na viacerých svadbách, takže buď rada, keď vám zahrá tak isto ako aj ostatným.

alex248
autor
23. jún 2022

@loliki
@anjetta ono nemusí ju hľadať len už keď som poslala som dúfala že mi bude vedieť povedať koľko z tej pesničky to asi je lebo ja šajnu nemám.Organistku sme chceli lebo nás farár povedal že zahrá hocijakú pieseň akú chceme a nakoniec to tak nie je.Ale premýšľame že si to dáme zahrát cez telefón len sa tam napichneme na aparaturu a hotovo.Keby nám to nepovie možno by sme ani nevymýšľaj s inou pesnickou ako s tým svadobným pochodom

alex248
autor
23. jún 2022

@mamatroch to vážne?tak keby ide len hudba a nespievaju je to v pohode ale radšej si pozriem preklad pesničky aby sa nám do toho niekto neobul čo sme si to dali zahrat 😀

alex248
autor
23. jún 2022

@osky no platíme ale vlastne neviem koľko lebo som sa jej na to opýtala a povedala že nech sa spýtam v dedine koľko sa asi platí 😀 že ona mi nevie povedať

alex248
autor
23. jún 2022

@osky

https://www.youtube.com/watch?v=EE9wRQDAjc4

mne by stačilo vedieť koľko je z tej pesničky v tých notách cca 2-3 minúty však k tomu oltáru nepôjdem 10 minut stačí aj kúsok , toto sú noty čo som našla

loliki
23. jún 2022

@alex248 Toto je veľmi málo. Veď si narátaj 25x prvá-druhá-tretia-štvrtá. Celé to len komplikuješ. Budeš mať organistku a hudbu si pustíš z mobilu v kostole ??? Faux pas.

alex248
autor
23. jún 2022

@loliki nieee to buď bude organistka alebo by sme to pustili len z mobilu,no začínam byť z toho na nervy 🤦 a je nějaká stránka kde sa dajú tie noty zistiť?

ariesi
23. jún 2022

@alex248 skus pozrieť nejaké hudobniny, sú zošity s filmovou hudbou. Mám zopár doma, Fantagiro tam nie je, ale je ich veľa. Na nete si pozrieš obsah jednotlivých častí. Zvyčajne sú to názvy ako slávne skladby v úprave pre klavír, Filmový klavír a podobne.

osky
23. jún 2022

@alex248 organistka nevie,kolko chce za hranie?
Hm...potom chapem,ze nevie ani zahrat co treba....
Nesuhlasim s vyjadreniami,ze nevesta nema vymyslat.
Kazdy ma nejaku prrdstavu o svojej svadbe.
Mala si to organistke pustit,spytat sa,ci by bola schopna to zahrat.
Mas uryvok z not,zbehla organistka to prebehne ocami a vie sa vyjadrit,co a ako.
Menej zbehla si to zbezne prehra a vie sa vyjadrit....
Ak nedokaze ani jedno ani druhe,nie je to organistka ale nejaka naturistka....potrebuje to nacvicit-na to potrebuje kopu casu...
No...väcsinou to tak byva,najmä na dedinach..
Mizem sa spytat,kde mas tu svafbu?
A kedy?

loliki
23. jún 2022

@alex248 Ja ti píšem na rovinu, toto ti organistka hrať nebude. Nevymýšľaj. A pustiť si pesničku z mobilu, to môžeš na ulici, tam sa to hodí. Keď chceš mať svadbu v kostole, tak nech tam je organová hudba, ktorá tam pasuje. Nemiešaj hrušky z jablkami. Vyjdeš z toho ty ako tá, čo sa tomu nerozumie a urobíš z toho guláš. Budeš mať čo počúvať po svadbe.

osky
23. jún 2022

Co sa tyka tych not,mohlo by to stacit,keby organistka vedela trochu improvizovat s tym ,co ma.
Hlavnu melodiu tam mas,viackrat...staci,ked tu stranu zahra 2,3 razy dokola a kedze to nekonci na konci strany dost logick,moze spravit ukoncenie v 3.riadku v prvej polovici posledneho taktu-skonci tym akordom v hlavnej tonine/es dur.../

anjetta
23. jún 2022

@osky sikovny organista,kt.pozrie na noty a hra urcite nebude hrat niekde po dedinskych svadbach (cest vynimkam). 🙂 Ak chcete mat hudbu na urovni existuje mnozstvo sikovnych ludi,vystudovanych konzervatoristov a pod. Na internete je ich habadej. Len si vybrat. Niektori aj bez problemov zahraju skladby ( casto uplne nevhodne do chramu). ;)

hermionia
23. jún 2022

@alex248 zaujala ma téma, skúsila som vyhľadať na YouTube a si si istá, že to bude dobré znieť?

https://www.youtube.com/watch?v=xBKqU3j18do


Nie je lepšie mať štandardný kostolny pochod či ako to nazvať? A toto dať napríklad do videa zo svadby?

osky
23. jún 2022

@anjetta a ti vystudovani su vsetci v mestach?
Mnohi pochadzaju z dediny.a tam aj ziju..
To je zase take skatulkovanie...
Aj absolvent Zusky ,ktory ma dobry sluch,to zahra.nemusi to byt prvy huslista z Reduty!
By si sa divila,kolko ludi na dedinach ma super sluch a hudobne vlohy.

simca06022011
23. jún 2022

@anjetta Tak teda neviem ako ty, ja organistu v malom kostole poznam a je to teda riadny talent vystudovany (ano z malej dediny) :DD

anjetta
23. jún 2022

@simca06022011 Ano. Ved hovorim, ze cest vynimkam (tym,kt.pozru do not a hraju,nie tym, co hraju kazdu blbost,co si nevesta zmysli). ;)

alex248
autor
24. jún 2022

@osky ďakujem ❤️

alex248
autor
24. jún 2022

Baby svadba bude na dedine ale organistka je z mesta 🙂 poslala som pani ten link čo som tu dostala ak to bude dobre zahrá to ak nie pôjde ten pochod svadobný. Povedala som si že moju svadbu ani nás budúci život to nejako neovplyvni ,tak nebudem z toho robiť drámu.Kazdopadne ďakujem za každú radu a poznatok ❤️

osky
24. jún 2022

@alex248 nech ti to zahra z tych not,co si nasla,alo som ti pisala s tym ukoncenim.bude to fajn...

loliki
19. júl 2022

@alex248 Podarilo sa nejako dohodnúť?

alex248
autor
20. júl 2022

@loliki áno pani to nakoniec super zahrala z toho linku čo mi tu poslali