Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
14. mar 2009

Leni, no moj MK to zabil uz teraz, ze mi kupi na vianoce naradie a mozem sa na dome realizovat 😀 😀 😀

halienka
14. mar 2009

Bože, keby nebolo nás žien, tak tí chlapi stále žijú v jaskyniach 😎 😀 V podstate my ženy máme hlavnú zásluhu na skultúrnení ľudstva 😀

bay
autor
14. mar 2009

Tak tomu ver!!! Co by to bolo za svt bez nas? Chlapi by este lozili po stromoch, bez ohna, bez oblecenia a len by na seba pokrikovali ze kto dalej docika 😀 😀

weja
14. mar 2009

dobre ranko 🙂 aj u vas je take pekne pocasie? 😎
tak to sa velmi tesim, ze Danke to vyslo 😵 tfuj, tfuj, nech pekne rastu do krasy...

Leni - moj MM tiez stale sniva o dome, ale ja som v dome vyrastala cele detstvo, viem, kolko je tam roboty a poznam mojho draheho a tieto 2 veci mi az tak dokopy nejdu 😀 aj v byte mam niekedy problem ho k niecomu dokopat, lebo on sa hned srdi, ze mu do toho rozpravam, ved on vie, kedy ma co urobit... tak oblozenie listami okolo vane v kupelni som nechala plne na jeho reziu a dockala som sa - po 2 rokoch... 🙄

a momentalne musim zabijat cas pri PC, lebo MM ma taky zvyk, ze aj cez vikend vstane o 6tej, naranajkuje sa, postahuje cosi z netu alebo si pozrie nejaky film a po cca 2-3 hodinach sa vrati znova do postele - a spi dalej 😅 no tak podla povodnych planov na dnesne doobedie som chcela vysavat, ale takto musim pockat, kym sa drahy zobudi... s chlapmi je to horsie ako s malymi detmi... 🙂

bay
autor
14. mar 2009

Weji, len dva roky??? Kde si zohnala takeho pracoviteho chlapa??? Nam v kuchyni odpadava jedna kachlicka (tak uuuplne malicka, ale vytaca man aj MK) a MK sa ju "chysta" opravit odkedy ho poznam, co je rok 2005 a stale nic. Takze nakoniec to budem musiet spravit sama. A aj vacsinu naradia som doniesla ako veno z domu ja 😀 😀 😀
No u nas je vonku uplne nadherne ☹ ☹ A ja musim trcat doma ☹ njn. Za oddych od prace treba zaplatit vysoku dan 😉

halienka
14. mar 2009

Babky, no šak by som chcela tak vidieť tých našich chlapov, čo by robili, keby sme im tak dva roky neoprali alebo nenavarili (okrem Baynho MK - ten si vie navariť aj sám, ale môj MM nie) môj MM by isto utekal k mamičke aj keď už má 42 rokov 😀 😀 No a ja sa priam vláčim so škatuľami a byciklami a kadejakými somarinami, ktoré treba vypratať a vláčim sa s tým hore dole po schodoch, no a MM si krásne a spokojne lyžuje 😎 Ja chcem byť v budúcom živote chlap! 😝 😀

bay
autor
14. mar 2009

Navarit si vie, to je pravda, ale myslim, ze by mal chytro vsetky kosele pestrofarebne, bo nechape zmysel triedenia pradla a standardne povazuje cierne tricko a ponozky za biele pradlo 😀 Zaujimave je, ze naopak sa nikdy nepomyli 😨 No a ako chodi teraz do prace ked si musi aj kosele zehlit, snad netreba ani hovorit. Hanbim sa jak pes 😅

weja
14. mar 2009

Bay, len si pekne rozmysli, ci tu kachlicku opravis sama, lebo je mozne, ze ti to prischne uz navzdy 😀
Leni, tak isiel tvoj drahy aj bez teba? 😅

bay
autor
14. mar 2009

Weji, keby bolo cim, tak som to davno spravila, by to MK zistil najskor po troch rokoch a to uz budeme snad byvat v dome 😀 😀

bay
autor
15. mar 2009

Dobre ranko 😀 Tak my uz mame za sebou ranne vencenie a hura spinkat. Moje sny dnes teda nic moc. Prvy som len skladala pradlo a ukladala ho do skrine. No zabava!!! 😠 Druhy bol akcejsi a utekala som pred nejakymi chlapmi a skoncilo to subojom v brane panelaku pri vytahoch s kopou svedkov 😅 Nevyhral nik, bo som sa zobudila (a neviem ci je to dobre alebo zle 😎 ) No ale aspon som neprehrala 😀 😀 A ustrednou myslienkou sna bol polnohospodarsky zakon, ze aj za jednu kukuricu mozes ist do basy 😀 😀

halienka
15. mar 2009

Dobré ránko babky 🙂
Weji, to vieš že išiel aj bezomňa 😉 a dnes tiež už odišiel, lyžovačka prednejšia ako čokolvek iné 😝 😀 Ráno keď vstával, vraví, že samu ani moc nechce ísť na lyžovačku, a ja som mu na to povedala, veď nechoď, aj roboty je doma kopec, chcem tie záclony povešať (on mi musí navŕtať do steny tie tyčky najskôr). No a to som asi nemala, tým pádom bolo rozhodnuté, asi radšej pôjde lyžovať ako doma vŕtať, že áno. Tak som zas doma sama a rozmýšľam, či si to nejdem navŕtať sama 😝
Bay, ty zlodejka kukurice 😀 😀 bohvie kde ty na ňu tajne chodíš a potom máš takéto sny 😀

bay
autor
15. mar 2009

Leni, to si nesprAavnu taktiku zvolila. Mala si ze to je skoda, ze si chcela nieco supis na obed navarit a ze pre jedneho sa neoplati a ohrievane to nie je dobre a ze si sa tesila na prijemnu spolocnost v postielke a na gauci... No a ked uz by ostal, tak by si to vsetko musel zasluzit 😀 😀
Ja mam zas total mokry byt, ako keby nas vyplavilo 😅 No dobre, len dve izby a kupelku 😀 Som sa totiz nalozila do vane a ked uz bol plna, tak v izbe zacal zuuufaly plac maleho nestastneho steniatka... Cernochovi sa podarilo zhodit nasu princeznu z pelechu (vyska ani nie 2 cm, no pad hrozny!!! 😀 ) a ten jej rev ste mali pocut. Tak som len z vane letela, ze koho to vrazdia a cernoch len zufale pohlady hadzala na mna ze nech s tym nieco urobim (nevie ich dvihat ☹ tak musi panicka, len co bude robit ked ja pojdem do prace?) tak som stendo zachranila ale podlahy sa mi zatial utriet nechce. Snad vyschnu 😅

halienka
15. mar 2009

Bay, no máš to ťažké, je z teba riadny záchranca 🙂 A tvoja černoška už mala predtým šteniatka? Či je prvorodička? 😅
Čo sa týka MM, ver mi že som fakt už nemala chuť sa mu ešte podlizovať, šak má navarené, nik netvrdí, že musí makať od svitu do mrku, len aspon niečo keby urobil, ale ja viem ako je to po lyžovačke, sprcha a unavený chrápe pri telke, takže celý víkend totál nič. Ale teraz volal, že na svahu prší (nechcem byť škodoradostná, ale tak mu treba 😀 ) a že teda príde naspäť aj s ostatnými k nám na čaj - to asi pre istotu, lebo sa bojí že ho rovno zjazdím, a pred cudzími ho nezjazdím, aspoň nie hneď 😀

bay
autor
15. mar 2009

Leni, tak skus ci niekto z navstevy nenavrta diery ked sa MM k tomu nema 😉 😀
No prvorodicka 😵 Pre obe je to uuuuplne novucke 😉 Ale zas na dlho nam to bude stacit 😎

m311293
15. mar 2009

Ahoj holky, včera nešel net vůbec, dnes je pomaly jak traktor s hnojem, tak jen v rychlosti.

Leni, film se jmunuje Nouzový východ, v originálu Revolution road, ale to nebyl ten za kterého získala oskara. ten se jmunuje Předčítač. Ale zasloužila by si hoi za ten, protože hrala famózně, to zoufalství v jejím podání bylo dokonalé.

rekord v čekání na opravu drží MM ten, měl zajisti ( ne udělat) rekonstrukci obložení na záchodě a to mu trvalo 5 roků. 5 let jsme koukali na stupačky a slachování bylo na dva caplíky ( štuple) Kdybych to nazařídila já, mohl býr světoým rekordmanem. Oprava trvla půl dne a další půl den nějaké dodélávky.
nevím jak to bude dnes s netem tak pro jistotu popřeji hned krásný zbytek víkendu.

bay
autor
15. mar 2009

Tak to uz budem pozerat na tie nase doby ako relativne rychle zvladnutie problemu 😀 😀 Je fakt ze patrocnicu na opravy este nemame...

bay
autor
15. mar 2009

Som total utahana 😔 a tento den este neskoncil 😝
Este som zabudla k tomu druhemu snu pridat ze ako som utekala pred tym chlapom tak som sa bala aby ma neokradol. Schovala som peniaze z penazenky MK do takeho speci tajneho vacku a najvacsim problemom bolo ako pred nim uchranim KINDERKO!!! Tak som ho zjedla, ze hracku mozno ziska, ale tu podstatu - coko nie 😀 😀 😀 (som si prave spomenula ked som videla kinderko 😉 😀 ) Mam to ja ale prolemy, co? 😎

halienka
15. mar 2009

No veru, Bay 😀 😀 už aby si mala to svoje "kinderko" von z bruška, to už budú úplne iné problémy 😀
Tak mne už záclony visia 😵 síce som si musela vypočuť kopec nadávok a hromženia, ako sú šróby na ... čo to za debila toto vymyslel ... atď. ale podstatné je že záclony visia 😀

weja
15. mar 2009

ahojte 🙂
Eliska - tak to sa na tvojho MM veru zatial nechytame 😀

Leni - no vidim, ze si dosiahla, ze zaclony visia, takze vikend mozno povazovat za vcelku uspesny 🙂 keby sa to este aj zaobislo bez nadavok, to by uz bolo moc idealne 😀

Bay - co ty vecerias, ked mavas taketo sny? 😅 inak dnes sa aj mne snivali nejake bludy, ale ja si to vacsinou ani nepamatam... 😝 musim povedat, ze chvalabohu 😀

zajtra pekny start do noveho tyzdna 😎

m311293
15. mar 2009

Leni a to ten tvůj stihl lyžovat u tyčky na záclony přidělat. No tak to je šikovný

halienka
15. mar 2009

No ten môj išiel síce ráno na lyže, ale za hodinu sa vrátil, lebo začalo pršať. Takže už nebolo na čo sa vyhovoriť a musel montovať tyčky na záclony 😀 Dnes som blahorečila dažďu, aj keď mi inak za posledné obdobie už dosť lezie na nervy 😝 Weji, to je jasné, že by to už bolo moc ideálne, ale to ja som bez problémov pustila jedným uchom dnu a druhým von. Najväčšia sranda bola, keď sme tie držiaky skracovali a bolo ich treba píliť pílkou na železo. A MM to akosi nešlo, pri tretej už tak fuzoval, že des, tak som zobrala pílku a sranda, mne to išlo omnoho lepšie a rýchlejšie ako jemu. A tak ma napadlo, či tam nie je pes zakopaný. Ja som proste zručnejšia ako MM, no a on nechce takéto veci robiť preto, že to vie a nechce sa predo mnou nejako zhodiť. Nepovedal na to nič iba "hm", ale ktovie čo mu prebehlo hlavou keď videl ten rozdiel ako to pílim ja a ako to pílil on 😀
Babky, prajem dobrú nôcku a tiež všetkým pekný pondelok, poslušných šéfov a roboty len tak primerane 😉 🙂

bay
autor
16. mar 2009

Leni, ci to nebude tym, ze vsetko nejde len silou ale obcas treba aj techniku 😉
Tak ja som dnes mala zase sisi sen. A na veceru boli len zapekane zemiaciky, tak neviem 😒 ale nepamatam si ho bo od druhej som hore 😔 takze idem dospat. Aby ste boli v obraze. O druhej dosiel cernoch, ze musi nutne von. Bo vecer som poslala vencit MK (isiel o pol desiatej a som myslela ze vydrzi cernoch az do rana, ale on sa vratil, ze nekakala a ze chcela ist domov. Tak tomu som neverila, ale tak co uz. Ma mamina chudak totiz desne hnacky z toho pucovania steniat - sorry 😅 ). Tak sme v noci leteli dole. Potom osprchovat maminu a hura do postele. Tam som si prilahla vlastneho drobca 😅 a tak stuchol 😵 😵 😵 no zjavne tam ma este kooopu miesta ked sa ozve iba ked ho zalahnem 😀 😀 a nejak sa mi moc nedarilo zaspat, len som podriemovala a potom pred piatou zacal chodit cernoch cely v strese a chcela aby som sla k stenatam. Tak kukam, co zas vyviedli a oni si drzo spali!!! Chudak mamina nevedela co so sebou 😀 😀 A toto robila asi hodinu a pol kym nezazvonil budik. MK samozrejme tvrdo spinkal. A to som uz zas musela von. Ale teraz idem spinkaaaaaaaaaaaat. Dobru noc 😉

halienka
16. mar 2009

Dobré ránko babky, kdeže ste? 😅 To máme zas krásne počasíčko, čo? Ja akurát čakám na tú tetu zo sociálky, čo má prísť na kontrolu kôli adopcii, tak mi držte palčeky, aby to všetko dobre dopadlo 🙂

evitkamalicka
16. mar 2009

dobre ranko

bay uz 18tt ale to leti

bay
autor
16. mar 2009

Leni drzim palceky aj na nohach a psom nakazem pacicky 😉 😉 😵 A potom daj vediet aj ked o tom ze vam budu deticky len nukat po dnesnej navsteve ani nepochybujem!
Evitka, veru leti 😵 ved aj vy uz mate skoro pol roka...

evitkamalicka
16. mar 2009

bay no veru, aj Adamko je uz velky chlap, uz su u nas naznaky plazenia, takze ratam este tak maximalne 1-2 tyzdne a bude sa plazit o 106

weja
16. mar 2009

dobre ranko 🙂
Leni - tak to drzime vsetkych dvadsat, ale urcite z vas bude ta pani hotova... 😵 potom daj vediet, ako to prebiehalo... 😉

Bay - gratulujem k prvym pohybom 😵 drobcek sa uz teraz bude ozyvat castejsie... 🙂

pekny den 😎 aj ked uprsany 😖 a tu v Jasnej snezi a sneziii a sneziiiiii..... 🙄 😝 😖

bay
autor
16. mar 2009

No tak to zacne vesele obdobie Adamkovych utekov 😉
Tu zatial ani neprsi. Ale mohlo by radsej dnes nez zajtra 😅

skybaby
16. mar 2009

ahojte 🙂 jeeeej bay malicke sa uz hybe to je krasne 🙂 gratulujem
leni nebooooj drzime ti palce a vsetko dobre dopadne 😉

halienka
16. mar 2009

Ahoj babky, tak už som v práci, teta bola u nás cca hodinu, najskôr si sadla v obývačke a pýtala sa nás rôzne otázky, dosť podobné tým, ktoré boli už v dotazníku, ktorý sme už vypĺňali. Tie otázky sú dosť také zvláštne, na niektoré ani nevie čo má človek odpovedať. Napr. Ako si predstavujete príchod dieťaťa do vašej rodiny? Ako si predstavujete výchovu dieťaťa? Čo všetko ste ochotní obetovať pre dieťa? No a potom sa v rýchlosti popozerala po dome a odišla. Bola milá, usmievavá, tak dúfam, že posudok napíše dobrý. Jediný prúser asi bol, že sa nás spýtala, ako reagujú naši rodinný príbuzný na to že chceme adoptovať. No a my sme zatiaľ o tom nikomu nehovorili, nechceme robiť rozruch, keď ešte vlastne nemáme ani žiadosť schválenú. Takže na to sme jej nevedeli nič povedať a museli sme s pravdou von, že nikto ešte o tom nevie. Tak som zvedavá, či to nejako zaváži negatívne. 😝
bay, super, že maličké už cítiš, je to super pocit, čo povieš? 😀
Weji, no ani neviem čo je lepšie, či sneženie, či pršanie, ja už tak bažím po jari, že ani to sneženie už ma neteší. Tu ráno pršalo, ale teraz prestalo, tak uvidíme dokedy to vydrží. 🙂
Sky, tak tebe sa tam rozsvietila už pekná sedmička 😵
Evitka, Adamko bude asi aj rýchlo bežkať, vyzerá, že sa mu neche moc ležkať už 😀