O dva mesiace sa začneme pokúšať o drobca

dori2
1. mar 2012

caute vsetky, ktore netrpezlivo ocakavate, kedy uz pride ten mesiac, v ktorom sa zacnete pokusat o drobca. takychto tem je tu uz moc, ale nechce sa mi citat vsetky prispevky. Chcem sa tesit s tymi, ktore rovnako cakaju ako ja. UZ O DVA MESIACE!!!!!! nech su rychlo za nami. aj vy sa tak tesite? ako si "kratite" cas? 🙂

lucinocka
1. mar 2012

@dori2 lol, to ste si ohranicili aj hodinu, kedy presne zacnete? :D vies, ze plany stoja zaprd? 😉

dori2
autor
1. mar 2012

🙂 nie, ohranicili sme len zaciatok 🙂

ejbyk
1. mar 2012

@dori2 cim skor zacnete tym lepsie...drzim palce 😉
a preco az za 2 mesiace? zvedava som 🙂

dori2
autor
1. mar 2012

🙂 kvoli mojej praci. znie to tak presne nalinkovane, az smiesne ked to citam, ale takto nejako by to bolo idealne. a ved vsetky vzdy planujeme do "idealna". aj ked idealne to nikdy nie je 🙂 TESIIIIM SA

lucka1987
1. mar 2012

@dori2 vies ako to byva .. povies svoje plany Bohu a on sa ti vysmeje do tvare ...... aj ja som sa nesmierne tesila ked sa zacneme snazilkovat.. a to stastie postupne ubudalo a kazdy mesiac bol pre mna sklamanim.. calaki sme 19 mesiacov, pre niekoho malo, pre mna vela.. a dve nevydarene tehu ... 😖

kazdopadne... chcela som tym povedat, ze mozno sa " to stane" skor ako o dva mesiace . drzim vam palce nech vam to vyjde na prvy krat 😉 hlavne netraba na "to" mylsiet ako na nejaku povinnost ci ukon.. taketo ohranicenie a velmi velka tuzba ma za nasledok mnohokrat opacny efekt ... prijemne snazilkovanie 😉

ejbyk
1. mar 2012

@lucka1987 uplne s tebou suhlasim 😉

dori2
autor
1. mar 2012

@lucka1987 to si napisala vystizne a pekne. dakujem za mile slova 🙂

kaculiatko88
1. mar 2012

Držíme palčeky nech sa ti to podarí čo najskôr. Teraz sa snažíme už 4 mesiace a zatiaľ nič. Ale mám za sebou už dva neúspešné tehotenstva ☹ . Treba len veriť.

lucka1987
1. mar 2012

@dori2 no som sa zlakla ze to vezmes zle ... najma netreba mysliet na to, ze " idete vyrabat babatko" vtedy to moc nejde.... lebo ked sa raz zamotas do toho kruhu.. a budes sklamana po 3 mesiacoch tak budes mysliet na to aby vsetko bolo ok, aby sa vam zadarilo a tym je to este horsie... ja na tvojom mieste by som tieto dva mesiace naschval pokusala osud a aj ked vies ze teraz este by si nemala otehu.. tak sem tam by som si nedavala pozor.. ska by sa take nis strasne nestalo nie ? mesiac hore dolu.. ci? a mozno teraz ked to enches tieto dva mes.. tak sa to stane 😀 u nas to bolo tak... po Marekovi som otehu a ani neviem ako... len to neskoncilo dobre

zuzananina
1. mar 2012

@dori2 ahoj aj ja sa pridam ku vám tiez b sme tak za dva mesiace chceli začat ale tak uvidime ako to vsetko pojde teraz cakame na vysledky vsetky.... ale ako to poznam zase to bude aj dlhsie trvat☹ a plany su asi zbytocne ale tak chceli by sme to skusiť
.

janulkama
1. mar 2012

Ja som bola po mimomaternicovom tehu,po tých trápeniach sa na druhé nechcela ani myslieť,hovorila som si,že tak za rok...nič som neplánovala,ale za 2 mesiace som už mala drobca v brušku 😅
Je pravda,plánovať by sa to nemalo,čím viac plánuješ,tým je tvoje očakávanie väčšie a tým aj sklamanie,keď to na prvý krát nevyjde...na druhú stranu ti držím palce,nech je to na prvý krát,nie je nič krajšie 🙂

Ja síce by som chcela už možno tiež druhé,ale ešte počkáme,ak to príde,bude,ak nie,bude neskôr 😉

lucka1987
1. mar 2012

inak ked som zbadala nazov temy, kutiky sa mi zdvihli nahor a musela som sa pousmiat.. samozrejme v dobrom.. strasne mile mi to pride a zaspominala som sa ako sme s mm planovali.. ze v aprili, potom sme to posunuli na maj, koli svadbe a bytu a tak 😀 😀 ako nejaka loteria, kde cakate na cenu este dva mesiace.. no ma to prijemne pobavilo 🙂

dori2
autor
1. mar 2012

@lucka1987 to ma mrzi, cim si si presla. drzim ti tiez prsty, nech sa vam dari podla predstav.
inak- uz som sa pohravala s tou myslienkou ze popokusat osud....ale rozum mi stale posuva tieto myslienky do uzadia. este aspon do konca marca... 🙂

lucka1987
1. mar 2012

@dori2 niekedy treba rozum z takychto veci vynechat 😉

dori2
autor
1. mar 2012

@janulkama krasny postoj. drzim prsty ;)

janulkama
1. mar 2012

@dori2 ďakujem 🙂
Ja som chcela,ale akosi sa nedarilo,tak sme to na chvílku "odložili" .Nechcem sa trápiť,mám len 1 vajcovod a tým aj menšiu šancu otehotnieť.Tak si každý mesiac poviem,že to len preto nie som tehu,lebo si dávame pozor 😀 Aj keď si nedávame 😀

mimka11111
1. mar 2012

@dori2 ahoj,neber to v zlom,ale obdivujem tvoj úžas "o dva mesiace sa začneme snažilkovať",ja ti to naozaj prajem,len aby si o takých 15 mesiacov sem nepísala,ako dlho sa o mimčo snažíte a stále nič 😒 ....vieš,ono,ked to tak velmi chceme,neprichádza to a neviem,či sa takáto "vec" dá tak určito plánovať

baby,ako ja vás naozaj nechápem..na jednej strane plánujete o dušu aj snažilkovanie,na druhej strane máte problém s tým,ked otehotniete,lebo.."vždy sa nájde nejaký dôvod,prečo ísť na potrat"...z niektorých báb mám naozaj pocit,akoby pre nich mať miminko znamenalo niečo,čo sa dá kedykolvek kúpiť v obchode

dori,čo by si robila,keby si skôr ako o tie dva mesiace zistila,že si tehotná? hm? 😖

dori2
autor
1. mar 2012

@mimka11111 to co pises ma hlavu a patu. je to ozaj ze planujeme a velmi chceme, a trocha sa bojime, co ak... 🙂 ale myslim si, ze kazda co tuzi po babatku a planuje sa potesi ci to bude idealne alebo nie a nebude premyslat nad nezmyslami ako potrat....
keby som aj hned zistila, ze som tehotna, asi by som sa v prvom rade zlakla. ale do 5 minut by som bola urcite najstastnejsia na svete a uz by som planovala, ako vychvalim celej rodine ;) a ked som to napisala, vlastne zistujem ze nema zmysel tie dva mesiace cakat... 🙂

lucka1987
1. mar 2012

@mimka11111 vies .. dori to mozno ani tak nemyslela ako to vyznelo.. ved nenapisala ze dva roky.. mozno potrebuju len nejaky cas na dotiahnutie detailov.. napr aj my sme si povedali v zime ze na jar sa uz nebudeme chranit / 3 roky dozadu to bolo.. lebo bud som bola chora.. alebo jednoducho sme mali taky plan.. ale od zaciatku sme si povedali ze ak sa podari skor, budeme najstastneji par na svete .... jendoducho nemali sme byvanie a byt nam mali pridelit obecny novy.. az neskorsie ... a potom som sla do zahranicia a ked som sa vratila v maji tak som uz cakat nechela.. mm sa bal, kedze sme nemali byvanie este dotiahnute / len na papiery, byt bol vo vystavbe/ ale ja som uz nevedela vydrzat a tak sme sa snazilkovali ze aj tak sa nam marek narodil az rok a pol potom ako tu byvame 😀
planovanie rodicovstva je pekna vec. 😉

chiliko
1. mar 2012

ahojte pridam sa... tiez planujeme snazilkovat od juna.. 🙂 ja viem je to vsetko take divne ked planuje ale tento zivot je uz raz taky.. snazime sa dotiahnut este bytik.. hoc mame ale nemame este vsetko prerobene 🙂 a chcem este nejake vysetrenia absolvolat.. zubarika, gyndu.. a tiez krvicku zobrat mala som problemy so stitnou tak aby som vedela vsetko dopredu.. pracujem so psami.. tak aj toxoplazmozu skontrolovat... a tak.. ale tesim sa na obdobie snazilkovania... 🙂 🙂 😲 Prosim baby co by som mala este absolvovat pred tehu?? nechcem nic podcenit.. dakujem

mimka11111
1. mar 2012

@lucka1987 práve to som mala na mysli, aj ked ste už všetko mali tak,ako ste si naplánovali,podarilo sa ti otehotnieť dosť neskoro....tiež som na tom podobne...najprv sme sa s priatelom chránili a teraz,ked po miminku obaja rovnako velmi túžime,nedarí sa nám, už vyše roka a stále nič

@dori2 netvrdím,že u teba to bude presne to isté..možno už v prvý mesiac snažilkovania sa vám zadarí a naozaj ti to úprimne zo srdca želám, len niekedy nie je dobre takúto krásnu vec plánovať,pretože si myslím,že ono sa to o to viac oddiali

maji9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisisi
1. mar 2012

aj my sme mali zacat cca v juni, ale ide sa do zahranicia, tak sa to len tak zrusilo... a ja som sa tak tesila ☹ co uz, ale ako pisete mozno to pride aj samo, aj ked, robime to iba prerusovane, cele roky, obcas mimo ovulky i do mna a stale nic. som dnes z toho trosku sklamana tak sa tu musim iba vykecat. drzim palce vsetkym snazilkam aby boli tehulky co najskor. a predsa, planovanie neplanovanie, raz sa zacat musi 🙂

agjg
1. mar 2012

@lucka1987 My sme sa snažili skoro šesť rokov,ale teraz viem,že to stálo za to 🙂 Plne súhlasím s tvojimi názormi....Ja som brala všeličo možné,od liekov až po injekcie a stále dokola...Bol apríl a dr mi povedal že aspoň mesiac dáme pauzu,nech si organizmus oddýchne od toho všetkého....Ja som bola v tom,že šak nič neberiem,tak načo sa snažiť?Tak sme sa nesnažili a dnes má to naše nesnaženie rôčik 🙂

lucka1987
1. mar 2012

@agjg uf, ze 6 rokov. riadn azataz to musela byt.. najma psychicky. som rada ze uz mas svoj vytuzeny uzlicek stastia 😉

vejvass
2. mar 2012

Ahoj dori tak ja sa tiez pridavam aj ked u mna to je kvoli tomu ze som prave po potrate 2 tyzdne tak si nechame ten cas aj ked by som to skusala hnet teraz ale zase zdravy rozum mi to nedovoli takto rychlo to risknut.Aj ked viem ze na prvy krat sa nam to urcite nepodari Tiez by som bola vdacna za rady ohladne toho ako sa pripravit na tehotenstvo myslim zdravotne mam za sebou len jeden potrat a to viem ze lekar teda mi nebude robit ziadne testy vraj sa to robi az po druhom potrate.Napr.by som si chcela zistit stitnu zlazu koho mam o to poprosit svojho obvodneho?A mozem si to vyziadat ja sama?Tak tesim sa baby na snazilkovanie a potom aj na dobre spravy zatial pa.
Dufam ze sa nas co najviac prida 🙂

adka_pajerska
2. mar 2012

aj my sme si task povedali ze pockame este nejake 2-3 mesiace a uz je to 1rok a pol a stale nic ☹

bambi2
2. mar 2012

najlepsie je neplanovat a nebudete chapat ako rychlo je drobcek tu 🙂

vejvass
2. mar 2012

@adka_pajerska ahoj aj my mozno tak dopadneme ale co sa da robit nie len skusat a skusat a hlavne aj verit.Ja mam prve dietatko po dlhorocnom snazeni a aj tak sa nam to nepodarilo prirodzenou cestou tak som podstupila umele a vyslo to na prvy krat a teraz toto druhe tiez sme sa snazili a aj nam to vyslo ale nakoniec to zle dopadlo tak teraz sa utesujem ze mozno predsa mam sancu otehotniet aj prirodzenou cestou ale na druhej strane sa bojim ze ked uz otehotniem co ak sa mi nepodari ho vynosit?Ale tak aspon budem verit za to nic nedam 🙂

adka_pajerska
2. mar 2012

@vejvass veru veru treba len verit ja som teraz po laparke a tiez nam len ostava verit ze nam to vyjde 🙂