Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

skybaby
30. okt 2009

tak ja som asi prva doma 🙂
s babami sme sa super najedli, aj miska sme trochu pokocikovali a fotecky porobili 🙂 petka ich prida ked sa podari ... takze bolo veeeeelmi velmi fajn a mozno si to v takej zostave zopakujeme aj buduci tyzden 😉

bay
autor
30. okt 2009

My sme prave dorazili dom 😀

sisipetka
30. okt 2009

No ja uz som tiez domenka, stihla som urobit polievocku, masko na cervenej kapii a nahodit fotecky 😉
....bolo nam fajn a aj sme dobre napapani...

bay
autor
30. okt 2009

jeeeeeeeeeeej 😵

skybaby
30. okt 2009

fotky su perfektne a aj petine komentare su dobreeeee 🙂

ellise
30. okt 2009

ahoj holky,

no jani, pěknej pupík, ty brďo, opravuji míry, 4,20 kg

peti, jednoznačně vypadáš na holčičku.

Já měla dnes dovolenou, ale musela jsem na chvíli (4 hodiny)do práce, pak jsem jela přezout zimní pneu, a jeli jsme s Tomíkem na bazén, parádně jsme si to tam užili a pak jsme jela za sestřenicí, tam si dala kafe a chytl mně žlučník tak teď tady sedím u bylinkového čaje.

Zdá se že jste si ten oběd pořádně užili.

sisipetka
30. okt 2009

Ahoj Eliska,
tak to si opat mala s Tomikom jeden prijemny dnik 😉 , az na tie drobne nevolnosti. Hej obedik sme si uzili a bolo aj krasne slniecko. Ja som potom bola este na cintorine upravit hrobcek a teda ludi uz riadne vela vsade. Problem bol vobec vojst na parkovisko a nie este zaparkovat (Janka urcite vie na co narazam 😀 )....ja uz sa neviem za tym volantom moc otacat a potom robim teda rozne tesnotky s tym mojim tatosom 😎
...a som zvedava na tu tvoju predpoved, ja sa citim na chlapceka...tak uvidime za par tyzdnov 🙂

sisipetka
30. okt 2009

Info od Lenky:
"predbezne by ju mali pustit v pondelok, ak jej bude dobre, co zatial je 😉 ". Mam vas pozdravovat a uz sa na nas tesi 😵

bay
autor
31. okt 2009

Peti, super spravy 😵 Ja som sa sice Lenke vcera chystala volat, ale nejak som sa k tomu nedostala, bo od obedu som sa zastavila az o desiatej vecer a to som ju uz budit nechcela 😔
Moj vylet vcera mal uspech a remence sme uz dostali, ale pride mi to desne krute, bo to su normalne kozene (zo spodu flis) popruhy. No na takeho drobca je to strasne masivne a obrovske 😢 A teda kym ho do toho pozapinam, mozem ho rovno rozopinat, bo bude cas dalsieho prebalovania 😅 😅
No a dalsia skvela sprava... njn ked sa te se.. tak sa to se.. vsetko 😠 budem patrit medzi tie stastlivky co sice koja, ale aj tak maju ms 😢 😢 😢 Takze som sa zbytocne tesila, ze budem este pol roka bez ms a pchania tabletiek do seba 😠 😠 joj. Tak mi to pokazilo dnesne rano 😠

ellise
31. okt 2009

ahoj holky,

peti dobré správy, tak snad to doma aspoň těch 14 dnů vydrží

Bay, a nejde přebalovat skrz řemínky? Co já si pamatuji, tak to šlo. A vejde se ti s nožkama naširoko do kočárku?
Nic si z toho nedělej já to taky tak měla s kojením a MS, ono těch tebletek co může brát kojící žena moc není, holt budete muset vyzkoušet jiné metody.

bay
autor
31. okt 2009

No keby som ho do tych remenov dala holeho, tak by sa prebalit dal, ale tazko by som mu nieco obliekla, ved vsade z neho trcia centimetre a centimetre popruhov. A teda dost hrubych 😠
njn. Budem sa musiet objednat k Dr. a uvidime na com sa uzhodneme, ze bude naj naj naj 🙄

skybaby
1. nov 2009

dobre ranko, vraj som otvorena, tak som doma pre tasku a ficime naspat 😀 a uvidime co z toho bude 😀

sisipetka
1. nov 2009

Ahojky kocky,
Jani - drzime palceky 😉 a cakame na sms 😵
Kamilka, ved nieco s ms a dr. vymyslite a nic si z toho nerob, ine zeny by boli stastne, ze vobec ms im funguje. Takze ber to aj z tej lepsej stranky.
A s Miskom to zvladnete, myslim, ze je to menej bolestive ako vojtovka 😖

ellise
1. nov 2009

no kami, ale to se dávalo na holé tělo.

jani, že by porod na termín?

bay
autor
1. nov 2009

Jani 😵 drzime palceeeeeeeeeeeee 😵 😵
Elis, no mne ked to ukazovala technicka, tak na oblecenie 😨
Peti, tak presne tym sa utesujem 😀 😀 😀 len som zvedava ze aka bude. Ci bude svina bolava alebo nie 😅 Zatial je to ok, ale este sa nerozbehla 😠 len par kvapiek krvi za den

bay
autor
1. nov 2009

Ziadne spravy od Janky????

sisipetka
1. nov 2009

zatial ziadne spravicky...stale cakam

bay
autor
2. nov 2009

Dobre ranko 😵
Gratulujem Janke k Barborke 😵 😵 😵

Misko dnes v noci bol hore kazde dve hodiny a to teda do minuty 😀 😀 😀 On by sa fakt dal niekedy pouzivat miesto hodiniek 😀 😎

Peti, mozem mat na teba velikansku prosbu? 😅 Keby si nahodou mala cestu okolo Sustekovej (strediska), nezastavila by si sa prosim prosim v zdravotnickych potrebach ci maju postolky vo velkosti 5 alebo viac? 😅 😵 (som totiz nasla, ze tieto zdravotnicke ma protetika oznacene ako svoje predajne miesto a kedze ch vyraba protetika...). Dakujeeeeeeeem

weja
2. nov 2009

ahojte po víkende 🙂
fííííha, tak som zvedavá, ako Janka dopadla.... dúfam, že už to majú úspešne za sebou a teraz už len oddychujú... 😵 ako tak pozerám, tak Sky mala aj v pase ako TP práve včerajší deň, tak Barborka je presná ako hodinky 😉
Bay, no vidíš, ani tie malé radosti ti nie sú dopriate... no nič, aspoň vieš, že si musíte dávať pozor, horšie by bolo, keby si zase bez upozornenia otehulkovala.... 😉 (alebo...? možno by to ani nebolo také hrozné.... 😉 )

fotky som pozrela, obe ste krásne bruškatééé 😵 ale som prekvapená, aký je Miško už veľkýýý 😵 ja som čakala nejaké drobné mimi a to je už normálne kus chlapa... 🙂

bay
autor
2. nov 2009

Weji, este nie, este si chcem uzit jedinacika 😵 😀 😵 ale to vies ze by som sa aj tak tesila 😉 Ale to uz by som porazila aj slona, ved to by som bola skoro 3 roky tehu 😀 😀 😀
No Barborka ma 52 cm a 4260 g a posluchla panov doktorov a vykukla v den TP 😀 😵 (teda dufam, ze som to mohla prezradit 😅 )

bay
autor
2. nov 2009

Tak u mna si to ta ms zatial rozmyslela. Takze dost nechapem co ta trocha krvi vcera a predvcerom chcela byt 😠 😠

weja
2. nov 2009

jeeej, tak to Janke aj Barborke gratulujem!!!!!! 😵 😵 😵 rozmery má krásne, je to riadna baba... 🙂

sisipetka
2. nov 2009

Ahojte kocky,
tak sa ospravedlnujem, ze som infosku o Janke a Barborke nedala vcera na net, ale prislo to az po 21 hodine a ja som bola uplne out. Tak som aspon poslala sms tym, ktorych mam.
A vdaka Kami, ze si to napisala....aspon ostatne kocky uz maju tiez tie krasne miery na ociach 😉
Ja som dnes off, rano poradna, potom ultrazvuk, vymenit zimne gumy, cintorin, robota nejake tlaciva a podat na danovy urad stvrtrocne zuctovanie a teraz som dokvecla domov 😅 Zajtra nevytiahnem paty z domu.
Kami, mozem tam skocit zajtra v ramci prechadzky a nakupim si este drobnosti do porodnice (napr. vlozky). A keby som si nevedela rady, tak zavolam.

Inac my uz mame tiez pekne miery a sme ok 😉 Bobik vazi 2138 gr. a zodpoveda 32+6. Dnes aj dr.stanovila predbezny termin sekcie, lebo podla vsetkych vysetreni, ktore mi robili a doniesla som jej rozne papiere, tak nevie ani ona najst argument, co sa malickemu Petkovi stalo a radsej sa vyvarujeme stresom tesne pred terminom a strachu, ci sa aj bobikovi nieco nestane. Takze predbezne pride bobik na svet 9.12. 😵

halienka
2. nov 2009

Ahojte bambulky moje 🙂 tak ja už som konečne doma, dnes ma prepustili. Nie je mi síce úplne super ale je to o dosť lepšie ako pred týždňom a keby som to takto udržala ešte aspoň dva týždne tak by som bola šťastná. No môj sen o prirodzenom pôrode sa pomaly rozplýva, neviem či by som to s týmito problémami zvládla. Uvidíme ako sa to ešte všetko vyvinie, ale už pomaly pripúšťam aj cisarák. Našťastie malinká je na tom dobre, rastie aj keď som sa bála keď som bola na infúzkach a sotva na 3 suchároch denne, že to bude mať na ňu vplyv, ale nie, podrástla mi na 2900 g (aj keď odhad sona 500g hore dole, ale zrejme tých 2500g má už určite). Teraz už ako tak jem a to je podstatné. No brucho mám už na moju útlu postavu poriadne a tak už sotva chodím, takže to vidím na dva týždne strávené na gauči 😝 😀 Moje črevá teraz reagujú strašne citlivo aj na ten pohyb, stačilo že som sa dnes pobalila v nemocnici, zišla prezliecť do šatne a vyštverala sa na obed do reštiky a ihneď mi začalo v nich krútiť ako divé. Takže som rýchlo trielila domov a keď som si oddýchla už bolo lepšie. proste som už totál nepoužiteľná. 😝
Peťke moc ďakujem za všetky správičky a informácie, Janke strášne moc gratulujem k Barborke, je to zdá sa veľká slečna 😉 😵 Videla som aj fotečky, nechcelo sami ani veriť ako Miško už podrástol a Peťkine bruško tiež 😉 🙂
Inak dúfam, že budem rodiť v tej Handlovej, poviem vám u nás v Považskej teda to vybavenie nič moc, chodila som pravidelne na CTG hneď vedľa stonárne a pôrodných sál, všetko dokorán pootvárané, prišlo mi to blbé, pravidelne som tam zažívala kriky práve rodiacich žien, všetky sme odtiaľ odchádzali doslova zelené od hrôzy, to teda zrovna dobre nepôsobí na psychiku dopredu to počuť. A verím že ani tým rodiacim to nebolo príjemné, že museli popri nás behať zo stonárne na sálu...proste nedomyslené 😝

sisipetka
2. nov 2009

jeee Leni, tak uz Ta pustili 😉 Teraz prosim ta poriadne oddychuj, aby ste tie 2 tt vydrzali a Sonicka bola uplne fit na tento svet 😉 A mate uz krasnu vahu, takze babulka sa ma k svetu 😵
Uff a zazitky z nemocnice nemusim ani ja, hlavne take zive realne a ked este sama vies, ze ta to caka. Ja uz normal porod neriesim, dr. sa jasne vyjadrila, ze ked nic same do 38 tt nepride, tak planujeme sekciu...kedze aj na nej vidiet, ze nerada by prezivala stresy so mnou, ci sme ok. Teraz neviem ci sa tesit alebo nie, ale na druhej strane uz mozem odpocitavat...adrenalin ako vysity mame obidve 😕 😵

ellise
2. nov 2009

ahoj holky,

blahopřeki Jance k Barborce, měla úžasné míry, takové akorát do ruky... 😀 😀

Leni vítej doma, , teď se šetři, odpočívej, ať se snaží ti ostatní kolem tebe, tchýně když tak k Vám ráda chodí, tak ať příště přijde s ešusem , pěkně ti to ohřeje a pak ještě umyje nádobí. 🙂

halienka
2. nov 2009

Ahojte Peti a Eliška 🙂 no povedala som si že zachovám rovnaký režim ako v nemocnici, tzn. raňajky - oddych, obedu - oddych, večera - oddych, spánok 😀 je to síce naprd, bo som mala ešte naplánované nejaké činnosti, ale Eliška máš pravdu, asi nastal čas požiadať aj niekoho iného o pomoc, aj keď ja to nikdy nerobím. Ale zavolám aj mame a požiadam ju, aby mi prišla pomôcť s prípravou ešte nejakých vecí, niečo ešte požehliť a tak. Fakt to asi inak nepôjde. MM teraz varí podľa mojich inštrukcií aby som mala zajtra čo na obed, poprípade sem-tam niečo donesie z reštiky v krabičke, veď mám ešte gastrolístky, tak ich aspoň minieme. Zajtra mám zrovna poradňu, tak to tiež preberiem dopodrobna s dr., ale keďže viem, že on bol od začiatku skôr pripravený na sekciu, tak isto to tiež bude organizovať tak, aby pri najmenšom zhoršení môjho stavu bola tá sekcia. On už predtým vravel, že má takú predstavu, že 20.11. nástup do nemocnice a že si ma tam pekne pripravia podľa toho ako na tom budem na pôrod či už normál alebo sekcia. No neviem či ma tam teraz nepošle ešte skôr.
A vy sa mi ako máte babky? Eliška čo nového? Peti, aspoň máš v duši kľud, že to bude v poriadku 😉 🙂

bay
autor
2. nov 2009

Ahoj krasky 😵 😵
Takze postupne... Leni vitaj doma 😵 😵 len sa pekne so Sonickou valajte v postielke a na gauci. Pobehovania si potom uzijes este kopu 😉
Peti, dakujem. Bobik je uz teda poriadny kus 😉 😵 a tiez by si mala zacat poriadne oddychovat! A co sa tyka tych nasich postoliek, moja maminka bola dnes akcna a nie len ze ich kupila ale rovno aj sadla na bus a doniesla, ze co by pre Misenka neurobila 😵 😀 takze moc moc dakujem 😉

A mna cim dalje viac chytaju zajacie umysly 😅 Proste mam chut vyrazit niekam do peknej prirody aspon na 2-3 dni a hlavne prec od tychto 4 stien 😝 njn. Lenze MK tento rok uz nikam nemoze kvoli praci ☹ tak mam smolika 😢

weja
3. nov 2009

ahojte 🙂
Leni, vitaj doma 😵 pekne oddychujte, človek môže mať síce niekedy ešte kopec plánov, ale realita býva iná... dôležité je, že ste v poriadku, nejako to hádam tie 2tt vydržíte 😉
Bay, kam by si sa chcela vybrať? chápem, že ti už môže z toho pomaly kvapkať na mozog, ale v tomto počasí - kam by si chcela ísť??? 😕

ninockaskv
3. nov 2009

babulky, vidim, ze sa vam tu dari, vsetky uspesne tehotkujete a rodite, nadejne tehotky sa rysuju 😀

my mame vymesacie, maly by mal dnes 2 mesiace a prave mi prisla sms od kamaratky, ze sa im narodilo druhe dievcatko.. niekedy som tak zla a myslim na to, preco niekto ma dve zive a zdrave deti a ja mam problem aj s jednym.. to je cele tak nespavodlive ☹

nechcem vam tu kazit dobru naladu, ale tak som to potrebovala niekam napisat... zbavit sa toho