Nový vzťah po ukončení dlhého vzťahu?

andrejkap123
10. nov 2018

Ahojte,

Dostala som sa do blbej situacie. Spoznala som super chalana s ktorym si neskutocne rozumiem. Az tak ze mam pocit ze sa pozname dlhe roky. Neskutocny pocit. Nikdy sa mi to nestalo. Lenze problem je ze sa pred nedavnom rozisiel po dlhom vztahu - 9 rokov boli spolu. A povedal mi ze potrebuje byt sam. Aj ked vidim ze ma ma rad a aj mi dava najavo city. Myslite ze ma zmysel pockat? Nechcem na neho tlacit. Alebo sa snazit uplne odputat.

tosomja
10. nov 2018

@andrejkap123 ahoj, pockaj, bud mu oporou. Bud sama sebou. Rob, co cítiš. 😉

lintu
10. nov 2018

nečakaj v zmysle, že raz z toho určite niečo bude... nemusí byť.... ale kamoškou mu nazatiaľ môžeš byť... hlavne sa k nemu nazatiaľ moc nepripútavaj

davida
10. nov 2018

Jasne ze pockat...po mojich dlhodobych pozorovaniach som dospela k zaveru ze dlhe vztahy su vzdy "prechodene". Skoncia a v novom vztahu je do roka svadba ;)

andrejkap123
autor
10. nov 2018

Dakujem pekne za nazory ❤️❤️❤️

ellieellie
11. nov 2018

@davida Nie vždy, ale áno, tiež som si to všimla v mojom okolí 🙂 Po dlhom vzťahu to má väčšinou v tom novom veľmi rýchly spád 😉

pribinak
11. nov 2018

@davida vsak totok, do roka svadba. To su take truc-podniky a preto je takmer 50% rozvodovosť

ellieellie
11. nov 2018

@pribinak sranda, ja to vidím presne naopak 🙂 Mňa sa síce osobne netýka ani jedno (svadba do roka, chodenie 9 rokov), ale z okolia vnímam ako nefunkčné a troskotajúce PRÁVE tie vzťahy, kde sa dvaja musia 9 rokov “oťukávať” a spoznávať toooľko veľa rokov, kým sa odhodlajú na ďalší krok. Z rodiny, z generácie mojich rodičov a starých rodičov, ktorí majú dlhé, nerozvedené manželstvá, som veru nepočula o takom, že by 5 rokov spolu chodili a potom sa brali. Samozrejme, výnimky existujú 🙂 Ale skrátka nemyslím, že príčinou vysokej dnešnej rozvodovosti je krátke chodenie pred svadbou 🙂

pribinak
11. nov 2018

@ellieellie jezišaria, vsak to sa neda generalizovat. Ale zas neporovnávajme neporovnateľne. Kedysi za viac nasich starých materi bol rozvod cosi nemysliteľné. Hanba na 300rokov a 9pokoleni. Dnes bežná vec.
Druha vec, ze ano ludia bezne prezili spolu 50 rokov, ale casto to boli nefunkčné vzťahy, dysfunkcne manželstva a nevera bola ich súčasť.
Ved aj dnes je stale ten pretrvávajúci stereotyp uplne bežný: zena ma milenca, tak je to kurva. Muz ma milenku tak je to frajer. Tymto ale neobhajujem neveru.

anabella111
11. nov 2018

@andrejkap123 ...Láska dáva..Žiadostivosť berie. Co citis Ty?....Laska nie je vyjadrena ,,blbym pocitom"..kde kalkulujes s navratnostou. Jednoducho vidis toho super chalana a zaroven si vdacna..ze mozes byt tou..ktora mu ulahci tuto situaciu. Tuzis po jeho usmeve a pokoji. Nestriehnes na to..ci Ti to vráti formou regulerneho vztahu. Prosto sa tesis s nim. A to predsa nie je strata casu. Ak vsak kalkulujes..ci sa Ti oplatí byt blizko jeho zranenej dusi..premyslas ..ci Ta raz za to odmení..to je len ziadostivost. Ked svoj cas davame svojim surodencom..rodicom..a ludom ktorych milujeme..premyslame snad o tom, ci sa nam to oplatí? Ty mas na vyber...byt jeho vernou priatelkou..ktora dava z lasky nezistne..alebo cakatelkou..ktora sa stane jeho tazkym bremenom..lebo z nej citit podmienku.
Kým pre neho chces byt?...Pokladom..alebo vypocitavym bremenom?.....☺

ellieellie
11. nov 2018

@pribinak To je môj názor a to, čo vidím a vnímam v okolí, nie generalizovanie.. 🙂 Skrátka si nemyslím, že na šťastné manželstvo sa ľudia musia toľké roky spoznávať chodením. Alebo že sa ľudia rozvádzajú, lebo málo rokov randili pred svadbou. Ale samozrejme je oboje možné, ako aj píšem 🙂

anabella111
11. nov 2018

Pre štastne manzelstvo nie je rozhodujuci cas chodenia. Ale sila rozhodnutia. Viete ..nejde ani tak o to..aky dokonaly ide clovek do manzelstva..ale ako velmi je ochotny mu jeho partner odpustat. Ak je rozhodnuty..ze svojho partaka vzdy podrzi , tak manzelstvo vytrva..aj keby bol partak ,,lump"..☺A to su tie manzelstva..ktore pretrvali. Kde sa odpusta.

andula09
12. nov 2018

Nie je vzťah ako vzťah. Každý jeden je individuálny, čiže moc to zovšeobecňovať nejde. Osobne by som to nechala tak, plynúť. Užívala by som si ten čas, čo môžem byť s ním, no netlačila by som ho do ničoho. 9 rokov je 9 rokov. Pre niekoho sú to prechodené roky, no aj tak sú to roky, ktoré sa nedajú len tak hodiť za hlavu a človek potrebuje čas aby si uvedomil, čo ho mal ten vzťah naučiť, čo mu mal dať a ako sa má pohnúť ďalej 🙂

tatranka4
20. nov 2018

No moj tez mal dlhodoby vztah cca 11 rokov boli spolu a q asi 4 mesiace po rozchode sme sa dali dokopy

nina255
16. jan 2019

@andrejkap123 a prečo sa po takom čase rozišli ti nepovedal?

andrejkap123
autor
22. feb 2019

Ja by som len chcela po 3 mesiacoch dodat do tejto skupiny ze sme spolu a velmi sa lubime 🙂 ❤️❤️❤️