Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
2. máj 2009

mně vám toho lašáka bylo normálně líto, už po 5. gólu. U nás to komentovali, že asi dojde ke zhoršení dobrých sousedských vztahů

bay
autor
2. máj 2009

No mne bolo aj luto Halaka hned po jeho prvom gole, ked mu NAS picol hokejkou do hlavy 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bay
autor
2. máj 2009

Inak Miso bude asi hokejista alebo aspon fanda, bo uz druhy den intenzivne kope pri hokeji 😉 😵

bay
autor
2. máj 2009

To sme vam to dali 😀 😀 😀 😀 😀

danka24
2. máj 2009

ahojteee tak toto je veelke prekvapko 😵

danka24
2. máj 2009

petka blahozelaaame veeelmiii zo srdiecka nech konecne na vianoce ste doma 3 😵 😵 😵 takze nase virusiky s lenkou pomohliii sa tesiiimeeeeee 😵 😵 😵

bay
autor
2. máj 2009

Ahoj, co ty tu tak skoro? 😀 😀 😀 😀

halienka
2. máj 2009

Eliška, to vieš že budeme s tebou hovoriť, veď už v 3. tretine bolo jasné, že češi nám hádam aj chcú pomôcť aby sme im aspoň toho jedného čestného šupli, ale my sme ani za ich výdatnej pomoci neboli schopní 😀 😀 To už bolo na zasmiatie normálne. No ale máme čo nám patrí, veď sme tohto roku ozaj dosť slabí a včera s fínmi to bola asi jediná svetlá chvílka.
Bay, aj ja som mala krupicu! 😅 😀 😀 No ale ešte budú zo dve večere pokým pôjdem spať, tak musím rozmýšľať čo ďalšie ešte do seba napchám 😝 😀
Dani ahoj 🙂 no teraz musíme už len intenzívne pľuť na Wejku a budeme to mať nakomplet tohto roku vybavené 😉 😀

bay
autor
2. máj 2009

Leni ja uz pcham jahody 😵 😵 😵 😵
A ked vymyslis nieco dobre, tak ma inspiruj 😉

bay
autor
2. máj 2009

Myslite si ze moze Misovi ublizit raz za mesiac ublizit cierny caj? pomer jedna cajova lyzicka na liter 😅

weja
2. máj 2009

no tak na ten hokej sa ani nedalo pozerat... MM normalne odisiel do vedlajsej izby a odtial sem-tam vykrikoval, ze ako to vyzera... 😅 ja som si radsej popritom robila nejake veci do prace, trosku na odputanie pozornosti, lebo som sa hanbila aj za nich 😅 Lasaka som lutovala aj ja, ja byt nim, tak sa asi rozrevem uz po 4.gole 😅 no co uz..., nasi si to poplietli s nejakou okresnou sutazou 😖 😠

jeej, vy mate ale dobroty... 😵 ja som mala dnes zemlovku, este kusok ostal, asi ju pojdem vykutrat, lebo ste mi narobili chute 🙂 ale dukatove buchticky som nejedla 100 rokov, vdaka za tip 😀

Bay, jeden cierny caj za mesiac je isto ok 😉 niektore tehule piju aj kavu a je to v pohode, pokial sa nic neprehana...

bay
autor
2. máj 2009

Len ked ja uz som zas hladnaaaaaaaaaa alebo skor pazrava 😅 😅 😅 uz chapem ze teraz pojdu tie kilecka velmo rychlo hore 😵
Tak cajik sa odklada 😔 MK zamietol ze nan teraz nema chut a ja ho zas urobim cely kotol 😅 a ked ho vychlemtam sama tak budem nie lenze celu noc behat na zachod ale mi bude aj zle a budem zblnkat 😀 😀

m311293
2. máj 2009

Bay, já jsem normálně pila černý čaj, aTomík je normálny. my jsme u hokeje vrtali do zdi a skládali police, takže jsem tu potupu moc neviděla, až poslední třetinu, a to naši evidentně už vypustili. A ten co flákl vašeho brankáře do helmy, ten by zasloužil na zadek.

Já měla na večeří mozarelu s rajčaty

halienka
2. máj 2009

Bay, že čierny čaj raz za mesiac 😀 ja ho pijem každé ráno, pretože ma zapeká - ako takú prevenciu proti hnačke, vypustím ho iba vtedy, keď som naozaj zapečená. A kávu pijem tiež jednu denne, lebo inak mám tak nízky tlak že ma ide vyvaliť. Myslím, že pokiaľ nemáš problémy opačné s tlakom, že by ti mohol zvýšiť už vyšší tlak, tak by ti to v podstate nemalo nijako uškodiť. Ani káva jedna denne namá prečo uškodiť, pokiaľ nie sú iné zdravotné problémy. Takže sa nemusíš báť 😉 Len aby ťa po ňom nezapieklo 😉
Weji, nezabudni nás informovať o ovulke až môžme všetky svorne pľuť 😀 Inak ja si myslím, že brankári veru už moc nemohli na tom našom biednom hokeji zmeniť, veď keby hráči hrali trochu lepšie, tak jednak nepustíme tolko gólov a jednak aj nejaký dáme. Ale neschopní sme aj v útoku aj v obrane. A brankári nás z toho teda bohvieko nevytrhnú. 😝
No idem ja do postielky, tak dobrú nôcku všetkým prajem 😵

bay
autor
2. máj 2009

Leni a co keby sme postavili utok brankarov??? 😀 😀 😀 By sme mozno konecne nieco uhrali 😉
No to sa nebojim ze by matento moj caj zapiekol bo to je caj s mliekom 😉 podla Kenskej receptury 😵 😵 mi to ani ako caj nepride viac mliecka 😀 😀
Elis, to si mala veceru skoro ako MK 😉
Som dnes zas na MK vytiahla otazku ze co chce byt (tato, oco, ...) a on zahasil ze chce byt poziarnikom 😀 😀 😀 🤐 Tak som sa cely vecer rozpravala s Miskom a just som o MK hovorila ako o poziarnikovi 😀 😀

m311293
3. máj 2009

dobré ránko, tak já celý týden vstávám v pět aby mně Tomáš v neděli vzbudil o půl 6. 😠 😠

Bay u vás jsou požiarnici a nie hasiči? 🙂

sisipetka
3. máj 2009

Dobre ranko kocky,
dakujem moc za priania - pevne verim, ze nas bobulka nesklame a na vianoce uz budeme doma 3 😉 A prepacte, ze som "zahmlievala" - viem to asi 2 tyzdne, ale kedze som este nebola u lekara, takze vlastne ani neviem 😨 Musim si este par dnickov pockat a coskoro mozno aj "vodicak" dostaneme 😵
Weji, presne toto sme asi prezivali kazda. Nam sa nedarilo od jula minuleho roka a to je uz tiez dlha doba na to, aby mi riadne sibkalo ☹ To aj preto som vas na urcity cas opustila, ale potrebovala som to, bola som stale chora a to vsetko islo zo psychiky a uz sa na mna ani MM nemohol pozerat....Hadam uz teraz bude dobre a s majom, pekny pocasim a slnieckom aj ku vam domov pride krasna sprava 🙂
Leny, Skybaby - nebojte - ja pracujem aj do 18tej, ked treba. No a ked potrebujem skor z prace, tak idem rano na 6.30 do prace. A kedze teraz zaspavam doma o 8mej a rano som uz od 5tej hore (to babulka), tak niekedy sa viac oplati strasit v praci este pred vychodom slnka 😀
Ostatnym koculdam este krasnu nedelu a coskoro sa ozvem, papa a cmuky babatkam v brusku i u maminiek v naruci.

bay
autor
3. máj 2009

Dobre ranko 😵 Tak mne sa podarilo spat az do pol deviatej!!!! 😵 😵 Zazrak 😅
Elis, no dracik vyhlasoval: Aj tak budem poziarnikom!!! 😵 😉
Peti som rada, ze uz ti je psychicky aj fyzicky lepsie 😉

halienka
3. máj 2009

Ahojte babky 🙂 tak dnes mi je tuším trošku lepšie, asi to zas bolo spojené aj s tým mojim zhoršeným trávením. Dúfam, že to nezakríknem 😝 😀
Bay, to sa ani chlapa nemusíš pýtať čo chce byť, lebo to z neho nikdy nič normálne nevylezie 😀 Tak ako naučíš Miška aby mu hovoril tak bude. A mne sa vždy viac páčilo počeštené tatino, tatinko ako ocko - to mi príde také tvrdé nejaké, neviem. Ale možno ke to zvykom, že ja my sme doma používali tati, tatinko. MM volá svojho oca normálne oco, oci, takže tiež neviem ako to u nás dopadne.
Eliška, to tvoj Tomík asi aby si nevyšla z cviku 😀 Ja som večer nemohla zaspať pre ten žalúdok, som už bola nervózna ako pes. Takže dnes som spala do ôsmej s dvomi prestávkami na jedlo 😀 A kocúr chudák mňaukal už od pol piatej pred dverami do spálne 😀
Peti, a máš už aj nejaké nevoľnosti alebo iné príznaky? 😅 Neboj, doktor to isto potvrdí a potom už sa len držať 😉
Ja mám teraz niekedy pocit, že by som už najradšej ani k dr. nešla, človek sa len zakaždým trasie aby neprišla nejaká zlá správa. Najradšej by som sa vyhla aj tým triple testom a obávam sa že ma budú hnať aj na amniocentézu, keďže som už prekročila 35. Ak budem môcť tak sa tomu vyhnem. 😝
No nič, idem nejako upiecť tých pstruhov 😀

bay
autor
3. máj 2009

Leni, tiez sa mi viac paci tato, tatino 😉 takze uz tak o MK pred Miskom hovorim 😀 😀
No u nas o tej pol deviatej zacalo zavyjanie hladosov, ale dovtedy boli ticho 😅 co sa este nestalo. Vacsinou prve knukanie zacina o siestej 😀
Tak ja sa na kontroly vzdy tesim az kym nenastane vecer pred a dany den, to som total vydesena a najradsej by som zaliezla pod postel a ostala tam 😅 😅
Idem nieco male zdzobnut a poberiem sa oskrabavat steny 😅 😉

m311293
3. máj 2009

v češtině je to oslovování jednodušší, táto, taťko, tatínku a mně Marťa říká když něco hodně chce, maminečko 🙂

dnes je u nás tak hezky a já si přeji aby chcalo, nechce se mi vůbec ven, jen bych ležela a vegetila. dnes je opět hokej ani nevím v kolik, A večer v 10 dávají na HBO 2 Tudorovce, to je do půlnoci, kdo to má vydržet tak dlouho.

Leni, mně poslední dobou bolí taky žaludek, přesně od pondělí každý den aspoň jednou. Někdy to přestane když něco sním, někdy je to naopak po jídle horší, a je to děs, to máš pravdu, když tě něco bolí. Nerada bych na žádné vyšetření, 😝 jen nevím co by mi pomohlo.
Ale amnio můžeš odmítnout, ne? třeba bude stačit projasnění šíje. Jinak ti velmi dobře rozumím, jak mně vyšli špatné tripple testy, tak potom s Tomášem jsem jen trnula, těch 14 dnů čekání na výsledek to byla hrůza.

halienka
3. máj 2009

Bay, no vidíš, tak je to jasné, bude tatino 😀 A aké steny oškrabávaš? To akože od hladu? 😀 😀
Eliška, mne minule vyšli triple testy v poriadku a neskôr som sa dozvedela, že ani amniocentéza by nezistila tú diagnózu, ktoré malo moje mimi, pretože oni robia pri amnio vyšetrenia len na pár najčastejších diagnóz, ale táto bola zriedkavá. Takže by mi bola houby platná aj amnio. Preto mi to teraz príde akosi ešte menej zmysluplné ako predtým, totiž kolké baby ani nemali dobré výsledky z amnio a majú zdravé deti a naopak ja by som mala dobrý výsledok a aha aký ťažký postih malo moje mimi. Takže mi to príde že ma to bude viac stresovať a zaťažovať ako nakoniec z toho môže byť osoh.
Čo sa týka toho žalúdka opláca sa tvrdšia diéta a znižovať kyselinu nejakým liekom aspoň pár dní. Aspoň mne to zaberá. Ale asi záleží aj od konkrétneho problému. No ono najistejšie by si to mala keby si išla na gastroskopiu, či nejde len o nejaké podráždenie, alebo je tam ľahký zápal, alebo tam môže byť aj Helicobacter Pylori. To všetko sa dá poliečiť aj keď to chvíľu trvá. No a niekto si lieči žalúdok aj horkým palinovým čajom, ja som to skúsila len raz, ale to som nezvládla, lebo tak horkú chuť som jakživ necítila, bolo to príšerné a nedokázala som to prehltnúť ani keď som si ten čaj osladila 😀 😀

bay
autor
3. máj 2009

Leni, to vis, MK mi nedal najest 😀 😀 No ako inak donutit chlapa vymalovat, nez ze oskrabem steny a potom uz proste bude musiet? Tak dnes som zvladla zachod, zajtra kupelku. Ale to su tie najmensie miestnosti, bo tam treba zoskrabat len strop 😅
Elis to je nemile s tym zaludkom. Ja som taketo mala asi dva mesiace 😅 az som zacala vracat tak ze sa to ani zastavit nedalo 😅 😔 nakoniec sa ukazalo ze mam helicobactera 😠 som si doviezla suvenir z grecka 😀 😀 😀

m311293
3. máj 2009

mně to jednu dobu trápilo a byla jsem na gastroskopii, nic závažného nezjistili, léčila jsem se třezalkou a věděla které jídla nesmím, např. obyejné jogurty se spostou éček, tak jsem jedla jem smetanové, ty mi nevadili..... pak mně bolí žaludek ze stresu, ale poslední týden je to děs, dnes mně od oběda bolí a to jsem moc jídla neměla k obědu, jen te´d nevím jestli to není už z hladu. ...........pár dní ještě počkám a pak zajdu k doktorovi.

te´d mně čeká hromada žehlení, pustím si k tomu nějaký film a jdu na to 😅 😅

halienka
3. máj 2009

Bay, no ty si prípad v takomto stave sa vybrať škriabať steny! No a aby si nakoniec nedopadla tak, že si ich aj malovať budeš sama, bo to je ľahšia robota ako škriabať a keď tvoj MK uvidí že si zvládla toto, tak si povie že malovanie zvládneš ľavou zadnou. navrhujem iný spôsob: ostriekať steny červeným vínom alebo šmapanským alebo rajčinovou omáčkou - akože pozri čo sa mi stalo! Musíme ihneď vymalovať! 😀 😀 😀
ten sviňa Helicobacter je teraz akosi moc rozšírený, ja nemám šajnu kde som ho nachytala pred nejakými piatimi rokmi. A teda tiež sa mi to ťahalo mesiace, najskôr mi bývalo zle tak že 3 dni a potom dajmetomu 3 týždne dobre, potom 4 dni a 2 týždne dobre a tak sa to zhoršovalo. Takže keď už mi bolo v kuse zle týždeň tak som s tým šla a potom som si nadávala, že som to mala urobiť skôr, lebo stačila 2-týždňová antibiotiková liečba a bolo po probléme. 😝
No a ja idem hltať ovko s piškótami 😀 😀

m311293
3. máj 2009

Bay jen jednou ukážeš co všechno umíš udělat a budeš po celý život dělat sama. mně je naprosto jasné že oškrabávat zdi po zbytek života budeš ty. jestli si myslíš že tvoj muž se chytne za nos a příště to udělá on, tak se šeredně pleteš. 😀

bay
autor
3. máj 2009

Baby, ale mne je jasne ze to cely zvysok zivota robim ja, bo moj MK je total lavy na vsetko 😀 😀 a u nas som kutil ja 😉 ale mna to zas aj bavi a z radostou to vymenim za ine zabavne domace prace ako umyvanie podlah, okien, rury ...
A to s tym postriekanim rajcinovou omackou som zvladla uz pred mesiacmi a nic 😅 😀 😀
A tiez som si strasn nadavala, ze som nesla s tym helicom skor 😅 ale co uz ked to cloveku nedojde 😉 a pri prvom tehu som sa upodozrievala ze ho mam zas a mi ani nenapadlo ze to mi moze byt zle z tehu a zemi uz meska ms 😀 😀 😀

sisipetka
3. máj 2009

Co to citam, Bay je nejaka akcna 😀 Eliska ma pravdu, stale mi to hovori mamina - co ukazes chlapovi, ze vies, tak potom po zvysok zivota robis sama 😕
Leni priznaky zatial minimalne, teda okrem prs, ktore vo velkosti a bolesti presli na vyssi level 😅 a zimneho spanku medveda 😝 A este jeden priznak - zmensila sa u nas spotreba cokolady 😀

bay
autor
3. máj 2009

Peti posliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😀 😀 😀 ja tu stale umieram od hladu 😅 😀

m311293
3. máj 2009

bay, zkus se najíst 😀 😀
Peti ale to je dobrá zpráva, byť nezávislá na čokoládě 😀 😀. Přestala ti chutnat? A na co máš chuť?