Nová práčka - plnenie zvrchu alebo spredu

traffic
6. nov 2015

Ideme kupovat novu pracku, ake vidite plusy a minusy pracky plnenej spredu a + a - pracky plnenie zvrchu? Zaroven ak mate nejaku s ktorou ste spokojne tak dajte vedeiet, dakujem

margarita
6. nov 2015

my mame Boschku asi 8rocnu, ktoru sme uz aj 2x stahovali a furt perie uplne ukazkovo 😉
predtym sme mali zhora plnenu a tato je spredu, mala som predsudky, ze bude vytekat voda a pod 😀 ale je to blbost. plusy spredu plnenej su, ze mozes mat nieco stabilne na pracke hore polozene, najma ak mas malu kupelnu, ocenis.
a tiez, tie spredu plnene sa menej hybu pri odstredovani,
a deti v istom veku strasne bavi sa do nich pozerat, najma ked peries farebne, alebo ich plysaky 🙂

darina1952
6. nov 2015

@traffic výber pračky závisí aj od tvojich možností jej umiestnenia. Spredu plnené práčky zvyknú byť širšie ale zase výhodou je, že ich vieš umiestniť aj do kuchynskej linky - ja som pračku kupovala práve preto spredu plnenú, pretože sme v starom byte nemali v kúpeľni na ňu miesto a tak som jednu skrinku z linky "zrušila" a nahradila ju na tom mieste pračka. Som fanúšikom takejto pračky aj preto, že sa mi zdá prístup k bubnu pohodlnejší ako pri zhora plnenej pračke. Po presťahovaní mám pračku v kumbále v byte a na nej mám položený kôš na prádlo, čo mi vyhovuje a priestor je využitý. Moja pračka perie už 11rokov a stále super, som max spokojná 🙂

bibistec
6. nov 2015

zváž kde ju umiestniš, to je asi najdôležitejšie, ja mám rada len práčky plnené s predu, dadí mi dávať ruky do veľkého bubna niekde na vrchu a okrem toho mne to príde nepraktické nemôžem na tú práčku nič položiť, na našu čo je s predu plnená dávam dieťa po kúpaní a radi sa dívame ( s drobcom ) ako sa točí, to ju zabaví na dlho. a aj dieťa môže pomáhať vyberať prádlo.

mimimami3
6. nov 2015

Ja som jednoznacne za pracku plnenu spredu:
- vyuzijes priestor nad nou. ked bola starsia dcerka babatko, mala som na pracke polozenu dosku a na nej nafukovaciu prebalovaciu podlozku, takze som mala lacny a hlavne prakticky prebalovaci pult, ked sme ho uz nepotrebovali, prebalovaciu podlozku sme vyfucali a kym ju nebolo opat treba, nezavadzala mi v byte ziadna raroha. okrem toho pracku sme mali hned vedla umyvadla, kde som kupala deti, cize som si pred kupanim na prebalovaciu podlozku rozlozila osusku a malu z umyvadla mokru nikam neprenasala, ale rovno prelozila hned vedla na podlozku na pracke.
- viacere obchody s nabytkom uz ponukaju skrinky nad pracky, tak sme to vyriesili teraz a mam nad prackou pracie prasky, cistiace prostriedky a kozmetiku (mydla, sampony...) do zasoby
- deti mi rady pri prani asistuju, pri pracke plnenej spredu mozu do / z pracky davat / vyberat pradlo a pomahat
skratka kvoli vyuzitiu priestoru je podla mna pracka plnena zhora plytvanim priestorom, vlastne neviem o ziadnej vyhode, ktoru by pracka plnena zvrchu mala. tie spredu byvaju i plytsie, ked je fakt mala kupelna (len sa mi zda, ze tie su len na cca. 3,5 kg pradla)

traffic
autor
6. nov 2015

Vdaka za tipy, terraz mame plnenu spredu pracku ale kedze zabera vela priestoru tak uvazujem nad prackou plnenou zvrchu, aj ked by som bola radsej za pracku plnenu spredu, uvidim pozriem co je v ponuke a nieco vybeeriem a este sa chcem opytat mimimami3 ake maju police nad pracku na prasky? kde sa to da kupit dik moc

bonaqa2013
6. nov 2015

mám Elektrolux spredu plnenú a supééér. Svokra mala práčku zvrchu plnenú a to sa mi nepáčilo.

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
6. nov 2015

@traffic mám spredu plnenú a som max spokojná, značka siemens vario perfect, ďalšiu siemens mám na chalupe a tá fachčí už 7 rokov bez jedinej poruchy. Zabudnutý kus prádla prihodíš do nových spredu plnených veľmi ľahko, vypneš a ona sa hneď odomkne.

malabiba
6. nov 2015

@traffic práčku jedine plnenú zvrchu...kto by sa toľko zohýnal 😀 ...wirpoolka - už 10 rokov slúži a to veru skoro každý deň

caoli
6. nov 2015

dolezite su priestorove moznosti. ak je to standard panelakova resp. ino-bytovkova kupelna, tak vyhodnejsia je spredu plnena, kvoli vyuzitiu priestoru na nej aj nad nou. ak je priestor velkorysy, tak potom nic ani proti zvrchu plniacej, aj ked si stale myslim, ze je to potom kus , ktory sa neda nikam zapasovat.
fakt je, ja som mala za svojho zivota len dve pracky, jednu 24 rokov (Philco) a teraz AEG. obidve spredu plnene. aj v sirsej rodine vsetko taketo, konkretne Bosch. na tu zvrchu mam len spomineky - svokrina tatramatka cestujuca po celej kupelni, co zvykla docestovat az k dveram a zablokovat ich tak, ze sa dovnura nedalo dostat 😀 . ale to je uz davna minulost, odvtedy sme sa uz technologicky posunuli 🙂